ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Η μετάλλαξη του Ανθρώπου σε «ανθρώπινη μηχανή», δεν αφορά ούτε το περιβάλλον μας, ούτε την τροφή μας, αλλά αφορά κυρίως τα ναρκωτικά…Αυτήν την αθλιότητα του φυσικού κόσμου, που κοιμίζει τις Συνειδήσεις μας!
Μας έχουν διδάξει ότι ναρκωτικά είναι ορισμένες επιβλαβείς ουσίες για το σώμα μας, οι οποίες φέρνουν απώλεια συνείδησης.
Στον κατάλογο των ναρκωτικών ουσιών έχουν <ξεχάσει> να συμπεριλάβουν ουσίες όπως τα φάρμακα, την τηλεόραση, το ψέμα, το ψωνίζω άρα υπάρχω, τις πολυτελείς κατοικίες, το άρρωστο σεξ και άλλα πολλά.

Ξέχασαν την αθλιότητα του φυσικού κόσμου, που κοιμίζει τις Συνειδήσεις μας!

Απαγόρευσαν τις επικίνδυνες ουσίες για να σώσουν την ανθρωπότητα από την μάστιγα των ναρκωτικών.
Σαν αντάλλαγμα μας έδωσαν την θρησκεία, τα δάνεια, την διασκέδαση …………
Κι εμείς μεταλλαχτήκαμε μέσα στο ψέμα που μας πρόσφεραν και μας βόλευε.

Η διαφορά που βρίσκω ανάμεσα σε απαγορευμένα και νόμιμα ναρκωτικά είναι, το μέγεθος της βλάβης και η ταχύτητα με την οποία μεταλλάσσεται ο άνθρωπος.

Τα απαγορευμένα ναρκωτικά καταστρέφουν τους νευροδιαβιβαστές του εγκεφάλου και τους αναγκάζουν να λειτουργούν σε καινούρια επίπεδα, άμεσα εξαρτώμενα, μετά από λίγες φορές χρήσης.
Η βλάβη είναι άμεση και ορατή.

Τα νόμιμα ναρκωτικά ωθούν τους νευροδιαβιβαστές να λειτουργούν σύμφωνα με ένα καθορισμένο τρόπο.
Η βλάβη είναι αργή και αόρατη.

Ο συνδυασμός χρήσης και των δυο, είναι θανατηφόρος για την Ύπαρξη.
Σαν να λέμε δηλαδή ότι αντί να προσπαθήσεις να βγεις από το μαντρί, κτίζεις ένα άλλο μαντρί μέσα στο αρχικό και μπαίνεις ακόμη πιο βαθιά.
Χάνεις εντελώς την κατεύθυνση αντικαθιστώντας την ζωή με την φαντασίωση.

Στα προγράμματα απεξάρτησης χρησιμοποιούν την μεθαδόνη, η οποία είναι ήπιο ναρκωτικό, για να βοηθήσουν τους χρήστες να ξεπεράσουν το πρόβλημα.
Χωρίζονται σε χρήστες και τους σωτήρες τους, υπεύθυνους να τους καθοδηγήσουν έτσι ώστε να μπορέσουν να ενταχθούν και πάλι στο σύστημα.

Σαν να προσπαθείς να κάνεις τον φουρτουνιασμένο ποταμό να περάσει σε έναν σωλήνα.
Ένα υπερδιογκωμένο, ανεξέλεγκτο ασυνείδητο να συμμαζευτεί στα υπόγειά του και να σιωπήσει.
Είναι η ίδια αντιμετώπιση του οποιουδήποτε ασθενούς που θα πάρει ένα χαπάκι για να σταματήσει να πονάει και θεωρεί ότι θεραπεύτηκε, μόνο που εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν στοιχείο που έχει αλλοιώσει εντελώς την αντίληψή μας.

Πιστεύω ότι ο κυριότερος λόγος που μας οδηγεί να ψάχνουμε τρόπους να θάψουμε τα συναισθήματά μας είναι ο φόβος και ο πόνος που τον ακολουθεί.
Θεωρώ ότι ο πόνος είναι αποτέλεσμα του φόβου.
Φόβος να αποδεχτούμε την Αλήθεια.

