AΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ

Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Συγκινητικό......άγγιξες το ευαίσθητο σημείο μου....!

:( :( :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ναί... το έχει αυτό...
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Και εξακολουθώ και πιστεύω οτι το μεγαλύτερο μέρος δε με αντιπροσωπεύει!!!
Δεν λέω όλα....!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ 6
΄Οπως ειπώθηκε προηγουμένως, το 6 δεν είναι καλό ως αριθμός πεπρωμένου. Αυτό ισχύει ιδίως για τις γυναίκες. Το 6 στον αριθμό πεπρωμένόυ δημιουργεί πολλά σεξουαλιά προβλήματα για τα οποία δεν ευθύνεται εξ ολοκλήρου το άτομο.
Κάνει το άτόμο να έχει ανεπιθύμητες σεξουαλικές σχέσεις. ΄Οταν το 6 είναι ο ψυχικος αριθμός, η φυσική έλξη προς το αντίθετο φύλλο πηγάζει από τον ψυχικό κόσμο του ατόμου και είναι ισορροπημένη. ΄Οταν όμως τέτοια πράγματα συμβαίνουν τυχαία, σχεδόν χωρίς την θέληση του ατόμου, η φυσική σχέ΄ση φαίνεται να εξαναγκάζεται σαν από την μοίρα.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 6 έχουν όλες τις ανέσεις και την πολυτέλεια, χάρη στην τύχη τους. ΄Εχουν ό,τι θέλουν, όμως δεν μπορούν να βρουν κατάλληλο σύζυγο, εκτός κι αν παντρευτούν σε μικρή ηλικία.
Φροντίζουν τους φίλους και συγγενείς τους χωρίς δεύτερη σκέψη και δουλεύουν σκληρά γι' αυτό σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους.

Γίνονται πολύ ανεξάρτητοι, όμως παραμένουν κοινωνικοί.
Είναι καλοί συνομιλητές και αφηγητές. Ταξιδεύουν πολύ και διασκεδάζουν τη ζωή. Τους αρέσει το νόστιμο καλό φαγητό΄.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 6 είναι περισσότερο συναισθηματικά, παρά λογικά και έχουν την τάση να αναπολούν το παρελθόν.
Δεν δέχονται να δεσμευονται και να υποχρεώνονται. Παραβαίνουν τους νόμους και δεν ακολουθούν τις παραδοσιακές θρησκείες. Ενδιαφέρονται για τις απόκρυφες επιστήμες, όπως είναι η αλχημεία, η μαγεία, η μαύρη μαγεία.

Είναι αξιόπιστοι, ειρηνόφιλοι, ρομαντικοί, μεθοδικοί στην δουλειά τους και καλοί διπλωμάτες. Προστατεύουν τα συμφέροντα της τάξης τους.
Τα χρήματα ξεγλιστρούν από τα χέρια τους. Είναι γενναιόδωροι και ξοδεύουν πολλά για να διασκεδάζουν συγγενείς και φίλους.

Τους αρέσει να συλλέγουν ωραία ρούχα, αρώματα, καλλυντικά, κοσμήματα και πολύτιμες πέτρες.

Παραμένουν ελκυστικοί, γοητευτικοί και νεανικοί μέχρι τα γεραμάτά τους. Ειδικά οι γυναίκες διατηρούν την ομορφιά τους για πολύ.
Δουλεύουν υπερβολικά και το παρακάνουν με την απόλαυση του σεξ. Είναι επιρρεπή στα αφροδίσια νοσήματα.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ 7


