ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Mπεττούλα, φυσικά δεν είναι της παρούσης, ούτε το τόπικ κατάλληλο, αλλά κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να αγαπήσει κανέναν άνθρωπο ολοκληρωτικά, αν δεν αντλεί αγάπη από μέσα του.

για το 100% κράτα πολύ μικρό καλάθι, γιατί αν ο κόσμος μας προέκυπτε από τέτοιου είδους αγάπη, δεν θα είχε αυτό το χάλι!

φυσικά δεν μπορείς να ξέρεις τι ασυνείδητα συναισθήματα έχει μια γυναίκα, όταν αποφασίζει (ή δεν αποφασίζει και γίνεται τυχαία) να κάνει παιδί, άλλά, έχω παρατηρήσει, ότι εντυπωσιάζεσαι πολύ με τα απόλυτα και τα 100%...Ολοκληρωτικά δεν μπορείς να δώσεις τον εαυτό σου πουθενά, γιατί δεν είσαι ολοκληρωτικά ο εαυτός σου...΄Αρα κράτα μικρό καλάθι για το τι μπορείς να δώσεις, ακόμα και στο παιδί σου και σκέψου ακόμα την παράμετρο της αξίας που έχει κοινωνικά μια μητέρα, μέσα σε όλες αυτές τις σκέψεις που κάνεις...

ο έρωτας δεν΄μπορεί να προκύψει πρώτα έξω από εσένα!

Απλά δεν θέλω να συνεχίσω αυτόν τον διάλογο, γιατί για να κατανοήσεις τον εαυτό σου, χρειάζεται να τον έχεις γνωρίσει σε όλη του την συνειδητότητα...Στο λέω για να μην ψάχνεις το απόλυτο (άντε πάλι με αυτό το απόλυτο :)) ) έξω από εσένα...

Το 90% των μανάδων δεν δίνουν ΄παρά μόνο αυτά που νιώθουν υποχρέωση να δώσουν, για να πάρουν φυσικά και δεν το κάνουν ανιδιοτελώς, μην γελιέσαι...

άσε που μόλις ικανοποιηθεί το αίσθημα της μητρότητας ο σύντροφος πάει αλλού για αλλού...

Δεν τα λεώ εγώ...τα παρατηρείς μέσα στην ζωή μας!


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να αγαπήσει κανέναν άνθρωπο ολοκληρωτικά, αν δεν αντλεί αγάπη από μέσα του.
ο έρωτας δεν΄μπορεί να προκύψει πρώτα έξω από εσένα!
:x :x :x
τουλάχιστον τώρα ξέρω προς τα που να κινηθώ... :x >:d< >:d< >:d<

όσο για τα απόλυτα... να μην ξεχνιόμαστε σαν καρκίνος το στοιχείο της υπερβολής είναι από τα φόρτε μου!! :D :D
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

χμ καρκίνος...πως το ξέχασα... :)) :)) :))

η υπερβολή των καρκίνων είναι και η αιτία των έντονων απογοητεύσεων τους, όμως! πρόσεχε :*
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

αμ δεν το ξέρω????????? τουλάχιστον αυτό το έχω εμπεδώσει!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Danielli »

ο έρωτας δεν΄μπορεί να προκύψει πρώτα έξω από εσένα!
@};- @};- @};- :x

να μην ξεχνιόμαστε σαν καρκίνος το στοιχείο της υπερβολής είναι από τα φόρτε μου!!
Εχεις ψηφίσει στην αστρολογία, για να μην χάσουμε λογαριασμό τα καρκινάκια?? :D O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Annoula »

μη χάσεις εσύ. Αμέσως να το καρφώσεις!!!! :D :D
ο έρωτας δεν΄μπορεί να προκύψει πρώτα έξω από εσένα!
αν δε γεμίσουμε πρώτα από εμάς πάντα θα υπάρχει κάτι από πίσω που θα θέλουμε να καλύψουμε...

