Ερώτηση για τη χρήση των συμβόλων

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11717
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Ερώτηση για τη χρήση των συμβόλων

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Είμαι νέος στην εμπειρία μου με την ενέργεια του ρέικι και θα ήθελα να με βοηθήσετε με κάποια ερωτήματα που έχω σχετικά με τη χρήση των συμβόλων:

Το σύμβολο της απόστασης μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να στείλουμε ενέργεια σε κάποια κατάσταση του παρελθόντος ή του μέλλοντος. Αυτό μπορούμε να το κάνουμε μόνο για εμάς ή και για κάποιον άλλο;

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το σύμβολο της απόστασης για να στείλουμε ενέργεια από απόσταση σε ένα ζώο ή ένα φυτό; Στη περίπτωση αυτή μετά το σύμβολο της απόστασης χρησιμοποιούμε και τα άλλα δύο σύμβολα του δευτέρου βαθμού, ή μόνο το σύμβολο της δύναμης; Γενικότερα, πάντα το σύμβολο της απόστασης συνοδεύεται από τα άλλα δύο σύμβολα;

Απ’ όσο ξέρω το σύμβολο του νοητικού δεν έχει αποτέλεσμα σε ζώα. Στην περίπτωση που προσπαθώ να ηρεμίσω κάποιο ζώο, πάλι δεν έχει εφαρμογή; Η ερώτηση αυτή βασίζεται στη χρήση του συμβόλου αυτού σε ανθρώπους σε περίπτωση κρίσης πανικού.

Όταν στην αυτοθεραπεία χρησιμοποιούμε το νοητικό σύμβολο και το σφραγίζουμε με το σύμβολο της δύναμης, χρειάζεται να ορίσουμε το λόγο για τον οποίο βάζουμε το σύμβολο της δύναμης; Εφόσον θέλουμε και το σύμβολο της δύναμης στην ίδια θέση, το ξαναβάζουμε, ή αρκεί να το έχουμε βάλει μια φορά μετά το νοητικό;

Όταν χρησιμοποιούμε το σύμβολο μάστερ πρέπει να ονοματίσουμε το λόγο για τον οποίο το χρησιμοποιούμε; Η ερώτηση βασίζεται στο γεγονός ότι, όπως και το σύμβολο της δύναμης, το σύμβολο μάστερ μπορεί να χρησιμοποιηθεί για πολλούς λόγους.

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές σε όλους!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ερώτηση για τη χρήση των συμβόλων

Δημοσίευση από Vasoula »

Γενικότερα, πάντα το σύμβολο της απόστασης συνοδεύεται από τα άλλα δύο σύμβολα;
πάντα όταν είναι να στείλεις εκτός χώρου και χρόνου, Κωνσταντίνε χρησιμοποιείς και τα τρία σύμβολα...

το σύμβολο της απόστασης σε ενώνει σε ένα αιθερικό πεδίο με τον αποδέκτη, όποιος κι αν είναι...

το νοητικό σύμβολο σε βοηθά να βρίσκεσαι έξω από τον χώρο και τον χρόνο, μέσα σε μια πνευματική γέγυρα που ενώνει νοητικό και συναισθηματικό πεδίο, ώστε να δυναμώνει η πρόθεσή σου.

και το σύμβολο της δύναμης καθιστά δυνατή την θεραπεία στο εδώ και τώρα, σφραγίζοντας παράλληλα και το διαλυτό shk...


σφραγίζουμε πάντα την διαδικασία με το σύμβολο της δύναμης, τοποθετώντας την δύναμη του σύμπαντος στην θεραπεία...


Για να στείλεις θεραπεία στο παρελθόν κάποιου ανθρώπου, χρειάζεται και την αμέριστη συμμετοχή του, Κωνσταντίνε...Να ξέρει τι συμβαίνει και θεωρώ αυτήν την θεραπεία τελείως προσωπική υπόθεση, γιατί έχει να κάνει με το ύποσυνείδητο...Μόνο η δική σου πρόθεση δεν φτάνει, χρειάζεται και η δική σου συμπαράσταση, στα συναισθήματα που θα βγουν.
Δεν έχω "τολμήσει" μέχρι στιγμής θεραπεία από αποσταση στο παρελθόν κάποιου ατόμου...
Προτιμώ σε τέτοιες περιπτώσεις να τον στηρίξω απο΄κοντά!
χρειάζεται να ορίσουμε το λόγο για τον οποίο βάζουμε το σύμβολο της δύναμης;
όχι δεν χρειάζεται...
Εφόσον θέλουμε και το σύμβολο της δύναμης στην ίδια θέση, το ξαναβάζουμε, ή αρκεί να το έχουμε βάλει μια φορά μετά το νοητικό;


γιατί θέλεις να το βάλεις στην ίδια θέση?
Στην περίπτωση που προσπαθώ να ηρεμίσω κάποιο ζώο, πάλι δεν έχει εφαρμογή;
στο ζώο αρκεί το chkr!
Όταν χρησιμοποιούμε το σύμβολο μάστερ πρέπει να ονοματίσουμε το λόγο για τον οποίο το χρησιμοποιούμε;


η πρόθεση πάντα χρειάζεται...Στο μάστερ σύμβολο η πρόθεση είναι να σε φέρει σε ενότητα στο είναι σου και αυτό από μόνο του είναι η πιο δυνατή θεραπεία και ισορροπία κα προστασία...

καλές γιορτές και σε σένα Κωνσταντίνε :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24619
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Ερώτηση για τη χρήση των συμβόλων

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Κωνσταντίνε , σου εύχομαι και γω καλές γιορτές :x

Αν θέλεις μπορείς να διαβάσεις περισσότερα για τα σύμβολα
στο παρακάτω τόπικ μας @};-

viewtopic.php?f=5&t=989" onclick="window.open(this.href);return false;
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11717
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Ερώτηση για τη χρήση των συμβόλων

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Ήταν κάποια ερωτήματα που με απασχολούσαν καιρό.

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”