ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ναι Ευάκι είδη από τα λίγα που καταλαβαίνω από πολιτική βλέπω οτι είδη του άρχησαν τον πόλεμο
μακάρι να αντέξει
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από Evoula »

Παιδάκια... δυστυχώς επιβεβαιώθηκε αυτό που σκεφτόμουν από το βράδυ των εκλογών.

HABEMUS PAPAΜ
O λευκός καπνός άρχισε ήδη να διαφαίνεται... Να μας ζήσουν, να τους χαιρόμαστε και καλό κουράγιο!

Ο Φώτης Κουβέλης βάφτισε οικουμενική κυβέρνηση την πρότασή του και όπως όλα δείχνουν η θεατρική παράσταση των αρχηγών που βασίστηκε από τη αρχή σε συγκεκριμένη σκαλέτα λαμβάνει τέλος με συγκατοίκηση των ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ-ΝΔ στην εξουσία. Σύμφωνα με πληροφορίες πρωθυπουργός αναλαμβάνει ο Σταύρος Δήμας. Ιδού τι είπε ο κ. Κουβέλης>

Οδεύουμε προς το τέλος των διερευνητικών εντολών. Ερχεται η ώρα της αλήθειας για όλους. Προτείνουμε τη συγκρότηση οικουμενικής κυβέρνησης που θα έχει συγκεκριμένους στόχους.

Η κυβέρνηση αυτή θα πρέπει:

Πρώτον, να κρατήσει τη χώρα μέσα στην ευρωπαϊκή ένωση και το ευρώ

Δεύτερον, να ξεκινήσει άμεσα τη σταδιακή απομάκρυνση από το μνημόνιο

Τρίτον, να κρατήσει την Ελλάδα ζωντανή στην Ευρώπη

Καταθέτουμε αυτήν την πρόταση γνωρίζοντας τις δύσκολες ώρες που περνάει η χώρα

Δεν διεκδικούμε τίποτα πέρα από το να προσφέρουμε στη χώρα τη δυνατότητα της εξόδου από την κρίση.


Εικόνα




Περαστικά μας παιδιά :-(
Εγώ ήδη ετοιμάζω τις βαλίτσες μου....
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:? :? :? :?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Valia

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από Valia »

οχι, ρε π@@@@@ μου!!! :mad: :twisted:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ψυχραιμία παιδιά, όλα παίζονται ακόμα..
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από nondas »

Ελπίζω ο Κουβέλης να φοβήθηκε την κατακραυγή και όντως να αναθεώρησε όπως λέει το παρακάτω



Τι είπε ο πρόεδρος της ΔΗΜΑΡ στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ
Δεν μπαίνει στην Οικουμενική ο Κουβέλης χωρίς τον Τσίπρα



Σε κενό αέρος φαίνεται να έπεσε το βράδυ της Πέμπτης η πρόταση που έκανε ο πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ, πρόταση την οποία ο Φώτης Κουβέλης ανέπτυξε και δημοσίως, για σχηματισμό oικουμενικής κυβέρνησης.

Η αντίδραση του Συνασπισμού της Ριζοσπαστικής Αριστεράς φαίνεται να μεταβάλει το θετικό κλίμα που δημιουργήθηκε.

Πιο συγκεκριμένα, από την Κουμουνδούρου απορρίπτουν κατηγορηματικά την πρόταση Κουβέλη, χαρακτηρίζοντάς την «πρόταση οικουμενικής εφαρμογής του Μνημονίου».

Στενοί συνεργάτες του κ. Αλέξη Τσίπρα, μιλώντας στο protothema.gr, εξηγούν ότι τα όσα είπε ο πρόεδρος της ΔΗΜΑΡ αποτελούν «μια παραλλαγή της πρότασης Βενιζέλου της οποία βασική στόχευση είναι η σωτηρία του Μνημονίου και όχι η σωτηρία της χώρας και των πολιτών».

Επιπροσθέτως, σημειώνουν με νόημα ότι «ο κ. Κουβέλης μετατοπίστηκε αρκετά από την αρχική του θέση που μιλούσε για συγκρότηση αριστερής κυβέρνησης».

Πάντως, ορισμένα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ εκφράζοντας την προσωπική τους εκτίμηση, λένε ότι οι δηλώσεις Βενιζέλου - Κουβέλη «δεν είναι τυχαίες», συμπληρώνοντας ότι «ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΔΗΜΑΡ έχουν ήδη συμφωνήσει να συγκροτήσουν κυβέρνηση».

