ΠΡΟΣΟΧΗ...

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Bar
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 13 Ιαν 2013 8:03 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Bar »

Για κάποιο λόγο ποτέ δε με βόλευε το λαπτοπ στα γόνατα , λίγο η ζέστη, λίγο η πίεση. Τουλαχιστον απέφυγα το solarium εκεί!

Παντως τωρα που θυμηθηκα καποτε την ειχα πατησει με λαπτοπ που εβαζα τακτικα ξαπλωμενος σε κρεβατι-καναπε, οταν στηριζεις ολο σου το σωμα δηλαδη στους αγκωνες σου για να γραψεις, ειδικα αμα γινεται για πολυυυυυυυυ ωρα.
Ξεκινησα να γραφω πτυχιακη και παρολιγο να καταληξω με τενοντιτιδα. μππρ..
Το ανθρωπινο σωμα ειναι πολυ πιο ευθραστο απο οτι φανταζομαστε.
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ευχαριστούμε >:d< >:d< >:d<

Το βάζω πάνω σε ξύλινο δίσκο γιατί με ενοχλούσαν οι δονήσεις του.
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πολύ χρήσιμη πληροφορία! :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

>:d< >:d< >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Annoula »

Και εμένα με ενοχλούσε όταν το είχα πολύ ώρα στα πόδια μου και τα μαξιλάρια δε με βόλευαν γιατί μου έφευγε και τη γλίτωνε στο τσακ ο υπολογιστής.
Η βάση είναι πιο βολική απ' όλα @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Πολύ καλή πληροφορία, Ευχαριστούμε @};- @};- >:d< >:d<
κι εγώ σε βάση το έχω το λαπτοπ και ειναι όντως και πιο βολικο και δε φοβάσαι να μη σου φύγει .
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24612
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Καλύτερα να προσέχουμε και όσο γίνεται ,
όλα αυτά τα ηλεκρονικά που χρησιμοποιούμε
να μην τάχουμε σε επαφή με το σώμα μας @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Bar
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 13 Ιαν 2013 8:03 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Bar »

AXIA έγραψε:Καλύτερα να προσέχουμε και όσο γίνεται ,
όλα αυτά τα ηλεκρονικά που χρησιμοποιούμε
να μην τάχουμε σε επαφή με το σώμα μας @};-
Όπου ναναι βγαινουν και τα ηλεκτρονικα ρουχα

http://www.livescience.com/18238-smart- ... dgets.html" onclick="window.open(this.href);return false;

H πιο απλη λειτουργια ειναι να φορτιζεις το κινητο σου στην τσεπη σου ,με την κινητικη ενεργεια που θα παραγεις οσο περπατας κανοντας τις δουλειες σου.


Μας δινω 500 χρονια περιπου πριν γινουμε φουλ cyborgs :(
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μας δινω 500 χρονια περιπου πριν γινουμε φουλ cyborgs :(
τι είναι cyborgs? :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ανθρωποειδη με πολλα τεχνητα μελη κατι σαν ρομποτ αν δεν κανω λαθος.. :eusa-think:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

α! εγώ θα παραμείνω Άνθρωπος [-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Bar
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 13 Ιαν 2013 8:03 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Bar »

Ανθρωπος στην Ψυχη, ισως. Και εγω το θελω αυτο. Παρολα αυτα η cyborg τεχνολογια - εμφυτευματα στο ανθρωπινο σωμα δεν ειναι κατι καινουριο. Ξεκιναει απο το παλιο ξυλο-κοκαλο στηριξης που βαζανε στα παλια τα χρονια στο ποδι που ελειπε, οσοι δεν ηταν αρτημελεις , φτανει στους φακους επαφης και στις μηχανικες καρδιες του σημερα και οδευει προς την αντικατασταση/αναβαθμιση των εσωτερικων μας οργανων λιγο λιγο με τεχνητα! H τεχνολογια αυτη των τεχνητων οργανων προχωραει δειλα δειλα αλλα σταθερά. Απο τα πιο εντυπωσιακα που εχω ακουσει μεχρι στιγμης ειναι αυτο ( http://www.extremetech.com/extreme/1329 ... -the-blind" onclick="window.open(this.href);return false; ), το βιονικο ματι το οποιο υπαρχει και δεν ειναι βγαλμενο απο ταινεια επιστημονικης φαντασιας- απλα δεν ειναι τοσο φοβερο ακομα στο να απεικονιζει τις τρομερες αναλυσεις που συλαμβανει ενα κανονικο ανθρωπινο ματι.
Κακα τα ψεματα, το ανθρωπινο σωμα δεν ειναι τελειο και μερικες διορθωσεις δε θα εβλαπταν.
Kαπως ετσι ο ανθρωπος θα προσπαθησει να νικησει τον Θανατο, ή απλα να καθυστερησει αυτο που ειναι να γινει, εστω και αμα στην διαδικασια μεταλαξει τον εαυτο του σε κατι.. αλλο που δεν ειναι ανθρωπος, αλλα εχει εμφανιση ανθρωπου. Φαντασου τωρα να ανοιγεις την τηλεοραση στο μελλον και οπως σημερα να βλεπεις στο (μπλιαχ) star διαφημισεις για εξτεσιον στα μαλλια , να βλεπεις εκει και διαφημισεις που να σου λενε να βαλεις τεχνητους εξτρα πνευμονες για να αναπνεεις 200% καλυτερα και πιο καθαρα. μπρρ!!

Μεχρι στιγμης η γενετικη ειναι το μονο "φαρμακο" που σε οδηγει -πρακτικα- στην "αθανασια". Τωρα αμα αυτο θα μας οδηγησει σε μια υγιή ουτοπία ή θα μας μετατρέψει σε εφιαλτικά πλάσματα , ειναι αλλη ιστορια..!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Sofoula »

Ε, καλά, ο άνθρωπος τι ξέρει για το σώμα του, για τις λειτουργίες του (εσωτερικά), για το αιώνιο κομμάτι μέσα του, για την δύναμη που έχει και το απαλό του φως?

Αν τα ήξερε, το πιστεύω πως δεν θα του χρειαζόταν αυτή η επέμβαση.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Bar
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 13 Ιαν 2013 8:03 pm

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Bar »

Ναι αλλα σκεψου τις εφαρμογες που εχουν σε πολυ δυσκολες ή και μη-αναστρεψιμες καταστασεις οπως πχ ακρωτηριασμους.
Μετα ειναι και το αλλο με τους μη υλοποιημενους στοχους στις ζωες μας , που μας τρωνε σαν σαρακι, επειδη απλα φτανουμε στο τελος του συντομου και περιορισμενου χρονικου οριου μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Κακα τα ψεματα, το ανθρωπινο σωμα δεν ειναι τελειο
θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω Άκη μου...Το ανθρώπινο Σώμα είναι τόσο τέλειο όσο είναι και ο Εαυτός μας...

το ανθρώπινο σώμα είναι τόσο ατελές, όσο είναι και ο εαυτός μας...

Μεταξύ των δύο καταστάσεων υπάρχει η φυσιολογική φθορά και η εξαθλιωτική φθορά...

ο Άνθρωπος για εμένα δεν σημαίνει τίποτα άλλο από το να μπορεί να παραμένει Υγιής σε όλα του τα πεδία...και όχι μόνο στο σώμα!

δεν είμαι τόσο του επιστημονικού εγώ...όσο είμαι της Ζωής...

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”