Ο αμεσότερος τρόπος για να παγώσουμε τα συναισθήματά μας είναι τα ναρκωτικά.
Όσο πιο δυνατό το ναρκωτικό, τόσο πιο άμεση η επίδραση και το αντίστροφο.
Θέλω να χαλαρώσω και βλέπω τηλεόραση ή πίνω ένα ποτάκι.
Αισθάνομαι ανήμπορος να βγω από το αδιέξοδο και πίνω ένα τσιγαράκι.
Σιχαίνομαι τον εαυτό μου και την μοναξιά μου και πίνω μια μυτίτσα ή κάνω μια ενεσούλα.

Ο ένας ονομάζεται εντεταγμένος, ο άλλος ονομάζεται συμβιβασμένος, ο τρίτος είναι το μίασμα.
Κανείς δεν κάνει παρέα με τον άλλον γιατί δεν μπορούν να δουν τις ομοιότητες και αρκούνται σε μια αέναη κριτική και διαχωρισμό.
Έτσι όταν πλησιάζεις έναν άνθρωπο που παίρνει βαριά ναρκωτικά, εκείνος στέκεται επιφυλακτικά γιατί το μόνο που βλέπει είναι έναν άλλο σωτήρα να προσπαθεί να τον πάρει με το μέρος του.

Το δύσκολο με τους ναρκομανείς είναι ότι ο εγκέφαλός τους, το σώμα τους έχουν μάθει να λειτουργούν διαφορετικά και χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια από τον <θεραπευτή> και πάνω απ’ όλα από τον ίδιο.
Το δύσκολο με τους <θεραπευτές> είναι να κατανοήσουν τους λόγους για τους οποίους ο ναρκομανής επέλεξε να αλλάξει τον εαυτό του.

Οι λόγοι αυτοί συνήθως πάνε πολύ βαθιά, στους γονείς.
Αλλά και ο <θεραπευτής> είναι πολύ πιθανόν να αντιμετωπίζει τα ίδια θέματα.
Πως λοιπόν θα βοηθήσεις τον άλλον εάν δεν έχεις το θάρρος να κοιτάξεις μέσα σου?
Είναι πιο τίμιο να του πεις ότι δεν θέλω την παρέα σου, από το να τον βάλεις στο περιθώριο με μια κακόβουλη κριτική.

Είναι πολύ δύσκολο για έναν ναρκομανή να αντιληφθεί ότι έχει πρόβλημα και ακόμη πιο δύσκολο να βρει την θέληση να ξεκόψει.
Εάν τα καταφέρει να ξεκόψει, τότε αρχίζει ο γολγοθάς.
Δεν ξέρει που ανήκει, δεν μπορεί να καταλάβει τον τρόπο που λειτουργούν οι άλλοι, θυμάται την γλύκα της φαντασίωσης και την αναζητά εναγωνίως με κάθε τρόπο.
Τα θέλω και τα πρέπει είναι μπερδεμένα μέσα του, ενώ στο ασυνείδητό του έχει σπρώξει την απελπισία ή ακόμα και την παράνοια.
Τα συναισθήματα είναι άφαντα και την θέση τους παίρνουν η οργή, ο θυμός, η ανυπομονησία.
Ο εγκέφαλος προκειμένου να επανέλθει σε φυσιολογική λειτουργία, διαγράφει μεγάλα τμήματα της ζωής και μπερδεύει τις έννοιες γιατί έχει επιλέξει να ξεχάσει το διάστημα που λειτουργούσε κάτω από την επίδραση των ναρκωτικών.
Η υπόφυση τρελαίνεται από τα σκαμπανεβάσματα.

Εάν για έναν άνθρωπο που δεν έχει χρησιμοποιήσει ναρκωτικές ουσίες είναι δύσκολο να βρει ποιος είναι ………………… για έναν ναρκομανή είναι σχεδόν ακατόρθωτο.