Έπειτα από αυτήν την εξέλιξη, φαίνεται ότι ο κ. Κουβέλης εξήγησε στον κ. Βενιζέλο πως δεν μπορεί να συμμετάσχει σε κυβέρνηση, την οποία δεν θα στηρίζει και ο ΣΥΡΙΖΑ.

Κι αυτό διότι, όπως υποστηρίζουν στελέχη της ΔΗΜΑΡ, σε περίπτωση που το κόμμα του κ. Κουβέλη γίνει ο... Καρατζαφέρης του δικομματισμού (σύμφωνα με τη φράση που χρησιμοποίησε ο κ. Τσίπρας, για να περιγράψει τι θεωρεί ότι του ζητούν τα κόμματα που στηρίζουν το Μνημόνιο), τότε η Δημοκρατική Αριστερά κινδυνευει με πολιτικό αφανισμό.

Υπό το πρίσμα των τελευταίων εξελίξεων και με βάση τις συνθήκες που διαμορφώνονται, καθοριστικό για την τελική έκβαση των εξελίξεων θα είναι το συμβούλιο των πολιτικών αρχηγών υπό τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, Κάρολο Παπούλια, το οποίο θα συγκληθεί, αφού ο κ. Βενιζέλος καταθέσει τη διερευνητική εντολή.

Να σημειωθεί, επίσης, ότι η Κοινοβουλευτική Ομάδα της ΔΗΜΑΡ θα συνεδριάσει στη 1 το μεσημέρι της Παρασκευής.

Η πρόταση Κουβέλη

Υπενθυμίζεται ότι, νωρίτερα την Πέμπτη, ο κ. Κουβέλης πρότεινε τη συγκρότηση οικουμενικής κυβέρνησης με «πολιτικά φερέγγυα» πρόσωπα ευρείας αποδοχής, «που θα ενσωματώνει το μήνυμα της λαϊκής ετυμηγορίας».

Με τον τρόπο αυτό ο πρόεδρος της ΔΗΜΑΡ ξεκαθάρισε ότι κυβέρνηση χωρίς την συμμετοχή και του ΣΥΡΙΖΑ δεν μπορεί να υπάρξει.

Επιπροσθέτως, επισήμανε ότι «η αποστολή αυτής της κυβέρνησης που θα έχει συγκεκριμένο δεσμευτικό πρόγραμμα και χρονικό ορίζοντα μέχρι τις εκλογές του 2014 θα είναι διπλή:

- Να κρατήσει την χώρα μέσα στην ΕΕ και το ευρώ

- Να ξεκινήσει την σταδιακή απαγκίστρωση από το μνημόνιο

Παράλληλα, εξήγησε ότι μια οικουμενική κυβέρνηση ¨με ισχυρή λαϊκή και κοινοβουλευτική στήριξη θα αξιοποιήσει το ευνοϊκότερο πλέον ευρωπαϊκό πολιτικό περιβάλλον για να πετύχει θετικά αποτελέσματα μετα από συστηματική και σκληρή διαπραγμάτευση» ενώ τόνισε ότι στόχος της κυβέρνησης είναι «να κρατήσει την Ελλάδα ζωντανή στην Ευρώπη με την κοινωνία όρθια και με την νέα γενιά παρούσα».

Τέλος, απαντώντας κυρίως στις βολές του ΣΥΡΙΖΑ περι «συγκρότησης κυβέρνησης με αριστερό Καρατζαφέρη», ο κ. Κουβέλης ανέφερε ότι καταθέτει «αυτή την πρόταση με απόλυτη συνείδηση της κρισιμότητας των στιγμών που περνάει η χώρα και καλούμε όλες τις δυνάμεις να ανταποκριθούν με συναίσθηση της ευθύνης τους απέναντι στον τόπο. Επισημαίνω ότι εμείς και εγώ προσωπικά δεν διεκδικούμε τίποτε πέρα από την ικανοποίηση να έχουμε συμβάλει σε έξοδο από την κρίση προς όφελος του λαού και της χώρας».

Η δήλωση Βενιζέλου

Αμέσως μετά τον κ. Κουβέλη, δήλωση έκανε και ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, ο οποίος επισήμανε ότι οι προτάσεις των δύο κομμάτων σχεδόν συμπίπτουν.

