ΟΝΕΙΡΑ... ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

ΟΝΕΙΡΑ... ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Θα ήθελα να μοιραστω μαζι σας το χτεσινο μου ονειρο και επειδη μου αρεσουν πολυ τα ονειρα σαν θεμα συζητησης σκεφτηκα να ανοιξουμε ενα τοπικ για αυτο! αν υπαρχει και αλλου συγχωρεστε με δεν το ειδα και παρακαλω να μεταφερθεί από τους αρμοδιους χωρις βιαιοπραγιες!! χτες λοιπον η μαλλον καλυτερα σημερα το πρωι ξυπνησα απο ενα πολυ ζωντανο ονειρο που κατι αντιστοιχο δεν θυμαμαι να εχω δει μεχρι τωρα. η σκηνη που μου εμεινε γιατι δεν το θυμαμαι ολο ειναι οτι βρισκομουν στην μεση μιας διαμαχης νομιζω σε εναν πολυ υψηλο οροφο και ξαφνικα σε slow motion περναει μια σφαιρα απο διπλα μου και προτου το καταλαβω πηδαω με την πλατη από το παραθυρο! το θεμα ειναι οτι ενιωθα την πτωση σε αργη κινηση και τα συναισθηματα ηταν τοσο εντονα που δεν αντεξα και ξυπνησα! νομιζω οτι κατι προσπαθει να μου πει ο "ποιητης" αλλα θα ηθελα και την γνωμη σας... και μηπως ξερετε τεχνικες για να θυμομαστε τα ονειρα μας? ευχαριστω πολυ!! @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μπέττυ, να ρωτήσω κάτι... τι εννοείς χωρίς βιαιοπραγίες?
παρακαλω να μεταφερθεί από τους αρμοδιους χωρις βιαιοπραγιες!!
πάντως να εννοείς να το αλλάξει ο διαχειριστής στην μεταφορά, σε βεβαιώ ότι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση σε αυτό το φόρουμ τουλάχιστον, και μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη σε αυτό :-D ,
δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται σε άλλα φόρουμ

όσον αφορά το όνειρο που μοιράστηκες,

τα όνειρα είναι αλήθεια ότι αποτελούν μια πολύ προσωπική έκφραση του κάθε ατόμου και μάλιστα μέσα απο συμβολισμούς, για αυτό η ανάλυση τους μπορεί να γίνει απο το ίδιο το άτομο, βάσει πολλών στοιχείων του κάθε ατόμου

δλδ τα συναισθήματα του, υποσυνείδητο, την εμπειρία της ζωής του σε κάθε φάση κ.α.

μια ερμηνεία λοιπόν είναι πολύ σχετική και πιστεύω ότι έχει και νόημα όταν το ίδιο το άτομο την διαισθάνεται, μάλιστα έχω παρατηρήσει απο εμένα ότι υπάρχουν και όνειρα που μπόρεσα να ερμηνεύσω μετά και απο χρόνια όταν ήμουν και πιο ώριμη συναισθηματικά

εμένα μου έλεγαν όλοι να τα γράφω σε ένα τετραδιάκι, όμως δεν το έκανα ποτέ, ότι χρειαζόταν να θυμάμαι για την εσωτερική μου εξέλιξη, το θυμόμουν σίγουρα καθαρά και με όλη του την συναισθηματική χροιά ώστε να το φέρω και εδώ στην ζωή μου, που έχει και νόημα, και να το επεξεργαστώ

αυτό το νόημα έχει ένα όνειρο, να επεξεργαστείς τι έχει να σου πει το μέσα σου εδώ στην ζωή εμπειρικά πλέον και όχι μόνο ονειρικά αλλιώς παραμένουν τα μέσα μας πάλι ένα όνειρο που γίνεται εφιάλτης και τουμπαλιν

:-D , έυχομαι να βοήθησα και να μη τα εμπλεξα πολύ >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

υπάρχει τόπικ με όνειρα Μπετούλα και θα σας παρακαλούσα εσένα και μετά την Φωτεινούλα να μεταφέρετε τα ποστ σας εδώ, ώστε μετά να μπορέσω να το διαγράψω αυτό...


viewtopic.php?t=560&start=0


για να είναι όλα μαζεμένα...και να μην ψαχνουμε!

