ΕΚΛΟΓΕΣ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι θέλει αυτό το θέμα στον εσωτερισμό?
Νομίζω πως εδώ ανήκει...Στην Ζωή ολόκληρη...

Κι αν δεν μπορείς να φτιάξεις τον κόσμο όπως θέλεις
φτιάξε πρώτα τον κόσμο σου, λέει ο Ποιητής...
΄Εναν κόσμο, να μην πληγώνει την καρδιά σου...ξαναλέει!

Τίποτα δεν είναι πιο πνευματικό από την απόφαση να Ζεις σαν ΄Ανθρωπος...


Σήμερα είμαι ο πλέον άσχετος των ασχέτων άνθρωπος, επί πολιτικών συμβάντων, ονομάτων και κομμάτων...Εγώ!

Πάνε πολλά χρόνια που έβγαλα το αδιαμφισβήτητο συμπέρασμα, ότι αν δεν "φτιάξει" ο άνθρωπος από μέσα, αποκλείεται να φτιάξει τον κόσμο του και έξω...Θα είναι πάντα πουλημένος και φοβισμένος...χωρίς ιδανικά, πέρα από τις λέξεις των συνθημάτων που επινοεί, για να δικαιολογεί την βαρεμάρα του στην ζωή...

Κανείς δεν με έχει εντυπωσιάσει από τους πολιτικούς ανθρώπους...Κανείς δεν μου έχει φέρει έκπληξη...Εχω ακούσει φιλοσοφίες και φιλοσοφίες, ιδανικά και ιδανικά, αλλά δυστυχώς όλα αλλάζουν μόλις κάποιος βρεθεί σε θέση ισχύος!
Μα το ίδιο συμβαίνει όταν βρεθεί και σε ανίσχυρη θέση…
Το Σθένος ενός Ανθρώπου, δεν έχει να κάνει με την θέση που θα βρεθεί, αλλά με την Ηθική του να είναι ΄Ανθρωπος!

Το έχω δει στην ζωή…δεν το βγάζω από το μυαλό μου…

Εγώ τον θεό ήθελα ανέκαθεν και βρέθηκα στο πολυτεχνείο και γενικά στον κόσμο του «μάλμπορο», μέχρι που είπα δεν είναι αυτά για εμένα…

Αποσύρθηκα από την πολιτική ζωή του τόπου μας, γιατί για να πω την αλήθεια, φοβήθηκα και τον εαυτό μου ακόμα…Οι μαζικές εξαρτήσεις είναι τραγικές, όταν δεν ξέρεις καλά τι Είσαι…Νομίζεις ότι μπορείς να διαφοροποιηθείς, αλλά τελικά το μόνο που σε διαφοροποιεί είναι η άποψη που έχεις για την «ιδέα» σου…Οι πράξεις τελικά αποβαίνουν ίδιες!

Και εδώ και κάποια χρόνια προσπαθώ να δώσω επιχειρήματα στους ανθρώπους να φτιάξουν τον κόσμο μέσα τους…Μόνο έτσι θα έρθει η μεγάλη έκπληξη…

Για χρόνια δεν άσκησα το εκλογικό μου δικαίωμα…όταν το κράτος με απάλλαξε από την υποχρέωσή του! Με απάλλαξε μεν…δεν απαλλάχτηκα όμως δε…Το λευκό δεν είναι απαλλαγή…ούτε η αποχή είναι…Διαμορφώνει την πολιτική σκηνή του τόπου, είτε μας αρέσει, είτε όχι! Κοινώς, την πάτησα...

Ο άνθρωπος για να φτιάξει τον μέσα του κόσμο, ίσως δεν φτάνει και μια ζωή…Πολλούς φόβους έχει να παλέψει, πολλούς θεούς…

Σήμερα όμως τα γεγονότα τρέχουν και εμείς θα βρεθούμε χωρίς τόπο να σταθούμε…

Δεν μπορώ πια να μένω στα προσωπικά συμπεράσματα, ακόμα κι αν είναι αληθινά και κανείς δεν μπορεί να τα ανατρέψει με επιχειρήματα που ευσταθούν.

Ξέρω ότι έχω δίκιο, από την ίδια την ζωή των ανθρώπων, με τους οποίους έρχομαι σε επαφή καθημερινά…Ο κόσμος δεν θα βιώσει την ειρήνη έτσι απλά, αν δεν την βιώσει πρώτα σε προσωπικό και μετά σε συλλογικό επίπεδο…Σε μαζικό αποκλείεται!

