ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Vasoula »

τι???? δεν έχετε δει την Ραπουνζέλ??? :scared-eek:

άμεσα κιόλας!!!!

η μανούλα που σ' αγαπάει βρε κουτό! Την καταδίκη μου μέσα :angry-banghead:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Αν την θελετε μεχρι την αλλη συναντηση ωπου δεν αργει προλαβαινω να σας ετοιμασω μερικα να τα παρετε.. :x
Μονο να μου πειτε μεταγλωτισμενο η οχι.... :sunny:
Valia

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Valia »

8-x b-( :(( :-% :thumbsdown: :-t :angry-banghead: :angry-cussingblack: :angry-extinguishflame: :angry-fire: :angry-nono: :angry-screaming:


ελεος
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Valia έγραψε:8-x b-( :(( :-% :thumbsdown: :-t :angry-banghead: :angry-cussingblack: :angry-extinguishflame: :angry-fire: :angry-nono: :angry-screaming:


ελεος
Βαλάκι φούντωσες βλέπω =)) =))
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Τασο ναιιιιιιι ενα με υποτιτλους παρακαλω στο 3 :D :D :D
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Σε εχω ηδη στο προγραμμα ελενακι μου :x :*
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

εισαι ενα αγγελακι O:-) O:-) >:d< >:d< >:d<
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αν μπορείς θέλω κι εγώ Τασούλη μου μια κόπια, είναι πολύ μορφωτικό απ' ότι ακούω. ~x(

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Τάρα μου είναι πολύ επιμορφωτικό, αν είσαι λίγο πονηρεμένος και δεν το δεις απλά σαν μια παιδική ιστοριούλα...

Δεν ξέρω καν αν αυτός που το "επινόησε" είχε αντίληψη του μηνύματος, γιατί συνήθως τα παραμύθια εκφράζουν συναισθήματα που δεν είναι συνειδητά...

Δείχνει κατά κάποιον τρόπο ότι η "μητέρα" είναι μια δανεική έννοια, που μας κάνει να εξαρτώμαστε από τον κόσμο της και να μην μπορούμε να οριοθετήσουμε την ζωή μας με αυτάρκεια και συνέπεια στον Δρόμο που είναι ωφέλιμος για εμάς.

Η μητέρα του κοριτσιού δεν είναι η φυσική της μητέρα, αλλά δεν της το έχει πει και την έχει πείσει ότι όλα όσα κάνει, τα κάνει από αγάπη και μόνο, τόσο που το κορίτσι έχει τύψεις για το ότι ακολούθησε την Ψυχή της...
Το ότι δεν είναι η φυσική της μητέρα, έχει να κάνει με την ανάγκη της μετακίνησης των Αρχών μέσα σε έναν άνθρωπο, που ωριμάζει, γνωρίζοντας ότι οι φυσικές αρχές του δεν αφορούν την Προέλευσή του...Και κατ' αυτήν την έννοια χρειάζεται να ανεξαρτητοποιηθεί, αφουγκραζόμενος πάντα την θειότητα σαν Αρχή του, γιατί οι φυσικοί του γονείς είναι πάντα, κατά εσωτερική αντίληψη, πάντα οι "θετοί" του γονείς...

Είναι τελείως αληθινό, στο πως η μητέρα παίρνει ενέργεια "νεότητας" από το παιδί της και το αγαπάει γι' αυτόν τον λόγο...

Επίσης δείχνει ξεκάθαρα ότι αυτό που μπορεί να μας κάνει ανεξάρτητους είναι ο Ερωτας, που στο παραμύθι συμβολικά οριοθετείται μέσα από έναν άλλον άνθρωπό που είναι αγνός και δεν έχει εξαρτήσεις, παρ' όλα αυτά κρίνεται σαν "τυχοδιώκτης", γιατί κάνει πράγματα ασύμβατα με την φυσική πραγματικότητα...

δηλώνει τον Εαυτό μας που με αγνά αισθήματα έρχεται στον φυσικό κόσμο για να περάσει μια αξέχαστη εμπειρία, χωρίς κανόνες και πως τον διαμορφώνει το περιβάλλον του σε άτολμο και φοβισμένο για τον έξω κόσμο, χτίζοντάς τον μέσα σε ένα "φρούριο" αποψεων και πεποιθήσεων.

Για να υπερβεί αυτό το φρούριο χρειάζεται να ακούσει την Ψυχή του και ο Ερωτας είναι εκείνο το αίσθημα, η έμπνευση, αν θέλεις, που θα τον κάνει να κρατηθεί με ακεραιότητα στην Ζωή του.

αυτά από εμένα.. :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Fotinoula »

^tasoulis^ έγραψε:Αν την θελετε μεχρι την αλλη συναντηση ωπου δεν αργει προλαβαινω να σας ετοιμασω μερικα να τα παρετε.. :x
Μονο να μου πειτε μεταγλωτισμενο η οχι.... :sunny:
και ένα στο τέσσερα Τασούλη, να μην είναι μεταγλωτισμένο O:-) O:-) O:-) O:-)
σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Danielli »

Ειναι υπέροχη ιστορία!! 8->
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24609
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από ALEXOULA »

δηλώνει τον Εαυτό μας που με αγνά αισθήματα έρχεται στον φυσικό κόσμο για να περάσει μια αξέχαστη εμπειρία, χωρίς κανόνες και πως τον διαμορφώνει το περιβάλλον του σε άτολμο και φοβισμένο για τον έξω κόσμο, χτίζοντάς τον μέσα σε ένα "φρούριο" αποψεων και πεποιθήσεων.

Για να υπερβεί αυτό το φρούριο χρειάζεται να ακούσει την Ψυχή του και ο Ερωτας είναι εκείνο το αίσθημα, η έμπνευση, αν θέλεις, που θα τον κάνει να κρατηθεί με ακεραιότητα στην Ζωή του.
@};- :x
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Δωρουλα »

α κι εγω θελω Τασο, οχι μεταγλωτισμενο!ευχαριστω!! :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Βασούλα είχα μείνει τόσο στα μηνύματα για τη σχέση με τη μανούλα (γιατί άραγε??) και είχα παραβλέψει τα υπόλοιπα... σε ευχαριστώ πολύ!! :x :x :x

η αγαπημένη μου σκηνή το δεύτερο βιντεάκι τη μέρα που βγαίνει τελικά από τον πύργο!! αυτά τα αμφιθυμικά συναισθήματα μου ήταν πολύ οικεία ειδικά όταν ήρθα σε επαφή με το ρεικι και άρχισα να ασχολούμαι με εμένα!! @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δωρα έγραψε:α κι εγω θελω Τασο, οχι μεταγλωτισμενο!ευχαριστω!! :x :x :x
Τωρα αυτο ετοιμαζω,ευτιχως που δεν το θελετε μεταγλωτισμενο γιατι δεν το εχω :D

Μπεττουλα αυτη την σκηνη θελω να την φτιαξω στο youtube,πριν λιγο το κοιταγα.. :x

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”