ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ένα σωστό πήγε να κάνει ο γαπ,μέσα στη βλακεία του και είδες τι έγινε
Ρε Δημήτρη μου πού το είδες το σωστό? Με τον μαλάκα?

Αν ήθελε να κάνει κάτι σωστό, έπρεπε να το κάνει από την ΑΡΧΗ, όχι εκ των υστέρων, τον πανηλίθιο!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Έλα ρε Δημήτρη... Μην τους επιτρέπεις να παίζουν με το μυαλό σου.
Αν ήθελε να κάνει δημοψήφισμα, έπρεπε να το κάνει πριν φέρει το ΔΝΤ. Να μας ρωτήσει.
Αλλά δεν τολμούσε γιατί ήταν προαποφασισμένο. Το παιχνίδι στήθηκε εδώ και χρόνια και ήρθε η στιγμή της μεγάλης ληστείας.

Όλα τα υπόλοιπα ήταν ανόητα παιχνίδια εκφοβισμού.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ευάκι.... :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

προσπάθησα να κάνω κατανοητή την παγίδα για κάθε άνθρωπο...

έβαλα αυτό το κείμενο στο φβ και θα το βάλω, θα το στείλω όπου μπορώ...

ενημερώστε κι εσείς...Κάποιοι μπορεί να είναι σαν και μένα...Να μην καταλαβαίνουν πως βγαίνουν τόσα χρόνια οι ίδιοι...


δεν έχουμε περιθώρια λάθους, πιστέψτε με!!!


Αυτοί ετοιμάζονται να πουλήσουν την Ακρόπολη...και το εννοώ! Δεν είναι αστειάκι!

Παίζουν με το μυαλό του κάθε ανθρώπου...ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!! στο συναίσθημα κυρίως!






@};- @};- @};-



Eκλογές το 2012…

Κανονικά δεν θα έπρεπε να μας ξαφνιάζει που συνέπεσαν…΄Ολοι, λίγο-πολύ, γνωρίζουμε τι σημαίνει…΄Όλα συνδυάζονται και όλα συντελούνται με μια Ανώτερη Σοφία…

Κι αν πει κανείς πως η Ανώτερη Σοφία δεν ασχολείται με τις εκλογέ...ς, ούτε με τα χρόνια, γιατί αυτά είναι ανθρώπινες επινοήσεις, έχω και γι’ αυτόν επιχειρήματα…Για το πόσο η Ζωή μας είναι πνευματική και ορίζεται από μια Ανώτερη Σοφία και από μια Ανώτερη Ελευθερία φαίνεται από τον τρόπο που ζούμε…

Κανονικά, έτσι όπως ζούμε, θα έπρεπε η Φυλή μας να είχε εξαφανιστεί προ πολλού…Κι όμως…Τίποτα δεν κατάφερε να ξεπεράσει αυτήν την Ανώτερη Σοφία και να επιδράσει βαθιά καταστροφικά στον ΄Ανθρωπο…

Και η Ανώτερη Ελευθερία παράκαμψε όλες τις προφητείες…
Μια πνευματική προφητεία, υπολογίζει την τάση των ανθρώπων που συμβάλλει στην υλοποίηση ενός συγκεκριμένου γεγονότος...Η προφητεία δεν μπορεί ποτέ να είναι ντε φάκτο, αν προέρχεται από την Λογική του Προφήτη...
Οι περισσότερες προφητείες που μας έχουν δοθεί σαν ντε φάκτο, είναι από ανθρώπους που "μισούσαν" την μάζα...γι' αυτό και δεν επαληθεύτηκαν επακριβώς! Ούτε πρόκειται...
΄Οταν κανείς φτάνει μέχρι το αστρικό για να δει μελλοντικά γεγονότα, αυτό που βλέπει είναι η ιδέα που έχει για τον κόσμο!
Οι προαισθήσεις δεν είναι προφητείες...

΄Οταν αντιλαμβάνεσαι λοιπόν την μάζα και πως συμπεριφέρεται, μπορεί να κάνεις κάποιες πιθανές προβλέψεις, γνωρίζοντας όμως ότι η τελευταία θέληση ανήκει στον θεό...

Εχω μια βαθιά Πίστη ότι αυτό που θα συμβεί είναι μέρος μιας διαδικασίας πνευματικής φύσης, κάτι που κανένας νους δεν μπορεί να αξιολογήσει την σημασία της, όσο αναπτυγμένος κι αν είναι...

