Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

ετσι ακριβως @};-
ουτε ειχα σκεφτει με ποσα κρυμμενα θρησκευτικα προτυπα μεγαλωσα μεχρι προσφατα που μου ερχονται σιγα σιγα ολα στα μουτρα.
Κατι τετοια με ειχαν απομακρυνει απ' το Θεο, γιατι κανεις δεν ειχε βρεθει ως τωρα να μου πει οτι, Ναι, Ειμαι Παιδι του Θεου! @};-
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από elenaki »

:mad: :mad: :mad: :mad: :-% :-% :-% :-%
Ελεος!!!!ποσο βαθια εχουν φτασει τα σκουπιδια.... ~x( ~x( ~x(
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από elenaki »

ετσι ακριβως @};-
ουτε ειχα σκεφτει με ποσα κρυμμενα θρησκευτικα προτυπα μεγαλωσα μεχρι προσφατα που μου ερχονται σιγα σιγα ολα στα μουτρα.
Κατι τετοια με ειχαν απομακρυνει απ' το Θεο, γιατι κανεις δεν ειχε βρεθει ως τωρα να μου πει οτι, Ναι, Ειμαι Παιδι του Θεου! @};-

_________________
Ετσι Ελενακι... :cry: :cry: :cry:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Fotinoula »

:? :? :? :?

και αυτή η βεβήλωση της γυναίκας είναι που την κάνει να νοιώθει πόρνη σε όλα της
μια μήτρα που αντί να Δημιουργεί, διαιωνίζει ρομποτάκια και αρρωστάινει

πως να αναγεννηθεί ο κόσμος απο μια μήτρα περίτεχνα εγκλωβισμένη,
πως να ξυπνήσουν οι Μνήμες
και μέρα μέρα όλο και περισσότερο στην κατάθλιψη και άντε μετά να εκπαιδεύσει παιδιά να θυμούνται ότι ήρθαν Άνθρωποι με Έρωτα για την Ζωή
και όχι ρομποτάκια υποταγμένα στην ίδια ακριβώς αυθεντία,

το λέω και το ξαναλέω δεν είναι οι πολιτικοί και η πολιτική τους το έγκλημα της Ψυχής
αλλά αυτοί που έκοψαν με τον χειρότερο τρόπο την Φύση του Ανθρώπου απο τον θεό
και εμείς που ανεύθυνα το διαιωνίζουμε

αν για μια στιγμή πάρουμε διπλή ανάσα πάνω απο αυτο το πλαίσιο,
τότε δεν θα νοιώθουμε καν συναισθηματικά ότι είμαστε εν μέσω οικονομική κρίσης.

δεν κάνω σεξ γιατί είμαι μάνα
γηροκομώ τον γονιό μου γιατί αυτός είναι ο ρόλος μου και ξεχνώ την Ζωή που μου ανήκει
είναι μόνο μερικά απο όλα αυτά που "άκουσα" αυτές τις ημέρες απο φίλους σε παρέες
και η ασθένεια χτυπάει την πόρτα :-(

@};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

πολλοί άνθρωποι, Φωτεινούλα, ψάχνουν τους δαίμονες στο σύμπαν, αλλά ξεχνούν να δουν αυτούς που τρέφουν εδώ και αιώνες δίπλα τους και τους άφησαν να καταλάβουν τον κόσμο τους...

Ο κόσμος μας γέμισε με τέτοιους δαίμονες, αρνητικά συναισθήματα, ντροπές και αμαρτίες και το μάθημα έρχεται μπροστά στα μάτια τους ξανά και ξανά για να το μάθουν...

Ξέρεις γιατί?

γιατί είναι πιο εύκολη η μασημένη "τροφή", από το να ερευνήσεις για την "τροφή" σου...

Από την άλλη, η αλήθεια είναι τόσο μοναδική για τον καθένα μας, όσο μοναδική είναι και η αιωνιότητα που κουβαλάμε...

Το Πνεύμα του Ανθρώπου δεν είναι αφυπνισμένο, όταν εκείνος έρχεται στην Γη και από εκεί ξεκινούν όλα...

Ναι είναι ωραίο να μας λένε ότι είμαστε ΄Αγγελοι στην Γη, ότι ο θεός είναι μέσα μας, ότι είμαστε αιώνιες Υπάρξεις, όμως υπάρχει και ένα "αλλά"...