Το 7 είναι καλός αριθμός πεπρωμένου, γιατί βοηθάει το άτομο να βελτιώσει τις ιδιότητες που υπάρχουν στον ψυχικό ή ονομαστικό του αριθμό.
Η τάση του να υποτιμά τα προτερήματα και το κρυμμένο δυναμικό του, το κάνει ταπεινό, γλυκό και γοητευτικό, και του προσδίδει συγκινητικά χαρακτηριστικά.
Οι λαμπρές πρακτικές του ιδέες προσελκύουν σαν μαγνήτης τους άλλους.
Γίνονται καλοι ομιλητές και αφηγητές.
Επισκέπτονται ξένες χώρες και τυγχάνουν αναγνώρισης στους τομείς της τέχνης, της λογοτεχνίας και της διπλωματίας.
Ανάλογα με τις τάσεις τους, που εξαρτώνται σε μεγάλο βαθμό από τον ψυχικό τους αριθμό, μπορει να κερδίσουν αναγνώριση σαν διαιτητές, ειρηνοποιοί, ή πνευματικοί δάσκαλοι.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 7 είναι έξυπνα, ζωηρά,άμεσα στις αποφάσεις τους, απρόβλεπτα, συνεχώς μεταβαλλόμενα και πάντοτε νεανικά. Είναι καλοί σύμβουλοι, ακόμα και οι εχθροί τους δεχονται τις συμβουλές τους και τις προτάσεις τους. Εκπέμπουν γαλήνιους κραδασμούς και μπορούν να ηρεμούν τους ανθρώπους με την παρουσία τους. ΄Εχουν μια λύση για κάθε πρόβλημα και είναι καλοί στο να επιλύουν διαπληκτισμούς. ΄Εχουν μια λογική, πρακτική, φιλική και δημιουργική προσέγγιση για τα πράγματα.
Αν είναι πνευματιστικά, τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 7 πετυχαίνουν το "σαμάντι" (φώτιση) και βιώνουν στάδια βαθέος διαλογισμού. Αν ενδιαφέρονται για την τάντρα αποκτούν "σίντις" (δυνάμεις) όπως είναι η ενόραση, ο προσωπικός μαγνητισμός, οι υπνωτικές δυνάμεις, η δύναμη της μεταφοράς διοχέτευσης ενέργειας κλπ. Στην ηλικία μεταξύ 30 και 45 ετών οι διαισθητικές τους δυνάμεις αυξάνονται και διαβάζουν το νου των άλλων τόσο καθαρά, όσο καποιος διαβάζει ένα βιβλίο.
΄Εχουν αξιόλογα όνειρα, μέσω των οποίων μαθαίνουν. Οι περισσότερες από τις πανέξυπνες, πρωτότυπες ιδέες τους, πηγάζουν από τα όνειρα ή τις ονειροπολήσεις τους, που είναι η αγαπημένη τους διασκέδαση. Προσπαθούν να μάθουν τα μυστικά των ονείρων και του υποσυνείδητου και πιστεύουν πως η μυστική αυτή δύναμη μπορεί να μεταφέρει το άτόμο στο μέλλον ή στο παρελθόν.

Ελκύουν τα άτομα του αντίθετου φύλλου και είναι περικυκλωμένα από αυτά. Τα φλερτάρουν με ιδιαίτερους τρόπους.

Μια γυναίκα με αριθμό πεπρωμένου 7 είναι εξαιρετικά κοινωνική και συναισθηματική και πιο ελκυστική από έναν άντρα με τον ίδιο αριθμό. Είναι έξυπνη, σίγουρη, ομιλητική και καριερίστας. Είναι πολύ συνδεδεμένη με την μητέρα της και άλλα θηλυκά συγγενικά πρόσωπα, κι αυτό δημιουργει προβλήματα στο γάμο της. Επισης στενοχωριέται εύκολα και είναι πάντοτε αγχωμένη για το μέλλον. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μη δίνει την ανάλογη προσοχή στον σύζυγό της, πράγμα που δεν είναι καλό για έναν ευτυχισμένο γάμο.

Συμβουλεύουμε έναν άντρα με αριθμό πεπρωμένου 7 να μην δεθεί με τα δεσμά του γάμου πριν από την ηλικία των 28 ετών. Τόσο οί άντρες, όσο και οί γυναίκες με τον αριθμό αυτό, έχουν μία η περισσότερες εξωσυζυγικές σχέσεις.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ενδιαφέρον χαρακτήρας το 7!!!