Εχω προετοιμαστεί μέσα μου, για την δική μου "μάχη"...Αυτήν που θα χρειαστεί να κάνω, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα της κάλπης, ανεξάρτητα από έναν κοσμικό πόλεμο...


΄Όμως…

Αυτή η Ανώτερη Σοφία επιδρά σε κάθε άνθρωπο και μεταβάλλει γεγονότα, έστω και την τελευταία στιγμή…Ανατρέπει, μετασχηματίζει, αλλάζει…Δίνει κίνητρα και ευκαιρίες…

Κάθε άνθρωπος καλείται σ’ αυτήν την εποχή να αναλάβει υπευθυνότητες που δεν είχε σκεφτεί πριν, πως είχε….
Μερικές φορές η Ζωή φαίνεται παράλογη και περίεργη…Γεμάτη θαύματα από την μια, από την άλλη επιδρά στους ανθρώπους με ασυμβατότητες, που δεν ελέγχονται…ή φαίνονται πως δεν ελέγχονται…

΄Ισως γιατί θέλουμε με μιας να καταφέρουμε να μετατρέψουμε την ασυμβατότητα σε θαύμα και ξεχνάμε την απαιτούμενη διαδικασία Τα θέλουμε όλα και γρήγορα…και παραβλέπουμε ότι μεταξύ τους υπάρχει μια αγωνία και μια παραίτήση… ΄Όλα ευνοούν την πόλωση…

Τα συναισθήματα επιδρούν τόσο καταλυτικά στις σκέψεις μας, που τους «κλέβουν» κάθε Λογική…σε τυφλώνουν!

΄Εχουμε αυτήν την στιγμή 36 κόμματα που θα συμμετέχουν στις εκλογές!
Η κοινή λογική λέει ότι μέσα σ’ αυτά σίγουρα θα υπάρχουν και κάποια που έχουν ίδια ιδανικά, με τα δικά μας…Κάποιοι μας εμπνέουν περισσότερη εμπιστοσύνη…Κάποιους γνωρίζουμε προσωπικά… Αυτήν την φορά θέλουμε να ψηφίσουμε με υπευθυνότητα....΄Οχι με προσωπικό όφελος...αλλά συλλογικό!!!

Ετσι παραβλέπουμε την παγίδα…Το κόλπο της εξουσίας…Πηγαίνουμε σε μικρότερα κόμματα, θέλοντας να κατατροπώσουμε τους άθλιους που έχουμε σήμερα για κυβέρνηση…Τα δύο μεγάλα κόμματα δεν είναι, εδώ και καιρό, στις επιλογές του μεγαλύτερου ποσσοστού του λαού…

Και δεν έχουμε πάρει είδηση ότι τα μικρότερα κόμματα, αυτά που δεν θα καταφέρουν να πάρουν το απαιτούμενο ποσοστό για να μπουν στην βουλή, γίνονται η βάση για να κυβερνήσουν πάλι οι ίδιοι…

΄Ετσι πάμε μεμιάς να υπερβούμε την διαδικασία, που λέει ότι θέτεις τους στόχους σου έναν έναν, γιατί δεν μπορείς μεμιάς να τους πετύχεις όλους…Χρειάζονται προτεραιότητες…

Δεν μπορούμε μεμιάς να ανατρέψουμε την σαπίλα του κράτους…είναι αδύνατον! Και αν μας φαίνεται μακρινός στόχος η ειρήνη και η ευημερία, είναι γιατί τα θέλουμε όλα γρήγορα…

Θέλουμε να ψηφίσουμε μεμιάς τους πιο άξιους…Μα εδώ και πάρα πολλά χρόνια μας κυβερνάνε οι ανάξιοι…Αυτό δεν μας προβληματίζει? Γιατί?

Κάποτε σκεφτόμουν ότι δεν μπορεί ο ελληνικός λαός να κοιμάται τόσο πολύ, ώστε να ψηφίζει με τόσο παράλογα κριτήρια…ανεβάζοντας στην κυβέρνηση τους ίδιους και τους ίδιους…
Μετά το απέδωσα στο βόλεμα…στην θεσούλα στο δημόσιο, στις κοινωνικές διευκολύνσεις…Μα και πάλι…Πόσοι να είναι αυτοί?