Μόνον οι Μνήμες της Αγάπης και της Ζωής μπορούν να ξυπνήσουν την Δύναμη, την Θέληση και το Θάρρος.
Μόνον η αγνή Αγάπη ενός Ανθρώπου, η Αγκαλιά του, μπορούν να τον βοηθήσουν να σηκώνεται κάθε φορά που στοιχειώνει την συνείδησή του.
Αλλιώς απλά αντικαθιστά τα παράνομα ναρκωτικά με τα αποδεκτά ναρκωτικά.

:romance-heart:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

ευχαριστώ Ελλάκι, για όλα αυτά που αναφέρεις... :cry: @};- @};- @};-

Νομίζω ότι στην κοινωνία έχει περάσει το μήνυμα για επικίνδυνα και για ακίνδυνα ναρκωτικά...

δεν έχει ενημερώσει όμως κανείς για τα βλαβερά συναισθήματα!

΄Ετσι κάποιος ησυχάζει την συνείδησή του, ότι δεν κάνει βλάβη στον Εαυτό του, όταν καπνίζει ένα απλό χασίσι!!

΄Ομως το ναρκωτικό είναι ναρκωτικό...Δεν έχει σημασία το πόσο βλάπτει νεύρα του εγκεφάλου, αλλά ότι τα βλάπτει, γιατί δεν μπορεί να κάνει σωστή διαχείριση των συναισθημάτων, μετά.

Η μεγαλύτερη δυσκολία μου στην εσωτερική εργασία με τους ανθρώπους, ήταν με εκείνους που κάπνιζαν χασισι...Με τους άλλους που έπαιρναν πιο βαριά ναρκωτικά, δεν τόλμησα παρά μία φορά! Σημαντική φορά για μένα....

Η διαχείριση των ψυχολογικών περιεχομένων είναι η αιτία, που οι άνθρωποι καταφεύγουν στην χρήση...
΄Ενα άκαμπτο ηθικό περιβάλλον, ηθικές ευθύνες που μεταβιβάστηκαν, έλλειψη επιβράβευσης, αποθάρρυνση για πνευματική, νοητική και συναισθηματική ωριμότητα από τους γονείς, γενική διαστρέβλωση των ενστίκτων (κοινωνικού, σεξουαλικού, επιβίωσης), λανθασμένη αντιμετώπιση των φύλων, όλα αυτά και άλλα τόσα, είναι κάποιες από τις αιτίες, που οι άνθρωποι δεν θέλουν να έρθουν σε επαφή με τα συναισθήματά τους.

Δεν ξέρω, αλήθεια, αν η αποφυγή του πόνου είναι η αιτία…Πόνος για τον μη Συνειδητό άνθρωπο, είναι ότι «κρούει» στο σώμα του, γιατί δεν «εκπαιδεύονται» οι άνθρωποι να νιώθουν τον Εαυτό τους σε πιο βαθιά ψυχική δομή…
Η κατάθλιψη είναι ασθένεια, όμως η αιτία της δεν έχει να κάνει παρά με τον πόνο στην Ψυχή…Και εκεί δεν μπορούμε να δώσουμε κοινωνικά, θρησκευτικά ή οικογενειακά «επιχειρήματα» για να την κατευνάσουμε…Τα επιχειρήματα που ισορροπούν την Ψυχή μας μπορούν να είναι μόνο Πνευματικά Λογικά…Οποιαδήποτε άλλη προσέγγιση με λογική είναι αδύνατη, μια και το νοητικό και συναισθηματικό πεδίο των ανθρώπων είναι εντελώς διαχωρισμένο και το ένα στέκεται απέναντι στο άλλο, αντί να «συνεργάζονται» και να ωριμάζουν μαζί…

Είναι πάρα πάρα πολλά, όσα δεν γνωρίζει ο φυσικός άνθρωπος για τον Εαυτό του…

Πριν ακόμα μάθει να ζει, έχει μάθει πως πρέπει να είναι η ζωή του…
Πριν ακόμα μάθει πώς να διαχειρίζεται τα «θέλω» του, έχει μάθει να τα θυσιάζει…
Και στο τέλος γίνεται ολόιδιος με αυτούς που τον γέννησαν…Η αντίδραση του σ’ αυτήν την ομοιότητα, λέγεται «ναρκωτικά», «αλκοόλ» και «ασθένεια»…
Η Υγεία του εξαρτάται πάντα από αυτήν την αντίδραση, που γίνεται ασυνείδητα!
Γιατί η Υγεία δεν αφορά το σώμα του, αλλά κυρίως την Ψυχή του!