Βγαίνω λοιπόν από την προσωπική αντίληψη περί πολιτικών δικαιωμάτων και υποχρεώσεων…Δέχομαι βοήθεια από όσους ξέρουν, γιατί εμένα προσωπικά δεν με πείθει κανένας!

Θα ακούσω με σεβασμό αυτόν που γνωρίζει παραπάνω από εμένα, και θα πάρω όλη την ευθύνη μου! Δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα για το ποιος είναι καλός πολιτικός για τον λαό, γιατί με αυτήν την άποψη που είχα, συνέβαλα στην διαμόρφωση της πολιτικής σκηνής του τόπου…Κανείς δεν είναι καλος! Το ξέρω και το ξέρουν όλοι…

Κανείς! Και το εννοώ…

΄Όμως αυτήν την στιγμή δεν πρέπει να ολιγωρήσω…Πρέπει να τολμήσω να παραβώ την προσωπική μου άποψη, αυτήν του «κανείς» και να κάνω το καλύτερο δυνατόν για το σύνολο…

Και επειδή είμαι άσχετη, θα ακούσω αυτόν που ξέρει λίγο ή πολύ, παραπάνω από εμένα και του έχω εμπιστοσύνη, γιατί ξέρω πως φροντίζει τον μέσα του κόσμο, ισάξια με τον έξω, χωρίς ιδιοτέλεια…

Αποκλείοντας τα τρία μεγάλα κόμματα, που είναι εξακριβωμένη αποτυχία, αποκλείοντας και εκείνους που έχουν κάνει συμφέρουσες μεταγραφές, σαν να είναι σε ποδοσφαιρική ομάδα, αποκλείοντας και αυτούς που εργάζονται για την συνταξούλα του βουλευτή, θα πάω σε εκείνα που έχουν το λιγότερο κόστος, σε συλλογική ευθύνη, γνωρίζοντας, βασικά, ότι δεν περιμένω τον «σωτήρα»…Γνωρίζοντας ότι θα κάνω προσωπικές «μάχες» και θα αντέξω ότι πρέπει…

Είμαι «αντιμνημονιακή» ότι κι αν σημαίνει αυτό…Και ξέρω, μπορώ να νιώσω, τι σημαίνει αυτό σε κόστος επιβίωσης…΄Ισως όλη η εσωτερική εργασία με έχει φέρει στο συγκεκριμένο αποτέλεσμα, που ο Δάσκαλός μου μού είχε εμπνεύσει από την Αρχή Μου…Να ζεις στον φυσικό κόσμο, αλλά να μην εξαρτάσαι από αυτόν…
Δεν είναι μια ιδέα αυτό, είναι μια Ζωή…
΄Όταν η Ζωή ολοκληρώνεται πνευματικά, νοητικά, συναισθηματικά και φυσικά, τότε υπηρετείς τον Σκοπό σου…Και αυτός δεν είναι σίγουρα μια εξάρτηση, αλλά μια πληρότητα…Η συλλογική Δικαιοσύνη δεν επιδρά στα αποτελέσματα, αλλά στις αιτίες μιας ανεπάρκειας!

Μ’ αυτόν τον τρόπο θα ψηφίσω αυτήν την φορά…Εκείνον που υπόσχεται τα λιγότερα, ζητώντας συλλογική συνδρομή για τα περισσότερα…

Και που εκ των προτέρων δεν του έχω εμπιστοσύνη για το αν θα το καταφέρει, από τις μαζικές αντιδράσεις και μόνο, τις οποίες παρεμβάλει το προσωπικό συμφέρον, μεταξύ μιας ηθικής συμπεριφοράς και μιας ακεραιότητας…

…και αναλαμβάνοντας και τις ευθύνες των συνεπειών τού «αν το καταφέρει»… λίγους τους ενδιαφέρει η Ελλάδα και το σύνολο, περισσότερο από τον εαυτό τους…Οι περισσότεροι καταλαβαίνουν την δεινή θέση που βρισκόμαστε σαν χώρα, μόνο όταν αδειάζει το ψυγείο...

