AΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ

Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Χμ, εγώ έχω 5 αρ. πεπρωμένου με 6 ψυχικό. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ, με τα τυχερά πάντως δεν έχω καμία τύχη, άσε δλδ που δε με ελκύουν και καθόλου, οπότε πως να κερδίσω αφού δεν παίζω!

:roll:
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88528
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

A, Αγγέλα μου, την ώρα που το έγραφα σκεφτόμουν, ποιό ευλογημένο άτομο άραγε έχει 5?

Νομίζω ότι διευκολύνεται η ζωή των 5...με αυτά που διάβασα...

Ξέρεις, πιστεύω πάντα, ότι όλοι μπορούν να "δημιουργήσουν" την ζωή που επιλέγουν. Και ότι όλοι μπορούν να πάνε "πάνω" από τον χαρακτήρα τους και να ζήσουν με τις "θεϊκές" ποιότητες, αγνοώντας τάσεις και κατευθύνσεις...

΄Ολα αυτά μετά από δουλειά με τον εαυτό τους. Με δουλειά προς την κατεύθυνση της επίγνωσης...

Σε άλλους όμως η δουλειά αυτή είναι πιο επίπονη...Σε άλλους διευκολύνεται...Θεωρώ ότι τα άτομα 5 διευκολύνονται...

Φιλιά πολλά :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ποιό ευλογημένο άτομο άραγε έχει 5?
τι ανακούφιση.........! και οι δύο οι κόρες μου....! :) :) :)
και η Σόνια και η Κατερίνα.....!

Ησύχασε η μάνα....! 8) 8)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

αααααααααααααααααααα
Ο αριθμός 4 δεν είναι πολύ καλός
οι ξαφνικές αυτές αλλαγές έρχονται και καταστρέφουν το βασικό σχέδιο της ζωής του,
Είναι φορτωμένοι με βαριες ευθύνες και καθήκοντας
αλλά η δουλειά τους δεν ανταμείβεται. Οι άλλοι, όχι μόνο δεν εκτιμουν τη δουλεια τους, αλλά αντιτίθενται και ασκούν κριτική
όμως η δουλεια τους έχει πάντα καθυστερήσεις
Κατά τα γηρατειά η μνήμη τους αποδυναμώνεται
....κι άλλο....?

Χαρακίρι κοριτσάκι μου.....! :( :( :cry: :cry:
Τα χάπια μου και ένα πύραυλο να φύγω........... back home....!
Που είχα τη νόα μου όταν διάλεγα...? ε?

Δώστε μου την κουρτίνα 5....! :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Στην κουρτίνα 5 (κατά Kay Lagerquist & Lisa Lenard)

".....: Τα άτομα με αριθμό 4, μπορεί να είναι συντηρητικά, αλλά είναι επίσης εκείνα τα άτομα που προγραμματίζουν και προβλέπουν, ώστε εμείς οι υπόλοιποι να μπρούμε να διασκεδάζουμε....!...."


Τα ακούτε βρε ρεμάλια....? χαχαχαχαχαχαχα :) :lol: :lol: :lol:

Αν εν τω μεταξύ προκείπτει από το 13 = 1+3 = 4 αντιπροσωπεύει μια καρμική Πορεία Ζωής...... Τέτοιο είχε ο Μαρτιν Λούθερ Κινγκ...!

Τέτοιοι καρμικοί αριθμοί είναι οι 10, 13, 14, 16 & 19 και εξετάζονται διαφορετικά.
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Αριθμός 13: Όλο δουλειά και Καθόλου Παιχνίδι

Αν και ο αριθμός 13 συνήθως συνδέεται με την κακοτυχία, όταν εμφανίζεται ως αριθμός Καρμικού Χρέους, δεν αφορά την τύχη. Σημαίνει ότι σας περιμένει σκληρή δουλειά σε όλους τους τομείς της ζωής σας. Βασικά, το 13 είναι ένας από τους πιο παρεξηγημένους αριθμούς.

Ο σκοπός και ο στόχος αυτής της δόνησης είναι να φέρει μια πνευματική συνειδητότητα στα θέματα έκφρασης του εαυτού σας (με απλά λόγια: μην είστε επικριτικοί) και να σας κάνει να αναπτύξετε πειθαρχία. Για παράδειγμα, όταν "λέτε τα πράγματα όπως είναι", πρέπει να μάθετε να μιλάτε χωρίς να προσβάλλετε και να πληγώνετε τους άλλους. Το δεύτερο τμήμα του χρέους του 13/4 είναι να είμαστε πειθαρχημένοι σε πρακτικά θέματα, ΄πως για παράδειγμα, να μην υπαναχωρούμε όταν αναλάβουμε τη δέσμευση να μειώσουμε τη χοληστερίνη μας. Αν δεν το κάνουμε θα απαιτήσει επανόρθωση είτε σε αυτή τη ζωή, είτε στην επόμενη.

Το 13 δείχνει ότι αναπτύσσουμε μια πνευματική συνείδηση και αρχίσουμε να βλέπουμε ότι όλα τα πράγματα συνδέονται μεταξύ τους. Με ένα 13/4 στους Βασικούς Αριθμούς ή στο Γενέθλιο αριθμό, θα έχετε εμπόδια που θα πρέπει να ξεπεράσετε ξανά και ξανά, μέχρι να μάθετε πλήρως το μάθημα και να εξοφλήσετε το χρέος.

