ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ - S. Lewis

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ - S. Lewis

Δημοσίευση από Vasoula »

''ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ'' H. S. LEWIS – Eκδόσεις ΤΕΤΡΑΚΤΥΣ


Από τον συγγραφέα της ''Μυστικιστικής ζωής του Ιησού'' έχουμε ένα εντελώς διαφορετικό βιβλίο που έχει σχέση με τις περιόδους που αναλογούν στον κάθε άνθρωπο και στον επηρεασμό τους από τις Συμπαντικές δυνάμεις. Βασισμένο σε ένα παλαιό σύστημα των Σοφών Διδασκάλων που συνάντησε ο συγγραφέας στο Θιβέτ το 1920, μας δείχνει έναν απλούστατο τρόπο ώστε να βρίσκουμε τις ευνοϊκές ή δυσμενείς περιόδους που μας αναλογούν, για να τις χρησιμοποιήσουμε θετικά για την υγεία, την δουλειά μας, την προσωπική μας επιτυχία και ευτυχία. Μας υποδεικνύει ακόμα τις κλίσεις μας, τα ταλέντα μας καθώς και σε ποιες χώρες έχουμε επανενσαρκωθεί με βάση τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά μας.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:roll: χμ.....λες έ;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλλιόπη μου, αυτά τα βιβλία που προτείνω τα έχω διαβάσει εδώ και χρόνια. Κάθε ένα έβαλε ένα μικρό λιθαράκι στην αναζήτησή μου...
Για να με κάνουν σήμερα, απλά, να επιβεβαιώνω πόση γνώση έχουμε μέσα μας!
Αυτά που βρίσκω πια, είναι αυτά που βρίσκουν όλοι, όσοι στρέφονται προς τους "μέσα" θησαυρούς. Και απλά τους καταγράφουν σε ένα βιβλίο!

Οι προηγούμενες εμπειρίες της ψυχής μάς φέρνουν στην αλήθεια ότι η ζωή συνεχίζεται παντοτινά, έστω και με άλλα "ρούχα". Το μήνυμα είναι με τι τρόπο εξελίσσουμε μια εμπειρία! Την αφήνουμε; Την συνεχίζουμε; Σε όλα παίζει ρόλο η επίγνωση. Και η δύναμη που μας δίνει να κάνουμε την στασιμότητα, εξέλιξη!! ΄Ετσι κάνουμε επιλογές που μας οδηγούν στην τελειοποίηση του εαυτού μας.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

To ξέρω Βάσω μου και σε ευχαριστώ.
Δενέχω διαβάσει κανενα αποοσα προτείνεις,άρα ήθρε η ώρα.
Με οσα ομως κι εγω εχω διαβασει,πάντα την κατάλληλη ώρα,κατανοώ πλήρως τα όσα λες!

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”