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Danielli »

Eλλάκι... :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

δεν έχει ενημερώσει όμως κανείς για τα βλαβερά συναισθήματα!

Γιατί η Υγεία δεν αφορά το σώμα του, αλλά κυρίως την Ψυχή του!
τα είπες όλα με δυο κουβέντες :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ελλάκι... :x >:d< >:d< >:d<
Vaso έγραψε:Πριν ακόμα μάθει να ζει, έχει μάθει πως πρέπει να είναι η ζωή του…
Πριν ακόμα μάθει πώς να διαχειρίζεται τα «θέλω» του, έχει μάθει να τα θυσιάζει…
Και στο τέλος γίνεται ολόιδιος με αυτούς που τον γέννησαν…Η αντίδραση του σ’ αυτήν την ομοιότητα, λέγεται «ναρκωτικά», «αλκοόλ» και «ασθένεια»…
Η Υγεία του εξαρτάται πάντα από αυτήν την αντίδραση, που γίνεται ασυνείδητα!
Γιατί η Υγεία δεν αφορά το σώμα του, αλλά κυρίως την Ψυχή του!
κάποτε είχα πολύ καλές σχέσεις με το αλκοόλ.. από τη μια το γεγονός οτι δούλευα βράδυ και από την άλλη το οτι όταν δεν δούλευα ήμουν συνέχεια έξω είχα φτάσει στο σημείο να πίνω μέχρι και 6-7 ποτά την μέρα... μετά σταμάτησα να πίνω με την ίδια συχνότητα για χρόνια καθώς έκοψα την βραδινή δουλειά αλλά εξακολουθούσα να πίνω σε ποσότητα όποτε είχα την ευκαιρία.. μετά τον πρώτο βαθμό και χωρίς να το επιδιώξω άρχισα να βλέπω μια αλλαγή ως προς το οτι δεν κατεβαίνει πλέον το αλκοόλ ούτε με την ίδια συχνότητα ούτε με την ίδια ποσότητα.. τώρα πίνω κανά κρασάκι αραιά και που αλλά εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση το οτι δεν θέλησα σκόπιμα να κάνω αυτή την αλλαγή αλλά μου βγήκε μόνη της... @};-

:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Εμ Μπεττούλα μου, ο Εαυτός μας ξέρει.... :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Sofoula »

Ελλάκι, συγκλονιστικό το κείμενό σου... :-( @};-

Όταν δούλευα στο ΚΕΘΕΑ, εγκαταστάθηκε μέσα μου με απόλυτη σιγουριά πως όλες οι εξαρτήσεις είναι θέμα συναισθηματικών ελλείψεων. Όλες όμως.
Και πως αυτές προέρχονται από τα πλέον αγαπημένα πρόσωπα, τους γονείς.
Ή ίσως αυτό που αντιπροσωπεύουν οι γονείς για κάποιον. Την θεϊκότητα, την απόλυτη αποδοχή, την Αγάπη και όλες τις ποιότητες, που τους στερήθηκαν όταν τις είχαν ανάγκη από τους άλλους. Και έτσι δεν έχουν ιδέα πως να τις βρουν μέσα τους.
Γιατί την ίδια αδικία κρατούσαν και εκείνοι με τους ανώριμους και ανεύθυνους γονείς και εκείνοι που δεν είχαν γονείς (και ήταν αρκετοί και οι δεύτεροι).
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Εμ Μπεττούλα μου, ο Εαυτός μας ξέρει.... :)
ξέρει, ξέρει... O:-) O:-) O:-)
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ελλάκι έγραψε
Το δύσκολο με τους ναρκομανείς είναι ότι ο εγκέφαλός τους, το σώμα τους έχουν μάθει να λειτουργούν διαφορετικά και χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια από τον <θεραπευτή> και πάνω απ’ όλα από τον ίδιο.
Το δύσκολο με τους <θεραπευτές> είναι να κατανοήσουν τους λόγους για τους οποίους ο ναρκομανής επέλεξε να αλλάξει τον εαυτό του.

