Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μου είχε πει κάποτε ο Δάσκαλός μου…

<<Κι αν η Αγάπη φαίνεται ότι πληγώνει, είναι απλά έτσι τα φαινόμενα…

Στην Ουσία η Δύναμη όλη, είναι όταν μπορείς να νιώθεις τον Εαυτό σου, χωρίς να θέλεις να συμμετέχουν σ’ αυτήν την αίσθηση, όλοι οι άνθρωποι…

Λίγοι σε γνωρίζουν τόσο, ώστε να μπορούν να γνωρίζουν τι σημαίνει για Εσένα η υψηλότερη δόνηση της Αγάπης…

Μην προσπαθείς να τους “ευχαριστήσεις”, χαμηλώνοντας αυτήν την δόνηση…
Αντίθετα, να την διατηρείς ψηλά, για να τους θεραπεύεις…

Ποτέ μην κάνεις κάτι που δεν Θέλεις…Μα αν Θέλεις, να κάνεις τα πάντα γι’ αυτό!
Ακόμα και να υπομένεις, είναι έκφραση της Θέλησης Σου…όπως και το να αλλάζεις ό,τι δεν χρειάζεσαι…>>



Είναι λεπτές οι ισορροπίες μεταξύ των δύο καταστάσεων…
Καμιά φορά δεν ξέρεις τι χρειάζεται να αλλάξεις και τι χρειάζεται να υπομείνεις…
΄Όμως είναι εντελώς διαφορετικές οι ερμηνείες τους, αν τις συνδυάσεις με την λέξη «Θάρρος»…

Να ξετρυπώσεις πίσω από αυτό που χρειάζεται να αλλάξεις την έλλειψη Θάρρους ή να εμβαθύνεις σ’ αυτό που χρειάζεται να υπομείνεις με την ποιότητα του Θάρρους…

Τότε ίσως διακρίνεις διαφορετικά τα πράγματα…
Να μην λες «δεν μπορώ», όταν θέλεις και να μην λες «θέλω» όταν δεν μπορείς…

Να γνωρίζεις που σε φτάνουν τα όρια σου δεν είναι το ίδιο με το να μην γνωρίζεις τον περιορισμό σου.

Συνήθως όρια και περιορισμός είναι ίδια στο μυαλό μας…
Ενώ διαφέρουν όσο η ημέρα με την νύχτα…

Τα όρια τα σπας όταν οραματίζεσαι, αντίθετα ο περιορισμός σε κάνει μόνο να ονειρεύεσαι…

H Θέληση…τι είναι?

Εγώ θα την περιέγραφα στην αρχή σαν πείσμα…Πολεμάς, με όποιον βρεις…
Μέχρι να ξεδιαλύνεις τα όρια από τον περιορισμό, πολεμάς…Έτσι χωρίς να ξέρεις και πολλά…

Πας αντίθετα και σε όποιον αρέσει…Αυτή είναι η εφηβεία…
Να τα κάνεις όλα αντίθετα και να κρύβεσαι από τους άλλους…

Η Ωριμότητα έρχεται όταν πια είσαι έτοιμος να τα κάνεις όλα και να μην κρύβεσαι από τον Εαυτό σου…

Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμά…αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει προετοιμαστεί γι’ αυτό…


και είπε ο Ποιητής

"΄Ισως οι άνθρωποι πιστεύουν ότι ήρθα για να σπείρω ειρήνη στον κόσμο. Δεν ξέρουν ότι ήρθα για να σπείρω διχόνοια πάνω στην Γη, ξίφος και πόλεμο..."

Μερικές φορές το πιο εύκολο πράγμα είναι να πολεμάμε έξω από εμάς...
Το δύσκολο είναι να ξεκινάμε μια μάχη με τον εαυτό μας, ενόσω η κατάστασή μας χαρακτηρίζεται από εμάς "ώριμη", ενώ δεν έχουμε καν το θάρρος να αποκαλυφτούμε στον Εαυτό μας...

Η μάχη των σχέσεων ξεκινά από την στιγμή που ο άλλος χρησιμοποιείται για να καλύψει ανάγκες μας, που στην ουσία, θα χρειαζόταν να καλυφτούν μόνο από εμάς...

Είμαι μαζί σου, γιατί απλά σ' αγαπάω...Να μια μάχη που πρέπει να δώσουμε πρώτα με τον εαυτό μας...


Εσείς? πως το νιώθετε?

