Φιλία.!

Συντονιστής: Emmaki

zio21
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 06 Αύγ 2007 3:52 pm

Δημοσίευση από zio21 »

καλημερα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Για περάστε Zio κι από το τόπικ ΑΠΙΣΤΙΑ για να μας πείτε την γνώμη σας, σαν εκπρόσωπος του ανδρικού φύλου, γιατί μειναμε μόνο με την άποψη του Νίκου...Για περάστε... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Απότομα σταμάτησε αυτό το θέμα. Γιατί άραγε?
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Γιατί η φιλία ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ σε ένα τόπικ αετέ!

Η φιλία είναι παντούυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μακάρι να είναι ετσι Χριστίνα...
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Μμμμμμμ

Μπορεί να μην "είναι"

Σίγουρα όμως "είμαστε" :D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Υπάρχει άραγε φιλία μεταξύ των αντίθετων φύλων?

Είναι ένα ερώτημα που με βασανίζει καιρό... Παλαιότερα αν με ρωτούσατε θα σας έλεγα με μεγάλα γράμματα ΝΑΙ!!

Τώρα πια ... αμφιβάλω... Νομίζω οτι το ερωτικό στοιχείο υπάρχει πιο έντονο απότι στις ετερόφυλες σχέσεις φιλίες...

Εσείς τι λέτε? Ετσι να το ξεσκονίσουμε αυτό το τόπικ... :D
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εγω λέω...ότι εκεί που είσαι φιλος καρδιακός με τον αλλο ..ξυπνάς ένα πρωί κι απο την φιλία εχει αναψει μια σπιθα ερωτική !
Το ζητουμενο είναι να μην χαλασει μια φιλία οταν η σπιθα τελειώσει.
>:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Πήρα το ξεσκονόπανο, φόρεσα το τσεμπέρι και νάμαι :D

Υπάρχει, λέω εγώ, φιλία ανάμεσα στα αντίθετα φύλα, μόνο που για να φτάσει να γίνει αληθινή φιλία περνάει και το ερωτικό στάδιο.

Έχω φίλους άντρες 20-25 χρόνια με άριστες σχέσεις.
Δεν βλεπόμαστε συχνά αλλά ξέρω ότι τα αισθήματα είναι αμοιβαία.

Πάντα παίζει και το σεξουαλικό υπονοούμενο και πείραγμα γνωρίζοντας όμως ότι δεν υπάρχει, δεν υπάρχει ................
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Υπάρχει μέχρι την στιγμή που θα ανακαλύψεις ότι δεν υπάρχει! Είναι μια ψευδαίσθηση η φιλία μεταξύ των αντίθετων φύλων. Για να υπάρξει κάτι τέτοιο πρέπει να βρεθούν δύο τέλειες ψυχές. Έχουμε την τάση γενικά να ρίχνουμε ένα πέπλο ρομαντισμού σε τέτοιες φιλίες, του τύπου, είμαστε σαν αδέρφια ή μεγαλώσαμε μαζί.. κλπ κλπ. Τους τελευταίους μήνες αρχίζω και καταλαβαίνω ότι τέτοια φιλία στο 100% δεν μπορεί να υπάρξει..ή και αν υπάρξει σίγουρα δεν θα κρατήσει.
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

galazia_sfaira έγραψε:Εγω λέω...ότι εκεί που είσαι φιλος καρδιακός με τον αλλο ..ξυπνάς ένα πρωί κι απο την φιλία εχει αναψει μια σπιθα ερωτική !
Το ζητουμενο είναι να μην χαλασει μια φιλία οταν η σπιθα τελειώσει.
>:d<
Θα συμφωνησω με τη σφαιρουλα και θα προσθεσω οτι το ερωτικο στοιχειο παντα παιζει καποια στιγμη..αρκει να υπαρχει ωριμοτητα ωστε να κατανοηθει αν αυτος ο ερωτισμος ειναι επιφανειακος δλδ απο ενθουσιασμο και μονο χωριθς βαθος, ωστε να μην χαλασει και η φιλια, η οποια θα κρατησει μονο αν ειναι αγνη.
Φιλος και ερωτικος συντροφος μαζι νομιζω οτι ειναι υπεροχο εν τελει οταν συμβαινει :x
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Madraoulas έγραψε:Φιλος και ερωτικος συντροφος μαζι νομιζω οτι ειναι υπεροχο εν τελει οταν συμβαινει :x
Συμφωνώ κι επαυξάνω @};-