«Η συνάντηση που είχαμε με τον πρόεδρο της ΔΗΜΑΡ ήταν ουσιαστική. Διαπίστωσα πως έχει συγκεκριμένη και υπεύθυνη πρόταση. Είναι κοντά και συμπίπτουν με τις δικές μας απόψεις, για υπέρβαση του μνημονίου μέσα στα επόμενα τρία χρόνια και με στόχο καλύτερες συνθήκες» σημείωσε.

Χαρακτηριστικά, ο κ. Βενιζέλος έκανε λόγο για «καλό οιωνό», προσθέτοντας ότι την Παρασκευή θα συναντηθεί με τον Αντώνη Σαμαρά, αλλά και με τον Αλέξη Τσίπρα. Παρέπεμψε δε, την προσπάθεια για εξεύρεση οριστικής λύσης στο συμβούλιο των πολιτικών αρχηγών, που θα συγκληθεί υπό τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.

Πληροφορίες από τη Συγγρού ανέφεραν ότι στις διαφαινόμενες εξελίξεις ήταν θετική και η ΝΔ.


http://www.protothema.gr/ekloges/article/?aid=196460" onclick="window.open(this.href);return false;


Μου φαίνεται περίεργες μέρες.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από Evoula »

Mακάρι παιδιά.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Εχω αρχισει να πιστευω οτι ολο αυτο ειναι ενα θεατρο εκτονωσης για εμας τον λαο και τι ενοω με αυτο..
Μας αφησαν να ψηφισουμε και πανηγυρισαμε οτι ναι περασαμε το μυνημα στον δικοματισμο..
Αμ δεν ομως που πιστευω οτι ειναι ετσι απλα φας αφησαν να χαρουμε και καλα ο Σαμαρας δεν μπορεσε να κανει τιποτα με την εντολη,μετα ο τσιπρας και τωρα ο κληρος επιστρεφει παλι στο πασοκ ωπου με καποιο τροπο θα συνεχισει αυτα που εχει υπογραψει.
Θα μας πουνε κιολας οριστε αυτους που ψηφησατε οπως ειδατε δεν ηταν σε θεση να κανουνε κατι εκτος απο τα λογια...για να μην πω μηπως ειναι και στημενο το θεατρο οτι δεν συνεργαζονται ετσι ωστε να καταληξουν κ παλι στο πασοκ. :whistle:
Κατα τα αλλα η χρυση αυγη τους/μας πειραζει που ειναι και 6ο κομα. /:)
Εχω σκευτει γιατι πεσαν πανω στην χρυση αυγη ολοι?μηπως γιατι φοβουνται οτι ειναι οι μονοι που θα ξεσηκωσουν κοσμο? :eusa-think:

Ισως λεω και μπουρδες... @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Τασούλη σύνελθε! Τώρα θέλει Δύναμη και Πίστη, ό,τι και να γίνει!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από Evoula »

Τάσο μου, κατ' αρχήν η Χ.Α. δεν ξεσηκώνει κόσμο αλλά τον δέρνει. Όχι όλους, αυτό είναι αλήθεια. Μόνο όσους δεν αρέσει η φάτσα τους.

Εγώ προσωπικά, λάτρεψα την εικόνα του Μιχαλολιάκου, που πήγαινε βόλτα στο κέντρο, ανάμεσα σε ένα μάτσο μούσκουλα χωρίς μυαλό, με τις κάμερες να τον κυνηγάνε και άρχισε να φωνάζει σε άψογα αγγλικά "Out!!!!!!!! Get out of my country!!!!!!!!!!!!! GO OUT OF MY HOME!!!!!!!THIS IS MY HOME!!!!!!!OUT!!!!!!!!!"

Αλλά αυτό δεν είναι θέατρο, όχι... όχι... [-x
Είναι μια ευγενής και πάνω από όλα αυθόρμητη έκφραση ενός απλού πολίτη, που απλώς έτυχε να έχει μια κάμερα δίπλα του και μια ντουζίνα κινητή τεστοστερόνη.