Οι λόγοι αυτοί συνήθως πάνε πολύ βαθιά, στους γονείς.
Αλλά και ο <θεραπευτής> είναι πολύ πιθανόν να αντιμετωπίζει τα ίδια θέματα.
Πως λοιπόν θα βοηθήσεις τον άλλον εάν δεν έχεις το θάρρος να κοιτάξεις μέσα σου?
Είναι πιο τίμιο να του πεις ότι δεν θέλω την παρέα σου, από το να τον βάλεις στο περιθώριο με μια κακόβουλη κριτική.
δυστυχώς εγώ εκείνο που κυρίως συνάντησα απο το πέρασμα μου στα κέντρα απεξάρτησης για την πρακτική ήταν η κακόβουλη κριτική... :-(
ηταν και ένας απο τους κυριότρους λόγους που δεν θέλησα να μπω ποτέ στους κύκλους της στείρας ψυχολογικής υποστήριξης, η συναναστροφή μου μαζί τους με απέτρεψε
εύχομαι πραγματικά κάποια στιγμή όσοι προσεγγίζουν την αθένεια και την ψυχή του ανθρώπου να έχουν τουλάχιστον σεβασμό και ταπεινότητα, αν όχι βαθιά γνώση του εν δυνάμει ναρκωμάνη μέσα τους, ώστε να τον προσεγγίσουν με Αγάπη για να έχει και ελπίδα η θεραπεία @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Νομίζω ότι στην κοινωνία έχει περάσει το μήνυμα για επικίνδυνα και για ακίνδυνα ναρκωτικά...

δεν έχει ενημερώσει όμως κανείς για τα βλαβερά συναισθήματα!
Κι αν κάποια στιγμή αναφέρουν κάτι, θα είναι τα της θρησκείας. :-(
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

δυστυχώς εγώ εκείνο που κυρίως συνάντησα απο το πέρασμα μου στα κέντρα απεξάρτησης για την πρακτική ήταν η κακόβουλη κριτική...
το ίδιο είναι σε όποιο στρατόπεδο και να ανήκεις :-(
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Ελλη :-( :-( :-( >:d<
Είναι πάρα πάρα πολλά, όσα δεν γνωρίζει ο φυσικός άνθρωπος για τον Εαυτό του…

Πριν ακόμα μάθει να ζει, έχει μάθει πως πρέπει να είναι η ζωή του…
Πριν ακόμα μάθει πώς να διαχειρίζεται τα «θέλω» του, έχει μάθει να τα θυσιάζει…
Και στο τέλος γίνεται ολόιδιος με αυτούς που τον γέννησαν…Η αντίδραση του σ’ αυτήν την ομοιότητα, λέγεται «ναρκωτικά», «αλκοόλ» και «ασθένεια»…
Η Υγεία του εξαρτάται πάντα από αυτήν την αντίδραση, που γίνεται ασυνείδητα!
Γιατί η Υγεία δεν αφορά το σώμα του, αλλά κυρίως την Ψυχή του!
ναρκωτικα, αλκοολ, ασθενεια, τσιγαρο και φαι στον υπερθετικο βαθμο, βιντεοπαιχνιδια..... εξισου ναρκωτικα κι αυτα... τι κι αν δεν αντεχω το αλκοολ και τα ναρκωτικα... αντι γιαυτα επελεξα την αρρωστια και κρυφτηκα πισω απο πολλα κιλα για να μη με βλεπει και κανεις...
καταλαβαινω πια οτι πισω απο το φαγητο ειναι τα βλαβερα συναισθηματα που δηλωνουν την παρουσια τους και αποζητουν την προσοχη μου, θελουν να τα κοιταξω καταματα και να τ' αποδεχτω :-( :-( :-( :-(
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

αχ μωρέ Ελενάκι >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Danielli »

Ελενα!!! :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”