Δεν μπορεί κανείς με πράξεις προσφοράς να μιμηθεί έναν ΄Αγγελο, όσο κι αν πιστεύει ότι ανήκει σ' αυτήν την Φυλή...
Δεν μπορεί κανείς να εκπληρώσει τον Σκοπό του, αν δεν δουλέψει για την αφύπνισή του...
Δεν "ξυπνάει" το Πνεύμα έτσι απλά γιατί το ξέρουμε...

Η πνευματική αφύπνιση σηματοδοτεί και το τέλος της προσφοράς μέσω πράξεων, και κάνει τις πράξεις αιωνιότητα...
όταν πετάξουμε από΄μέσα μας όλους αυτούς τους δαίμονες που τους αφήσαμε να καταλάβουν την Ψυχή μας...

΄Οταν νιώσουμε αληθινά ότι ένας ΄Ανθρωπος ολοκληρώνεται μόνο αν τελειοποιήσει και την Προσωπικότητά του, τότε θα μπορέσουμε να μιλήσουμε για την συνειδητή "επιστροφή", αλλιώς στην Ζωή που εμείς οι άνθρωποι ονομάζουμε "θάνατο", θα μείνει στον αστρικό του κόσμο να εργαστεί με τα ανεκπλήρωτα πάθη του...και μετά ξανά και ξανά και ξανά...
Οι Ψυχές μας δεν έχουν προσωπικότητα, σε εκείνες τις περιοχές, όταν δεν φύγουν από τον φυσικό κόσμο με πλήρη Συνείδηση...

Το κάρμα αυτόν τον σκοπό εκπληρώνει και δεν είναι τιμωρία, όπως πολλοί νομίζουν...όσοι δεν αντέχουν την ζωή τους βρίσκουν εύκολες ευκαιρίες για να την δικαιολογήσουν...

Δεν μπορείς να ζεις με τον θεό μέσα σε μια "υποψία", αν δεν την κάνεις βεβαιότητα...

Αυτό μας είπε ένας ΄Ανθρωπος, αλλα δυστυχώς ο Λόγος του έγινε ιερός μόνο και μόνο γιατί δεν τον κατάλαβε κανείς ή σχεδόν κανείς...

όπως ακριβώς δεν καταλαβαίνει τον θεό...

Σημασία δεν έχει τι καταλαβαίνει το μυαλό σου, αλλά πόσο εκπληρωμένη νιώθεις την Ψυχή σου και εκεί βρίσκεται όλη η δυσκολία...Γιατί εκπλήρωση έχουν μάθει οι άνθρωποι ότι σημαίνει να βοηθάς τους άλλους...

Ναι φυσικά και η εκπλήρωση περιλαμβάνει ολόκληρη την Φυλή των Ανθρώπων, όμως αυτό συμβαίνει μόνο όταν έχεις εκπληρώσει την πνευματική σου Ολοκλήρωση...

Ποτέ δεν μπορείς να είσαι "θεραπευτής" της ανθρωπότητας, αν η θεραπεία σου βασίζεται μόνο στο τι δίνεις και όχι στο τι δίνεις και λαμβάνεις...Είναι τόσο ανοητο να ακούω τόσα πολλά για το "δίνω" και σχεδόν τίποτα για το "λαμβάνω" που δεν ξέρω που θα μπει τέλος σε όλη αυτήν την πλάνη...
Είναι μάλλον γιατί το δίνω και το λαμβάνω περιορίζονται στα πρακτικά ζητήματα των ανθρώπων, αλλά δεν είναι έτσι ακριβώς για την Ψυχή μας...

Ναι, σε ένα επίπεδο το "δίνω" έχει πρακτική αξία, όμως εγώ δεν μιλαω για τον φυσικό κόσμο μόνο, γιατί δεν είμαστε μόνο φυσικοί άνθρωποι...Είμαστε δημιουργημένοι από Φως και Αγάπη και αυτό δίνει άλλη διάσταση στο δίνω και παίρνω ΑΓΑΠΗ...

όταν οι ανάσες δεν κόβονται...

