απορια για συντονισμο

Συντονιστής: Vasoula

ptz
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2011 6:08 pm

απορια για συντονισμο

Δημοσίευση από ptz »

εχω μια απορια βρε παιδια! σημερα ειχα παει και εκανα συντονισμο στο ρεικι, και η κυρια που μου εκανε μου ειπε 2 πραγματα που με παραξενεψαν: 1ον μου ειπε οτι εχω πολλους καθοδηγητες και ειδικα λεει πολλες νεραιδες και 2ον οτι ειχα κοντα μου τη μαατ, τι εχετε να πειτε για αυτα??????
βυθιζεσαι οχι επειδη εισαι μεσα στο νερο αλλα επειδη παραμενεις βυθισμενος σε αυτο
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Ποιά είναι η Μαατ? :-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
ptz
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2011 6:08 pm

Δημοσίευση από ptz »

η αιγυπτια θεα της δικαιοσυνης
βυθιζεσαι οχι επειδη εισαι μεσα στο νερο αλλα επειδη παραμενεις βυθισμενος σε αυτο
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

Danny έγραψε:Ποιά είναι η Μαατ? :-?
Οκ για να έχεις και συ αυτήν την απορία σημαίνει ότι δεν έχω κρίση ξανθιάς!!!!!

Ομως καλέ Danny έχεις απορία μόνο για την Μαατ? Για τις νεραιδες δεν έχεις απορίες??????

Συγνώμη (εκτός και αν έχω πάλι κρίση ξανθιάς) μας ακολουθούν νεραιδες και δε ξέρω τίποτα? :-?
ptz έγραψε:η αιγυπτια θεα της δικαιοσυνης
Συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση αλλά τι κάνει ακριβώς δηλαδή αυτή η θεα? :-?

Και αν μπορείς να μου εξηγήσεις και για τις νεράιδες :-D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Εφη την 02 Οκτ 2011 11:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΒΡΕ ΟΥΣΤ....!!!!!!!!
ptz
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2011 6:08 pm

Δημοσίευση από ptz »

και εμενα αυτο με παραξενεψε και ρωταω
βυθιζεσαι οχι επειδη εισαι μεσα στο νερο αλλα επειδη παραμενεις βυθισμενος σε αυτο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μας ακολουθούν νεραιδες και δε ξέρω τίποτα?
:)) :)) :)) :)) :))
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 02 Οκτ 2011 11:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Τι να σου πω ptz , η διδασκαλία του ρεικι, δεν έχει αγγέλους, νεραιδες, και θεότητες...

Ειναι συντονισμοί με την ενεργεια... και η προσωπικη μου άποψη είναι ότι ουδεμία αξία έχει να σου πει ένας τρίτος για τους δικούς σου καθοδηγητες ή οποιονδήποτε είναι κοντα σου, αν δεν το νιώσεις ΕΣΥ ο ίδιος!!! @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Οι νεράιδες είναι και αυτες πλάσματα του θεού... πλάσματα της φύσης...
μας ακολουθούν νεραιδες και δε ξέρω τίποτα?
Μπάααα... εχουν άλλες δουλειές, δεν ακολουθούνε άσκοπα!
:)) :)) :)) :))
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Οκ ησυχασα τώρα..... :)) :)) :)) :)) :))
ΒΡΕ ΟΥΣΤ....!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

εχω μια απορια βρε παιδια! σημερα ειχα παει και εκανα συντονισμο στο ρεικι, και η κυρια που μου εκανε μου ειπε 2 πραγματα που με παραξενεψαν: 1ον μου ειπε οτι εχω πολλους καθοδηγητες και ειδικα λεει πολλες νεραιδες και 2ον οτι ειχα κοντα μου τη μαατ, τι εχετε να πειτε για αυτα??????
Εγώ απλά θα πω ότι δεν έχουν σχέση με το ρέικι.

Το εάν ισχύουν ή όχι, αυτό είναι άλλη ιστορία και μπορείς εσύ να το ψάξεις μόνη σου αλλού κλπ. Αλλά πιστεύω πως είναι λάθος να τα μπερδεύουμε όλα έτσι σε τέτοιο προσωπικό επίπεδο. Και εγώ θυμάμαι ότι είχαμε αναφερθεί σε αγγέλους κλπ στα σεμινάρια του ρέικι, αλλά απλώς ως αναφορά και τέλος - η συνέχεια στα διαλήμματα ή στον καφέ. ’λλο πράγμα όμως η απλή αναφορά και άλλο να τα μπερδεύεις έτσι. Θεωρώ πως είναι καλύτερο η διδασκαλία του ρέικι να παραμείνει απλή και "σκέτη".

Από εκεί και πέρα, εσύ τι νιώθεις και τί θες. ’μα σε ιντριγκάρει, ψάξ'το. Εάν όχι, αγνόησέ το.

Αλλά μην σε αγχώνει. Έχω γνωρίσει άτομα που βλέπανε διάφορα, από νεράιδες, αγγέλους και ό,τι φανταστείς. Και στο τέλος απεδείχθησαν απλά παιχνίδια του νου και της προσωπικότητας. Αυτό που θέλω να πω είναι πως μπορεί να έχει δίκαιο αυτή, μπορεί και όχι. Από αυτήν την άποψη, μην δένεις σκινή κορδόνι ό,τι ακούς από τους άλλους, όσο "πνευματικοί" και "προχωρημένοι" και εάν είναι. Κράτα κριτική στάση και ό,τι σου προκαλέσει το ενδιαφέρον, ερεύνησέ το περεταίρω, αλλά με δική σου πρωτοβουλία.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Θοδωρής έγραψε:Αλλά μην σε αγχώνει. Έχω γνωρίσει άτομα που βλέπανε διάφορα, από νεράιδες, αγγέλους και ό,τι φανταστείς. Και στο τέλος απεδείχθησαν απλά παιχνίδια του νου και της προσωπικότητας.
Εγώ πάντως, έτσι όπως το είπες, για μια στιγμή αγχώθηκα :D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
ptz
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2011 6:08 pm

Δημοσίευση από ptz »

σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απντησεις σας :D :D :D >:d<
βυθιζεσαι οχι επειδη εισαι μεσα στο νερο αλλα επειδη παραμενεις βυθισμενος σε αυτο

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”