SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

θα επιστρέψω στο θέμα γιατί με απασχόλησε σήμερα αρκετά...
Vaso έγραψε: Ακόμα και λιγότερο ισχυρές φυσικές καταστροφές, χρειάζεται να μας βρουν προετοιμασμένους, όχι μόνο στα πρακτικά μας θέματα, χωρίς φυσικά να τα υποτιμώ, αλλά και στην ψυχική και πνευματική μας κυριαρχία.
πως μπορούμε να προετοιμάσουμε και την ψυχική και πνευματική μας κυριαρχία?
΄Ισως να φανούμε προνοητικοί, αν καταφέρουμε χωρίς φόβο, να αντιμετωπίσουμε τα φυσικά φαινόμενα μιας εποχής που φαίνεται να δίνει ευκαιρίες στην ανάπτυξη των ανθρώπων και να τους εγκλιματίζει σε ένα πιο βαθύ πνευματικό άνοιγμα, ενότητας και αγάπης, υπερβαίνοντας κάθε κρίση...Ευκαιρίες που δεν φαίνονται βρίσκονται πάντα πίσω από τα φαινόμενα...
πώς ξεπερνάμε τον αρχικό μας φόβο όμως?

:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπεττούλα δύο "πως" σε μια παράγραφο είναι πολλά... :D

Πιστεύεις δηλαδή ότι αν οι άνθρωποι γνώριζαν το "πως" θα γίνονταν πιο αποτελεσματικοί στην πνευματική τους ωρίμανση?

Σημασία έχει η Θέληση να ωριμάσουν, πέρα από το συνηθισμένο τους τρόπο. Το "πως" ο καθένας το γνωρίζει καλύτερα, αυτό που πιστεύω εγώ πάντως, μετά από τόσα χρόνια εμπειρίας, δεν είναι να βρούνε το "πως", αλλά το "γιατί"...

το "πως" αφορά έναν τρόπο, ενώ το "γιατί" αφορά μια απόφαση!

Εκεί χωλαίνουν οι άνθρωποι και όχι στον τρόπο που θα το κάνουν...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Danny έγραψε:Λέω 9 γιατι στις 11 θα είναι μαυρη νυχτα , αν δεν έχουμε ρευμα.....
:))
Άν θέλετε φώς και σε περίπτωση που ξεχάσετε κεριά
και σπίρτα να περιμένετε την πανσέληνο :D
ΜΠΕΤΤΥ έγραψε:πώς ξεπερνάμε τον αρχικό μας φόβο όμως?
:x :x :x
Μπεττούλα,τον αρχικό φόβο τον ξεπερνάς με το να
κρατήσεις την ψυχραιμία σου και με το να μην πανικοβληθείς.
Ξέρω,δεν είναι εύκολο,αλλά είναι το πιο βασικό σε τέτοιες καταστάσεις. :x >:d<
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Vasoula »

με το να
κρατήσεις την ψυχραιμία σου και με το να μην πανικοβληθείς.
και τώρα, Δημητράκη μου, θα σε ρωτήσει η Μπεττούλα "και πως θα κρατήσω την ψυχραιμία μου?" :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε:
με το να
κρατήσεις την ψυχραιμία σου και με το να μην πανικοβληθείς.
και τώρα, Δημητράκη μου, θα σε ρωτήσει η Μπεττούλα "και πως θα κρατήσω την ψυχραιμία μου?" :)) :)) :))

=)) =)) =)) :)) :)) ^:)^ ^:)^

Βασσούλα μου,κάτσε να ξυπνήσει και βλέπουμε.
Να το σκεφτώ και λίγο :* :* @};- @};-
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Αμαλία »

Η Γη υπό την επήρεια γεωμαγνητικής καταιγίδας μέχρι την Τετάρτη

"Η πιο ισχυρή ηλιακή έκρηξη από το 2005 έχει ξεκινήσει να πλήττει τoν πλανήτης μας, βομβαρδίζοντας τη Γη με μαγνητικά σωματίδια που είναι δυνατόν να προκαλέσουν διαταραχές στις δορυφορικές τηλεπικοινωνίες, ανακοίνωσαν σήμερα οι αμερικανικές αρχές.

Η έκρηξη, που ξεκίνησε σε σημείο κοντά στο κέντρο του Ηλίου, θα εξακοντίζει σωματίδια πρωτονίων προς τον πλανήτη μας έως την Τετάρτη, προειδοποίησε η Εθνική Διοίκηση Ωκεανών και Ατμόσφαιρας (ΝΟΑΑ).

"Η έκρηξη από μόνη της δεν έχει κάτι το εντυπωσιακό, αλλά εξαπολύει στο διάστημα μία τεράστια μαγνητικής φόρτισης μάζα πλάσματος με την τρομακτική ταχύτητα των 6,4 εκατ. χλμ./ώρα", τονίζει στο Γαλλικό Πρακτορείο ο Νταγκ Μπίσεκερ, φυσικός στο Διαστημικό Κέντρο Μετεωρολογικών Προβλέψεων της NASA.