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Είναι λεπτές οι ισορροπίες μεταξύ των δύο καταστάσεων…
Καμιά φορά δεν ξέρεις τι χρειάζεται να αλλάξεις και τι χρειάζεται να υπομείνεις…
΄Όμως είναι εντελώς διαφορετικές οι ερμηνείες τους, αν τις συνδυάσεις με την λέξη «Θάρρος»…
αχ Βασούλα πάντα χτυπάς φλέβα με τα τόσο ωραία κείμενα σου
μιάς και βρίσκομαι σε μία δύσκολη φάση της ζωής μου συνέχεια αναρωτιέμαι αυτό που λές ,συνέχεια προσπαθώ να βρώ μέσα μου αυτή την απάντηση.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Να μην λες «δεν μπορώ», όταν θέλεις και να μην λες «θέλω» όταν δεν μπορείς…
:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

μιάς και βρίσκομαι σε μία δύσκολη φάση της ζωής μου συνέχεια αναρωτιέμαι αυτό που λές ,συνέχεια προσπαθώ να βρώ μέσα μου αυτή την απάντηση.
ποιά είναι η ερώτηση Ιωαννάκι μου?

Δεν θα πάρεις ποτέ απάντηση, ενόσω η ερώτησή σου δεν είναι σαφής...

όταν κάνεις ερώτηση για να θρέψεις μια προσδοκία, τότε σαν απάντηση θα πάρεις αυτό ακριβώς που ζήτησες...τροφή για την προσδοκία σου...

το να ξεχωρίζεις κάθε στιγμή τις αληθινές ανάγκες σου είναι ένα μέγα έργο...
το να εκπληρώνεις κάθε στιγμή τον Εαυτό σου, όμως, είναι ΦΩΣ...

Μέχρι στιγμής "θέλεις", αλλά δεν "μπορείς"...Και αυτό δεν αφορά μια αδυναμία σου, αλλά μια πλάνη σχετικά με την Δύναμή σου...


από εκεί ξεκίνα... >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μέχρι στιγμής "θέλεις", αλλά δεν "μπορείς"...Και αυτό δεν αφορά μια αδυναμία σου, αλλά μια πλάνη σχετικά με την Δύναμή σου...
^:)^
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29988
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Να ξετρυπώσεις πίσω από αυτό που χρειάζεται να αλλάξεις την έλλειψη Θάρρους ή να εμβαθύνεις σ’ αυτό που χρειάζεται να υπομείνεις με την ποιότητα του Θάρρους…

Με έχουν αγγίξει τόσο πολύ όσα διάβασα, που δε μπορώ να πώ τίποτα ..... :-(

Ευχαριστώ Βασούλα μου @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Να ξετρυπώσεις πίσω από αυτό που χρειάζεται να αλλάξεις την έλλειψη Θάρρους ή να εμβαθύνεις σ’ αυτό που χρειάζεται να υπομείνεις με την ποιότητα του Θάρρους…

Τότε ίσως διακρίνεις διαφορετικά τα πράγματα…
Να μην λες «δεν μπορώ», όταν θέλεις και να μην λες «θέλω» όταν δεν μπορείς…

Να γνωρίζεις που σε φτάνουν τα όρια σου δεν είναι το ίδιο με το να μην γνωρίζεις τον περιορισμό σου.

Συνήθως όρια και περιορισμός είναι ίδια στο μυαλό μας…
Ενώ διαφέρουν όσο η ημέρα με την νύχτα…

Τα όρια τα σπας όταν οραματίζεσαι, αντίθετα ο περιορισμός σε κάνει μόνο να ονειρεύεσαι…
@};- @};- @};- :doh:
προς το παρόν απλά προσπαθώ να καταλάβω που ειναι τα όρια και που ο περιορισμός ..

Vaso έγραψε:Μερικές φορές το πιο εύκολο πράγμα είναι να πολεμάμε έξω από εμάς...
Το δύσκολο είναι να ξεκινάμε μια μάχη με τον εαυτό μας, ενόσω η κατάστασή μας χαρακτηρίζεται από εμάς "ώριμη", ενώ δεν έχουμε καν το θάρρος να αποκαλυφτούμε στον Εαυτό μας...
ξεκινάω από αυτό και συνεχίζω , το ξέρω (νοητικά έστω) τώρα πια αλλά πέφτω πολλές φορές ακομα στην παγίδα συναισθηματικά και αισθάνομαι ότι φταινε οι άλλοι.. το έξω από εμένα δηλαδή. Συντονίζομαι όμως μετά πλέον και κοιτάζω γιατι με ακουμπησε κάτι, γιατι εχω καταλάβει ότι ο θυμος και η απογοήτευση έχουν ριζες εσωτερικές και δεν αφορουν τους άλλους :cry:
>:d< >:d< >:d< O:-)
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6426
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Είναι λεπτές οι ισορροπίες μεταξύ των δύο καταστάσεων…
Καμιά φορά δεν ξέρεις τι χρειάζεται να αλλάξεις και τι χρειάζεται να υπομείνεις…
΄Όμως είναι εντελώς διαφορετικές οι ερμηνείες τους, αν τις συνδυάσεις με την λέξη «Θάρρος»…

