ρεικι η αρχη

Συντονιστής: Vasoula

athor
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 14 Φεβ 2012 3:53 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

ρεικι η αρχη

Δημοσίευση από athor »

καλησπερα! ειμαι καινουρια στο χωρο αυτο και ηθελα να μαθω περισσοτερα για το ρεικι και τους κρυσταλλους και πως να διαλεξεις τους καταλληλους " καποτε καποιος που ασχολειται χρονια με το ρεικι μου ειχε δωσει να κρατησω τον προσωπικο του κρυσταλλο και αυτο που ενιωσα ηταν κατι σαν ηλεκτρικο ρευμα να με χρυπαει δεν ξερω αν αυτο ηταν καλο η κακο..." πρεπει να παρακολουθησω καποια μαθηματα η μπορω ναρχισω μονη μου μενα βιβλιο για παραδειγμα
ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ρεικι η αρχη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

καλώς ήρθες athor @};-

ρίξε πρώτα μία ματιά στα πόστ που έχουμε για τους κρυστάλλους και στα πόστ για το ρέικι και αν έχεις απορίες εδώ είμαστε @};-

να παρακολουθήσεις μαθήματα για ποιό πράγμα ? για το ρέικι η για τους κρυστάλλους ?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ρεικι η αρχη

Δημοσίευση από VasilisM »

Καλώς ήρθες συντοπίτισσα! :x
και πως να διαλεξεις τους καταλληλους
Το πόσο κατάλληλος είναι ένας κρύσταλλος θα το νιώσεις εσύ η ίδια!
καποτε καποιος που ασχολειται χρονια με το ρεικι μου ειχε δωσει να κρατησω τον προσωπικο του κρυσταλλο και αυτο που ενιωσα ηταν κατι σαν ηλεκτρικο ρευμα να με χρυπαει δεν ξερω αν αυτο ηταν καλο η κακο..
Δεν υπάρχει καλό ή κακό, υπάρχει μόνο η εμπειρία σου. :-D
πρεπει να παρακολουθησω καποια μαθηματα η μπορω ναρχισω μονη μου μενα βιβλιο για παραδειγμα
Φυσικά και μπορείς μόνη σου.. πήγαινε σε ένα μαγαζί με κρυστάλλους, παρατήρησε, νιώσε και όποιος σου κάνει το "κλικ" αγόρασε τον.. Τα βιβλία συνήθως δίνουν γενικές κατευθύνσεις σχετικά με τους κρυστάλλους. Προσωπικά αυτά που νιώθω με τους κρυστάλλους δεν έχουν σχέση με αυτά που γράφουν τα βιβλία. :x
Πολέμα και Οραματίσου
athor
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 14 Φεβ 2012 3:53 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: ρεικι η αρχη

Δημοσίευση από athor »

Εννοουσα μαθηματα για ρεικι οσο για τους κρυσταλλους εχω αρκετες αποριες οπως για παραδειγμα ο καθενας εχει διαφορετικες ιδιοτητες αναλογα τι χρειαζεσαι παιρνεις ωραια ως εδω αλλα ο κρυσταλλος πρεπει ναχει ενα συγκεκριμενο σχημα να ειναι στην αρκικη του μορφη (να μην εχει υποστει επεξεργασια) αν εχει ραγισματα ειναι αχρηστος? κλπ
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ρεικι η αρχη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Στο ρέικι δεν κάνεις μαθήματα απλά πέρνεις μυήσεις από κάποιον δάσκαλο
τώρα όσο αφορά τους κρυστάλλους θα συμφωνήσω με τον Βασίλη
καλό είναι για μένα προσωπικά να μην έχει δεχτεί και πολύ επεξεργασία ο κρύσταλλος ,το σχήμα ε εντάξει να μην είναι και κανένα τεράστιο κομμάτι.
πολοί κρύσταλλοι έχουν εσωτερικά ραγίσματα αλλά δεν είναι καθόλου άχρηστοι
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ρεικι η αρχη

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλως ηρθες athor!! :x
ρίξε πρώτα μία ματιά στα πόστ που έχουμε για τους κρυστάλλους και στα πόστ για το ρέικι και αν έχεις απορίες εδώ είμαστε
θα συμφωνησω με την Ιωαννα!!καλη περιηγηση! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”