ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειρήνη έγραψε:Και μιας και κατέληξα να λέω πάλι τα δικά μου....θυμάσαι σε ένα άλλο ποστ που μου έγραψες κάτι για ανευ όρων ότι ετοιμάζομαι κλπ κλπ???εεεε αρχίζω και το φοβάμαι!!!! προσπαθώ να βάζω λογική αλλά βαράει το συναίσθημα σε άσχετες στιγμές..... ουφ!!
ε δεν θέλει και ιδιαίτερη εξυπνάδα για να το καταλάβει κανείς αυτό το "άνευ όρων" βρε Ειρηνούλα μου...
Αρκεί να παρατηρεί τις συμπεριφορές...τις συναισθηματικές συμπεριφορές εννοώ...

Αλλά ας πούμε ότι παραδίνεσαι άνευ όρων...Τι θα κερδίσεις? έχεις σκεφτεί το όφελος ή σκέφτεσαι μόνο την πράξη?

Δεν ηρεμείς το συναίσθημα με λογική, αυτό το ξέρω...
Αλλά το να παραδίνεσαι έτσι αμαχητί, χωρίς κιχ στο συναίσθημα, αυτό δεν το καταλαβαίνω...

Είναι σαν τα ναρκωτικά που τα παίρνεις για να μην νιώθεις τα συναισθήματά σου, ενόσω ξέρεις ότι σίγουρα θα σε βλάψουν...
Για να γλιτώσεις δηλαδή μία απειλή, πέφτεις σε μια άλλη...

Και τι γίνεται τώρα? Ταγμένη είσαι να βλάψεις τον Εαυτό σου με τον έναν ή τον άλλον τρόπο?
Είναι σαν να επιλέγεις απλά τρόπο και εκεί να έχεις αμφιβολία για το ποιός είναι πιο καλός τρόπος να σε βλάψει, ενόσω για την βλάβη είσαι σίγουρη... Πλάκα έχει, αν το δεις απ' έξω από το δράμα...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Δεν ηρεμείς το συναίσθημα με λογική, αυτό το ξέρω...
Αλλά το να παραδίνεσαι έτσι αμαχητί, χωρίς κιχ στο συναίσθημα, αυτό δεν το καταλαβαίνω...
:clap: :clap: :clap:
Βάσω έγραψε:Και τι γίνεται τώρα? Ταγμένη είσαι να βλάψεις τον Εαυτό σου με τον έναν ή τον άλλον τρόπο?
Είναι σαν να επιλέγεις απλά τρόπο και εκεί να έχεις αμφιβολία για το ποιός είναι πιο καλός τρόπος να σε βλάψει, ενόσω για την βλάβη είσαι σίγουρη... Πλάκα έχει, αν το δεις απ' έξω από το δράμα...
Κάτι αντίστοιχο δε λέγαμε σε ένα άλλο τόπικ για τα πρόβατα που είναι κλεισμένα μέσα στο μαντρί και αντί να το σκάσουν γιατί φοβόνται πως ίσως πεθάνουν εκεί έξω, προτιμούν να μείνουν μέσα απλά περιμένοντας τον βέβαιο θάνατο αργά ή γρήγορα...;;;

Ειρηνούλα μου αγκαλίτσες πολλές! >:d< >:d< >:d<
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Ειρηνούλα :x :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ειρινούλα >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ειρηνάκι >:d< >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Πλάκα έχει, αν το δεις απ' έξω από το δράμα...
Τόσο τραγική δείχνω??? :))
Αρκεί να παρατηρεί τις συμπεριφορές...τις συναισθηματικές συμπεριφορές εννοώ...
τι εννοείς,δεν καταλαβαίνω? :whistle:
Αλλά ας πούμε ότι παραδίνεσαι άνευ όρων...Τι θα κερδίσεις? έχεις σκεφτεί το όφελος ή σκέφτεσαι μόνο την πράξη?
Βασω μου, η λογική μου, τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι, θεωρώ ότι λειτουργεί!!! Το συναίσθημα μού κλωτσάει κάποιες φορές περισσότερο (οπως χθες προχθές) και άλλοτε λιγότερο ή καθόλου
Vaso έγραψε:Αλλά το να παραδίνεσαι έτσι αμαχητί, χωρίς κιχ στο συναίσθημα, αυτό δεν το καταλαβαίνω...
γι αυτό το κιχ στο συναίσθημα θέλω να συζητήσουμε. Εχει να κάνει με αυτοπειθαρχία ?? εχει να κάνει με την υπομονή??? γιατί να το αγνοήσω, θα μου βγει αργότεραα...

Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστική ή να συζητάω αυτονόητα πράγματα :-(
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειρηνούλα, ας ξεκινήσουμε από το γεγονός ότι η α-νοησία, τουλάχιστον εδώ μέσα, δεν έχει να κάνει με την συνηθισμένη ερμηνεία που της δίνουν οι άνθρωποι σαν χαζομάρα...

Σαν ανοησία ερμηνεύουμε την περιορισμένη ικανότητα αντιληπτικότητας, όταν ο νους είναι ενταγμένος μέσα σε ένα ασυνείδητο συναισθηματικό χάος και δεν μπορεί να λειτουργήσει με λογική, γιατί τα συναισθήματα τον υπερβαίνουν. Έτσι η εσωτερική κρίση σου θολώνει από τα συναισθήματα και δεν μπορείς να διακρίνεις το όφελος από την βλάβη, όταν το συναίσθημα σε κατακλύζει...

Εσύ μεν μπορείς να λες ότι λειτουργεί η λογική σου, αλλά αυτή η λογική δεν είναι ικανή να διαχειριστεί τα συναισθήματά σου και τις ασυνείδητες συμπεριφορές σου...Δεν είναι θέμα ευφυϊας, αλλά κατάστασης συνείδησης και προγραμματισμού, που μας περιορίζει την συνείδηση, ενώ δίνει έμφαση στο ασυνείδητο...

Οι περισσότεροι άνθρωποι λειτουργούν έτσι και δεν έχει να κάνει ούτε με την εξυπνάδα, ούτε με την μόρφωση, αλλά έχει να κάνει με τον διαχωρισμό μέσα μας των συναισθημάτων και των σκέψεων, σε συνειδητό και ασυνείδητο επίπεδο. Έχει να κάνει με την ωριμότητα της συνείδησης να αντιλαμβάνεται ένα ευρύτερο πεδίο δυνατοτήτων, ώστε να μπορεί να κάνει και τις υπερβάσεις της και να ξεφεύγει από τον προγραμματισμό της, γεφυρώνοντας το χάσμα μεταξύ νοητικού και συναισθηματικού πεδίου με την αυτοεπίγνωση.

Το μέρος που λείπει από τους ανθρώπους είναι εκείνο που η δυναμική του μπορεί να δημιουργήσει προϋποθέσεις μιας διαρκούς συνειδητοποίησης και είναι το πνευματικό του μέρος...Χωρίς αυτό η αντίληψη περιορίζεται, ο νους στριμώχνεται και τα συναισθήματα επιδρούν στην θέλησή του και την διασπούν σε χιλιάδες "θέλω", που τον αποπροσανατολίζουν από την αυτοαγάπη...

Ο διαχωρισμός αυτός μέσα μας δημιουργεί και μια επιφανειακή συνείδηση, που διατηρεί την αντίληψη της εικόνας του εαυτού μας, χωρίς καμία δυνατότητα να εμβαθύνουμε την αντίληψή μας στον Εαυτό ΄μας ώστε να διακρίνουμε ότι υπάρχει κάτι που κυριαρχεί στην καλή πρόθεση της λογικής μας και μας ωθεί να κάνουμε άλλα από αυτά που λέμε πως θέλουμε, που συνήθως είναι βλαπτικά και προς εμάς και προς τους άλλους, χωρίς να το συνειδητοποιούμε...