Αν νομίζεις, πως η λύση είναι η μισαλλοδοξία, η βία, η βλακεία και η επαναφορά συμβόλων και τακτικών μίσους, τότε δεν έχω τί άλλο να πω. Αλλά επειδή δεν φαίνεσαι άνθρωπος που σκέφτεται έτσι, αναρωτιέμαι πού ταυτίζεσαι με αυτό τον επιθετικό συρφετό αναβολικών.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δεν ξερω ευακι μου αλλα με βαζει σε υποψιες ολο αυτο το πεσιμο στην χρυση αυγη,δεν ειμαι υπερ της βιας αλλα σε μερικες περιπτωσεις χρειαζεται..
Ισως αν εμενες σε μια περιοχη σαν την δικια μου ισως να το ξανασκευτοσουνα οπως πολυς κοσμος και αυτο για τον απλο λογο οτι οι αλλοι δεν κανουν απολυτως τιποτα ουτε καν η αστυνομια.
Βεβαια νομιζω το προβλημα μας την συγκεκριμενη στιγμη ειναι τα μεγαλα κοματα και οχι ενα 6ο κομα που εκατσε ασχημα στους δημοσιογραφους.
Σιγουρα το κοιτας ποιο βαθεια το θεμα δεν εχω καμια αμφιβολια αλλα βλεπω τα αποτελεσματα ρε γαμωτο..τι να πω. @};-
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από Evoula »

Tάσο, αν το βλέπεις ως ένα κόμμα του 7% χάνεις την εικόνα. Το ζήτημα που εγείρεται είναι ακριβώς οι λόγοι και οι συνθήκες που λειτουργούν ως φυτώρια, για συνθήματα μίσος.

Και σε ρωτώ ευθέως, για να βρούμε μια άκρη. Είσαι παιδί μου ναζιστής; Είσαι φασίστας; Γουστάρεις να δέρνεις κάποιον επειδή είναι κάτι διαφορετικό από σένα; Διαφορετικός, πρόσεξε... δεν σημαίνει επικίνδυνος. Δεν σημαίνει βιαστής. Δεν σημαίνει δολοφόνος. Εγώ μπορεί να είμαι ομοφυλόφιλη, άρα είμαι ένα εν δυνάμει θύμα, γιατί δεν ανήκω στα στενά όρια του "καθαρού" κόσμου τους. Εγώ μπορεί να είμαι πιο αριστερή από ό,τι έχουν θέσει αυτοί ως εθνικοπατριωτισμό, άρα είμαι ένα ενδυνάμει θύμα τους.

Αυτή την κοινωνία θέλεις; Αυτή πρεσβεύεις; Γι' αυτήν αγωνιάς; Για μια κοινωνία φόβου, που εν τω μέσω στρατιωτικών παραγγελμάτων, εθνικιστικών παραληρημάτων και παρελάσεων ξοάνων, θα αποτελούμε μια απόλυτη ομοιομορφία, σύμφωνα με τις επιταγές και τις ορέξεις του αρχηγού;
Η ομορφιά δεν βρίσκεται στην τελειότητα και στην ομοιομορφία αλλά στην ατέλεια, στην διαφορετικότητα, στην πολυπολιτισμικότητα. Η αγάπη δεν κοιτάζει χρώμα δέρματος, ούτε την ενδιαφέρει η εθνικότητα.

Αυτό είναι η μία πλευρά, υπάρχει και η πρακτική πλευρά του ζητήματος, που είναι μια κακάσχημη πραγματικότητα. Κανείς δεν θέλει η πόλη του να είναι γκέτο, ούτε να φοβάται να κυκλοφορεί στην γειτονιά του. Το πρόβλημα όμως δεν λύνεται με μερικούς ταβλωμένους για ξύλο, μποντιμπιλνταράδες. Και αν την πέφτουν όλοι στην Χ.Α., (που δεν την πέφτουν όλοι, αν παρακολοθείς προσεκτικά, κάποιοι δείχνουν μια περίεργη ανοχή) δεν είναι επειδή συνομωτήσαμε απέναντι σε ένα ανώτερο είδος, που εμείς τα έντομα δεν μπορούμε να συλλάβουμε την ευφυία του και τις καλές του προθέσεις αλλά επειδή δημιουργείται ένα ρατσιστικό, επιθετικό και επικίνδυνο κλίμα. Μην ξεχνάς πως ο Χίτλερ, χρειάστηκε ΜΟΝΟ έξι χρόνια για να πάρει την εξουσία σε μια εξαθλιωμένη και ταπεινωμένη Γερμανία. ΜΟΝΟ έξι χρόνια.