:cry: @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Sofoula »

Vaso έγραψε:Ο καθένας τώρα μπορεί να σκεφτεί ότι παρθένες κατά φαντασία ήταν, διότι τα σεξουαλικά όργια είχαν γίνει καθεστώς στα μοναστηριακά κοινόβια. Σε όσους ιερομόναχους, καλόγερους, επισκόπους άρεσε το σεξ με άνδρες, υπήρχε η αδελφοποίηση μεταξύ ανδρών. Κάνανε τους γκόμενους αδέλφια. Υπάρχει μάλιστα και ειδική ακολουθία της αδελφοποίησης. Δηλαδή το διασκέδαζαν οι καλόγεροι με τις «παρθένες» και τους «αδελφούς» και καλά έκαναν οι άνθρωποι. Πήγαιναν σύμφωνα με το θέλημα αυτού που τους έφτιαξε έτσι, δηλαδή του θεού που λάτρευαν.
Οκ μέχρι εδώ, το έχουμε...
Vaso έγραψε:Ο Ιωάννης ο Χρυσόστομος, μισογύνης ο ίδιος, στην προσπάθειά του να τους βάλει στον «ίσιο» δρόμο, το δρόμο της αποστροφής στη γυναικεία συντροφιά και της χωρίς έρωτα ζωής, εξέδωσε εγκύκλιο με τίτλο «Ομιλία προς έχοντας παρθένους συνεισάκτους» όπου σ'; αυτό το κείμενο στην προσπάθειά του να περιγράψει το πόσο κακό είναι η συγκατοίκηση με γυναίκα, γράφει μεταξύ άλλων «κανένας άντρας με τα σωστά του δεν θα ήθελε να μοιράζεται το σπίτι του με μια γυναίκα», ενώ συγχρόνως στολίζει τη γυναίκα με αρκετά «κοσμητικά» επίθετα που οι σημερινοί θεολόγοι, αν δεν ήταν και αυτοί μισογύνηδες, θα έπρεπε να τα είχαν αποκηρύξει.
Και τώρα, ρωτάω εγώ: αν ο καλόγερος πήγαινε με τον "αδερφό" (έτσι, αδερφικά ρε παιδί μου), ο Χρυσόστομος θα ήταν οκ? :P :P

Vaso έγραψε:Τμήμα της ομιλίας «προς έχοντας παρθένους συνεισάκτους»:

«Γενικά όμως είναι ένα σκουλήκι(η γυναίκα) που σέρνεται, η κόρη του ψεύδους, ο εχθρός της ειρήνης. Ο κατάλογος των αμαρτημάτων και των αδυναμιών της είναι ατελείωτος. Είναι ελαφρόμυαλη, φλύαρη και ακόλαστη. Πάνω απ'; όλα είναι παθιασμένη με την πολυτέλεια και τις δαπάνες. Φορτώνεται με κοσμήματα, πουδράρει το πρόσωπό της, βάφει τα μάγουλά της με κοκκινάδια, βάζει μυρωδικά στα ρούχα της, και έτσι γίνεται θανάσιμη παγίδα για τον εκμαυλισμό των νέων μέσω όλων των αισθήσεων. Όσος και αν είναι ο πλούτος, δεν επαρκεί για να ικανοποιήσει την γυναικεία επιθυμία. Μέρα και νύχτα η γυναίκα δεν σκέφτεται τίποτε άλλο παρά το χρυσάφι και τα πολύτιμα πετράδια, τα υφάσματα και τα κεντήματα, τις κρέμες και τα αρώματα.

Αν δεν υπήρχε η σεξουαλική επιθυμία, κανένας άντρας με τα σωστά του δεν θα ήθελε να μοιράζεται το σπίτι του με μια γυναίκα και να υφίσταται τις επακόλουθες ζημιές, παρά τις οικιακές εργασίες που εκτελεί. Γι'; αυτό το λόγο ο Θεός, γνωρίζοντας την ελεεινή της φύση, την προίκισε με το όπλο της σεξουαλικότητας.»
Και αν δεν υπήρχε η αγαμία, κανέναν άνθρωπος με τα σωστά του δεν θα πίστευε σε αυτό το κείμενο, για να ζήσει την ζωή του.
Ντάξει, το ξέρω ότι δεν είναι αστείο, αλλά πραγματικά το διασκεδάζω. Μου φαίνεται κωμική η κατάσταση...
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29995
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Οχι άλλο φόβο.

Στην ΑΓΑΠΗ λέμε ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Στην Αγάπη μέσα σου .... στην Αγάπη μέσα μου...... όσοι δεν "αντέχουν" τη λάμψη ας κλείσουν τα μάτια.

