ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι ναι :)) :)) :)) :)) :))

ντόκτορ του σεξ, τρομάρα σου! :*
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Madraoulas »

ναι, αστα να πανε...απο συλφιδα μεχρι 'φορτηγο' πηδηξα!!!!!!!

αλλα αξιζε η εμπειρια γιατι εδωσε την Αληθεια μου...και συνεχιζω......
:x
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε: =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
έλα βρε Δημητράκη, πως κάνεις έτσι...Μπέρδεψα τα ποστ...Σε εσένα απαντούσα, Βικάκι έγραψα...
μα δεν πήρες την απάντηση? τι σε νοιάζει λοιπόν τι γράφει σαν όνομα? :angry-tappingfoot:
(κάτσε να βγω και από πάνω =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) )
ουφ!
Ιωαννάκι, εκφράσου παιδάκι μου... =)) =)) =)) =)) =))
ε,καλά μια ερώτηση έκανα :-t
άμα είναι να σε λέω νονά και να περιμένω το πάσχα τα σχετικά,λαμπάδα δλδ και σοκολατένιο αυγό =)) =))

Ιωάννα το γέλιο δεν είναι παρεξηγήσιμο :P
Κορίτσια που πάτε?? =)) =))
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Vasoula »

βρε άσε το γύρω γύρω και πιάσε την ουσία...

πήρες απάντηση σχετικά με τους υλικους στόχους? ;;)

και τι έχεις να πεις επ' αυτών?

τι σε νοιάζει που πάνε τα κορίτσια?

:)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε: πήρες απάντηση σχετικά με τους υλικους στόχους? ;;)
:)) :)) :))
yes i did :cheers: :D
Vaso έγραψε: και τι έχεις να πεις επ' αυτών?
για την ώρα τίποτα :text-nocomment:
Vaso έγραψε: τι σε νοιάζει που πάνε τα κορίτσια?
καθαρά από απλό ενδιαφέρον και όχι από περιέργεια :whistle:
είναι και φίλες μου :x :x @};- @};-
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Madraoulas »

πιασ' τ αυγο και κουρευτο δλδ...

....αντε να δουμε ποσο ακομα ~x(
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Δωρουλα »

είναι και φίλες μου
βρε ασε τις γαλιφιες.....!! :-w
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ιωάννα το γέλιο δεν είναι παρεξηγήσιμο
ε ξέρω εγώ σε φοβήθικε το μάτι μου εχθές έτσι που μου απάντησες αν και είχα ξεκαθαρίσει ότι δεν γέλασα με την κουβέντα αλλά με κάποιοες ατάκες που πετούσατε.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Madraoulas έγραψε:τι α?...τι δεν καταλαβες Βασουλα μου?

...sex-sex-sex....αυτο εννοω..... (δεν το ειπα για κακο για τον Τασουλη) :lol:
Εμ να σου πω οπως παει η κατασταση :violin:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Παιδάκια!!!! :x :x :)) :))
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:
το θέμα ξεκινάει από τις συγκρίσεις...και πόσο σταθερά μπορείς να κρατάς μέσα σου την δική σου κατάσταση Συνείδησης, ενόσω την ανυψώνεις, και να μην σε παρασύρει η μαζική ασυνέπεια...

το να θέλω να βλέπω τα καλά των ανθρώπων και όχι τα ελαττώματά τους, σημαίνει ότι μπορώ και έχω την Δύναμη της Ενόρασης να βλέπω αυτό που οι ίδιοι δεν ξέρουν και δεν βλέπουν και να επιδρώ με θετικό τρόπο σ' αυτό που νομίζουν πως είναι...
Σημαίνει επίσης ότι δεν επεμβαίνω στην θέλησή τους με κανέναν άλλον τρόπο, πέρα από αυτόν που δεν επιβάλλει θεραπείες, αλλά αγκαλιάζει τις ασθένειες, και αυτός ο τρόπος είναι μόνο η Αγάπη…

Δεν θα πω όμως τους ΄Ελληνες χαρισματικούς, σαν σύνολο, γιατί αυτό με βγάζει από την Αλήθεια της θεραπείας...

Φυσικά, ένας άνθρωπος που έχει βρει μέσα του έναν Δρόμο Αλήθειας, όποιος και να είναι αυτός, αν αφήσει την καθιερωμένη και εγωιστική σύγκριση να λειτουργήσει, πάντα θα είναι εις βάρος της πνευματικής του ωριμότητας. Γιατί κοιτώντας γύρω του βλέπει την ασθένεια στο 90% και αυτός δεν αντέχει να είναι στο 10...Χρειάζεται να έχει μια Αγάπη και μια Πίστη για να συνεχίσει να είναι, αυτοβούλως, η μειονότητα (και γνωρίζουμε ότι αυτή δεν αντέχεται εύκολα…)

Από εκεί προκύπτει και η τάση του «σωτήρα»...Από αυτήν την δύσκολη αναλογία...
90 προς 10 είναι παρα πολύ έντονη ανατροπή και χρειάζεται μεγάλη Δύναμη, Θέληση και Θάρρος για να είσαι σίγουρος και πέρα από κάθε αμφιβολία, ότι ο Δρόμος της θεραπείας δεν είναι μαζικός, δεν μπορεί να είναι μαζικός...