Η γεωμαγνητική καταιγίδα που θα προκληθεί από τον Ήλιο ναι μεν θα είναι η εντονότερη από το 2005, αλλά είναι διαβαθμισμένη μόλις στο επίπεδο 3 της 5βαθμης κλίμακας, τόνισε ο ίδιος. Συνεπώς, καίτοι χαρακτηρίζεται ως «δυνατή», δεν θεωρείται σφοδρή.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της ΝΟΑΑ, ένα φαινόμενο κατηγορίας 3 μπορεί να προκαλέσει διαταραχές στα πληροφοριακά συστήματα που έχουν τοποθετηθεί σε δορυφόρους, όπως και στις ραδιοεπικοινωνίες στο επίπεδο των πόλων. Η εναέρια κυκλοφορία, οι πετρελαϊκές εξέδρες και οι εξερευνητικές ομάδες ενδέχεται να αντιμετωπίσουν κάποιες ενοχλήσεις σε διάφορες περιοχές.

"Δεν αναμένουμε κάποιον μεγαλύτερο αντίκτυπο από ένα συμβάν τέτοιου τύπου", τονίζει ο Μπίσεκερ, προσθέτοντας πως οι κάτοικοι της Ευρώπης και της Ασίας θα έχουν τη δυνατότητα να θαυμάσουν αύριο το βράδυ κάποιο έξοχο βόρειο σέλας. "
http://www.apocalypsejohn.com/2012/01/b ... _3821.html" onclick="window.open(this.href);return false;

υποθέτω δεν είναι αυτή η μεγα-ηλιακή έκρηξη που λέει το κείμενο που μας παρέθεσες Βασούλα αλλά το βάζω εδώ καλού κακού.... :scratch:
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι μωρό μου. Δεν είναι αυτό που αναμένεται...Η ευθυγράμμιση θα γίνει γύρω στον Δεκέμβριο!

Σίγουρα υπάρχουν και κάποιες ενδείξεις για το μεγάλο γεγονός! Και αυτό που βρήκες είναι απλά μία ακόμα...



:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Μπεττούλα δύο "πως" σε μια παράγραφο είναι πολλά... :D

Το "πως" ο καθένας το γνωρίζει καλύτερα, αυτό που πιστεύω εγώ πάντως, μετά από τόσα χρόνια εμπειρίας, δεν είναι να βρούνε το "πως", αλλά το "γιατί"...

το "πως" αφορά έναν τρόπο, ενώ το "γιατί" αφορά μια απόφαση!
:x :x :x
σκέφτηκα σαν παιδί και εγώ ότι αφού έχουμε μερικές ενδείξεις για το πως να προετοιμαστούμε φυσικά θα έδινες και καμιά πληροφορία για το πως το πνευματικό... :D :D :D :)) :)) :)) :))

η αλήθεια είναι πέρα από την πλάκα πως σκεφτόμουν αν υπάρχει και κάτι άλλο πέρα από όσα ο καθένας μας κάνει που θα μπορούσε να βοηθήσει να προετοιμαστούμε κατάλληλα για τα συγκεκριμένα γεγονότα...

χάρηκα όμως γιατί αν και νιώθω μια ανησυχία για το "πως" το "γιατί" μου είναι μέσα μου ξεκάθαρο και επιτακτικό... :x :x
Vaso έγραψε: και τώρα, Δημητράκη μου, θα σε ρωτήσει η Μπεττούλα "και πως θα κρατήσω την ψυχραιμία μου?" :)) :)) :))
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 έγραψε: Βασσούλα μου,κάτσε να ξυπνήσει και βλέπουμε.
=)) =)) =)) =)) =))

ξύπνησα!!!
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Να ρωτησω και εγω :-D
Απο τα πνευματικα πεδια δεν υπαρχει δυνατοτητα να εχουμε πληροφορηση για το τι θα γινει και αν γινει η τουλαχιστον τι πρεπει να κανουμε :-?
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Annoula »

Ναι Τασούλη. Περιμενε σε λίγο θα βγάλουν Δελτίο Τύπου με οδηγίες :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

[-( >:P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Vasoula »

ααααααααααααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

γμτ αν μου χαλάσει και το καινούργιο πληκτρολόγιο αλλίμονό σας! :-t
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Danielli »

Anna έγραψε:Ναι Τασούλη. Περιμενε σε λίγο θα βγάλουν Δελτίο Τύπου με οδηγίες :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Αααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

προς αποφυγήν ατυχημάτων στα νέα πληκτρολόγια σοβαρεύω την συζήτηση: :-b :-b :-b
^tasoulis^ έγραψε:Να ρωτησω και εγω :-D
Απο τα πνευματικα πεδια δεν υπαρχει δυνατοτητα να εχουμε πληροφορηση για το τι θα γινει και αν γινει η τουλαχιστον τι πρεπει να κανουμε :-?
πάνω σε αυτό σκεφτόμουνα αν είναι απαραίτητο το στοιχείο του αιφνιδιασμού ή αν θα υπάρξουν κάποιες προειδοποιήσεις...

Καταλαβαίνω βέβαια ότι λίγη σημασία έχει να προειδοποιήσεις κάποιον που όλα αυτά του φαίνονται σενάρια επιστημονικής φαντασίας στην καλύτερη μιας και το λιγότερο είναι οτι θα σε περάσει για τρελό αλλά κυρίως πιστεύω ότι και οι ψυχές που αρνούνται να "δουν" έχουν και αυτές ένα πολύ σημαντικό ρόλο να παίξουν με την άρνηση τους..

όμως τι γίνεται με τους υπόλοιπους??

:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”