ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Το που θέλεις να φτάσεις έχει να κάνει με ποσο αντέχεις το "ξεγύμνωμα"...

και για το πόσα "ρούχα" φοράς, δεν θα στο πει κανείς, παρά μόνο ο θεός μέσα σου...

Καμιά φορά κρύβουμε τόσο μεγάλη ντροπή μέσα στα "ρούχα" μας που ψάχνουμε να βρούμε τις αιτίες της ασφυξίας μας στους άλλους!

:x :x :x
:x :x :x το διαβάζω και ζεσταίνομαι... καλωσορίζω το "ξεγύμνωμα".. @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Νομίζω ότι το πιο ειλικρινές για τον Εαυτό μας είναι να ομολογήσουμε ότι πειραματιζόμαστε ακόμα με το καλό και το κακό, που μια αυθεντία το έκανε ΧΡΙΣΤΟ!
δυσκολέυτικα να το αποδεχτώ γιατί η αλαζονεία μου έκανε πάρτυ αλλά ναι σε αυτό το στάδιο είμαι ακόμα του πειραματισμού
και για το πόσα "ρούχα" φοράς, δεν θα στο πει κανείς, παρά μόνο ο θεός μέσα σου...

Καμιά φορά κρύβουμε τόσο μεγάλη ντροπή μέσα στα "ρούχα" μας που ψάχνουμε να βρούμε τις αιτίες της ασφυξίας μας στους άλλους!
πόσο μεγάλη αλήθεια αυτή Βασούλα
όσα ρούχα και αν βγάλω πάντα υπάρχουν και άλλα πολλά
νιώθω όμως ευγνωμοσύνη για της αλήθειες που βλέπω όσο και αν τσινάει η προσωπικότητα μου @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Valia

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε: Καμιά φορά κρύβουμε τόσο μεγάλη ντροπή μέσα στα "ρούχα" μας που ψάχνουμε να βρούμε τις αιτίες της ασφυξίας μας στους άλλους!
ναι.. αουτς :teasing-poke:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24615
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Κράτησε μόνο μια στιγμή, μια τόσο δα στιγμούλα. @};-
Ναι αυτή η στιγμή :x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Vaso wrote:
Καμιά φορά κρύβουμε τόσο μεγάλη ντροπή μέσα στα "ρούχα" μας που ψάχνουμε να βρούμε τις αιτίες της ασφυξίας μας στους άλλους!
@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Καμιά φορά κρύβουμε τόσο μεγάλη ντροπή μέσα στα "ρούχα" μας που ψάχνουμε να βρούμε τις αιτίες της ασφυξίας μας στους άλλους!
:-( @};- @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
xanthia
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2012 6:35 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από xanthia »

Κι εγώ μπορώ να κάνω αλλιώς... >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:και για το πόσα "ρούχα" φοράς, δεν θα στο πει κανείς, παρά μόνο ο θεός μέσα σου...

Καμιά φορά κρύβουμε τόσο μεγάλη ντροπή μέσα στα "ρούχα" μας που ψάχνουμε να βρούμε τις αιτίες της ασφυξίας μας στους άλλους!
@};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

Καμιά φορά κρύβουμε τόσο μεγάλη ντροπή μέσα στα "ρούχα" μας που ψάχνουμε να βρούμε τις αιτίες της ασφυξίας μας στους άλλους!
Αυτο ηταν οτι επρεπε τωρα για μενα για να ισιωσω..απλα το ξαναθυμηθηκα.. :x :x :x

Ευχαριστω πολυ Βασουλα μου!!! :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

να μην ακολουθεί την δική του αλήθεια σαν να την διεκπεραιώνει, αλλά να την αναζητάει μέσα στην υπέρβασή της!

να ξέρει πάντα ότι μπορεί να κάνει και αλλιώς!

Από εκεί ξεκινά ο Δρόμος!!
@};- :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από JOANNA »

:confusion-seeingstars:

σε ευχαριστω :x >:d< >:d< >:d<
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Απίστευτο τι μου θύμισε η φράση «Εγώ μπορώ να κάνω αλλιώς»

Θυμήθηκα τότε που με πείσμα επέμενα, ότι δεν μπορεί να υπάρχει κάτι διαφορετικό, μια άλλη αλήθεια από την σερβιρισμένη
Προσπαθούσα να δείξω στον εαυτό μου, ότι όλα είναι προκαθορισμένα και ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω αλλιώς…. Κορόιδευα τους αφελείς που είχαν εγκλωβισθεί σε υπαρξιακούς προβληματισμούς και πίστευαν, ότι μπορούσαν να ξεφύγουν και να κάνουν αλλιώς….
Εκείνη όμως την στιγμή της απόλυτης αυτοπεποίθησης….. έγινε η πτώση μου…..
Αντιλήφθηκα, ότι αυτό που έμοιαζε με αυτοπεποίθηση ήταν μόνο πεποίθηση και τίποτα άλλο
Τότε άκουσα μέσα μου :
Μέσα από τις συμπληγάδες, τους κύκλωπες και τις σειρήνες βρες την δική σου αλήθεια Εκείνη την αλήθεια που θα αναστήσει την καρδιά σου από τον θάνατο. .Εκείνη την αλήθεια που δεν θα σε νοιάζει αν σε πουν τρελό, αν χάσεις φίλους και συγγενείς, αν απαρνηθείς, ότι νόμιζες πολύτιμο…..

Πραγματικά είναι η στιγμή της Απόφασης…της Απόφασης, ότι μπορώ να αλλάξω τα πάντα γύρω μου αρκεί αυτή η αλλαγή να ξεκινάει από μένα ….

Την στιγμή που σηκώνεσαι από το πέσιμο σου κυριολεκτικό ή μεταφορικό όλες οι δυνάμεις εντός σου στρατεύονται για την μεγάλη νίκη….την νίκη επάνω σε κάθε τι που σε έκανε μικρό και μίζερο….Η μικρή ζωούλα σου έχει γίνει Ζωή και με θάρρος, θέληση, δύναμη και αγάπη κοιτάει κατάματα την νέα προοπτική φωνάζοντας σταθερά: «ΜΠΟΡΩ»

:study: :study: :confusion-waiting: :confusion-waiting:
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Χρυσούλα :x :x :x >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μέσα από τις συμπληγάδες, τους κύκλωπες και τις σειρήνες βρες την δική σου αλήθεια Εκείνη την αλήθεια που θα αναστήσει την καρδιά σου από τον θάνατο. .Εκείνη την αλήθεια που δεν θα σε νοιάζει αν σε πουν τρελό, αν χάσεις φίλους και συγγενείς, αν απαρνηθείς, ότι νόμιζες πολύτιμο…..

Πραγματικά είναι η στιγμή της Απόφασης…της Απόφασης, ότι μπορώ να αλλάξω τα πάντα γύρω μου αρκεί αυτή η αλλαγή να ξεκινάει από μένα ….
Χρυσουλα οτι επρεπε ηταν τωρα αυτο.. :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...

Δημοσίευση από Alexandros »

Αυτή η απόφαση, "Εγώ μπορώ να κάνω αλλιώς" στ' αλήθεια με έβαλε στον Δρόμο μου και μάλιστα σε μια στιγμή της ζωής μου που κάτι τέτοιο φαινόταν καθαρά ουτοπικό.
Λιζάκι... :x @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”