Να ξετρυπώσεις πίσω από αυτό που χρειάζεται να αλλάξεις την έλλειψη Θάρρους ή να εμβαθύνεις σ’ αυτό που χρειάζεται να υπομείνεις με την ποιότητα του Θάρρους…

Μερικές φορές το πιο εύκολο πράγμα είναι να πολεμάμε έξω από εμάς...
Το δύσκολο είναι να ξεκινάμε μια μάχη με τον εαυτό μας, ενόσω η κατάστασή μας χαρακτηρίζεται από εμάς "ώριμη", ενώ δεν έχουμε καν το θάρρος να αποκαλυφτούμε στον Εαυτό μας...

Η μάχη των σχέσεων ξεκινά από την στιγμή που ο άλλος χρησιμοποιείται για να καλύψει ανάγκες μας, που στην ουσία, θα χρειαζόταν να καλυφτούν μόνο από εμάς...

:x :x :x
τους τελευταίους μήνες ένιωσα για πρώτη φορά έντονα την έλλειψη Θάρρους.. είδα, ένιωσα και έκανα πίσω.. φοβήθηκα ( και ακόμα φοβαμαι η αλήθεια είναι) οτι είμαι δειλή.. δεν μπορώ να ξεχωρίσω τι χρειάζεται να αλλάξω και τι να υπομείνω γιατί δεν μπορώ ακόμα να ακούσω όλες τις ανάγκες μου.. και εκείνες που άκουσα έκανα οτι δεν τις άκουσα προς τι παρόν γιατί θα με ξεβολεύανε.. και βρισκω πολλές δικαιολογιες για τις αποφασεις μου που δεν μπορω να καταληξω ποιες ειναι αληθινες και ποιες ειναι απλα αυτό.. δικαιολογίες.. προσπαθώ όμως να το ψαξω απο τώρα γιατι δεν θέλω να περιμένω το σεμινάριο για να ξεκινησω.. και κόντρα στο φόβο μου της δειλίας πεισμώνω να μην το αφήσω να αποδειχτεί αληθινό.. αλλά είναι αυτό πηγαίο θάρρος ή είναι άλλο ένα τέχνασμα?
:-< :roll: :roll: :roll:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

καλά Βασούλα μου σε μόνημη βάση είμαι με ένα ερωματικό πάνω από το κέφάλι μου :D
Μέχρι στιγμής "θέλεις", αλλά δεν "μπορείς"...Και αυτό δεν αφορά μια αδυναμία σου, αλλά μια πλάνη σχετικά με την Δύναμή σου...
εδώ λίγο μπερδέυτικα ,εννοείς οτι μπορεί να υποτημώ εγώ την δύναμη μου η κάτι άλλο ?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από elenaki »

Να ξετρυπώσεις πίσω από αυτό που χρειάζεται να αλλάξεις την έλλειψη Θάρρους ή να εμβαθύνεις σ’ αυτό που χρειάζεται να υπομείνεις με την ποιότητα του Θάρρους…
Ετσι ακριβως Βασουλι μου.. @};-
Δεν ειναι τοσο δυσκολο να ξετρυπωνεις οσο να βρεις το Θαρρος να το κανεις..οπως ακριβως και να εμβαθυνεις..
Εκει ειναι που χρειαζεται η Θεληση. @};-
Να γνωρίζεις που σε φτάνουν τα όρια σου δεν είναι το ίδιο με το να μην γνωρίζεις τον περιορισμό σου.

Συνήθως όρια και περιορισμός είναι ίδια στο μυαλό μας…
Ενώ διαφέρουν όσο η ημέρα με την νύχτα…
Ετσι οπως το καταλαβαινω ειναι εκει που τελειωνουν τα ορια μου αρχιζει ο περιορισμος μου..εκει βρισκεται η διαφορα τους?
Εκει μεσα ειναι που δημιουργειται η πολωση και βρισκομαστε σε ανισορροπια?
Πας αντίθετα και σε όποιον αρέσει…Αυτή είναι η εφηβεία…
Να τα κάνεις όλα αντίθετα και να κρύβεσαι από τους άλλους…

Η Ωριμότητα έρχεται όταν πια είσαι έτοιμος να τα κάνεις όλα και να μην κρύβεσαι από τον Εαυτό σου…
Περναω κι εγω εφηβεια λοιπον..οχι σαν αυτη που περασα στα 15 μου που εκανα την επανασταση και μετα κρυβομουν..
Περναω αυτη που δεν μπορεις να κρυφτεις απο τον εαυτο σου..σ'αυτον το Δρομο η Επιλογη μου ειναι να μην το κανω!
Και εκει ειναι που χρειαζεται το Θαρρος να σε ξετρυπωσεις!!και ειναι τοσο λυτρωτικο... :x :x :x
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

εδώ λίγο μπερδέυτικα ,εννοείς οτι μπορεί να υποτημώ εγώ την δύναμη μου η κάτι άλλο ?
τι σημαίνει Δύναμη για εσένα Ιωαννάκι?