:x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Οταν νιώσουμε αληθινά ότι ένας ΄Ανθρωπος ολοκληρώνεται μόνο αν τελειοποιήσει και την Προσωπικότητά του, τότε θα μπορέσουμε να μιλήσουμε για την συνειδητή "επιστροφή", αλλιώς στην Ζωή που εμείς οι άνθρωποι ονομάζουμε "θάνατο", θα μείνει στον αστρικό του κόσμο να εργαστεί με τα ανεκπλήρωτα πάθη του...και μετά ξανά και ξανά και ξανά...
Οι Ψυχές μας δεν έχουν προσωπικότητα, σε εκείνες τις περιοχές, όταν δεν φύγουν από τον φυσικό κόσμο με πλήρη Συνείδηση...

@};- @};-

Όσο για τον Ιωάννη τον ...... να ξεράσω τώρα ή μετά???
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Fotinoula »

Σημασία δεν έχει τι καταλαβαίνει το μυαλό σου, αλλά πόσο εκπληρωμένη νιώθεις την Ψυχή σου και εκεί βρίσκεται όλη η δυσκολία...Γιατί εκπλήρωση έχουν μάθει οι άνθρωποι ότι σημαίνει να βοηθάς τους άλλους...

Ναι φυσικά και η εκπλήρωση περιλαμβάνει ολόκληρη την Φυλή των Ανθρώπων, όμως αυτό συμβαίνει μόνο όταν έχεις εκπληρώσει την πνευματική σου Ολοκλήρωση...

Ποτέ δεν μπορείς να είσαι "θεραπευτής" της ανθρωπότητας, αν η θεραπεία σου βασίζεται μόνο στο τι δίνεις και όχι στο τι δίνεις και λαμβάνεις...Είναι τόσο ανοητο να ακούω τόσα πολλά για το "δίνω" και σχεδόν τίποτα για το "λαμβάνω" που δεν ξέρω που θα μπει τέλος σε όλη αυτήν την πλάνη...
@};- @};- @};-

ναι, είναι δυστυχώς και αυτό μέρος των εντολών της αυθεντίας,
που καθιέρωσε την "προσφορά" για να σώσουμε την Ψυχή μας ....

και όμως ο Άνθρωπος έδειξε και δείχνει το πόσα έλαβε μέσα απο την Αγάπη για τον Άνθρωπο

και σκέφτομαι φωναχτά, μα αυτό δεν είναι η Ζωή, το άγγιγμα, η αγκαλιά, τα αγγίγματα των Ψυχών, μέσα απο αυτά τα αγγίγματα η Αγάπη δίνει και παίρνει :x :x :x

αν θεωρεί ότι δίνει μόνο γίνεται και αυτή αυθεντία....
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Valia

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:μένει μέσα σε κάθε άνθρωπο η αίσθηση της χωριστικότητας και αυτό είναι πιο τραγικό ακόμα και από την οικονομική κρίση...

από αυτά τα δόγματα περί θεού ή θεών...

δεν υπάρχει τίποτα έξω από το Ανθρώπινο Πνεύμα...

αυτή η αίσθηση του διαχωρισμού από τον θεό, έχει φέρει το 80% των ανθρώπων σε κατάθλιψη...


καμία πείνα δεν είναι χειρότερη από την πείνα της Ψυχής...
καμία δίψα δεν είναι χειρότερη απο΄την δίψα για ενότητα...

κάποιος το είπε...

που στο καλό είναι τα αυτιά μας για να τον ακούσουμε?

Υπεύθυνοι είναι αυτοί που δημιουργούν τα ψεύδη, αλλά εμείς είμαστε πιο υπεύθυνοι που πιστεύουμε όσα δεν μπορούμε να νιώσουμε

Αυξάνεστε, λοιπόν, και γεμίστε την γη με ρομποτοειδή...χωρίς Ψυχή, χωρίς ΄Ερωτα, χωρίς Ζωή...

διαχωρισμένους σε άντρες και γυναίκες...

