Γεννητικά όργανα: απενοχοποίηση και αγάπη

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Γεννητικά όργανα: απενοχοποίηση και αγάπη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Την πιο βαθιά ενότητα με έναν άλλον και την πιο βαθιά πληρότητα μέσα στον Εαυτό μου, την βίωσα μέσα σε μία αγκαλιά...χωρίς σεξ!
8-> 8->
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Γεννητικά όργανα: απενοχοποίηση και αγάπη

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Η επίγνωση είναι το πιο ευκολο πράγμα στον κόσμο...
Το δύσκολο είναι να γίνει Αυτο-επίγνωση...Να έρθει η Πνευματική Έμπνευση και να ενθουσιάσει τόσο το συναίσθημα, ώστε να γίνει αυθόρμητη πράξη...Χωρίς καν να το σκεφτείς, ότι έτσι πρέπει να γίνει...Γίνεται...Έγινε!

Να μην κολλήσει σε ασυνειδητες προσδοκίες...Αυτή είναι η εργασία μας στην αρχή και η καθημερινότητά μας στην συνέχεια...


Δεν ειναι ευκολο...όσο και να λέω ότι είναι απλό, κάπου στο ασυνείδητο υπάρχει μια "τρύπα" που ρουφάει την πνευματική ώθηση και αυτή χρειάζεται να κλείσουμε, έτσι ώστε να διατηρηθεί ακέραια μέσα στον Εαυτό μας και να γίνει Ουσία.
μμμμ ναι, εκει ειναι η δυσκολια μου, ετσι την εντοπιζω αρχικα..... στο να γινει κατι αυθορμητα χωρις προσδοκιες... σιγουρα τωρα εχω αρχισει να αγγιζω αυτο το κομματι, διαφορετικα απο οτι ως τωρα, και εντοπιζω τη δυσκολια που εχω στο να λειτουργησω αυθορμητα, αρα εχω προσδοκιες... αυτο χρειαζεται να παρατηρησω, να τις εντοπισω για αρχη... για να κλεισω τη μαυρη τρυπα!! ως τωρα ελεγα οτι μεχρι να το νιωσω θα απεχω για να μην παρασυρομαι σε ανουσιες πραξεις που μεχρι προσφατα μου ρουφαγαν ενεργεια... η μαλλον εγω σκορπιζα την ενεργεια μου.... ετσι εχανα τη ζωη.... οσο εστιαζω στο εδω και τωρα, τοσο ειμαι σε επαφη με τον Εαυτο μου και συνεχως ανακαλυπτω πλευρες του @};-
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Γεννητικά όργανα: απενοχοποίηση και αγάπη

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Να μην κολλήσει σε ασυνειδητες προσδοκίες...Αυτή είναι η εργασία μας στην αρχή και η καθημερινότητά μας στην συνέχεια...

Δεν ειναι ευκολο...όσο και να λέω ότι είναι απλό, κάπου στο ασυνείδητο υπάρχει μια "τρύπα" που ρουφάει την πνευματική ώθηση και αυτή χρειάζεται να κλείσουμε, έτσι ώστε να διατηρηθεί ακέραια μέσα στον Εαυτό μας και να γίνει Ουσία.
:cry: .. @};- @};- @};- @};-
Φραντζόλα δαγκωτό!!! :D
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Γεννητικά όργανα: απενοχοποίηση και αγάπη

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Η επίγνωση είναι το πιο ευκολο πράγμα στον κόσμο...
Το δύσκολο είναι να γίνει Αυτο-επίγνωση...Να έρθει η Πνευματική Έμπνευση και να ενθουσιάσει τόσο το συναίσθημα, ώστε να γίνει αυθόρμητη πράξη...Χωρίς καν να το σκεφτείς, ότι έτσι πρέπει να γίνει...Γίνεται...Έγινε!

Να μην κολλήσει σε ασυνειδητες προσδοκίες...Αυτή είναι η εργασία μας στην αρχή και η καθημερινότητά μας στην συνέχεια...

Δεν ειναι ευκολο...όσο και να λέω ότι είναι απλό, κάπου στο ασυνείδητο υπάρχει μια "τρύπα" που ρουφάει την πνευματική ώθηση και αυτή χρειάζεται να κλείσουμε, έτσι ώστε να διατηρηθεί ακέραια μέσα στον Εαυτό μας και να γίνει Ουσία.
:romance-heartsfade:


Μου άρεσε το παράδειγμα της φρατζόλας :)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: Γεννητικά όργανα: απενοχοποίηση και αγάπη

Δημοσίευση από nondas »

Αχ αυτές οι προσδοκίες, που αυτόματα μας βάζουν στόχους, μας εμπλέκουν σε ένα κυνηγητό είτε επιτυχίας, δόξας είτε είτε.

Οι στόχοι όμως αυτοί είναι ψεύτικοι και συνήθως όταν πλησιάζουμε την επίτευξή τους το αντιλαμβανόμαστε.

Και εκεί που αισθάνεσαι την απογοήτευση και αποφασίζεις να το <<πάρεις αλλιώς>> συνεχίζεις στην ίδια διαδικασία, στον ίδιο αδυσώπητο αγώνα να πετύχεις.

Τι να πετύχουμε όμως τελικά αφού δεν ξέρουμε και οι ίδιοι τι θέλουμε. Κυνηγάμε , προσδοκούμε ότι μας έχουν μάθει και σε αυτές τις επιλογές η ενασχόληση με τον Εαυτό μας δεν βρίσκεται πουθενά. :cry:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Γεννητικά όργανα: απενοχοποίηση και αγάπη

Δημοσίευση από ARTYADIS »

για να μην παρασυρομαι σε ανουσιες πραξεις που μεχρι προσφατα μου ρουφαγαν ενεργεια... η μαλλον εγω σκορπιζα την ενεργεια μου.... ετσι εχανα τη ζωη.... οσο εστιαζω στο εδω και τωρα, τοσο ειμαι σε επαφη με τον Εαυτο μου και συνεχως ανακαλυπτω πλευρες του
@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”