ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Δωρουλα »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

ευχαριστουμε Βασουλα >:d< >:d<

και Τασουλη βεβαιως βεβαιως :D :x
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Το ότι δεν είναι η φυσική της μητέρα, έχει να κάνει με την ανάγκη της μετακίνησης των Αρχών μέσα σε έναν άνθρωπο, που ωριμάζει, γνωρίζοντας ότι οι φυσικές αρχές του δεν αφορούν την Προέλευσή του...Και κατ' αυτήν την έννοια χρειάζεται να ανεξαρτητοποιηθεί, αφουγκραζόμενος πάντα την θειότητα σαν Αρχή του, γιατί οι φυσικοί του γονείς είναι πάντα, κατά εσωτερική αντίληψη, πάντα οι "θετοί" του γονείς...
Αααααααααααααααα :x :x :x :x :x ανακούφιση....
ΜΠΕΤΤΥ έγραψε:Βασούλα είχα μείνει τόσο στα μηνύματα για τη σχέση με τη μανούλα (γιατί άραγε??) και είχα παραβλέψει τα υπόλοιπα... σε ευχαριστώ πολύ!! :x :x :x
Κι εγώ το ίδιο Μπεττούλα :D
η αγαπημένη μου σκηνή το δεύτερο βιντεάκι τη μέρα που βγαίνει τελικά από τον πύργο!! αυτά τα αμφιθυμικά συναισθήματα μου ήταν πολύ οικεία ειδικά όταν ήρθα σε επαφή με το ρεικι και άρχισα να ασχολούμαι με εμένα!! @};-
Εμένα δεν μου ήταν οικεία, οικείο μου είναι το αποτέλεσμα αλλά κι αυτό στην επιφάνειά του... :-|
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

L-) και στο πέντε παρακαλώ γιατί δεν την έχω δεί ούτε εγώ την ταινία ;;) ;;) ;;)
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ενταξει καμια δεκαρια θα τα εχω για καλο και κακο.. >:d< :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

βρε σεις πως σας ξέφυγε η ταινία???

το παρακάτω video με αφορμή την ταινία είναι αφιερωμένο σε όλους μας ... έτσι Βασούλα?? ;) όποιος μπορεί ας το μεταφράσει παρακαλώ... (Τασούλη ακούς??)

http://www.youtube.com/watch?v=XRWwEWHj ... plpp_video" onclick="window.open(this.href);return false;

:)) :)) :)) >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Βαριεμαι μπεττυ [-(
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Δωρουλα »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

ναι Μπετυ εχουμε κανει ολοκληρο αφιερωμα σε αυτη την ταινια δες κι εδω......

viewtopic.php?f=7&t=43&start=465" onclick="window.open(this.href);return false;

:x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Vasoula »

Βάζω αυτήν την είδηση εδώ, για να την συζητήσουμε...

΄Οταν κάποιος λέει ότι οι γονείς καταπιέζουν τα παιδιά τους είναι αιρετικός. ΄Οταν κάποιος λέει ότι τα παιδιά χρειάζεται να ωριμάσουν και να αποκοπούν από τους γονείς, είναι αιρετικός...


Η Σαϊεντολογία απομάκρυνε τη Nicole Kidman από τα παιδιά της!

Οι αποκαλύψεις του Vanity Fair και της έρευνας για τη Σαϊεντολογία συνεχίζονται. Σύμφωνα λοιπόν με το άρθρο του περιοδικού, η εκκλησία της ΣαΪεντολογίας ήταν αυτή που έχει απομακρύνει αρκετά την Isabella και τον Conor Cruise από την Nicole Kidman.
Τα δύο υιοθετημένα παιδιά της ηθοποιού από το γάμο της με τον Tom Cruise, έκαναν κάποια ιδιαίτερα μαθήματα για το πώς να αναγνωρίζουν ανθρώπους που τα καταπιέζουν με τους «δασκάλους» να φέρνουν παράδειγμα τη μητέρα τους.
Πριν λίγο καιρό η Kidman είχε συγκινηθεί μιλώντας για τα δύο παιδιά, τονίζοντας ότι δεν τα βλέπει όσο συχνά θα ήθελε και πως τα αγαπάει πολύ και της λείπουν. Αυτοί οι ισχυρισμοί έρχονται να προστεθούν στα όσα γράφονται περί οντισιόν συζύγων για χάρη του Tom Cruise, τους οποίους πάντως οι υπεύθυνοι της εκκλησίας αρνούνται
Πηγή:http://gr.omg.yahoo.com/news/%ce%b7-%cf ... 06040.html



έχω υπογραμμίσει αυτήν την φράση, που έχει μεγάλο ενδιαφέρον...Το ότι οι δάσκαλοι είναι της Σαιεντολογίας, αυτό τους καθιστά αιρετικούς, όταν αναφέρονται στην καταπίεση και τον έλεγχο που ασκούν οι γονείς στα παιδιά τους...


όμως...

Εἴ τις ἔρχεται πρός με καὶ οὐ μισεῖ τὸν πατέρα ἑαυτοῦ καὶ τὴν μητέρα καὶ τὴν γυναῖκα καὶ τὰ τέκνα καὶ τοὺς ἀδελφοὺς καὶ τὰς ἀδελφάς, ἔτι δὲ καὶ τὴν ἑαυτοῦ ψυχὴν, οὐ δύναταί μου μαθητής εἶναι.
κατά Λουκά, κατά Ματθαίο, κατά Θωμά και κατά Βάσω...

:D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από ARTYADIS »

κατά Λουκά, κατά Ματθαίο, κατά Θωμά και κατά Βάσω...

:) :) :) @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Εἴ τις ἔρχεται πρός με καὶ οὐ μισεῖ τὸν πατέρα ἑαυτοῦ καὶ τὴν μητέρα καὶ τὴν γυναῖκα καὶ τὰ τέκνα καὶ τοὺς ἀδελφοὺς καὶ τὰς ἀδελφάς, ἔτι δὲ καὶ τὴν ἑαυτοῦ ψυχὴν, οὐ δύναταί μου μαθητής εἶναι.
κατά Λουκά, κατά Ματθαίο, κατά Θωμά και κατά Βάσω...
:x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11716
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από konstantinos s. »

:x
Άβαταρ μέλους
juliaL.
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012 11:02 am

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από juliaL. »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Εἴ τις ἔρχεται πρός με καὶ οὐ μισεῖ τὸν πατέρα ἑαυτοῦ καὶ τὴν μητέρα καὶ τὴν γυναῖκα καὶ τὰ τέκνα καὶ τοὺς ἀδελφοὺς καὶ τὰς ἀδελφάς, ἔτι δὲ καὶ τὴν ἑαυτοῦ ψυχὴν, οὐ δύναταί μου μαθητής εἶναι.
κατά Λουκά, κατά Ματθαίο, κατά Θωμά και κατά Βάσω...
:x :x :x O:-)
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- :) :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”