Κάποια στιγμή όλοι θα αναλάβουμε την ευθύνη του συνόλου…΄Ένα κόμμα δεν είναι το σύνολο, όταν η μάζα ψάχνει τον κύριο τέλειο, που τελικά καθρεφτίζει μόνο τον εαυτό της…

Ας ψηφίσουμε σαν σύνολο αυτήν την φορά…

Ξέρω ότι δεν υπάρχει καλό και κακό! Ξέρω επίσης ότι ο καθένας θα κάνει το καλύτερο που μπορεί, την δεδομένη στιγμή της ωριμότητας του…

΄Όμως γνωρίζοντας τι σημαίνει κακό για έναν λαό, θα πάρω και τις πιο σημαντικές αποφάσεις…

να μην έχει την υποδομή να ζήσει ανθρώπινα...Χωρίς νοσοκομεία, σχολεία και βασικά αγαθά...
Να διακυβεύονται συνεχώς τα ανθρώπινα δικαιώματά του, ναι αυτό είναι κακό...
Να μην προστατεύεται επί ηθικών κανόνων και σωματικής ακεραιότητας, ναι αυτό είναι κακό...

Κυρίως κακό είναι να απογοητεύεται και να μην επιλέγει νέους δρόμους και οπτικές για την φυσική του ζωή..

Ο κόσμος είναι εδώ και αιώνες ίδιος…Αυτή είναι μια κατηγορία…
Την ακούω και σπάει η καρδιά μου…
Γιατί σ’ αυτήν την κατηγορία, δεν έχουμε σταθεί να ακούσουμε την «ετυμηγορία» μέσα μας!


Ελπίζω να «συναντηθούμε» αυτήν την φορά…σε συλλογικό επίπεδο!

με γνώμωνα ούτε την χώρα μας, ούτε την θρησκεία μας, ούτε καν την οικογένειά μας...Ελπίζω αυτήν την φορά σημαντικό ρόλο να παίξει ο άνθρωπος!

Επιλογές και συνέπειες...ας μην το ξεχνάμε! Για να μπορούμε να δούμε τον σπόρο να ανθίζει, χρειάζεται πρώτα να τον φυτέψουμε...

Ξέρουμε πολύ καλά τον τρόπο να τσακωνόμαστε μεταξύ μας...Νομίζω ότι είναι καιρός να αφήσουμε την Αγάπη να μας δείξει τρόπους που μπορούμε να Ζήσουμε ουσιαστικά!


@};-
Συνημμένα
forumkind.jpg
forumkind.jpg (15.66 KiB) Προβλήθηκε 3073 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε:Επιλογές και συνέπειες...ας μην το ξεχνάμε! Για να μπορούμε να δούμε τον σπόρο να ανθίζει, χρειάζεται πρώτα να τον φυτέψουμε...

Ξέρουμε πολύ καλά τον τρόπο να τσακωνόμαστε μεταξύ μας...Νομίζω ότι είναι καιρός να αφήσουμε την Αγάπη να μας δείξει τρόπους που μπορούμε να Ζήσουμε ουσιαστικά!
@};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Για να μπορούμε να δούμε τον σπόρο να ανθίζει, χρειάζεται πρώτα να τον φυτέψουμε...
:x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Ελπίζω να «συναντηθούμε» αυτήν την φορά…σε συλλογικό επίπεδο!

με γνώμωνα ούτε την χώρα μας, ούτε την θρησκεία μας, ούτε καν την οικογένειά μας...Ελπίζω αυτήν την φορά σημαντικό ρόλο να παίξει ο άνθρωπος!

Επιλογές και συνέπειες...ας μην το ξεχνάμε! Για να μπορούμε να δούμε τον σπόρο να ανθίζει, χρειάζεται πρώτα να τον φυτέψουμε...

Ξέρουμε πολύ καλά τον τρόπο να τσακωνόμαστε μεταξύ μας...Νομίζω ότι είναι καιρός να αφήσουμε την Αγάπη να μας δείξει τρόπους που μπορούμε να Ζήσουμε ουσιαστικά!
:x :x :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

΄Όμως αυτήν την στιγμή δεν πρέπει να ολιγωρήσω…Πρέπει να τολμήσω να παραβώ την προσωπική μου άποψη, αυτήν του «κανείς» και να κάνω το καλύτερο δυνατόν για το σύνολο…
@};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ελπίζω να «συναντηθούμε» αυτήν την φορά…σε συλλογικό επίπεδο!

με γνώμωνα ούτε την χώρα μας, ούτε την θρησκεία μας, ούτε καν την οικογένειά μας...Ελπίζω αυτήν την φορά σημαντικό ρόλο να παίξει ο άνθρωπος!