Η λύση σε ένα υπαρκτό πρόβλημα, δεν είναι να πάρουμε τα όπλα γιατί σε λίγο οι εξαθλιωμένοι και εν δυνάμει επικίνδυνοι θα είναι και οι συμπατριώτες μας. Τί θα πούμε τότε; Τί θα πει η Χ.Α.; Πώς θα το χωρέσει κι αυτό στην βλακώδη και φασιστική της κοσμοθεωρία;

Σαν κοινωνία, πρέπει να αρχίσουμε να βρίσκουμε την ψυχραιμία μας και την κρίση μας. Βρισκόμαστε σε μια πρωτόγνωρη κατάσταση, που τεντώνεται ολοένα και περισσότερο στα άκρα και πρέπει να θωρακιστούμε και να θωρακίσουμε και την νέα γενιά.
Το ξέρεις πως έχει αρχίσει και γίνεται μόδα στα σχολεία; Θα σου αρέσει να βλέπεις σβάστικες παντού; Ε, τότε να φέρουμε και το ορίτζιναλ σετάκι εδώ μέσα χωρίς διαμαρτυρίες, γιατί να βολευόμαστε με το μαϊμού προϊόν;

Εγώ βέβαια, δεν τα έχω με την Χ.Α. Αυτή είναι το προϊόν, είναι το δημιούργημα. Εγώ τα έχω με αυτούς που εξέθρεψαν αυτές τις τάσεις, με αυτούς που στέρησαν την κρίση από μια κοινωνία, την διέφθειραν, τις στέρησαν την οπτική, την εντιμότητα, το ήθος, την φόρτωσαν με κατασκευασμένα προβλήματα από τα οποία κάποιοι πλουτίζουν. Και πλουτίζουν χοντρά.

Κάνουν μπίζνες στις πλάτες μας κι επειδή δεν μπορούμε να τους βρούμε και να τους αντιμετωπίσουμε τα βάζουμε με τον πιο κοντινό μας. Και δεν αθωώνω κανέναν εγκληματία και δεν στρογγυλεύω το πρόβλημα.
Αλλά μην ξεχνάς πως η Χ.Α. είναι πιστός υπηρέτης του συστήματος.
Πιστό σκυλί είναι, μην γελιέσαι.
Και δεν θα το δαγκώσει αν αυτό ελπίζεις.

Εσένα θα δαγκώσει.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Eυακι δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα αλλα οσο αφορα τις επιθεσεις απο αλλοδαπους ειδικα σε περιοχες σαν την δικη μου η αγαπη δεν ξερω αν θα τους σταματησει απο το να σε βιασουν η να σε σκοτωσουν. @};-
Με αυτους που απειλουν την ασφαλεια μας τα εχω αν δεν εχεις καταλαβει και οχι με τους διαφορετικους ανθρωπους ειτε λεγονται ομοφυλοφιλοι η δεν ξερω εγω τι αλλο..μα πως σου ηρθε αυτο?
Τωρα για το συστημα και το ποιος ειναι εξω απο αυτο,βρες μου εσυ καποιον που ειναι τελικα εξω απο αυτο?
Νομιζω οτι πλεον οι μασκες πεφτουν και εχω μια αισθηση οτι σε λιγο θα πεσει η αυλαια και εμεις θα χειροκροταμε απο κατω αφου μας εχουν παρει και τα σωβρακα τον δηθεν σωτηρα της ελλαδας. 8-x
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από Evoula »

Τάσο, δεν είπα να αγαπήσεις τον βιαστή ή τον δολοφόνο. Αυτά τα αφήνω στους παπάδες για τους κυριακάτικους όρθρους. Πού κατάλαβες κάτι τέτοιο;

Αλλά μην θεωρείς τους χρυσαυγίτες Ρομπέν των Δασών που βοηθάνε γριούλες να πάνε στην τράπεζα. Αυτή είναι η μάσκα που χρησιμοποιούν. ΑΛΛΑ πράγματα είναι κι εσύ δεν έχεις σχέση με αυτά, αυτό λέω. Αυτό σου εξηγώ. Εκείνοι είναι που δεν δέχονται ο,τιδήποτε διαφορετικό.
Ο,τι έγραψα δεν χαρακτηρίζει εσένα αλλά εκείνους και την κοσμοθεωρία τους, η οποία πατάει πάνω στον φόβο, στον θυμό και την ανασφάλεια.

Ας βρούμε επιτέλους κριτήρια ως κοινωνία.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΪΟΥ 2012

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ναι μαλον το καταλαβα λαθος ευακι...

Ας περιμενουμε τις εξελιξεις λοιπον.... >:d<

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”