ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ

Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ

Δημοσίευση από Evoula »

Σφοδρή σύγκρουση Βενιζέλου-Σαμαρά στο παρασκήνιο. Απευθείας με στελέχη του ΠΑΣΟΚ μιλάει η Συγγρού.


Κι όμως στο παρασκήνιο βρίσκεται σε εξέλιξη μια σφοδρή σύγκουση Βενιζέλου-Σαμαρά για τον σχηματισμό της αγγελικής συγκυβέρνησης συνευθύνης.
Το δημοσίευμα του antinews.gr που εκφράζει τον σκληρό πυρήνα του κομματικού μηχανισμού της Συγγρού και συγκεκριμένα το τρίο Μουρούτη-Μιχελάκη-Λαζαρίδη, βγάζει σήμερα στη σέντρα τον Βενιζέλο για τον οποίο υποστηρίζει ότι απαιτεί να είναι εκ νέου αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και υπουργός Οικονομικών. Το πιο πιθανό είναι να μην έχει καμία διάθεση ο Βενιζέλος να συμμετάσχει στη κυβέρνηση αλλά ο Σαμαράς και η Συγγρού να βρίσκονται απευθείας σε επαφές με στελέχη όπως ο Λοβέρδος, ο οποίος εμφανίζεται πρόθυμος να αναλάβει δράση σε μια ακόμη κατοχική κυβέρνηση η οποία θα πετσοκόβει μισθούς κι συντάξεις και θα χαρίζεται στη διαπλοκή.
Διαβάστε-πίσω από τις γραμμές-το δημοσίευμα του antinews.gr>


Την ίδια στιγμή που η Ελλάδα είναι στην κόψη του ξυραφιού και εγχώριοι και ξένοι παράγοντες πιέζουν για σχηματισμό κυβέρνηση άμεσα.Την ίδια ώρα που όλοι περιμένουμε με αγωνία να υπάρξει κυβέρνηση, με βάση το μήνυμα που έστειλε ο λαός, φαίνεται ότι κάποιοι έχουν αποφασίσει να κρατήσουν το δικό τους… δοβλέτι, το δικό τους καπετανάτο αδιαφορώντας για τη σωτηρία της πατρίδας.

Βλέπουμε εδώ και ώρες τις αγωνιώδεις προσπάθειες του Αντώνη Σαμαρά να σχηματίσει κυβέρνηση είτε με το ΠΑΣΟΚ είτε και με τη συμμετοχή της ΔΗΜΑΡ.

Ακούμε διάφορα στελέχη του κ. Κουβέλη, αλλά και τον ίδιο, να χρησιμοποιούν παρελκυστικές πολιτικές και να βάζουν ακόμη και θέμα για το πρόσωπο του πρωθυπουργού, λες και ο νικητής είναι υποχρεωμένος να πάει σπίτι του.

Όμως, τώρα μαθαίνουμε ότι στο παρασκήνιο παίζεται κι ακόμη ένα άθλιο προσωπικό παιχνίδι, αυτή τη φορά από την πλευρά του ΠΑΣΟΚ και του κ. Βενιζέλου.

Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ που κόπτεται για τον σχηματισμό κυβέρνησης άμεσα, σύμφωνα με πληροφορίες του Antinews, έχει βάλει τον εξής απίστευτο όρο: Διεκδικεί για τον ίδιο τη θέση του αντιπροέδρου της κυβέρνησης και παράλληλα του υπουργού Οικονομικών, θέσεις που είχε και στην κυβέρνηση Παπαδήμου, όταν όμως τότε το ΠΑΣΟΚ είχε την κοινοβουλευτική πλειοψηφία.

Με πιο δικαίωμα, λοιπόν, το 12% διεκδικεί τώρα θέσεις τις οποίες δεν δικαιούται; Να υποθέσουμε ότι η θέση του αντιπροέδρου θα μπορούσε να του δοθεί. Από που κι ως που όμως θα ξαναγίνει τσάρος της οικονομίας; Θεωρεί εαυτόν επιτυχημένο; Έκανε καμιά διαπραγμάτευση με τους ξένους ή μήπως νομίζει ότι ξεχάσαμε τα χαράτσια του και την αλλοπρόσαλλη πολιτική του; Γι’ αυτό δεν αποδοκιμάστηκε σφόδρα από τον ελληνικό λαό;