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

φωτεινούλα σε ευχαριστώ πραγματι βοηθησες!! οσο για το βιαιοπραγιες ηταν απλως χιουμορ οχι κυριολεκτικο!! απλα οσον αφορα το ονειρο η αισθηση του ηταν πολυ εντονη και παρολο που τρομαξα δεν το νιωθω σαν εφιαλτη!! μου βγαινει να το ερμηνευσω καπως σε αλλαγη καταστασης (?!) και συμφωνω οτι η ερμηνεια ειναι υποκειμενικη υποθεση αλλα οι αποψεις των αλλων υπαρχουν φορες που σε βοηθανε να δεις πραγματα που μπορει να μην ειχες φανταστει ή συνειδητοποιησει γιαυτο και το παρεθεσα!! :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Βασούλα τωρα το ειδα σε παρακαλω αν ξερεις να το μεταφερεις καντο γιατι δεν εχω ιδεα!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα αντιγράψεις απλά το ποστ σου και θα το βάλεις στην ενότητα που σου έχω βάλει σαν link...Μετά η Φωτεινούλα θα κάνει το ίδιο με την δική της απάντηση και μετά εσύ θα αντιγράψεις πάλι την τελευταία σου...

δεν είναι δύσκολο, απλά εγώ δεν μπορώ γιατί θα φαίνεται ότι το έχω γράψει εγώ...

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

οκ το πρωτο κομματι μεταφερθηκε αφαιρωντας το κομματι που λεει για το ανοιγμα του τοπικ! ευχαριστω πολυ!!! παω να διαβασω τι εχουν γραψει απο την αρχη.. πως μου ξεφυγε αναρωτιεμαι!!! @};- @};- :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα περιμένουμε και την Φωτεινούλα τώρα, και μόλις μεταφερούν και των δυό σας οι απαντήσεις, θα το διαγράψω...

ε, μπετούλα είναι πολλά τα θέματα πια, λογικό είναι να χαθείς...

δεν πειράζει όμως διορθωνεται, γιατί το πήραμε είδηση έγκαιρα...

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

δικιο εχεις!! διαισθητικα θες να μου πεις και συ την γνωμη σου για την πτωση? απαντησε αν θες στο παλιο τοπικ! :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπεττούλα η ερμηνεία των ονείρων προϋποθέτει γνώση κυρίως κάποιων συναισθημάτων σου...
Δεν είναι όμοια για όλους τα όνειρα...και εγώ δεν ερμηνεύω με βάση έναν γενικό κανόνα...

Οπότε ότι και να πω θα είναι επιπόλαιο...

έτσι μόνο κάτι λίγο μπορώ να πω...ένα μικρό που μου δείχνει το όνειρο είναι ότι χτίζεις πνευματικά, χωρίς σταθερή ψυχολογική βάση...Η πτώση προς τα κάτω δείχνει μια ανάγκη να στηριχτούν τα κάτω κέντρα... :x

αλλά μην το πάρεις τοις μετρητοίς, γιατί για αυτά χρειάζεται επαφή από κοντά, να σε ξέρω δηλαδή περισσότερο!

Δεν συμμετέχω σε ερμηνείες ονείρων γιατί είναι εντελώς προσωπική υπόθεση...Αυτά τα γενικά του ονειροκρίτη εγώ δεν τα εμπιστεύομαι...

Γι' αυτό και πάντα δεν λέω τίποτα σχεδόν... :D
:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

μου φαινεται οτι δεν πεφτεις εξω χωρις να πολυκαταλαβαινω τι σημαινει να στηριχτουν τα κατω κεντρα και ποσο μαλλον πως γινεται αυτο!! καποια στιγμη θα ηθελα να μου το εξηγησεις ειτε απο εδω ειτε απο κοντα!!! >:d< >:d< :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα δείξει... :-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

κατατοπιστικοτατη!!!!! :)) :)) αλλα καταλαβα τι εννοεις... :x :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

εντάξει! το μετέφερα :D O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ωραία...καλά πάει! :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”