Μεγαλώνοντας έκανα παρέα κυρίως με αγόρια.Έχω από τότε δυο φίλους με τους οποίους ουδέποτε υπήρξε κατι ερωτικό.

Έκτοτε πάντα κάτι υποβόσκει,από την μια πλευρά ή την άλλη :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Elena έγραψε:Υπάρχει άραγε φιλία μεταξύ των αντίθετων φύλων?

Είναι ένα ερώτημα που με βασανίζει καιρό... Παλαιότερα αν με ρωτούσατε θα σας έλεγα με μεγάλα γράμματα ΝΑΙ!!

Τώρα πια ... αμφιβάλω... Νομίζω οτι το ερωτικό στοιχείο υπάρχει πιο έντονο απότι στις ετερόφυλες σχέσεις φιλίες...

Εσείς τι λέτε? Ετσι να το ξεσκονίσουμε αυτό το τόπικ... :D
Ελενιτσα επιτελους... καιρο τωρα περιμενα οτι καποτε επιτελους θα ομολογησεις τον κρυφο ερωτα σου για μενα... :D :D :D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Υπάρχει άραγε φιλία μεταξύ των αντίθετων φύλων?
Σκετη ΟΧΙ
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ελενακι μου... :D

Εγω πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο γενικοτερα να υπαρξει μια αγνη φιλια μεταξυ των αντρων και των γυναικων...χρειαζεται πολυ ξεκαθαρη σταση που ακομα και οταν ειναι ξεκαθαρη...σπαει η φιλια..!

Υπαρχουν και εξαιρεσεις στον κανονα...αλλα και αυτες οι εξαιρεσεις σιγουρα θα εχουν καποιες προυποθεσεις...μπορει λογω σεξουαλικων προτιμησεων (ομοφυλοφιλοι)..ειτε λογω ξεκαθαρης στασης και διατηρησης της σχεσης σε φιλικο επιπεδο..ειτε επειδη τελικα να μην υπηρξε ερωτικο ενδιαφερον απο κανεναν...

Γενικοτερα οταν τα δυο φυλα ερχονται πολυ κοντα..λογω παρεας...και ανοιγμα συναισθηματων, αρχιζουν και βλεπουν τον αλλον με αλλο ματι...υπαρχει αυθεντικοτητα, ειλικρινεια, μοιρασμα..και ειναι οτι μας λειπει απο εναν συντροφο....για αυτο και οι καλυτερες σχεσεις εχουν ξεκινησει απο μια πολυ καλη φιλια....

...αυτο βεβαια στην πορεια μπορει να αλλαξει...να συνειδητοποιησουν οτι στην ουσια δεν υπαρχει ερωτας, απλα ειναι η αποδοχη του ενος και του αλλου για αυτο που ειναι και οι δυο στην πραγματικοτητα χωρις μασκες..!!
Και εκει ή χαλαει η σχεση και διαλυεται και η φιλια..ή υπαρχει ξεκαθαρισμα με την σκεψη στο πισω μερος του μυαλου να το ξαναπροσπαθησουμε καποια στιγμη....

Αλλα παιζει και η εκδοχη να υπαρξει ενας πολυ δυαντος ερωτας και να κρατησει και η σχεση και η φιλια!!!

Ουφ...δυσκολες οι διαπροσωπικες σχεσεις!!!! :P
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”