Πώς είναι δυνατόν να ζητά για την πάρτη του το πιο κρίσιμο υπουργείο της κυβέρνησης από τον νικητή των εκλογών Αντώνη Σαμαρά; Αν πράγματι οι συζητήσεις για κυβέρνηση ναυαγούν γι’ αυτό το λόγο τότε ο κ. Βενιζέλος πολύ σύντομα θα μπει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

Ήδη, απ’ ότι μαθαίνουμε από το ΠΑΣΟΚ, κορυφαία στελέχη όπως ο Α. Λοβέρδος και ο Μ. Χρυσοχοϊδης, απειλούν να αποχωρήσουν από το κόμμα επειδή ο Βενιζέλος παίζει παιχνίδια για τον εαυτό του. Διεκδικεί δηλαδή ρόλο γι’ αυτόν και ζητά να μην υπάρξει άλλο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ στη νέα κυβέρνηση ώστε να είναι ο απόλυτος άρχων της «κουτσουρεμένης» κεντροαριστεράς.

Έτσι, όμως, οδηγεί με γεωμετρική ταχύτητα το ΠΑΣΟΚ στη διάσπαση. Αλλά τι μας νοιάζει για το ΠΑΣΟΚ, όταν η χώρα ολόκληρη χάνεται;



Μετά την σημερινή συνάντηση του με τοπν κ. Βενιζέλο, ο Αντώνης Σαμαράς έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Με τον κ. Βενιζέλο μείναμε σύμφωνοι ότι πρέπει οπωσδήποτε, εντός της προθεσμίας της εντολής που έχω λάβει από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, να σχηματιστεί η κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας. Θα έχουμε ασφαλώς και νέες επαφές”

Ο Ευάγγελος Βενιζέλος μετά τη συνάντηση που είχε με τον πρόεδρο της ΝΔ Αντώνη Σαμαρά ζήτησε να ολοκληρωθεί αύριο η διαδικασία σχηματισμού κυβέρνησης, με τη σύγκληση σύσκεψης, υπό τον πρόεδρο της Δημοκρατίας Κάρολο Παπούλια, των αρχηγών των τεσσάρων κομμάτων (ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ και ΔΗΜΑΡ).
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Υποψιάζομαι φιλαράκια πως αυτό θα γίνει το αγαπημένο μας τόπικ. Ήδη τα παλλικάρια σκοτώνονται όχι να σώσουν την χώρα αλλά να μοιράσουν καρεκλίτσες. Ο Μπένι, ζορίζεται, γιατί τον εκβιάζει ο Λοβέρδος και ο Χρυσοχοϊδης, ο σοβαρός κ. Κουβέλης, θέλει σώνει και καλά να το παίξει ρυθμιστής, ο Σαμαράς έχει δώσει υποσχέσεις σε Μπόμπολα και λοιπά συμφέροντα που τον στήριξαν και λέγεται πως το ΥΠΕΧΩΔΕ το έχει ήδη δώσει στον Κυριάκο.

Αυτά να τα βλέπουν όσοι ψήφισαν Σαμαρά για να τους σώσει, Μπένι επειδή δεν πήγαινε αλλού το χέρι τους και Κουβέλη επειδή ήταν σοβαρός.

Αρχίστε να βγάζετε φωτοτυπίες να τα τρίβετε στα μούτρα όλων αυτών των ευρωπαϊστών που φοβούνταν πως ο ΣΥΡΙΖΑ θα μας πάει στην δραχμή, μπας και ξυπνήσει κανένας σε αυτή την χώρα... :?
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Αρχίσαμε...
Πήρα τηλέφωνο τον φαρμακοποιό μου, γιατί άκουσα στην τηλεόραση πως τα φαρμακεία άρχισαν να δίνουν φάρμακα με συνταγές και σκέφτηκα να δω αν ισχύει.

Μου είπε πως δεν ισχύει. Ξέρετε τί μου απάντησε όταν του είπα πως άκουσα στην τηλεόραση πως δίνουν φάρμακα; Πως αυτό δεν ισχύει για Αχαϊα, Κρήτη, Κέρκυρα και όποιους νομούς ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ. Έδωσαν λεφτά στα φαρμακεία νομών που πρόσκεινται στην νέα κυβέρνηση και τιμώρησαν τους ανυπότακτους.

Άκουσα από μέσα έναν νεοδημοκράτη να διαμαρτύρεται και τον άνθρωπο να του απαντάει "Λυπάμαι κύριε αλλά αυτή είναι η αλήθεια..."
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Θα φάνε καλά όσοι τους ψήφισαν!

