Ρεικι και σωμα!!!

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

galazia_sfaira έγραψε:Ερώτηση πρωτάρας:
Πως δουλευουμε στα τσάκρα με το Ρέικι;
Ετσι για να εχει συνεχεια.... :roll: Δεν μπορεί κι εδω κατι παραπανω θα πείς έιμαι΄σίγουρη.
Με προσοχη και συστημα καλη μου ... :D :D
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Η κυρια Louise Hay σε βιβλιο τα γραφει αυτα?
Πως λεγεται και σε ποιες εκδοσεις ειναι ????
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι, έχεις δίκιο Ελένη μου, παράλειψη!!

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ - Louise L. Hay
ΕΚΔΟΣΕΙΣ "ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ"

Ελένη μου η Ηay λέει ένα και εσύ πρέπει να νιώθεις άλλα χίλια!
Θέλει λίγο προσοχή με τις περιγραφές των ασθενειών σε ψυχικό επίπεδο.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πέννη μου συγνωμη, δεν πρόσεξα το ποστ σου!!

Τώρα το είδα!! :cry:

Στο στέλνω τώρα! :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωω Βασουλίνι......!

σματς
:D :D :D :D
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Η ζωή μου αλλαξε απο το βιβλιο της Λουίζ και δενεννοώ μονο εσωτερικά αλλα κι εξωτερικά.ΑΠο τοτε αρχισα να βλεπω τα θαυματα που μεχρι τωρα συνεχιζονται. :D
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

galazia_sfaira έγραψε:Η ζωή μου αλλαξε απο το βιβλιο της Λουίζ και δενεννοώ μονο εσωτερικά αλλα κι εξωτερικά.......
Αξίζει να το μελετήσει κανείς.....!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

galazia_sfaira έγραψε:Η ζωή μου αλλαξε απο το βιβλιο της Λουίζ και δενεννοώ μονο εσωτερικά αλλα κι εξωτερικά.ΑΠο τοτε αρχισα να βλεπω τα θαυματα που μεχρι τωρα συνεχιζονται. :D
ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΓΙΚΟ :) :) :)
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΟ <ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ< ΤΟΥ ΕΜΕΤ ΦΟΞ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ,ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΩ ΤΟΝ <ΟΡΙΣΜΟ>, ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ,ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ,ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ :!: :!: :!: :!:

ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΞΟΡΚΙΣΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΚΑ
ΝΑ ΟΡΙΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΑΓΑΠΗ
ΝΑ ΟΡΙΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ :?:
ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Σ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ
ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ
ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΩ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

χιλια ευχαριστωωωωωωωωωωωωω!!!!

γυρισα χτες απο εκδρομουλα στον μαγευτικο και υπεροχο Παρνωνα...

θα μελετησω και τα ποστ και τις καρτες και θα επανελθω οταν πεσει η θερμοκρασια!!! :D

καλη δροσιαααααααααααα.... που εισαι??

φιλια σε ολους...
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Κατα προτροπητης Βασως μεταφερω την ρωτηση εδω:
  • Το reiki δεν θεραπευει το βηχα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skapaneas την 12 Οκτ 2007 2:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Το Ρέικι,θεραπεύει εναρμονίζει τονώνει την ελλειψη επικοινωνίας,έκφρασης,εξωτερικευσης.
Ολα αυτά οταν ειναι μπλοκαρισμενα εκφράζονται με τον βήχα,το πνίξιμο........την αδυναμία ανάσας!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ας το μεταφράσουμε Σκαπανέα μου σε επίπεδο "ψυχής"

Ο λαιμός είναι το κέντρο της έκφρασής μας. Είναι η επικοινωνία μας με το εξωτερικό και το εσωτερικο "περιβάλλον" μας.

Αν κάποιο από τα δύο εμποδιστεί, αν δεν μπορείς να εκφράσεις την αλήθεια του εαυτού σου λόγω περιορισμού σε οικογενειακά ή κοινωνικά πρότυπα, ή αν δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με τον εσωτερικο εαυτό σου, το κέντρο αυτό θα "μπλοκάρει" την ενέργεια.