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Ετσι οπως το καταλαβαινω ειναι εκει που τελειωνουν τα ορια μου αρχιζει ο περιορισμος μου..εκει βρισκεται η διαφορα τους?
όρια είναι να σέβομαι τον Εαυτό μου και τις ανάγκες του και να φτάνω όπου μπορώ κάθε στιγμή διευρυνόμενος και περιορισμός είναι να μην σέβομαι τίποτα από τον Εαυτό μου...

Ο σεβασμός δεν αφορά μόνο πρακτικά κομμάτια της ζωής μας...Ακούω πολύ συχνά την λέξη "αξιοπρέπεια"...Ο σεβασμός όμως δεν είναι ακριβώς αυτό...ή μάλλον δεν είναι καθόλου αυτό...
Όντας περιορισμένος, αφαιρώ από τον Εαυτό μου, την δυναμική του να είναι μεγαλειώδης...Τον περιορίζω στο μικρό ανώριμο μέρος μου και αγωνιώ κιόλας για να το διατηρήσω...

΄Ολη αυτή η αγωνία για να διατηρηθεί η ανωριμότητα...τόσος κόπος για να την διαφυλάξουμε σαν κόρη οφθαλμού, αυτό είναι ο περιορισμός...

Τα όρια μου όμως είναι να μπορώ να Είμαι ο Εαυτός μου...χωρίς υποκρισία!
Και εκεί μπορώ να γίνω απεριόριστος...

Το να το αναγνωρίσω αυτό το "απεριόριστος" σημαίνει ότι έχω αναγνωρίσει και που περιορίζομαι...

Αν πχ. περιορίζομαι σε μια σχέση, θα περιορίζομαι και όταν δεν έχω σχέση...Δεν αλλάζει η μία κατάσταση με την άλλη...
Αυτός ο περιορισμός δεν είναι εμφανής όμως...Στους μεν εμφανίζεται από τον σύντροφο τους, στους δε από την έλλειψή του...
Ετσι θα κάνω κάποιες ενέργειες αν ανήκω στην πρώτη κατηγορία (να αλλάξω τον σύντροφο ή και να τον χωρίσω) και θα κάνω κάποιες ενέργεις αν ανήκω στην δεύτερη κατηγορία (να κάνω κάποιες αβαρίες για να βρω έναν σύντροφο)

Και εδώ...που βρίσκεται ο Εαυτός μου? Που είναι τα όριά μου, μέσα σε έναν περιορισμό? πουθενά...Οπότε τι να διευρύνω και πως, που ούτε καν να τα θέσω δεν μπορώ...Να οριοθετήσω τον Εαυτό μου μπορώ? ΄Οχι βέβαια, γιατί και στην μία και στην άλλη κατάσταση είμαι αδύναμος μέσα στον περιορισμό μου...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

χμμ δεν ξέρω αν είναι σωστή η αντίληψη μου για την δύναμη αλλά δύναμη για μένα σημαίνει να σηκώνεσαι κάθε φορά που πέφτεις και να συνεχίζεις μπροστά
να μπορείς να μένεις ακέραιος στους στόχους σου η στα θέλω της ψυχής σου όσο δύσκολο και αν είναι ,τώρα θα μου πείς στην θεωρία είναι πολύ ωραία τα πράγματα γιατί μεταξύ πράξης και θεωρίας υπάρχει μία απόσταση αφού πρώτα πρέπει να περάσεις από τον σκόπελο των μικρών θελήσεων και εκεί θεωρώ χριεάζεται να έχεις τα πάντα ,δύναμη ,θάρρος ,επιμονή και υπομονή
δύναμη επίσης θεωρώ το να μπορείς να συγχωρείς.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Όντας περιορισμένος, αφαιρώ από τον Εαυτό μου, την δυναμική του να είναι μεγαλειώδης...Τον περιορίζω στο μικρό ανώριμο μέρος μου και αγωνιώ κιόλας για να το διατηρήσω...
δηλ Βασούλα μου αυτό μπορεί να το κάνουμε και ασυνείδητα και να μην το παίρνουμε κάν χαμπάρι :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΑΥΤΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

με ρωτάς τώρα βρε Ιωαννάκι?

γιατί εσύ νιώθεις μεγαλειώδης?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”