Επιλογές και συνέπειες...ας μην το ξεχνάμε! Για να μπορούμε να δούμε τον σπόρο να ανθίζει, χρειάζεται πρώτα να τον φυτέψουμε...

Ξέρουμε πολύ καλά τον τρόπο να τσακωνόμαστε μεταξύ μας...Νομίζω ότι είναι καιρός να αφήσουμε την Αγάπη να μας δείξει τρόπους που μπορούμε να Ζήσουμε ουσιαστικά!

ναι ειναι καιρος πια! @};-

:x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από VasilisM »

Ελπίζω να «συναντηθούμε» αυτήν την φορά…σε συλλογικό επίπεδο!

με γνώμωνα ούτε την χώρα μας, ούτε την θρησκεία μας, ούτε καν την οικογένειά μας...Ελπίζω αυτήν την φορά σημαντικό ρόλο να παίξει ο άνθρωπος!
Αν δεν αλλάξουμε και τώρα.. τι να πω.
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

Ο κόσμος είναι εδώ και αιώνες ίδιος…Αυτή είναι μια κατηγορία…
Την ακούω και σπάει η καρδιά μου…
Γιατί σ’ αυτήν την κατηγορία, δεν έχουμε σταθεί να ακούσουμε την «ετυμηγορία» μέσα μας!


Ελπίζω να «συναντηθούμε» αυτήν την φορά…σε συλλογικό επίπεδο!
@};- @};- @};-
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ήμουνα και εγώ απούσα από τις εκλογές τα τελευταία χρόνια σαν στάση ζωής γιατί κανείς δεν μπορούσε να κάνει την διαφορά και πίστευα οτι αυτό είναι μια μορφή αντίδρασης σε αυτό που ζούμε.. τώρα νιώθω και εγώ οτι πρέπει να συμβάλλω στο αποτέλεσμα με δράση.. @};-


για αυτό ακριβώς...
Vaso έγραψε:Θα ακούσω με σεβασμό αυτόν που γνωρίζει παραπάνω από εμένα, και θα πάρω όλη την ευθύνη μου! Δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα για το ποιος είναι καλός πολιτικός για τον λαό, γιατί με αυτήν την άποψη που είχα, συνέβαλα στην διαμόρφωση της πολιτικής σκηνής του τόπου…Κανείς δεν είναι καλος! Το ξέρω και το ξέρουν όλοι…
:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε: Μ’ αυτόν τον τρόπο θα ψηφίσω αυτήν την φορά…Εκείνον που υπόσχεται τα λιγότερα, ζητώντας συλλογική συνδρομή για τα περισσότερα…

…και αναλαμβάνοντας και τις ευθύνες των συνεπειών τού «αν το καταφέρει»… λίγους τους ενδιαφέρει η Ελλάδα και το σύνολο,περισσότερο από τον εαυτό τους…Οι περισσότεροι καταλαβαίνουν την δεινή θέση που βρισκόμαστε σαν χώρα,μόνο όταν αδειάζει το ψυγείο...

Κάποια στιγμή όλοι θα αναλάβουμε την ευθύνη του συνόλου…
Ας ψηφίσουμε σαν σύνολο αυτήν την φορά…
Επιλογές και συνέπειες...ας μην το ξεχνάμε! Για να μπορούμε να δούμε τον σπόρο να ανθίζει, χρειάζεται πρώτα να τον φυτέψουμε...

Ξέρουμε πολύ καλά τον τρόπο να τσακωνόμαστε μεταξύ μας...Νομίζω ότι είναι καιρός να αφήσουμε την Αγάπη να μας δείξει τρόπους που μπορούμε να Ζήσουμε ουσιαστικά!

@};-
Βασσούλα κάπου είχα διαβάσει το εξής"αν οι εκλογές μπορούσαν ν'αλλάξουν τα πράγματα
θα ήταν παράνομες"

Αυτή τη στιγμή δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται πραγματικά για τη χώρα,ειδικά από τα δύο παλαιοληθικά κόμματα..
Αλλιώς δεν θα υπήρχε και η "λεγόμενη" κομματική πειθαρχία στίς κρίσιμες ψηφοφορίες.
Τις προάλλες είχα μια σχετικά σύντομη συνομιλία με βουλευτή και του έκανα δύο ερωτήσεις,άν διάβασε τα μνημόνια και για την κομματική πειθαρχία...
περιττό να σου πώ,πώς δεν με έπεισε καθόλου με τις απαντήσεις του,αλλά είδα την κεντρική ιδεά του πως ενεργούν.... :doh:

Μακάρι να ψηφίσουμε σαν σύνολο :-?
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Δημητράκη μου, χρειάζεται να ψηφίσουμε σαν Σύνολο...γιατί τότε μόνο ο κάθε πολιτικός θα διαμορφώσει την πειθαρχία του σύμφωνα με τον Σύνολο και όχι με το κόμμα του, μια και δεν θα μπορεί να κάνει αλλιώς!

