ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Annoula »

Μπράβο του @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από panos »

Μπραβο οχι μονο στο παλικαρι αλλα και σε αυτους που που τον στηριζουν ακολουθωντας τον στα βηματα του χωρου της μαχης @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Διόρθωσε την πόλη σου

Το Life in a City Full of Errors(Η Ζωή σε Μια Πόλη Γεμάτη Λάθη) είναι μια διαδυκτιακή πλατφόρμα, για μια πόλη γεμάτη λάθη αλλά και γεμάτη από ανθρώπους που εξακολουθούν να επιμένουν για τη δημιουργία μιας βιώσιμης πόλης.

Αντίθετα όμως με άλλα διαδικτυακά εγχειρήματα, σε αυτό δεν είσαι ένας απλός παρατηρητής που κάθεται μπροστά στον υπολογιστή του, σκέφτεται πόσο χάλια έχει γίνει αυτή η πόλη (που είναι η Αθήνα αλλά θα μπορούσε να είναι οποιαδήποτε άλλη, ολίγων τι υποανάπτυκτη μεγαλούπολη) και νιώθει πιο ανίκανος από ποτέ να κάνει κάτι γι αυτό. Γιατί δεν είσαι.
Στην ιστοσελίδα http://www.cityoferrors.com" onclick="window.open(this.href);return false; μπορείς να ξεσκαλίσεις, να μοιραστείς, ακόμη και να βγεις για να διορθώσεις τα λάθη της μεγαλούπολής σου. Κάθε είδους λάθη, που βιώνουν όλοι οι άνθρωποι. Άνθρωποι σαν και εσένα.

Η ιδέα ξεκίνησε το 2009 σαν ένα ντοκιμαντέρ για την καθημερινή ζωή στην Αθήνα και το 2010 βραβεύτηκε στο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης ως μια πολύ καλή ιδέα. Τα γνωστά οικονομικά κολλήματα όμως ανάγκασαν την δημιουργό του και ντοκιμαντερίστα Μυρτώ Παπαδογεώργου να κάνει πολλά άλλα πράγματα τα χρόνια που ακολούθησαν, μεταξύ των οποίων ήταν και μερικά ταξίδια για να ανακαλύψει τελικά ένα καινούριο είδος ντοκιμαντέρ με το αγγλικό όνομα cross-media. Ντοκιμαντέρ δηλαδή που συνδυάζουν διάφορα μέσα, που μπορείς να τα δεις στο διαδίκτυο δωρεάν, και στα οποία δεν είσαι μόνο θεατής αλλά και δημιουργός, παραγωγός, διανομέας και βασικό μέλος της ομάδας. Και τότε είπε «power to the people».

Δύο σχεδόν χρόνια μετά, σε έναν από τους πολλούς μεταμεσονύχτιους περιπάτους της, γνώρισε εντελώς τυχαία τον Γιώργο Χλωρό και το Νίκο Κωνσταντίνου. Οι τρεις τους δημιούργησαν το http://www.cityoferrors.com" onclick="window.open(this.href);return false; που δεν είναι μια ουτοπία, ούτε μια κουλτουριάρικη δήλωση. Είναι ένα παιχνίδι που αν το παίξεις, ίσως και να καταφέρεις να κάνεις μια πραγματική αλλαγή στην πόλη σου.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: http://www.cityoferrors.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Ellaki »

γιατί η ιστοσελίδα είναι μόνον αγγλικά?
ή έχει επιλογή και δεν την βρίσκω?
:eusa-think:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Η ιστοσελίδα είναι στα αγγλικά , όμως
επάνωκάτω από τον τίτλο εχει επιλογή Αγγλικά ή Ελληνικά @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Vasoula »

ο ΄Ανθρωπος που άλλαξε την Ισλανδία @};- @};- @};-


H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};- @};- @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από AMALIA »

@};-
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:x :x :x ο τρόπος που μιλούσε μου θύμισε πολύ τα βιντεάκια των anonymous.. @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από ALEXOULA »

@};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

@};- @};- @};- @};- @};- @};-
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Annoula »

@};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ... ΕΜΕΙΣ ???

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”