Και ακούγοντας σήμερα συζητήσεις για τα ποσοστά των διάφορων δημοσκοπήσεων, αλήθεια σας λέγω, φρίκαρα…

Δεν μπορεί…

Υπάρχει κάτι που όλοι παραβλέψαμε…συναισθηματικά, όχι λογικά…

Ψηφίζοντας αυτήν την φορά με αξίες κάποια κόμματα που μας εμπνέουν, σίγουρα μικρότερα, αφήνουμε την σκυτάλη πάλι στους εξής δύο…

Ο λόγος…


(αντιγράφω τον συλλογισμό ενός ανθρώπου)

♥♥♥ Τα κολπάκια του εκλογικού νόμου και το όριο του 3%

Μελετώντας τον εκλογικό νόμο διαπίστωσα -και δυστυχώς αποδεικνύονται πως είναι έτσι- τα εξής:
Είτε ρίξεις λευκό είτε άκυρο είτε δεν πας καθόλου είτε -κι εδώ είναι το ζήτημα- ψηφίσεις κάποιον εκλογικό συνδυασμό αλλά αυτός δεν περάσει το όριο του 3%, το αποτέλεσμα είναι ίδιο.
Το ποσοστό κάθε κόμματος υπολογίζεται με βάση το άθροισμα των ψήφων που πήρε κάθε συνδυασμός από όσους πέρασαν το 3%. Αυτές οι ψήφοι θεωρούνται έγκυρες για την κατανομή των εδρών και μόνον αυτές.
Αν λοιπόν είμαστε 1000 πολίτες και 240 από μας θέλουν στην κυβέρνηση το κόμμα π.χ. ΝΔ (!) και το ψηφίσουν, τι δύναμη έχει αυτό;
Ποιο είναι το πραγματικό του ποσοστό;

Έχουμε και λέμε

Από τους 1000 ΝΔ θέλουν 240
στους 100 πόσοι; ( Χ;)

Έχουμε λοιπόν: Χ = 240*100/1000 = 24%

Με μια λογική αποχή 20% (δηλαδή αν δεν πάνε να ψηφίσουν οι 200), πόσο γίνεται το ποσοστό του;

Από τους 800 ΝΔ θέλουν 240
στους 100 πόσοι; ( Χ;)

Χ = 240*100/800 = 30% !

Υπάρχουν όμως και τα άκυρα... Αν απ' τους 800 που πήγαν στις κάλπες, οι 50 ρίξουν άκυρο τότε, πόσο γίνεται το ποσοστό του;

Από τους 750 ΝΔ θέλουν 240
στους 100 πόσοι; ( Χ;)

τώρα έχουμε: Χ = 240*100/750 = 32% !

Κι αν απ' τους 750 οι 60 ρίξουν λευκό, πόσο γίνεται το ποσοστό του;

Από τους 690 ΝΔ θέλουν 240
στους 100 πόσοι; ( Χ;)

Χ = 240*100/690 = 34,8% !!

Μα καλά, θα μου πείτε, αυτά ίσχυαν πάντοτε. Είναι ο κλασσικός τρόπος του συστήματος για να παίρνουν έδρες που δεν τους αναλογούν.
Ναι, αλλά τώρα οι έδρες δεν μοιράζονται με βάση απλά και μόνο τις «έγκυρες» ψήφους (σα να λέμε οι 690 του παραδείγματός μας) αλλά από το άθροισμα των ψήφων μόνο όσων κομμάτων πέρασαν το 3% -και υπό όρους, η ΝΔ με αυτό το ποσοστό κάνει κυβέρνηση.

Αν δηλαδή, από τους 690 πολίτες, οι 100 συνολικά ψηφίσουν συνδυασμούς που δεν περνούν το όριο του 3% τότε έχουμε και λέμε

Από τους 590 ΝΔ θέλουν 240
στους 100 πόσοι; ( Χ;)

Πάμε πάλι: Χ = 240*100/590 = 40,7 % !!
Έλα όμως που -με βάση τον ισχύοντα εκλογικό νόμο- ένα τέτοιο ποσοστό δίνει την απόλυτη πλειοψηφία στη ΝΔ γιατί οι έδρες της θα είναι
Από τους 590 πολίτες ΝΔ θέλουν 240
από τις 250 έδρες πόσες θα πάρει; (Χ;)

και έχουμε τελικά: Χ = 240*250/590 = 101 έδρες

Και επειδή το πρώτο κόμμα παίρνει και «δωράκι» 50 έδρες, η ΝΔ έχει τελικά 151 !

