REIKI MASTER

Συντονιστής: Vasoula

ASTARTI
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Μαρ 2012 9:13 pm

REIKI MASTER

Δημοσίευση από ASTARTI »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΗΨΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ FORUM ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ.
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 1ο ΚΑΙ ΤΟΝ 2οΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΡΕΙΚΙ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΜΑΙ ΤΟΝ 3ΒΑΘΜΟ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΦΕΡΕΓΓΥΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΠΩΜΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΩ REIKI MASTER.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΞΕΣΚΕΠΑΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΟΛΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ.Η ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΕΜΕΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΙΔΗ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΣΦΡΑΡΙΖΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ REIKI MASTER TEACHER ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΑ.ΑΠΟ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟ ΕΜΑΘΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 3ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΜΥΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΜΟΥ.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ REIKI MASTER TEACHER ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΤΟΝ 3ΒΑΘΜΟ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ ΑΝΕΡΓΟΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ!!!
ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΣΕΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΩ,ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM.ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΦΩΣ.
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μα μια μυηση ειναι για τον 3α απο οσο γνωριζω,για τι σφραγισμα μιλαμε? :-??
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Αγαπητή ASTARTI, εγώ όταν πήρα τον 3ο βαθμό, πήρα μία μύηση και έμαθα κάποιες τεχνικές όπως και το πως να κάνω και εγώ τις μυήσεις. Η όλη διδασκαλία κράτησε δύο μέρες. Δεν έκανα τίποτα άλλο παρά έλαβα μία μύηση και έμαθα τις τεχνικές και τον τρόπο των μυήσεων. Και αυτά και μόνο αυτά περιλαμβάνονται στην διδασκαλία του Usui. Οτιδήποτε άλλο είναι επί πλέον προσθήκες διαφόρων...

Αλλά νομίζω την γνώμη σου για τον συγκεκριμένο άτομο την έχεις ήδη διαμορφώσει.

Αυτό που ζητάς θα το βρεις, πιστεύω, εδώ μέσα.

:x

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Madraoulas »

:-? :-? :-? :-?
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Vasoula »

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΣΦΡΑΡΙΖΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ REIKI MASTER TEACHER ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΑ
Αστάρτη, καμιά φορά φέρνουμε μπροστά μας δασκάλους για να μας δείξουν τις προθέσεις μας...

Η πρόθεσή σου, θα σε συμβούλευα, να μην είναι να βρεις έναν δάσκαλο που να δεχτεί μια οικονομική συναλλαγή, αυτό ας είναι δευτερεύον...
Η πρόθεσή σου να είναι να βρεις έναν δάσκαλο που θα μπορέσει να σου δείξει τον δρόμο της ολοκλήρωσης...

Συνήθως έρχεται πρώτο, αυτό που πρώτο έχουμε ανάγκη...


και για να μην περιμένεις πρόταση, θα σου πω ότι εδώ μέσα κανείς μας δεν προτείνει δάσκαλο...΄Ολοι γνωρίζουμε ότι αυτό είναι και η ευθύνη της δικής μας πρόθεσης, οπότε κάθε πρόταση περιττεύει...


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Vasoula »

και επίσης θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι επειδή το θέμα σου ανήκει στις ενότητες του ρέικι, θα μετακινηθεί από την ενότητα "εσωτερισμός-αυτογνωσία" >:d< >:d< >:d<


καλώς ήρθες :x @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ASTARTI
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Μαρ 2012 9:13 pm

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από ASTARTI »

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΩΣ REIKI MASTER.Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΥΛΑΛΛΑΓΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ....ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΕΙΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΝ 3ΒΑΘΜΟ.Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΑΞΙΟΛΟΓΟ!!!!ΔΑΣΚΑΛΟ...ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ!!!!


ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΦΩΣ
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Vasoula »

Μείνε Αστάρτη...

δεν σου έγραψα για να σε προσβάλω, αλλά για να μην κατηγορείς έναν δάσκαλο...που απλά ανταποκρίνεται σ' αυτό που θέλεις εσύ! Αλλιώς πως τον επέλεξες?

μείνε μαζί μας...΄Ισως αυτό που θα βρεις εδώ μέσα σε οδηγήσει σε πιο ξεκάθαρη πρόθεση σχετικά με το ρέικι και την δική σου προσωπική ολοκλήρωση...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Fotinoula »

Καλώς ήρθες Αστάρτη >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Ellaki »

καλώς ήρθες Αστάρτη >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλως ηρθες και απο μενα Ασταρτη!! >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από AMALIA »

Kαλως ηρθες στην παρεα μας Ασταρτη! >:d< >:d< >:d< >:d<
ASTARTI
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Μαρ 2012 9:13 pm

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από ASTARTI »

ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΓΗΣΑΤΕ,ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ :lol: ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΒΛΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ.ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΡΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΕΥΜΕΤΑΒΛΗΤΟΙ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΤΟΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Καλώς ήρθες Αστάρτη >:d< >:d< >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: REIKI MASTER

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Καλώς ήλθες Αστράτη!!!
>:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”