Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Καλησπέρα σας! :x

Λοιπόν, σήμερα κατάφερα και έκανα ρέικι, μετά από αρκετό καιρό, και παρατήρησα ένα "σύμπτωμα" που ερχόταν και παλαιότερα, αλλά δεν του είχα δώσει και πολλή σημασία.

Ενώ όλα πάνε καλά κατά την διάρκεια του ρέικι, με το που τελειώνω, μου έρχεται ένας πονοκέφαλος, ένα βάρος στο κεφάλι και στα μάτια, ένα χασμουρητό, ένα πιάσημο στο σβέρκο... θα το περιέγραφα ότι μοιάζει αρκετά με το "μάτιασμα".

Μου φαίνεται περίεργο να συμβαίνει κάτι τέτοιο, που απ'ό,τι φαίνεται είναι καθαρά ενεργειακό, από την στιγμή που μόλις έκανα μία ώρα θεραπεία. Και επίσης, μου φαίνεται περίεργο που συμβαίνει ακριβώς με το που τελειώνω την θεραπεία.

Σας έχει ποτέ συμβεί κάτι τέτοιο; Καταλάβατε από που προέρχεται; Και πώς το αντιμετοπίσατε;

Εγώ σκέφτικα και εξετάζω τώρα το ενδεχόμενο να ευθύνεται η ενέργεια στο δωμάτιο - μήπως με τις θεραπείες "βαραίνει" ο χώρος και θέλει καθάρισμα. Σκέφτικα επίσης μήπως είναι θέμα γείωσης, αλλά βάζω πάντα σύμβολα για γείωση όταν τελειώνω - άσε που γενικά κάνω αρκετό ρέικι στα χαμηλά τσάκρα, οπότε δεν "φεύγω" και πολύ προς τα "πάνω". Άμα έχω κάποιο αποτέλεσμα, θα σας πω...

Ευχαριστώ!
@};- >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από VasilisM »

Ίσως να είναι νοητική αντίσταση Θοδωρή. Καμιά φορά δεν συμφωνούν όλα τα πεδία μας με αυτό που κάνουμε :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

σε μένα πάντω είναι νοητική αντίσταση
δεν έχω βέβαια πονοκέφαλο μετά αλλά έχω παρατηρίσει ότι όταν το νοητικό μου αντιστέκεται πολύ κατά την διάρκεια της θεραπείας νιώθω μεγάλη πίεση στο μέτοπο σαν να θέλει να εκραγεί.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

εγώ πάντως το χασμουρητό όταν δεν είμαι με άλλους παρατηρώ οτι με πιάνει αρκετές φορές κατά την αυτοθεραπεία ή στις ομάδες ανταλλαγής ενέργειας ακόμα και όταν μου έστελναν αλλά εγώ δεν συμμετείχα οπότε το συνδύασα με το οτι αναπληρώνω ενέργεια... ίσως να "τράβηξες" πολύ ενέργεια Θοδωράκο λόγω της αποχής που είχες μέχρι τώρα.. :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από Danielli »

Ο καθένας μας γνωρίζει μονο τι είναι αυτό που του δημιουργει τα σωματικά συμπτώματα...
Ρωτησε τον Εαυτο σου και θα λάβεις , Θοδωρή!! @};- :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

σε μένα πάντως είναι νοητική αντίσταση
Τώρα που το σκέφτομαι, θα μπορούσε να ερμηνευτεί και έτσι. Γιατί όντως το "σύμπτωμα" ξεκίνησε ταυτόχρονα με την δυσκολία μου στην συγκέντρωση... χμ χμ χμ... :-?
Ο καθένας μας γνωρίζει μονο τι είναι αυτό που του δημιουργει τα σωματικά συμπτώματα...
Το ξέρω! :* Εν τέλη τον εαυτό μου θα ακούσω. Αλλά καμιά φορά, θέλουμε να ακούσουμε και άλλες εμπειρίες, ίσως για να δούμε τρόπους να το επεξεργαστούμε οι ίδιοι. :x >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Τελικά δεν είναι "σαν" μάτιασμα, είναι μάτιασμα.

Το παρατήρησα και χθες βράδυ και σήμερα το απόγευμα. Έκανα ρέικι και μετά ήρθε ο πονοκέφαλος και η ψιλοζαλάδα, και κατέληξα να ξεματιάζω τον εαυτό μου με χασμουρητά και δάκρυα για κάνα 20λεπτο την κάθε φορά. Κι ακόμα δεν μπορώ να πω πως έχει φύγει τελείως.

Υποθέτω ότι με το ρέικι και τον διαλογισμό ανεβαίνουν οι δονήσεις, γίνονται πιο λεπτοφυή τα πεδία και γίνονται αντιληπτά ενεργειακά μπλοκαρίσματα που πριν δεν τα αισθανόμουνα.

Πάντως και χθες και σήμερα, μετά από το ξεμάτιασμα, αισθάνθικα να "ανοίγω" πολύ περισσότερο ενεργειακά και να μπορώ να συγκεντρώνομαι πολύ περισσότερο.

Ίσως εν αγνοία μου όντως είχα "φορτιστεί" πολύ. Οπότε και αποφάσισα να αφιερώσω τις επόμενες ημέρες σε ένα καλό καθαρισμό/αποφόρτιση. Και να αρχίσω σιγά-σιγά να βάζω ενεργειακές προστασίες πάνω μου, που δεν το έκανα ποτέ...

Σε επιφυλακή λοιπόν! :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πονοκέφαλος μετά από ρέικι

Δημοσίευση από VasilisM »

Η Βάσω μου είχε πει όταν νιώθω ματιασμένος να δίνω ενέργεια στην καρδιά και να παίρνω βαθιές αναπνοές..και ναι, λειτουργεί!!! :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”