Το να παραμείνεις θεραπευμένος μέσα σε μια ανθρωπότητα που ασθενεί και το θεωρεί και φυσιολογικό, σε βγάζει πολλές φορές από την προσωπική επιδίωξη και προσπάθεια και σου κλονίζει την ακεραιότητα που κατακτάς στο πιο βαθύ σου είναι, μέσα στον θεό...Η τάση σου λοιπόν, ενόσω δεν έχεις ακόμα διανύσει τον δρόμο της ακεραιότητας (ουδετερότητας), θα είναι να προσπαθείς συνεχώς να ανατρέπεις αυτήν την "δυσανεχτική" αναλογία, μέχρι να απογοητευθείς εντελώς, ή να φαντασιώνεσαι ότι οι άνθρωποι αφυπνίζονται...Αυτές είναι οι άμυνες που αναπτύσσονται μέσα στον πνευματικο Δρόμο, όταν ο άνθρωπος επιχειρεί να τον περπατήσει, έχοντας κοινότυπους υλικούς στόχους.

Η θεραπεία δεν μπορεί να εξακριβωθεί μέσα στο μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων, όταν γύρω σου όλοι είναι πεπεισμένοι ότι η ασθένεια είναι από το περιβάλλον, από τις τροφές, από τον άλλον, από τους πιεστικούς παράγοντες της οικονομικής κρίσης και ακόμα παραπέρα, από τους αμερικάνους, τους εβραίους, τα νεφελίμ, τους μη-χριστιανούς και δεν ξέρω και εγώ ποιους άλλους «εχθρούς», ορατούς και αόρατους.

Αυτό που ωθεί κάποιον να φαντασιώνεται ιδανικά, που βρίσκονται εν δυνάμει στην ανθρωπότητα, είναι μόνο η τάση του να μην ανήκει στην μειονότητα…Είναι η δική του αυτό-άμυνα ενόσω ο φυσικός κόσμος, εξακολουθητικά, είναι γι’ αυτόν μια εξαρτητική πραγματικότητα που έχει ξεφύγει από τον θεό και δεν τον βλέπει σαν ένα πεδίο εξέλιξης αρνητικών και θετικών επιρροών (γιατί αυτό είναι ο φυσικός κόσμος).
Τα χαρίσματα του Ανθρώπου βρίσκονται μέσα του εν δυνάμει…Αν μπορούσε με έναν μαγικό τρόπο να τα ανακαλύψει και να τα φέρει δυναμικά μέσα του, θα είχε τελειώσει το «παιχνίδι»…

Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να ζήσει χωρίς Αγάπη…Η Αγάπη είναι η Ουσία μέσα σε κάθε άνθρωπο, γι’ αυτό και στους ανθρώπους έχει γίνει ασυνείδητη ανάγκη, ενόσω συνειδητά την έχουν μεταβάλλει σε συναισθήματα, γιατί δεν μπορούν εύκολα να νιώσουν την εν δυνάμει Ουσία τους και να την αφυπνίσουν ώστε να γίνει μέσα τους ανεξάντλητη Πηγή Αγάπης…

΄Ολα ξεκινούν από την ανάγκη του ανθρώπου να βρει ομοιότητες και να βαδίσει μαζί με όλους έναν δρόμο που εκπληρώνει την ελπίδα του θεού...
Και ξεχνούν όλοι ότι ο θεός δεν ελπίζει, ούτε περιμένει να εκπληρωθεί μέσα από μια ανάγκη, γιατί ο ίδιος, σαν επίπεδο συνειδητότητας είναι ΜΙΑ ολοκλήρωση...Και ο κάθε άνθρωπος έχει μέσα του τα στοιχεία του θεού, όπως και να είναι, όπως και να δέχεται τις αρνητικές ή θετικές επιρροές του φυσικού κόσμου...

Το ότι ο Ιησούς είπε, "ό,τι είμαι κι εγώ είστε κι εσείς", έμεινε μια άτυπη καθοδήγηση, γιατί η συνέχεια της χρειάζεται να ολοκληρωθεί μέσα σε κάθε άνθρωπο, όχι σαν τρόπος ζωής μόνο, αλλά σαν αυτο-πραγμάτωση...

Πριν Ζήσει κανείς, χρειάζεται να πεθάνει...Αυτό το μήνυμα όμως έμεινε στα αζήτητα, γιατί ο θάνατος πάντα υπολογίζεται σαν απουσία συνείδησης, ενώ στην ουσία αυτή η κατάσταση ασυνειδησίας προκύπτει μέσα στην ίδια την Ζωή...Φοβάται κανείς τον θάνατο σαν απουσία συνείδησης, ενώ την ζωή την εκπληρώνει ακόμα και μέσα στην λιγοστή του. Παντρεύεται, κάνει παιδιά, εργάζεται σαν σκλάβος, αγοράζει σαν άρχοντας και αγαπάει σαν έμπορος...
Εκπληρωση είναι κι αυτό...αν το δεις σαν φυσική συνέπεια...

Πάντα το θέμα είναι που θέλεις να μοιάσεις και τι κάνεις για να το εκπληρώσεις...

Μια καρδιά μπορεί να είναι τραυματισμένη και κομμένη στα δύο, αλλά τελικά μπορεί κανείς να ζήσει και με αυτήν, κουτσά στραβά. Αν η Καρδιά γίνει το κέντρο της ΄Υπαρξης, είναι μόνο από τις προτεραιότητες του καθενός μας...
΄Ετσι απλά, χωρίς επικριση, χωρίς δυσανασχέτιση, χωρίς υπολογισμούς και σενάρια...
Η Ζωή γίνεται πνευματική μέσα στον καθένα μας και όχι σε όλους μαζί...γιατί η τεκμηρίωση συμβαίνει μέσα στην καρδιά μας, τόσο έντονα που δεν χρειάζεσαι άλλες αποδείξεις για τον θεό...
Μερες εκλογών , μου φανηκε επικαιρο.

@};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Βικούλα »

Καταπληκτικό φτυαράκι @};- @};- :x >:d< >:d< και ανεξαρτήτως εκλογών δηλαδή, πολύ ωραίο @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Ταρούλα »

O:-) O:-) O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x :x >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”