Έχουμε κανένα 7???
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ 8


Το 8 δεν είναι καλός ως αριθμός πεπρωμένου, γιατί φέρνει καθυστερήσεις, εμπόδια, αποτυχίες και ταπεινώσεις από άγνωστες πηγές και κάνει τη ζωή απρόβλεπτη. ΄Οσοι έχουν ψυχικό αριθμό 8, δημιουργούν οι ίδιοι τις συνθήκες αποτυχίας, η οποία δεν τους εκπλήσσει. ΄Ομως, όταν οι αποτυχίες έρχονται από το πεπρωμένο, τα άτόμα χάνουν την πίστη τους στην ενάρετη ζωή και ενεργούν καταστροφικά.

Αυτός ο αριθμός φέρνει ανεπιθύμητες αντιθέσέις και έχθρες χωρις αιτία. Φέρνει οικονομικές απώλειες από κλοπές ή άλλα συμβάντα.

Ο αριθμός πεπρωμένού 8 κάνει το άτόμο να εκτελεί κακό κάρμα, να έχει ατυχήματα, δικαστήρια και πρόωρη γήρανση. Επίσης παρέχει τη σοφία μέσα από θλιβερές εμπειρίες, αποτυχίες και αντιθέσεις. Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 8 διακρίνονται μέσα από τις πιο δυσμενείς συνθήκες. ΄Οσο πιο πολλές δυσκολίες έχουν, τόσο πιο πολύ λάμπουν. Αποκτούν φήμη και οργανωτικές ικανότητες, καταλαμβάνουν υψηλά πόστα και πλουτίζουν στο τελευταίο μέρος της ζωής τους.

Αν ενδιαφέρονται για την πολιτική, ανέρχονται στις υψηλότερες θέσεις της ιεραρχίας. Αν ενδιαφέρονται για τις πνευματικές και απόκρυφες επιστήμες, γίνονται ηγέτες της ομάδας τους. ΄Ομως ποτέ δεν τους λείπουν τα προβλήματα (πραγματικά και φανταστικά), οι συγκρούσεις και οι περιοδικές ταπεινώσεις. Αρέσκονται στην μοναχικοτητακ όμως υποφέρουν από μοναξιά.

Είναι επιρρεπή στον εθισμό σε ναρκωτικά και τους αρέσει να μεθούν.
Δεν έχουν επιτυχίες στον ερωτικό τομέα και αποκτούν κακή φήμη εξαιτίας σεξουαλικών σκανδάλων. Οι γάμοι τους δεν κρατούν πολύ. Πάντα απειλούνται από τον φόβο της απόρριψης, του αποχωρισμού ή του διαζυγίου. Αυτό μερικές φορές αποβαίνει σε καλό για την πολιτική τους καριέρα ή την πνευματική τους ζωή. Επειδή έχουν φιλοσοφικές ιδέες, μπορούν να διαφύγουν από το τμήμα του εαυτού τους πυ αναζητά την απόλαυση, και να κατευθύνουν τις ενέργειές τους προς το να κατευνάσουν τον πόνο του πλησίον τους.

Είναι η μοίρα τους να μείνουν στην ιστορία, είτε ως πρωτοπόροι στην επιστημονική έρευνα, είτε ως κοινωνικοί μεταρρυθμιστές, είτε με τα κακά τους καρμα και τις υπόγειες δραστηριότητές΄τους (επειδή γίνονται αρχηγοί αντιστασιακών ή αντικοινωνικών ομάδων, ηγούνται επαναστάσεων και βρίσκουν τραγικό τέλος).

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 8 παρουσιάζουν αντοχή μεγαλύτερη από οποιονδήποτε άλλον αριθμό από το 1 έως το 9. Δεν υποφέρουν εύκολα από στρες και εντάσεις. Είναι συγκαταβατικοι και απροσαρμόζονται στα σοκ γρήγορα.

Απασχολούνται πολύ μ ετην προσπάθεια απόκτησης της υψηλότερης θέσης στην εργασία τους και δεν βρίσκουν καιρό για διασκεδάσεις.