και μετά φταίει ο Μπους

:-%
μου 'ρχεται να ουρλιάξω!!! :-o :-o :-o :-o :-o
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Δωρουλα »

αν θεωρεί ότι δίνει μόνο γίνεται και αυτή αυθεντία....
ναιιιιιιιι!!! @};- :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ellaki »

Γιατί εκπλήρωση έχουν μάθει οι άνθρωποι ότι σημαίνει να βοηθάς τους άλλους...
σαφέστατα :D
και μέσα σ' αυτό το πλαίσιο έχει μπει και ο έρωτας και η αγάπη
κι αυτό το άμοιρο το σεξ το κάνουμε από ανάγκη, από αντίδραση, από υποχρέωση, από εξαναγκασμό
μόνο από την ψυχή μας δεν το κάνουμε
και ξέρετε κάτι ............ δεν έχω κάνει ποτέ σεξ με την ψυχή μου
άφησα την ψυχή μου ακάλυπτη από τις βρωμιές που πέρασαν οι <άγιοι> στα κύτταρά μου

δεν θέλω πια να προσφέρω τίποτε
θέλω να ανασαίνω με την καρδιά μου @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από AMALIA »

δεν μας φτάνουν τόσα χρόνια φόβου?
Πόσους άγιους πια αντέχουν τα κύτταρά μας?
ε μα πεστα!! @};-
τώρα θα αρχίζουν να "ξερνάνε" πια...
Ειναι καιρος..
Τώρα που η ανθρωπότητα παίρνει την φόρα για να ανέβει επίπεδο, τώρα θα πάει πίσω αναγκαστικά. Είναι όπως συμβαίνει στην κούνια, που για να ανέβει, χρειάζεται να πάρει φόρα και πάει πίσω πρώτα... Είναι Νόμος αυτός, δεν μπορεί κανείς να τον αποφύγει...

και τότε να δω ποιός άγιος θα την σώσει...σ' αυτόν τον χρόνο του "πίσω", όταν δεν έχει προετοιμαστεί εσωτερικά να αντέξει...
@};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Danielli »

Αντε να σου μάθει ο κάθε βρωμόστομος την αγάπη για τον Ανθρωπο.... :? :? :?
Που τυνχάνει το 60% της ανθρωπότητας να είναι γυναικες...
Ελενα Κ. έγραψε: θυμηθηκα τωρα.... μικρη γυρω στα 20 ειχα παει να εξομολογηθω στον παπα του μοναστηριου που ειναι η ξαδελφη μου καλογρια, και δεν ειχα να του πω τιποτα, οποτε εκανε αυτος τις ερωτησεις. Μια απ' αυτες ηταν αν εχω σχεσεις.
Τι μου θύμησες τώρα...
4-5 χρόνια πριν γνωρίσω το ρεικι, και ενώ υπέφερα από τα οικογενειακά βάρη, την ασθενεια μέσα στο σπίτι της μάνας μου και έπεφτα ολοένα βαθυτερα στην καταθλιψη, μου έστειλε η μάνα μου για ευχέλαιο στο σπίτι τότε τον παπά της ενορίας ο οποιος θα μπορούσε να ηταν παππους μου....
( για να ξορκίσει το κακο και να ξεφύγω από την καταθλιψη) =)) =)) =))
Γελάσαμε και σήμερα :-D

Αφού είπε τα δικά του για 2 λεπτάκια και ψέκασε με αγιασμό το σπίτι μου... ζητησε να πιει ένα ουισκάκι, στρογγυλοκάθησε... και αφού ξεκινησα να του λέω για τα προβλήματα που αντιμετωπίζω... με διέκοψε , και αρχισε να με ρωταει πληροφορίες για τις σεξουαλικές σχέσεις και προτιμησεις , που το μάτι του έλαμπε από την έξαψη να μάθει! :-%

Και τότε είπα ψέματα στον άνθρωπο του θεού,"μωρε που όρεξη και καιρός για αυτα που με ρωτας"........ διοτι ηταν ξεκάθαρο εξαρχής ότι δεν ενδιαφέρονταν για να με συνετίσει, αλλά από προσωπικο ενδιαφέρον.... ποιος ξέρει πόσες" πονεμένες ψυχές" και πόσα θυματα πλευριζουν όσοι έχουν βήμα, για να ικανοποιούν τις ορέξεις τους.
Θυμίζει λίγο τους άντρες που την πέφτουν στη γκόμμενα του φίλου τους, μολις ο φίλος τους την παρατησει και είναι πληγωμένη!!!

Πόση υποκρισία ... ΕΛΕΟΣ!!! :-%
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

ακους εκει απο τον αγιασμο στο ουισκακι!!!!! ρε τον παπαρδο...... ηθελε και λεπτομερειες..
βρε ουουουστ λεμε!!!!!!!!
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”