Αν θεωρείτε πως μόνη της η ΝΔ δεν μπορεί να έχει 240 πολίτες στους 1000, βάλτε και τους Πασόκους μαζί. Έτσι κι αλλιώς μαζί θα πάνε αν χρειαστεί να σώσουν το σύστημα.
Πώς πήγαμε από τους 1000 στους 590; Πώς έγινε και ένα κόμμα με πραγματική δυναμική 25% στο σύνολο των εγγεγραμμένων ψηφοφόρων, να παίρνει 151 έδρες:

Σε όσες εκλογές έζησα, τέτοιο φαινόμενο δεν έχει παρατηρηθεί ούτε και ως ενδεχόμενο. Να πώς γίνεται:
Αν δεν υπήρχε το «δωράκι» των 50 εδρών και εαν οι έδρες μοιράζονταν και στα κόμματα κάτω του 3% η ΝΔ θα έπαιρνε:

Από τους 690 πολίτες ΝΔ θέλουν 240
από τις 250 έδρες πόσες θα πάρει; (Χ;)
Χ = 240*250/690 = 87 έδρες.

Ακόμη και με το δωράκι, θα είχε μόνο 87 + 50 = 137 έδρες...

Αυτά διαπίστωσα φίλοι μου και είμαι υποχρεωμένος να σας πω ότι:

Αν δεν επιθυμείτε με τίποτα μια κυβέρνηση ΝΔ ή συγκυβέρνηση ΝΔ - ΠΑΣΟΚ και θέλετε να ψηφίσετε έναν συνδυασμό που κατά τη γνώμη σας δεν πρόκειται να ξεπεράσει το όριο του 3%, σκεφτείτε το καλά και πολύ.

Είναι προτιμότερο να επιλέξετε έναν από αυτούς τους συνδυασμούς που κατά πάσα πιθανότητα ξεπερνούν το όριο. Ειδάλλως οφείλετε να είστε έτοιμοι για μια ακόμη 4ετία όσων μας οδήγησαν εδώ που φτάσαμε.


Έγραψα απλώς τα συμπεράσματα που βγαίνουν από τα νούμερα κι όπως πάντα. οι αριθμοί είναι αμείλικτοι.

http://troktikoblog.blogspot.com/2012/04/3_23.html#more" onclick="window.open(this.href);return false; 3♥♥

.....



Και δίνοντας όλη την προσοχή μου σ’ αυτήν την πρόταση


»…Αν δεν επιθυμείτε με τίποτα μια κυβέρνηση ΝΔ ή συγκυβέρνηση ΝΔ - ΠΑΣΟΚ και θέλετε να ψηφίσετε έναν συνδυασμό που κατά τη γνώμη σας δεν πρόκειται να ξεπεράσει το όριο του 3%, σκεφτείτε το καλά και πολύ.»


΄Ισως είναι πράγματα που δεν τα ξέρουμε, αλλά και πράγματα που τα ξέρουμε…Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, αλλά νομίζω ότι οφείλουμε να ζούμε με Αλήθεια και όχι με ελπίδα…

Αυτήν την φορά προέχει να αποδυναμώσουμε τους μεγάλους και όχι να ψηφίσουμε με απογοήτευση ή διαμαρτυρία, επιλέγοντας κόμματα που όχι δεν θα μπούνε στην βουλή, αλλά ούτε θα την πλησιάσουν σε απόσταση πολλών χιλιομέτρων…

΄Ηταν κάτι που εγώ είχα παραβλέψει και σκέφτομαι ότι ίσως σαν και εμένα θα είναι πολλοί…

Η Ανώτερη Σοφία επιδρά στον καθένα μας…

Και τότε τα «κόλπα» δεν πιάνουν πια…

Το 2012 δεν είναι χρονιά καταστροφής…Είναι χρονιά αναδόμησης, ευκαιριών και προτεραιοτήτων…Η πνευματική ωρίμανση της ανθρωπότητας δεν θα γίνει σύμφωνα με τις προφητείες, γιατί κανείς δεν μπορεί να επιδράσει στην Στιγμή της Ωριμότητας!! Είναι δική μας Απόφαση και Υπόσχεση…

Και όσοι ασχολούνται με την πνευματική αφύπνιση, ας μην παραβλέπουν ότι προετοιμάζονται γι’ αυτόν τον κόσμο, γιατί η Ειρήνη και η Αγάπη εδώ πραγματώνονται…Στον άλλον κόσμο είναι δεδομένα…Δεν είναι απόδραση η πνευματική αφύπνιση, αλλά Αλήθεια!