Θα υπάρχει λοιπόν εκεί μια "μικρή" λίμνάζουσα ενέργεια που δεν θα μπορει παρά να εκδηλώσει σύμπτωμα και στο σώμα.

Τον βήχα...

΄Οταν κάνεις ρέικι σ' αυτό το κέντρο, χωρίς να γνωρίζεις τι μπορεί να κάνει η ενέργεια, θα μαλακώσει ο βήχας, αλλά θα επανέλθει και πάντα θα επανέρχεται...

Η ριζική του θεραπεία σαν σύμπτωμα είναι η γνώση της αιτίας του...και αυτήν "θεραπεύει" το ρέικι.

Απλά, για να γνωρίζεις, το ρέικι σε κάνει να αγαπήσεις τον εαυτό σου και να συνδεθείς με την συμπαντική πηγή σου, που δεν βρίσκεται έξω από εσένα, αλλά "κοιμάται" μέσα σου.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ειρήνη
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 01 Δεκ 2007 4:06 pm
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ειρήνη »

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση? Πρόκειται για τα πόδια κάτω κάτω εκει που αρχίζει το πέλμα από την πάνω πλευρα, βγάζω συνέχεια και μάλλον εξαπλώνεται κάτι σαν την αλεργεία από το ίνοξ στις ζώνες που έχουν μερικοι άνθρωποι. Δηλαδή μικροσκοπικά σπυράκια που έχουν παρα πολύ μεγάλη φαγούρα και δεν γίνεται να αντισταθώ και επειδή τα "πειράζω" εξαπλώνονται προς τους αστραγάλους. Τα πόδια τί αντιπροσωπεύουν? Και η φαγούρα και τα σπυράκια εκει τί σημαίνουν???

Πιστέυω ακράδαντα ότι οι ασθένειες είναι πρώτα της ψυχής και μετά πάνε στο σώμα.
Αφέσου σε αυτό που θέλει να συμβεί
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πιστέυω ακράδαντα ότι οι ασθένειες είναι πρώτα της ψυχής και μετά πάνε στο σώμα.
Και εγώ έτσι πιστεύω... :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειρήνη μου, θα σου πω τι νιώθω εγώ από αυτό που μου περιγράφεις...

Τα σπυράκια για μένα είναι εκδηλώσεις εστιών μπλοκαρισμάτων που φανερώνονται για να δώσουν μηνύματα...

΄Ισως έχεις περάσει δύσκολες καταστάσεις, με αποτέλεσμα η γείωσή σου να είναι ανύπαρκτη.
Καμιά φορά οι δυσκολίες μας κάνουν να ζούμε, χωρίς μεγάλη εκτίμηση στην ζωή μας και αναζητάμε τον κόσμο του πνεύματος, σαν μέσον διαφυγής από αυτές.

Νιώθουμε στην γη σαν επισκέπτες και "οραματιζόμαστε" την γαλήνη, όχι εδώ...αλλά "εκεί"!!!

Τα πόδια μας, είναι η "υλική" στήριξη του πνεύματος. Αν δεν πατάς γερά, "φοβάσαι" κάθε επόμενο βήμα. Η ανασφάλεια και η έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό σου, δεν αφήνει και το πνεύμα σου να ενεργοποιήσει την καρδιά, το σημαντικό κέντρο του ανθρώπου, όπου το πνεύμα συναντά την ύλη!!! ΄Ετσι κι εκείνο παραμένει "γύρω" σου και στο 7ο κέντρο περισσότερο, χωρίς να έχει την δυνατότητα να "γειωθεί" μέσα από εσένά.

Αυτό νιώθω να σου πω...Δεν ξέρω τι ανταποκρίνεται από αυτά στην αλήθεια σου :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”