....

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ....

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μάνο μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16545
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ....

Δημοσίευση από margaritarenia »

έχεις ακούσει για τον "μαλακομαγνήτη"? ε, όλοι οι άνθρωποι νομίζουν ότι μόνο αυτοί τον κουβαλάνε και έλκουν τους πιο ακατάλληλους συντρόφους...Ε, όχι!!!
=)) =)) =)) =)) Βασούλα ...πάλι εχεις τα ραντάρ αναμένα........ :* >:d< >:d< >:d< >:d<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ....

Δημοσίευση από Μάνος »

Έχεις απόλυτο δίκο Βάσω μου!!!
Δεν υπάρχει "μαλακομαγνήτης"! Κενό υπάρχει μέσα στις ψυχές μας! Τι περιμένεις από δυο κενούς ανθρώπους που θέλουν απλώς να καλύψουν τις ανασφάλειες τους, να νιώσουν την ευτυχία μέσω του άλλου και όχι μέσω του ίδιου τους του εαυτού;;; Έχω πολύ δουλειά μπροστά μου... Όλα αυτά θέλω να τα αλλάξω και να αρχίσω να Ζω!
...Σήμερα σκεφτόμουνα, πως τόσα ζευγάρια υπάρχουν ανάμεσα μας... Άραγε όλοι τα έχουν βρει με τον εαυτό τους τόσο καλά και εγώ απλώς είμαι ο ανισόροπος ή όλοι νομίζουν ότι ζουν και κοιμόνται τον ύπνο του δικαίου;
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88510
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ....

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάνο μου, στο υπογράφω, πιο βέβαιη και από την ίδια την βεβαιότητα...Κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου...

ζήτημα αν σε ολόκληρο τον κόσμο υπάρχουν δυο τρία ζευγάρια ανά κράτος, που έχουν βρει τις άκρες τους...
Στην Ελλάδα, μέχρι αυτό το σημείο της Ζωής μου, δεν έχω ανταμώσει κανένα ζευγάρι...
Πάντα υπάρχει όμως χρόνος να ανταμώσω...Δεν παραιτούμαι...Χρειάζεται ο κανόνας να επιβεβαιώνεται από τις εξαιρέσεις...

:) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
iceberg
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 24 Ιαν 2014 8:55 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ....

Δημοσίευση από iceberg »

Ναι αλλά και η μοναξιά κατα πόσο είναι λύση; Και ο έρωτας ή οι ενδείξεις του που κάνει για κάποιες στιγμές τα πάντα να δείξουν όμορφα και μας γεμίζει ελπίδα; Οταν συνεπαίρνει τα μυαλά έστω ανέτοιμων ανθρώπων θα πρέπει απλώς να αγνοηθεί; Ακόμα κι όταν νιώθεις οτι η προβληματική είναι έτοιμη να ξεπεράσει για μια ακόμα φορά την αλήθεια που παραμένει μακρινή για σένα θα πρέπει να παραιτηθείς έτσι απλά; Και να πεις μένεις στην άκρη ξέροντας οτι δεν είσαι έτοιμος περιμένοντας την δική σου πληρότητα για να επιχειρήσεις και πάλι κάτι...γίνεται έτσι απλά;
Οι σχέσεις δεν είναι απαραίτητα γάμος ή αιώνια υπόσχεση. Είναι κάποιες φορές μικρές απόπειρες που μπορεί να κρύβουν όμορφα διαστήματα "προσομοίωσης" αν θέλετε αγάπης που όμως νομίζω τελικά η μέχρι σήμερα ζωή πολλών έστω ανέτοιμων ανθρώπων θα ήταν άσχημα κενή.
Η δική μου σίγουρα...
Οσο σίγουρος είμαι τελευταία οτι ήμουν μέχρι σήμερα (και μάλλον για πολύ ακόμα) ανέτοιμος για ουσιαστική σχέση, αλλό τόσο σίγουρος είμαι οτι και ερωτεύτηκα στο βαθμό που θα μπορούσα και πίστεψα σε σχέσεις και προσπάθησα γι αυτές και ίσως κάπως με τον τρόπο τους με βοήθησαν να γίνω λίγο καλύτερος άνθρωπος και ίσως βοήθησαν αντίστοιχα και το ταίρι μου. Ισως ακόμα και η αποτυχία τους να αποδειχτεί εξαιρετικά δυνατό κίνητρο να βρω την δύναμη να ανακαλύψω τελικά την αλήθεια μου.
Για όλα αυτά αν και σίγουρα είχαν κάτι απο "μαλακομαγνήτη" ή ήμουν εγώ το μέταλλο που κόλλησε για τους δικούς μου λόγους πάνω του για μένα παραμένουν πολύτιμες και πάντα θα υπάρχει κάτι όμορφο να θυμάμαι.
Άβαταρ μέλους
Giorgos Agelis
Δημοσιεύσεις: 4076
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 2:44 am
Τοποθεσία: KATERINH PIERIA