Τώρα μπορεί να κάνει αλλιώς, γιατί έχει να κάνει με μια μάζα...Και η μάζα ποτέ δεν έχει άποψη και δεν επιβάλλει πειθαρχίες...Μόνο δέχεται...και παρασύρει...τίποτα άλλο δεν μπορεί να κάνει!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Δέκα εκατομμύρια ευρώ μοιράζονται εκτάκτως στα κόμματα με απόφαση της διακομματικής επιτροπής. Τώρα, τι να πει κανείς; Ότι είναι γαϊδούρια; Ότι είναι χοντρόπετσοι; Ότι για άλλη μία φορά αποδεικνύουν πόσο επικίνδυνοι είναι; Αυτοί θα μας σώσουν; Αυτοί το μόνο που έχουν μάθει είναι να μοιράζουν τα χρήματα του κράτους. Άλλη δουλειά δεν έμαθαν τόσα χρόνια, παρά μόνο πως να ξεσκίζουν τις σάρκες του ελληνικού δημοσίου.

ΠΑΣΟΚ, Νέα Δημοκρατία, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ, ΣΥΡΙΖΑ και Οικολόγοι βάζουν χέρι στα δημόσια ταμεία στο όνομα της Δημοκρατίας. Ούτε ένας από αυτούς δεν βρέθηκε να πει «όχι ευχαριστώ». Να αρνηθεί την «έκτακτη βοήθεια» στο όνομα της αλληλεγγύης του δοκιμαζόμενου ελληνικού λαού.

Μην τολμήσει κανείς να μας κατηγορήσει για... λαϊκισμό. Πότε, δηλαδή, θα πρέπει κανείς να διαμαρτυρηθεί; Είναι δυνατόν Γιάννης να κερνάει και Γιάννης να πίνει; Είναι δυνατόν να είναι τόσο ξεδιάντροποι;

Λένε ότι έχουν δημιουργηθεί ανάγκες λόγω της προεκλογικής περιόδου. Τι μας λένε; Ξέρουν, άραγε, πόσες ανάγκες έχουν δημιουργηθεί σε περισσότερους από ένα εκατομμύριο ανέργους λόγω της κρίσης; Μόνο και μόνο για χάρη τους δεν θα έπρεπε καν να σκεφτούν μία τέτοια ρύθμιση. Είναι πρόκληση.

Όπως πρόκληση είναι η δανειοδότησή τους από το τραπεζικό σύστημα. Η αδιαφάνεια που κυριαρχεί στα οικονομικά τους, τα σκάνδαλα δωροδοκίας από μεγάλες εταιρείες, η ατιμωρησία που έχει γίνει κανόνας για τους δωρολήπτες.

Πρόκληση είναι ότι αυτοί που μας οδήγησαν στην κρίση μας βγάζουν την γλώσσα κοροϊδευτικά, όταν αποφασίζουν να μοιράσουν στους εαυτούς τους και μόνο λεφτά που ΔΕΝ υπάρχουν.

Και δεν είναι μόνο τα δύο κόμματα εξουσίας. Είναι όλοι τους. Όλοι τους θα πάρουν τα λεφτά και την σχετική απόφαση την πήραν και πάλι όλοι μαζί. Τα θερμά μας συγχαρητήρια...

http://www.defencenet.gr/defence/index. ... Itemid=131" onclick="window.open(this.href);return false;
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε:...Και η μάζα ποτέ δεν έχει άποψη και δεν επιβάλλει πειθαρχίες...Μόνο δέχεται...και παρασύρει...τίποτα άλλο δεν μπορεί να κάνει!
:x :x :x
Βασσούλα μου,δυστυχώς αποφασίζει.....
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

παρασύρει, Δημητράκη, δεν αποφασίζει...έχει διαφορά! Μην γελιέσαι με τις ερμηνείες...

αποφασίζει μόνο αυτός που έχει Κρίση και ΄Αποψη για την Ευθύνη του!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”