Εμείς τι φταίγαμε όμως, μου λέτε??
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Fotinoula »

:pale:

τέλος θα κανω το περιβολάκι χημείο κατασκευής μολοτωφ!!!
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Danielli »

Μου είπε πως δεν ισχύει. Ξέρετε τί μου απάντησε όταν του είπα πως άκουσα στην τηλεόραση πως δίνουν φάρμακα; Πως αυτό δεν ισχύει για Αχαϊα, Κρήτη, Κέρκυρα και όποιους νομούς ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ. Έδωσαν λεφτά στα φαρμακεία νομών που πρόσκεινται στην νέα κυβέρνηση και τιμώρησαν τους ανυπότακτους.
Τι????? X(
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Εμείς τι φταίγαμε όμως, μου λέτε??

εγω Δημητρα σε αυτη την ερώτηση κρατάω ζωντανά μεσα μου αυτον τον Λογο!
Κανένα «χάπι», απ’ όπου και αν προέρχεται σαν επίδραση και επιρροή, δεν υπάρχει περίπτωση να σε κάνει να χάσεις τον Δρόμο σου! Γιατί δεν είσαι ένα συναισθηματικό ον, ούτε ένα νοητικό ον. Ο Δρόμος σου έχει χαραχτεί πια και οτιδήποτε πάει να επιδράσει στην Θέλησή σου, αυτό-απορρίπτεται…

..........

Ο Ιησούς μας έδωσε παράδειγμα από την ίδια του την ζωή…Και σ’ αυτόν παρουσιάστηκε η επιλογή των δύο χαπιών…Τον ανάγκασαν να πάρει το μπλε…Δεν άλλαξε όμως αυτό την αιωνιότητά του…΄Ηταν και παρέμεινε ο ΄Ανθρωπος, που αγαπήσαμε με όλο μας το είναι…
:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Danielli »

Σχετικά με τα φάρμακα, ρωτησα τον φαρμακοποιό που συνεργαζομαι και μου επιβεβαιωσε ότι είναι "κάπως΄ετσι" τα πράγματα, αλλά το απόγευμα θα το απελευθερώσουν για λίγες μερες όμως (μέχρι να βγει υπουργός Υγειας) και μετά πάλι θα αρχίσει πιο σκληρή απεργία των φαρμακειων.

Με συμβούλεψε όσοι παιρνουν χρόνια φάρμακα , να γραψουν τις επόμενες μέρες συνταγες για να τα πάρουν χωρις να τα πληρώσουν (με συμμετοχή) και περισσότερα κουτιά αν είναι δυνατόν για να υπάρχει απόθεμα.
@};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Φωτεινούλα! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ακουσα μια γνωμη για τις εκλογες οτι ισως καλυτερα που βγηκε η ΝΔ για να καταπιει κ αυτο το κομμα η κριση οπως εγινε κ με το πασοκ.
Ισως αργοτερα να ειναι καλυτερα για τον Συριζα γιατι δεν θα ηταν ευκολο αν εβγαινε τωρα κ με τον πολεμο που θα του κανε το καπιταλιστικο συστημα θα τον εξαφανιζε το συστημα κ ο λαος επειδη δυστιχως λιγοι εχουν μυαλο θα τα βαζαν μαζι του για τα επακολουθα απο τον πολεμο τους.
Με αποτελεσμα να μην βγει ποτε ο συριζα και να εξαφανιστει απο τον χαρτη του πολιτικου συστηματος.(αν και θα τους βολευε)
Νομιζω δεν θα αντεξει πολυ η νεα κυβερνηση και τοτε ισως υπαρξει μια καλη ευκαιρια..
Ξερω γω ρε παιδια,τι λετε; :-??
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Τασούλη , να σου πω από τον υπολογισμό που έκανα
ότι αυτοί οι τρεις θα κάνουν κυβέρνηση και έχουν 179 ,
με κάποιους άλλους που θα βρεθούν σίγουρα από τους υπόλοιπους ,( από Καμμένο και Χ.Α ,
θα έχουν 180 και πάνω βουλευτές και μπορούν να περάσουν ότι μέτρα θέλουν ,
να βάλουν και άλλες υπογραφές εκτός από αυτές που ήδη έχουν βάλει
και η πρώτη δήλωση ήταν πως θα τις τηρήσουν. :?
Οπότε καταλαβαινεις τι έχει να γίνει και δεν χρειάζεται πολύς χρόνος γιαυτό .
Θα ρημάξουν και θα καταστρέψουν ότι έχει ακόμα μείνει :cry:
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Κοίτα, ίσως για εκείνους που έχουν συνηθίσει να σκέφτονατι σαν κομματάρχες και για κείνους που βάζουν πάνω από όλα τα κόμμα, να ισχύει. Ανάλογα πώς το βλέπει κανείς.
Εγώ όμως σκέφτομαι ετούτον τον έρμο τον τόπο. Και όσο και να μην άντεχε ο ΣΥΡΙΖΑ τις πιέσεις, τουλάχιστον ούτε σε ξεπούλημα θα επιδιδόταν και ίσως αρχίζαμε όλοι μαζί να διαμορφώνουμε έναν νέο τρόπο σκέψης και δράσης.