Re: ....

Δημοσίευση από Giorgos Agelis »

Μάνος έγραψε:Έχεις απόλυτο δίκο Βάσω μου!!!
Δεν υπάρχει "μαλακομαγνήτης"! Κενό υπάρχει μέσα στις ψυχές μας!
>:d< >:d< >:d<
..Μάνο επειδή με ταλαιπορούσε και εμένα αφάνταστα αυτό το κενό για χρόνια βιωσα οτι με την αυτοθεραπεία λιγο φως αν μπει στο ασυνείδητο παράλληλα με την επεξεργασια των συναισθηματων, το νιώθεις ολο και πιο λιγο ή και εξαφανίζεται τελείως... @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88510
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ....

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι αλλά και η μοναξιά κατα πόσο είναι λύση; Και ο έρωτας ή οι ενδείξεις του που κάνει για κάποιες στιγμές τα πάντα να δείξουν όμορφα και μας γεμίζει ελπίδα; Οταν συνεπαίρνει τα μυαλά έστω ανέτοιμων ανθρώπων θα πρέπει απλώς να αγνοηθεί; Ακόμα κι όταν νιώθεις οτι η προβληματική είναι έτοιμη να ξεπεράσει για μια ακόμα φορά την αλήθεια που παραμένει μακρινή για σένα θα πρέπει να παραιτηθείς έτσι απλά; Και να πεις μένεις στην άκρη ξέροντας οτι δεν είσαι έτοιμος περιμένοντας την δική σου πληρότητα για να επιχειρήσεις και πάλι κάτι...γίνεται έτσι απλά;
απαπα! Ποιός το είπε αυτό? Φυσικά και δεν κάθεσαι στην άκρη να περιμένεις πότε θα είσαι έτοιμος να κάνεις σχέση, Θανάση μου...
Βουτάς ξανά και ξανά και ξανά, και πάντα με εκείνη την πρωταρχική ματιά του έρωτα, που στο τέλος όμως γίνεται στάχτη...Και αντί να γίνεις λίγο καλύτερος άνθρωπος, γίνεσαι ολοένα και πιο απογοητευμένος...μέχρι που στο τέλος, για να μην μείνεις μόνος σου, απλά συμβιβάζεσαι με την απογοήτευση...

Γι' αυτήν την περίπτωση μιλάμε...όταν μετά από αλλεπάλληλες σχέσεις δεν έμεινε παρά το κενό...Και τότε πρέπει να βουτήξεις με θάρρος μέσα του και να σε βρεις...Εκεί στο κενό...
Αλλιώς συμβιβάζεσαι...όπως και με τόσα άλλα που δεν σου αρέσουν σε εσένα, στον άλλον, στην Ζωή...

Πιστεύω ότι ούτε ένας έρωτας δεν θα πήγαινε χαμένος, αν μετά το τέλος του, τούτο το κενό ήταν γεμάτο από την εμπειρία...Συνήθως αυτό το κενό γεμίζει με πίκρα και απογοήτευση και μόνο γι' αυτό συζητάμε...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ....