@};- @};- @};- @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

8-| 8-| /:)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Danielli »

Anna έγραψε:μη χάσεις εσύ. Αμέσως να το καρφώσεις!!!! :D :D
Τωρα το καρφώνω!! :-D

Μπεττυ... εδώ να ψηφίσεις ... εδώ!!! ;))

viewtopic.php?f=20&t=282&start=1905" onclick="window.open(this.href);return false;

O:-) O:-) O:-) O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:)) :)) :)) :)) :)) :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Annoula »

:text-offtopic: :text-offtopic: [-( [-(
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

καλέ έχω ψηφίσει ήδη!!! άσε σας πρόλαβε και τις 2 η Βασούλα που μου είπε για την ψηφοφορία στις πρώτες μας συναντήσεις!!! :D :D :D

:* :* :* >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

να μην ξεχνιόμαστε σαν καρκίνος το στοιχείο της υπερβολής είναι από τα φόρτε μου!!
Γι' αυτό κάθε φορά που σε διάβαζα, ένιωθα ότι κάπου μοιάζαμε εμείς οι δύο! :doh:
Το 90% των μανάδων δεν δίνουν ΄παρά μόνο αυτά που νιώθουν υποχρέωση να δώσουν, για να πάρουν φυσικά και δεν το κάνουν ανιδιοτελώς, μην γελιέσαι...

Ανιδιοτέλεια?? Τι είναι αυτό? :D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ARTYADIS έγραψε: Γι' αυτό κάθε φορά που σε διάβαζα, ένιωθα ότι κάπου μοιάζαμε εμείς οι δύο! :doh:
>:d< >:d< >:d< :)) :)) :)) :)) καρκινάκι και εσύ ε??? παρά τα "ελαττώματα" μας πολύ μου αρέσει αυτό το ζώδιο!!! (ουπς!! λάθος τόπικ!!) :D :D :D
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε: κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να αγαπήσει κανέναν άνθρωπο ολοκληρωτικά, αν δεν αντλεί αγάπη από μέσα του.

για το 100% κράτα πολύ μικρό καλάθι, γιατί αν ο κόσμος μας προέκυπτε από τέτοιου είδους αγάπη, δεν θα είχε αυτό το χάλι!

φυσικά δεν μπορείς να ξέρεις τι ασυνείδητα συναισθήματα έχει μια γυναίκα, όταν αποφασίζει (ή δεν αποφασίζει και γίνεται τυχαία) να κάνει παιδί, άλλά, έχω παρατηρήσει, ότι εντυπωσιάζεσαι πολύ με τα απόλυτα και τα 100%...Ολοκληρωτικά δεν μπορείς να δώσεις τον εαυτό σου πουθενά, γιατί δεν είσαι ολοκληρωτικά ο εαυτός σου...΄Αρα κράτα μικρό καλάθι για το τι μπορείς να δώσεις, ακόμα και στο παιδί σου και σκέψου ακόμα την παράμετρο της αξίας που έχει κοινωνικά μια μητέρα, μέσα σε όλες αυτές τις σκέψεις που κάνεις...

ο έρωτας δεν΄μπορεί να προκύψει πρώτα έξω από εσένα!

Απλά δεν θέλω να συνεχίσω αυτόν τον διάλογο, γιατί για να κατανοήσεις τον εαυτό σου, χρειάζεται να τον έχεις γνωρίσει σε όλη του την συνειδητότητα...Στο λέω για να μην ψάχνεις το απόλυτο (άντε πάλι με αυτό το απόλυτο :)) ) έξω από εσένα...

Το 90% των μανάδων δεν δίνουν ΄παρά μόνο αυτά που νιώθουν υποχρέωση να δώσουν, για να πάρουν φυσικά και δεν το κάνουν ανιδιοτελώς, μην γελιέσαι...

άσε που μόλις ικανοποιηθεί το αίσθημα της μητρότητας ο σύντροφος πάει αλλού για αλλού...

Δεν τα λεώ εγώ...τα παρατηρείς μέσα στην ζωή μας!


:x :x :x
@};- @};- @};- @};-

τι να λέμε τώρα πια ανιδιοτέλεια και τι συζητάμε,
όταν ξεκινάει η ιδιοτέλεια απο τον ίδιο τον σύντροφο,
φαντάσου στο παιδί τι παίζει απο πίσω....και αυτά που λένε το μητρικό ένστικτο που σε κάνει να δίνεσαι χωρίς δεύτερες σκέψεις κτλ.... μμμμμ /:) 8-|
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ...

Δημοσίευση από VasilisM »

/:) /:) /:) μούφεεεες...
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”