Οι γυναίκες με αριθμό πεπρωμένου 8 έχουν κληρονομιές και αποταμειύουν, κυρίως για τις δύσκολες ώρες και τα γηρατειά. Προτιμούν να ζουν μόνες, γιατί είχαν πολλές άσχημες εμπειρίες σε προηγούμενους γάμους. Δυσκολεύονται να βρουν κατάλληλο σύντροφο, παρότι είναι αφοσιωμένες στην οικογένειά τους. Αν έχουν υπομονή, πνευματικές κλίσεις κι αληθινή πίστη, μπορούν να υπερβούν τα προβλήματα στο γάμο και το σπίτι τους. Οι άντρες με τον αριθμό αυτό δεν σέβονταια τις συντρόφους τους.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 8 είναι καλά ως προς την κατάστρωση σχεδίων και θέλουν την μεγάλη επιτυχία. Αν συναντήσουν ανθρώπους με ευνοϊκούς αριθμούς, μπορούν να φτάσουν σε μεγάλα υψη κατά την σταδιοδρομία τους.

Είναι επικίνδυνο να έχει κανεις έχθρες μαζί τους.

Αμφιβάλλουν για τους άλλους, φοβούνται τους αντιπάλους τους και υποφέρουν από στασιμότητα, απομονωση και έλλειψη φιλικού περιβάλλοντος.
Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 8 πρόκειται να περάσουν από το δικαστήριο τουλάχιστον μια φορά στην ζωή τους.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ 9



Ο αριθμός 9 είναι καλύτερος ως αριθμός πεπρωμένου, απ'όσο ως ψυχικός αριθμός. Τα άτομα με ψυχικό αριθμό 9 είναι ευερέθιστα, θυμώδη και φιλόνικα. ΄Οσοι έχουν αριθμό πεπρωμένου πεπρωμένου 9 κυβερνιούνται από το ψυχικο τους αριθμό. Αν ο τελευταίος είναι αρμονικός, υπερνικούν το θυμό και τα ελαττώματά τους εύκολα και μετανιώνουν για την πιεστική επιθετική συμπεριφορά τους.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 9 αναπτύσσονται πνευματικά και νοητικά μέσα από τις δυσκολιες της ζωής. Κατανοούν την σημασία της κοσμικής αγάπης και εκτιμούν την πραγματική σοφία. Αν θέσουν τον στόχο της τελειότητας στην πνευματική ζωή τον επιτυγχάνουν και αποκτούν γνώση, τόσο του νου, όσο και της ύλης. Αποδεικνύονται εξαιρετικοί δάσκαλοι. Δεν πιστεύουν τυφλά σε ό,τι μαθαίνουν από τις γραφές και τους πνευματικούς δασκάλους, αλλά προσθέτουν τη διάσταση της προσωπικής εμπειρίας, κάτι που κάνει τους μαθητές τους ικανούς να είναι στ' αλήθεια πνευματικά όντα.

Τα άτόμα με με ψυχικο αριθμό 9 και αριθμό πεπρωμένου 9 είναι και τα δύο λάτρεις των καλών τεχνών και του κάλλους. Η διαφορά μεταξύ τους είναι ότι τα άτόμα με ψυχικό αριθμό 9 πρέπει να διδαχθούν και να αγωνιστούν για να μπουν στον κόσμο των καλών τεχνών. Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 9, από την άλλη, γίνονται επιτυχημένα και διάσημα εύκολα στον τομέα αυτόν, και περιτριγυρίζονται από την ομορφια σε διάφορες μορφές της. Γίνονται ιδιαίτερα αγαπητοί σε όμορφους, διάσημους και επιτυχημένους καλλιτέχνες, διακεκριμένους συγγραφείς και πνευματικόυς δασκαλους.

Παρότι τα άτομα αυτά έχουν να αντιμετωπίσουν συγκρούσεις και δυσκολίες με τους γονείς τους και τα αδέλφια τους κατά τα παιδικά τους χρόνια, μετέπειτα γίνονται αγαπητοί, και τα ευγενικά τους προτερήματα αναγνωρίζονται και εκτιμούνται.

Είναι η μοιρα τους να είναι πάντα απασχολημένοι. Γίνονται ανήσυχοι όταν κάθονται ή όταν τους ζητούν να καθίσουν. Ενδιαφέρονται για ό,τι κάνει την ζωή διασκεδαστική, αρέσκονται στις περιπέτειες και στις ρομαντικές ιστορίες και πιστεύουν ότι η ζωή είναι για διασκέδαση και ανταλλαγή εμπνεύσεων.

