Ερώτηση για το σύμβολο μάστερ

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11716
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Ερώτηση για το σύμβολο μάστερ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Έχω κάποια δυσκολία να κατανοήσω τη χρήση του συμβόλου μάστερ.

Το χρησιμοποιώ πριν να ξεκινήσω αυτοθεραπεία προκειμένου να με διευκολύνει να συνδεθώ και να αισθανθώ τη ροή της ενέργειας. Το χρησιμοποιώ επίσης όταν κάνω ρέικι σε κάποιον άλλο για τον ίδιο σκοπό και για προστασία, όπως επίσης και όταν κάνω επεμβάσεις σε συγκεκριμένα σημεία του σώματος.

Έχω την αίσθηση όμως ότι το σύμβολο αυτό βοηθάει και με άλλους τρόπους, ιδίως σε σχέση με τη πνευματική του διάσταση. Έχετε επιχειρήσει κάτι άλλο, όπως το διαλογισμό πάνω στο σύμβολο μάστερ, ή κάποιον άλλο τρόπο?

Καλές γιορτές !
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ερώτηση για το σύμβολο μάστερ

Δημοσίευση από Vasoula »

θα αφήσω άλλους να μιλησουν πάνω σ' αυτήν την εμπειρία Κωνσταντίνε, θα σου πω όμως ότι ο κάθε άνθρωπος χρησιμοποιεί τα σύμβολα με έναν δικό του ιδιαίτερο τρόπο, που δίνει πάντα έναν βαθύτερο στόχο, στην πρόθεσή του.

Η ενότητα στην οποία μπορείς να εμβαθύνεις πάνω στον διαλογισμό με το σύμβολο μάστερ είναι απεριόριστη, αν σκεφτείς ότι το ισχυρότερο σημείο της ασθένειας είναι εκεί που διαχωρίζεται το είναι μας σε ύλη και πνεύμα, αρνητικο και θετικό κλπ

Ουσιαστικά το σύμβολο μάστερ εκτός από τις καθιερωμένες του "χρήσεις" έχει μια πιο βαθιά πνευματική σημασία, ανάλογη με την επίγνωσή σου στο που θέλεις να φτάσεις...

Οσο αφήνεσαι σ' αυτό, τόσο δυνατότερα σε βοηθά στους πνευματικούς σου στόχους!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ερώτηση για το σύμβολο μάστερ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Κωσταντίνε, το σύμβολο μάστερ με βοηθάει πολύ να κεντράρω, σε μια στιγμή που έχω ανάγκη να εντοπίσω την ακεραιότητα μου, να Είμαι

επίσης θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι ένα πολύ δυνατό σύμβολο όσον αφορά τις ανίχνευση του Εαυτού, δλδ χαρίσματα, την Αλήθεια και μνήμες,

στον διαλογισμό με βοηθάει πολύ να το βάζω σε όλα τα πεδιά και πρακτικά το βιώνω να ενώνεται η ύλη με το πνεύμα

σημαντικό στην αποκατάσταση του Θεού μέσα μου, δλδ να βιώνω ότι είμαι μέρος του σύμπαντος, ότι περικλείω μέσα μου το σύμπαν

να βιώνω τον Εαυτό μου πολυδιάστατα, μάλιστα όπως το περνάς βοηθάει και στο οραματισμο στο πως απλώνεσαι πολυδιάστατα

επίσης και σαν προστασία

αυτά μου ήρθαν

καλές γιορτές και σε εσένα :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11716
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Ερώτηση για το σύμβολο μάστερ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Σας ευχαριστώ πολύ, φαντάζομαι ότι με τον καιρό θα καταλαβαίνω που και πως μπορώ να βοηθηθώ από το σύμβολο μαστερ...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερώτηση για το σύμβολο μάστερ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Καλησπέρα και από μένα!

Εγώ προσωπικά δεν "βάζω" αυτό το σύμβολο πουθενά. Το σχηματίζω μπροστά μου και αφίνομαι να νιώσω την ενέργειά του. Το αισθάνομαι σαν βοηθό-οδηγό στην ζωή μου, που με βοηθάει να φέρνω στο εδώ και τώρα την ενέργεια της Αγάπης, να καθαρίζω τα πεδία μου και να ζω την Ζωή μου με τον πιο ειληκρινή τρόπο.

Ποτέ μου δεν μπόρεσα να βρω κάποια άλλη "χρήση" αυτού του συμβόλου. Το νιώθω ότι είναι πιο πολύ ένα σύμβολο βιώματος. Αλλά αυτό φυσικά είναι δική μου άποψη.

:x
@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”