ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Αμαλία έγραψε:Πιστεύω οτι εδώ μεγάλο ρόλο παίζει το να βρει τους κατάλληλους ανθρώπους-χώρο! αν έστω και για μια στιγμή νιώσει Αγάπη, θα έχει λόγους να "παλέψει" την απόγνωση του!! αυτή θα μαλακώσει λίγο..
λίγο λίγο κάθε φορά.. μπορεί στην αρχή να μην έχει πίστη.. αυτή θα έρθει όμως... αφού μπορεί ένας μπορούν όλοι!!!
:x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Αν ο στόχος της Ζωής είναι να αποφύγουμε τους δαίμονες μέσα από το καλό, ας νιώσουμε για ποιανού καλό ενδιαφερόμαστε, και σε ποιόν αφήνουμε το κακό!
Συνειδητός Θοδωρής: ενδιαφέρομαι για το καλό όλου του κόσμου και την θεραπεία όλων, για να γίνει όλη η ανθρωπότητα μία μεγάλη αγκαλιά Αγάπης και Φωτός.

Υποσυνείδητος Θοδωρής: ενδιαφέρομαι για το δικό μου καλό και μόνο, τα δαιμόνια να πάνε σε όλους τους άλλους που να πάνε να πνηγούνε, να φτάσω να γίνω σουπερντούπερ και να βγάλω κοροϊδευτικά την γλώσσα σε όλους, λέγοντας "καλά να πάθετε" και "κοιτάχτε τί κατάφερα" και άλλα τέτοια.


Ώρες ώρες πιάνω τον εαυτό μου να προσπαθεί να "είναι το καλό παιδί", αποσιωπώντας επιδέξια οτιδήποτε θα τσαλακώσει την εικόνα αυτή. Αλλά πλέον αποφάσισα να αποδεχθώ οτιδήποτε "αποκρουστικό" και "άσχημο" σκάει μύτη από το υπόγειο, και να επιτρέψω στον εαυτό μου να το παραδεχθεί, όσο και εάν αυτό με κάνει να αντιδρώ και να λέω "μα όχι, εγώ δεν είμαι έτσι, εγώ είμαι καλούλης και γλυκούλης", για να μπορέσω να βρω τις αιτίες του και να το θεραπεύσω...
Αλλιώς, τι σκατά θεραπεία κάνουμε...
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Vasoula »

είναι σοκαριστικό στην αρχή, να βλέπεις ότι έχεις "χεσμένους" όλους τους άλλους και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι ο εαυτός σου!

όλη αυτή η αγάπη και η ενότητα που γίνεται συνεχώς και συνεχώς αναφορά, δεν έχει αντικείμενο παρά μόνο τον εαυτό μας...

ένας κόσμος ειρηνικός, για να τον απολαύσω εγώ!

στην ουσία οι άνθρωποι, με αυτό το τραυματισμένο εγώ που ζουν, μισούν ο ένας τον άλλον και αυτό είναι ένα πολύ βαθύ μυστικό, που αντέχουν λίγοι!

Γι' αυτό οι περισσότεροι λειτουργούν με διδασκαλικό ύφος στους άλλους, όταν θέλουν να τους δείξουν πόσο ελαττωματικοί είναι...


σας βάζω εδώ ένα σοκαριστικό βίντεο, μα μην βιαστείτε να κρίνετε τον δημιουργό!!

Λέει αλήθειες...


:-(


http://youtu.be/cV-HtclvLaw" onclick="window.open(this.href);return false;
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Ellaki »

πράγματι λέει αλήθειες :-(
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από elenaki »

είναι σοκαριστικό στην αρχή, να βλέπεις ότι έχεις "χεσμένους" όλους τους άλλους και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι ο εαυτός σου!
Ειναι αληθεια... :cry:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

σας βάζω εδώ ένα σοκαριστικό βίντεο, μα μην βιαστείτε να κρίνεται τον δημιουργό!!

Λέει αλήθειες...
:-( :-(
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Οντως 8-x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

σκληρό ναι αλλα το βλέπουμε πλέον όλοι μας πόσο αλήθεια είναι :-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

στην ουσία οι άνθρωποι, με αυτό το τραυματισμένο εγώ που ζουν, μισούν ο ένας τον άλλον και αυτό είναι ένα πολύ βαθύ μυστικό, που αντέχουν λίγοι!

Γι' αυτό οι περισσότεροι λειτουργούν με διδασκαλικό ύφος στους άλλους, όταν θέλουν να τους δείξουν πόσο ελαττωματικοί είναι...
:x :x
Λέει αλήθειες...
Ναι... :-(
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:-( :-( επί την ευκαιρία είδα και άλλα βιντεάκια του.. όλα αληθινά..
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μου άρεσε :)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ειδικά η ατάκα "Οταν γύρω σου μυρίζει σκατίλα, έχεις σκεφτεί ότι εσύ έχεις χεστεί"

:D :D :D
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

TAPA έγραψε:Ειδικά η ατάκα "Οταν γύρω σου μυρίζει σκατίλα, έχεις σκεφτεί ότι εσύ έχεις χεστεί"
Και για μένα Ταρούλη αυτή ήταν η ποιο 'χτυπητή' ατάκα...

Τυχαία :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :liar: :whistle: :whistle: :whistle:
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Annoula »

μεγάλες αλήθειες :cry: :cry:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΠΟΓΝΩΣΗ....

Δημοσίευση από Βικούλα »

Πολύ καλό το βίντεο ... @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”