Όταν κάποιος λοιπόν έχει αυτό τον αριθμό, θα αντιμετωπίσει δοκιμασίες πειθαρχίας, ακεραιότητας και σκληρής δουλειάς. Το χρέος που έχει δημιουργηθεί στο παρθλθόν είναι ίσως η τεμπελιά, το ότι επιτρέψαμε σε άλλους να επωμιστούν τη δική μας δουλειά, προτιμήσαμε την επιπολαιότητα και την επιφανειακότητα από τις σοβαρές δραστηριότητες και ότι καταχραστήκαμε την ικανότητα που είχαμε στη χρήση του λόγου (για παράδειγμα, κουτσομπολεύοντας, καταφέρνοντας με τα λόγια να μας κάνουν τα χατίρια ή εκφράζοντας τις απόψεις μας με αρνητικότητα)....!

Σε κάποιο σημείο της ζωής τους, τα άτομα με 13/4 θα εμφανίσουν την αρνητική πλευρά της ενέργειας του 4 που είναι...
  • Ακαμψία
    Ανάγκη για έλεγχο
    Δογματισμός,
    Επίρριψη ευθυνών στους άλλους για περιορισμού που νιώθουν οι ίδιοι.

Το μάθημα : να επιμείνετε, να αντέξετε και να κάνετε τη σκληρή δουλειά που πρέπει να γίνει. Ειστε εδώ για να μάθετε το μάθημα της εστίασης και πειθαρχίας.
Η θετική πλευρά: Αν κάνετε σταθερή και συστηματική προσπάθεια, θα έχετε ανταμοιβές και επιτυχία. Το κλειδί είναι να συγκεντρώνετε και να κατευθύνετε την ενέργειά σας.
Αν δεν το κάνετε....? Έχετε αρκετές ζωές...! :wink: :wink: Αυτό είναι το κάρμα....τα χρέη πρέπει να πληρώνονται...!

(Αριθμό 13 έχουν: Εταιρεία Microsoft, Χάρισον Φόρντ, η βασιλομήτωρ της Αγγλίας, Πολ Σάιμον, Τόμας Τζέφερσον...)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

13 είναι και ο αριθμός του σπιτιού που μένω, καθώς και ο Παναθηναϊκός :!:
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88528
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τα χρέη πρέπει να πληρώνονται...!
Ξέρεις την άποψή μου...Ξέρεις ότι δεν συμφωνώ καθόλου με αυτό!!!

Δεν υπάρχει πληρωμή, ούτε τιμωρία, παρά μόνο επιλογές...!!!
Που κι αυτές, στην πορεία, αλλάζουν...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Αν και αυτό γράφει το ζευγάρι των συγγραφέων, εγώ συμφωνώ.

Υπάρχουν χρέη που εμείς οι ίδιοι δημιουργούμε στις ενσαρκώσεις μας και αυτά κάποια στιγμή επιλέγουμε να διορθώσουμε (ας μη το πω πληρώσουμε....). Αυτό είναι το κάρμα.

’λλοτε συγχωρούμε και δίνουμε ευκαιρία στην άλλη ψυχή να επανορθώσει.... (σου θυμίζει κάτι...?), άλλοτε γνωρίζοντας τι έχουμε διαπράξει επιλέγουμε με κάποιο τρόπο να επανορθώσουμε από μόνοι μας.

Το καλό και το κακό υπάρχει μέσα μας.
Αν υποθέσουμε ότι επιλέγουμε να έρθουμε ως κακοί, κάποια στιγμή θα επιλέξουμε να έρθουμε ως καλοί ώστε να φέρουμε την ισορροπία.
Το μόνο που χωράει στο Σύμπαν είναι η ισορροπία...!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Η Κατερίνα είναι κι αυτή 2 αλλα δεν βρίσκώ πολλές ομοιότητες αν και φαντάζομαι ότι όπως μεγαλώνει κάποιος και μέσα απο τα όσα ζεί και μέσα απο το ρέικι και από άλλα βιώματα κάποια χαρακτηριστικά αλλάζουν.. έτσι δεν είναι;;

και κάτι ακόμα....


Αααααααντεεεεε Βάσωωωωωω πέεεεες και το 6 .... :roll: :wink: :P :D :lol: 8)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88528
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τα ακούτε βρε ρεμάλια....? χαχαχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

καλά φόρουμ είναι αυτό ή το θέατρο με παραστάσεις του Βέγγου?

Μια εσύ Πέννη μου, μια ο Δημήτρης, δεν μαζεύομαι :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88528
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

έφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!


Τώρα θα την "περιλάβω και την Κατερίνα! Γιατί και η Εμμανουέλα έλεγε ότι δεν έβρισκε ομοιότητες, αλλά τελικά....
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

χεχεχχεχεχχεχεχχεχε ή μάλον.....

Ωωωωωώχχχχ
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Είναι λίγη η Ζωή κατά την ενσάρκωση Βάσω μου..........πρέπει να το διασκεδάζουμε και λίγο.....!
χαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Αλλιώς είμαστε ζωντανοί νεκροί.....!

Αν δεν χρειαζόταν η διασκέδαση.........θα κάναμε τα μαθήματα εκεί πάνω..... στη σοβαρότητα...........! :wink: :wink:

Έχουμε τα δύσκολα, έχουμε και κάτι καλά όμως.....! :lol: :lol:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88528
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μα μόνο "παιχνίδι", δεν το είπαμε...

Μέσα στο παιχνίδι, όλα επιτρέπονται κορίτσι μου!!! ΟΛΑ, ακόμη και να "κλέψεις" λίγο...

Παιχνίδι χωρίς νικητή και νικημένο. Εσύ με τον Εαυτό σου!!! Απίστευτο??
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”