Ενδιαφέρονται για έναν υψηλότερο και πιο εκλεπτυσμένο τρόπο ζωής. Ακολουθούν την δική τους εσωτερικη καθοδήγηση κατά την αναζήτηση της αλήθειας. ΜΠορούν να αναγωρίζουν την αλήθεια επειδή η διαίσθησή τους είναι καλή και επειδή προσπαθούν να υιοθετήσουν τον σωστό τρόπο για να έλθουν σε επαφή μαζί της. Ακολουθούν σκληρές μεθόδους πειθαρχίας που έχουν επινοήσει οι ίδιοι, ή που τις έχουν επιβάλει στονεαυτό τους, για να διεισδύσουν βαθύτερα στην αληθεια.

Τα άτομα με αριθμο πεπρωμένου 9 δεν είναι σνομπ, νιώθουν ένα με όλα τα έμβια πλάσματα και βλέπουν την θεΪκή λάμψη στα πάντα. Είναι οι προστάτες της ανθρωπότητας και όλων των έμβιων πλασμάτων. Ενδιαφέρονται για τις θεραπευτικές τέχνες και την οικολογία, πέρα από τα ενδιαφέροντά τους για μουσική, τραγουδι και καλές τέχνες.

Ο τελευταίος στην σείρά των μονοψήφιων ακέραιων αριθμών, το 9, είναι ο αριθμος της ολοκλήρωσης της ψυχής και θεωρείται μυστικιστικός. Ο αριθμός πεπρωμένου 9 σημαίνει πως το άτομο είναι στο τέλος του κύκλου της ζωής και του θανάτου (γέννηση και επαναγέννηση). Αν αυτά τα άτομα αποκτήσουν την επίγνωση αυτή νωρίς στην ζωή τους (ο αριθμός πεπρωμένου δραστηριοποιείται, φυσιολογικά, μετά τα 35), μπορούν να επιτύχουν το στόχο τους.
Αυτό το κάνουν εξαντλώντας τα κάρμας των προηγούμενων ζωών τους και αποφοεύγοντας καινούργια κάρμας, που προκύπτουν από επιθυμές για ικανοποίηση των αισθήσεων. Μπορού΄ν να ΄φωτιστούν και να παρουν τον δρόμο που δεν έχέι επιστροφή.

Ο αριθμός πεπρωμένου 9 κάνει το άτομο απαλό, ταπεινό και με πνευματικές κλισεις. Η βίαιη φύση τους βρίσκει διέξοδο στι λογομαχίες, στις δημόσιες ομιλίες και στις αυστηρές αυτοεπιβαλλόμενες μεθόδους πειθαρχιας. Χαρίζει εξαιρετική συγκεντρωση και την αφοσίωση ενός αγίου. Χαρίζει αντοχή και φιλότιμο. ΄Οσοι δεν έχουν πνευματικές κλίσεις εκφράζουν την βία τους στην πολιτικη ή στην εργασία τους, μέσα από πιο πολιτισμένες μορφές προστριβών και αντιπαραθέσεων.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 9 πρέπει να αγωνιστούν σκηρά εξαιτίας της διστακτικής φύσης τους, του αρνητικου τρόπου σκεψης τους και των κατα φαντασίαν προβλημάτων τους.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

καλημέραα
τι ζέστη είναι αυτή σήμερα βρε παιδιά??? σκάει ο τζίτζικας.... :shock:
έχω αριθμό πεπρωμένου 5 και ψυχικό αριθμό 1.. σε κάποια σημεία μου φαίνονται εντελώς αντιφατικά αλλά σε πολλά βλέπω τον χαρακτήρα μου...μπράβο βασούλα για την υπομονή σου να τα γράψεις όλα αυτά :D
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μα είναι χαρά μου η πληροφόρηση! :lol:

Εγώ έχω ψυχικο αριθμό 3 και αριθμό πεπρωμένου 9

Μου ταιριάζουν αρκετά σημεία... :lol: :lol: :lol:

περισσότερο από άλλες εξηγήσεις αριθμών, άλλων αριθμολόγων
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Αχ, τι ωραία... :roll:
Ζυγός με Παρθένο, ψυχικό 7 και πεπρωμένου 8....
Τώρα ήρθε κι έδεσε, θα πρέπει να πάω να δηλώσω στο ληξιαρχείο άλλη ημερομηνία γέννησης για να γλιτώσω, ιδίως από το πεπρωμένο!
Γεια σου ρε Γιοχάρι με τα ωραία σου:
Το 8 δεν είναι καλός ως αριθμός πεπρωμένου, γιατί φέρνει καθυστερήσεις, εμπόδια, αποτυχίες και ταπεινώσεις από άγνωστες πηγές και κάνει τη ζωή απρόβλεπτη.

Αυτός ο αριθμός φέρνει ανεπιθύμητες αντιθέσεις και έχθρες χωρις αιτία. Φέρνει οικονομικές απώλειες από κλοπές ή άλλα συμβάντα.

Ο αριθμός πεπρωμένού 8 κάνει το άτόμο να εκτελεί κακό κάρμα, να έχει ατυχήματα, δικαστήρια και πρόωρη γήρανση.

Αρέσκονται στην μοναχικοτητακ όμως υποφέρουν από μοναξιά.

Είναι επιρρεπή στον εθισμό σε ναρκωτικά και τους αρέσει να μεθούν.
Δεν έχουν επιτυχίες στον ερωτικό τομέα και αποκτούν κακή φήμη εξαιτίας σεξουαλικών σκανδάλων. Οι γάμοι τους δεν κρατούν πολύ.

Αμφιβάλλουν για τους άλλους, φοβούνται τους αντιπάλους τους και υποφέρουν από στασιμότητα, απομονωση και έλλειψη φιλικού περιβάλλοντος.
Τα κακά είναι περισσότερα από τα καλά! :shock: :shock:
Βάσω ΒΟΗΘΕΙΑ! :P :P :P :P :P :P
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εδώ είμαι Σπύρο μου

Μην φοβασαι...ανατρέπονται όλα...στο έχω πει!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Η μοίρα μας είναι στα χέρια μας!
Δε φοβάμαι:
Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 8 παρουσιάζουν αντοχή μεγαλύτερη από οποιονδήποτε άλλον αριθμό από το 1 έως το 9. Δεν υποφέρουν εύκολα από στρες και εντάσεις. Είναι συγκαταβατικοι και προσαρμόζονται στα σοκ γρήγορα.
Απλά θέλω να ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ :!: :x :x :shock: :shock: :? :? :evil: :evil:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23517
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Γκλούπ! Τί ήθελα και ανυπομονούσα για να δω τον αρηθμό μου, το ωκτάρι? Πάρε τώρα να'χεις!!

Βέβαια, έχω αρκετές αμφιβολίες για το κατά πόσο είναι σωστή μία έκφραση τύπου "ο αρηθμός τάδε δεν είναι καλός αρηθμός". Τί είναι καλός αρηθμός και τί κακός?

Έτσι που τα διάβασα τα του 8 καλά μου φάνικαν, δύσκολα μεν, αλλά αν ήταν και εύκολα θα ήταν και λίγο βαρετά, δε νομίζετε? :wink:

Αυτό το "μένουν στην ιστορία", μου κάνει ματαιόδοξο. Όχι πώς δεν το ήθελα από τα τέσσερα ή πέντε μου χρόνια μέχρι πέρισυ, αλλά όπως και να το κάνεις είναι λίγο "κάπως".

Όπως και να'χει (όντας και ολίγον τι πλουτώνιος) γουστάρω την καταστροφή και την αναγέννηση. Είναι μία διαδικασία που την βρίσκω απίστευτα μαγική και ενδιαφέρουσα. (θελέστα και παθέστα βέβαια...αυτές τις μέρες έχω ριμαχτεί από την "βουτιά", αλλά κάθε δυσκολία για καλό).

Βάσω, 7 έχει ο Θανάσης.

Αυτά,
πολλά φιλάκια!
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88550
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βάσω, 7 έχει ο Θανάσης.


Oυάου!! Του πάνε αρκετά ε????

Τύπωσέ το να του το δώσεις....


Πολύ ενδιαφέροντα αυτά!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”