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Πιστεύω ότι ούτε ένας έρωτας δεν θα πήγαινε χαμένος, αν μετά το τέλος του, τούτο το κενό ήταν γεμάτο από την εμπειρία...Συνήθως αυτό το κενό γεμίζει με πίκρα και απογοήτευση και μόνο γι' αυτό συζητάμε...
:-(

Mάνο >:d< >:d< >:d<
Παιδάκια όλα >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
iceberg
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 24 Ιαν 2014 8:55 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ....

Δημοσίευση από iceberg »

Vaso έγραψε:
Πιστεύω ότι ούτε ένας έρωτας δεν θα πήγαινε χαμένος, αν μετά το τέλος του, τούτο το κενό ήταν γεμάτο από την εμπειρία...Συνήθως αυτό το κενό γεμίζει με πίκρα και απογοήτευση και μόνο γι' αυτό συζητάμε...
>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Πίστη λοιπόν, πείσμα, σωστός δρόμος και καθοδήγηση και διάθεση να βουτήξει κανείς μέσα στη στάχτη και το κενό να βρει έστω κάποια ίχνη της αλήθειας του να τη δυναμώσει για να ξεκινήσει για τη νέα...βουτιά!

Κάποια στιγμή θα μάθουμε να βουτάμε σωστά υποθέτω και σε σωστά νερά...τα υπόλοιπα θα αρχειοθετηθούν σαν προπόνηση! :lol:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ....

Δημοσίευση από Μάνος »

Έτσι ντε Θανάση μου!!!! >:d< >:d< >:d<

Γιώργο μου, αυτό προσπαθούμε όλοι φαντάζομαι...
>:d< >:d< >:d<

Βασούλα ^:)^ ^:)^ ^:)^
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88510
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ....

Δημοσίευση από Vasoula »

iceberg έγραψε:Πίστη λοιπόν, πείσμα, σωστός δρόμος και καθοδήγηση και διάθεση να βουτήξει κανείς μέσα στη στάχτη και το κενό να βρει έστω κάποια ίχνη της αλήθειας του να τη δυναμώσει για να ξεκινήσει για τη νέα...βουτιά!

Κάποια στιγμή θα μάθουμε να βουτάμε σωστά υποθέτω και σε σωστά νερά...τα υπόλοιπα θα αρχειοθετηθούν σαν προπόνηση!
χμ τα υπόλοιπα νομίζω θα θεραπευτούν, Θανάση μου...Η αλήθεια μπορεί να λένε ότι είναι πικρή, αλλά να είσαι σίγουρος ότι είναι Θεραπεία...

Είναι στο δικό μας χέρι να επιλέξουμε, αν κάθε σχέση θα γίνει μοχλός αλήθειας ή απογοήτευσης...

όπως έγραψα σήμερα, ο άνθρωπος δεν έχει μάθει να θεραπεύει τις πληγές του, αλλά να συσσωρεύει πληγές και να προχωράει μαζί τους...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ....

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Vaso έγραψε:Η αλήθεια μπορεί να λένε ότι είναι πικρή, αλλά να είσαι σίγουρος ότι είναι Θεραπεία...

Είναι στο δικό μας χέρι να επιλέξουμε, αν κάθε σχέση θα γίνει μοχλός αλήθειας ή απογοήτευσης...

όπως έγραψα σήμερα, ο άνθρωπος δεν έχει μάθει να θεραπεύει τις πληγές του, αλλά να συσσωρεύει πληγές και να προχωράει μαζί τους...
:x :x :x :x :x :x :x :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ....

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:όπως έγραψα σήμερα, ο άνθρωπος δεν έχει μάθει να θεραπεύει τις πληγές του, αλλά να συσσωρεύει πληγές και να προχωράει μαζί τους...
τελεια!!!! @-)
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88510
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ....

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι Ειρηνούλα, τώρα μαθαίνεις όμως κάτι άλλο... :) >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ....

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Vaso έγραψε:ναι Ειρηνούλα, τώρα μαθαίνεις όμως κάτι άλλο... :) >:d< >:d< >:d< >:d<
:)
Ειρηνακι :x >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”