Καλημέρα ♥♥♥
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από AMALIA »

Το ελεγα σημερα σε συναδελφο μου και οντως δεν ηξερε αυτο με το 3%... οπως και εγω δεν το ηξερα πριν το κουβεντιασουμε. @};-

έβαλα αυτό το κείμενο στο φβ και θα το βάλω, θα το στείλω όπου μπορώ...

ενημερώστε κι εσείς...
Ναι!!! :* :* :*
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ναι!θα ενημερωσω κι εγω οχι μονο στο φβ αλλα και με μειλ Βασω το κειμενο σου αν δεν εχεις αντιρηση! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι καλέ τι αντίρρηση να έχω?

δεν έχω πρόβλημα και το όνομά μου να βάλετε από κάτω! Δεν τους φοβάμαι...Τους περιμένω τους άθλιους, τα υποκείμενα, τα...τα...τα...τα...


:angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

ARTYADIS έγραψε: Ρε Δημήτρη μου πού το είδες το σωστό? Με τον μαλάκα?

Αν ήθελε να κάνει κάτι σωστό, έπρεπε να το κάνει από την ΑΡΧΗ, όχι εκ των υστέρων, τον πανηλίθιο!
evi έγραψε: Αν ήθελε να κάνει δημοψήφισμα, έπρεπε να το κάνει πριν φέρει το ΔΝΤ. Να μας ρωτήσει.
Αλλά δεν τολμούσε γιατί ήταν προαποφασισμένο. Το παιχνίδι στήθηκε εδώ και χρόνια και ήρθε η στιγμή της μεγάλης ληστείας.

Όλα τα υπόλοιπα ήταν ανόητα παιχνίδια εκφοβισμού.
Συμφονώ μαζί σας απόλυτα και ναι όλα ήταν προσχεδιασμένα κ.λπ-κ.λπ
Αλλά θυμηθείτε τον πανικό που προκλήθηκε στην ιδέα και μόνο του να γίνόταν δημοψήφισμα...
Θα είχε καταρρεύσει όλο αυτό το σάπιο οικοδόμημα,σαν χάρτινος πύργος και θα κοιτάζαν όλοι να μας σώσουν πραγματικά όμως,γιατί μονο έτσι δεν θα πάθαιναν ζημιά καί οι ίδιοι..
Ούτε διλλήματα θα μας έβαζαν,ούτε εκβιαστικούς όρους αποικιοκρατικού τύπου,ή διάφορους υπαλληλίσκους να μας κουνάνε το δάχτυλο.. @};-
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Κι εσύ φαντάσου τον πανικό αν το έκανε πριν το φέρει! :-D
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

κι όπως η Ιστορία γράφεται πάντα και μόνο απο τους νικητές,

έτσι και οι νόμοι των νικητών παίρνουν τα πάντα από τους χαμένους εσαεί

και bonus 50 εδρών
(κι αν, λέω αν τις πάρει η Χ.Αυγή; Tragic!) >:) :thumbsdown:

Εμένα παίδες αυτό μ'ανησυχεί :shhh: ο Φασισμός, ο Ναζισμός ο Αντίχριστος >:)

μην επιτρέψετε, όχι ψήφο, ούτε ψηφίο λέξης, ούτε ψίθυρο ονόματος καν, καμία σκέψη,τίποτα ~x( %-(
θάψτε-σπάστε-καταστρέψτε το αυγό του φιδιού 8-x