Ενδιαφέρομαι για την Πολιτική και όχι για τον πολιτικαντισμό. Ναι, ισχύει αυτό αλλά τί να το κάνω αν ο ΣΥΡΙΖΑ βγει με 40 σε 2 χρόνια. Να κυβερνήσει τί; Ποιούς; Με τί;

Το μόνο που εύχομαι είναι να κάνει σοβαρή και σκληρή αντιπολίτευση, ώστε να αναχαιτίσει λίγο αυτούς που είναι έτοιμοι να αρχίσουν το σκύλλεμα του πτώματος που λέγεται Ελλάδα και να αρχίσει να κατεβαίνει στους δρόμους δίπλα στον λαό και να φτιάχνει ομάδες εθελοντών και δράσεων έτσι ώστε να αντιμετωπιστεί η ανθρωπιστική κρίση που είναι προ των πυλών.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Vasoula »

Εγώ λέω

Τα όρνεα θα αργήσουν να τραφούν από εμάς! Ας φαγωθούν μεταξύ τους!


όσο γι' αυτό που αναφέρεις Τάσούλη θα σου πω το παράδειγμα που μου συνέβει πριν 3 χρόνια στο φεστιβάλ ρέικι...

έρχεται κάποιος σε εμένα για να πάρει πληροφορίες για το ρέικι και εγώ αρχίζω να τον ενημερώνω...

Μετά από λίγο με διακόπτει και λέει..."κοπελιά, η άλλη δίπλα σου μού τα είπε πιο εύκολα"...

Το εύκολο ποτέ δεν υπήρξε ο σωστός δρόμος, μην τον μπερδεύουμε με τον απλό...

Το κεφάλαιο ποιοί είναι? το 29%? αδύνατον να το πιστέψω...

Αντε να είναι το 4% από το σύνολο των ψήφων της ΝΔ

το υπόλοιπο είναι ημισυνειδητοί άνθρωποι που υποκρίνονται τους ανθρώπους και κάνουν τον σταυρό τους όταν περνάνε έξω από μια εκκλησία...Ηθικά έντιμοι, δεν βλάπτουν κανέναν, μα ούτε ωφελούν και κανέναν... Ο προσωπικός τους σταυρός έχει το μέγεθος μπιζελιού μέσα στην καρδιά τους. Είναι αυτοί οι "ανώφελοι"...αυτοί που και να έλειπαν από τον κόσμο δεν θα χάναμε και τίποτα...Κατά τ' άλλα είναι οι έντιμοι συμπολίτες μας, οι σοβαροί, οι υπεύθυνοι...Αυτή που κάθε αλλαγή την βλέπουν βουνό...
Και, δυστυχώς, αυτοί που μεταφέρουν τον ιό της ανθρωπότητας που λέγεται "θάνατος"

Αν τους εξετάσεις έναν έναν, θα δεις ότι είναι σαν και εσένα και σαν και εμένα...με μία διαφορά...΄Οτι νομίζουν ότι είναι καλύτεροι, εξυπνότεροι και ηθικότεροι άνθρωποι από εμένα και από εσένα και αυτό τους κάνει να μην προσπαθούν να γίνουν απλά Ανθρωποι...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ασχημα τα πραγματα δηλαδη.. :-s
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΟΙ ΓΥΜΝΟΣΑΛΙΑΓΚΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙ

Δημοσίευση από Vasoula »

γι' αυτήν την εποχή, ναι! Είναι πολύ άσχημα τα πράγματα!

Το νου σας στην Ψυχή σας! Εκεί στοχεύουν!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”