Μαυρίστε τους φασίστες γιατι...μαύρο φίδι που μας έφαγε :(( :((

πάμε κι ένα τραγουδάκι τώρα γιατί μελαγχολήσαμε,σχετικό και διαχρονικό :whistle:
ABBA The Winner Takes It All (γουστέρνετε;) :D
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Ο φασισμός έχει πολλά πρόσωπα Αλέξανδρε. Εγώ προσωπικά δεν φοβάμαι τους τόσο εκείνους που βγαίνουν ανοιχτά και το λένε, όσους τους άλλους. Εκείνους που αυτοβαπτίζονται σωτήρες. Εκείνους που θέλουν το καλό μας. Εκείνους που νοιάζονται για το γενικό καλό και ψηφίζουν κατασταλτικούς νόμους. Εκείνους, που δεν αντέχουν την πολυφωνία τον πλουραλισμό και την πολυχρωμία. Εκείνους που σε θέλουν υποταγμένο αλλά δεν θα το πουν ποτέ ευθέως, αντίθετα θα χρησιμοποιήσουν όλα τα νοητικά και μη, ψυχοτρόπα για να σε κάνουν κατατονικό και ανίκανο να αντιδράσεις. Εκείνους που σε θέλουν φοβισμένο και αδύναμο, που θέλουν να σε δουν να τρέμεις και να τους παρακαλάς να σε προστατέψουν και το κάνουν ευχαρίστως αφαιρώντας όση ελευθερία και αυτοσεβασμό σου έχει απομείνει.

Δεν με νοιάζουν οι χρυσαυγίτες.
Τους άλλους παρακολουθώ... Εκείνους που εκτρέφουν συνειδητά το αυγό του φιδιού, που διχάζουν και χωρίζουν τον κόσμο σε ζώνες ανάλογα με τα συμφέροντά τους.

Γι' αυτό λέμε... Μαύρο στον Μαυρογιαλούρο!!!!!!!!

"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Valia

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:
Για εμένα και για πολλούς πολλούς ανθρώπους, το όφελος να αποδυναμωθούν εντελώς τα δύο μεγάλα κόμματα, είναι πολύ πιο ισχυρό από τον κίνδυνο, αυτό που ψήφισα να μην είναι και το καλύτερο...Τον έχω υπολογίσει αυτόν τον κίνδυνο, αλλά μπροστά στο όφελος, τον αποδυναμώνω...
συμφωνώ! κι εγώ κοιμόμουν με τα τσαρούχια τόσα χρόνια και νόμιζα ότι κάτι έκανα κιόλας που απείχα από τις εκλογές! κούνια που με κούναγε τελικά... Πρέπει να ξεκινήσουμε από τα βασικά, να φύγει η σαπίλα πρώτα και μετά βήμα βήμα για την αλλαγή. Και είμαι τόσο μπερδεμένη και άσχετη με όλα αυτά τα πολιτικά, άντε να βγάλω άκρη, πραγματικά δεν έχω ιδέα 8-|
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

Βαλάκι ψήφισε με την αίσθηση... αυτούς που υπολογίζεις ότι θα ξεπουληθούν λιγότερο, όταν έρθει η ώρα να δώσουν ψήφο εμπιστοσύνης...

Δεν φτάνει μόνο το κόμμα, αλλά χρειάζεται να βάλουμε και σταυρούς...΄Ατομα, για τα οποία έχουμε μια ιδέα ότι θα δείξουν ακεραιότητα...

Ρίσκο παίρνουμε σε όλα...Αλλά από το να κοιμόμαστε, καλύτερα να ρισκάρουμε...Εγώ αυτό λέω!


Η σαπίλα δεν φεύγει μεμιάς...Κι αν υπήρχαν κυβερνητικά στελέχη που λαδώνονταν για να κάνουν εξυπηρετήσεις, μην ξεχνάτε ότι τις εξυπηρετήσεις εμείς πρώτοι τις ζητήσαμε και πληρώναμε γι' αυτές...

Δεν υπάρχει μόνο ο κλέφτης, αλλά και αυτός που τον κάνει κλέφτη...

Δεν αλλάζει μεμιάς μια νοοτροπία...Αλλά ας ξεκινήσουμε από κάπου εντέλει...


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΚΟΛΠΑ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δεν φτάνει μόνο το κόμμα, αλλά χρειάζεται να βάλουμε και σταυρούς...΄Ατομα, για τα οποία έχουμε μια ιδέα ότι θα δείξουν ακεραιότητα...

Αυτό είναι το θέμα.. Ας αρχίσουμε να μιλάμε για άτομα.. ήδη η Εύη έκανε μία νύξη για την Σακοράφα
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”