Όταν λοιπόν μπαίνεις μέσα σε ένα συναισθηματικό δράμα και αφήνεις τα συναισθήματα να ορίζουν την κατάσταση μέσα στην συνείδησή σου, τότε πάει περίπατο η λογική σου, Ειρηνούλα και αυτό΄είναι θέμα διαχείρισης και ωριμότητας...

Και όταν λέω ότι έχει πλάκα, δεν είναι ότι υποτιμώ την συναισθηματική σου κατάσταση, αλλά είναι σαν να παλεύεις να βγεις από την φυλακή, ενόσω η πόρτα είναι ανοιχτή...Είναι ακριβώς το ίδιο θέαμα, που αν το συνειδητοποιούσες, θα γέλαγες με τις αντιδράσεις σου και τις συμπεριφορές σου και εσύ...

Όταν αποφασίζεις λοιπόν έναν χωρισμό (γι' αυτό ΄το θέμα μιλάμε) σημαίνει ότι δεν κατάφερες να νιώσεις όφελος μέσα στην σχέση και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τον άλλον, αλλά και με την δική σου κατάσταση συνείδησης...Πήρε ο καθένας σας τα μαθήματά του μέσα στην σχέση και προχωράει στον δρόμο του με ένα ακόμα πλεονέκτημα, που είναι εκείνο της διαπίστωσης της ανωριμότητας και μιας διαφορετικής νοοτροπίας που σας έφερε σε σύγκρουση...
Αυτή η διαφορετική νοοτροπία δεν έχει εκλείψει, ας ξεκινήσουμε από εκεί...
Είναι καταστάσεις που δεν έχεις προλάβει να αξιολογήσεις, παρατηρώντας τον Εαυτό σου και τις συμπεριφορές σου, αλλά το συναίσθημα σου σε βάζει στην διαδικασία να θέλεις επανασύνδεση σε μια σχέση που χαρακτηριζόταν από αυτές τις συγκρούσεις της διαφορετικής νοοτροπίας...

Το συναίσθημα λοιπόν σε οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια σε μια παραχώρηση, ανώριμη και βλαπτική...Και εσύ μπαίνεις μέσα του και το βιώνεις δραματικά, αντί να το παρατηρείς, έχοντας πάντα τα επιχειρήματα και την επίγνωση του γιατί σταμάτησε αυτή η σχέση...

Το συναίσθημα θέλει να ελπίζεις, Ειρηνούλα...Δεν καταλαβαίνει από βλάβες και ανώφελες και ανούσιες πραγματικότητες, δεν έχει νοημοσύνη ούτε δυνατότητα να σε οδηγήσει στην αυτοεπίγνωση...Είναι α-νόητο και συνεπώς πολύ πιο δυνατό από την περιορισμένη λογική σου...

Αυτός που έχει δύναμη και θέληση είναι μόνο η συνείδηση σου...Είναι ο μόνος που μπορεί να αντιληφθεί ότι η πόρτα είναι ανοιχτή, ενόσω εσύ αγωνίζεσαι να βγεις...

Είναι θέματα αυτογνωσίας όλα αυτά...Γιατί η αντίληψη που έχεις για τον Εαυτό σου είναι λανθασμένη και περιορισμένη τόσο, ώστε να θολώνει την κρίση σου και την ικανότητα διαχείρισης των ψυχολογικών σου περιεχομένων....


Νομίζω ότι δεν έχω κάτι άλλο να σου εξηγήσω, εκτός από το ότι προσπαθείς να βλάψεις τον Εαυτό σου, στο όνομα της αγάπης και αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι σωστή επιλογή...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ειρηνακι :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

δεν θα το κανω παραθεση ολο πες οτι το εκανα ομως!! ειναι η πρωτη φορα που αρχιζω και συνειδητοποιω την δυναμικη του πνευματικου μας μερους και τι εννοουσες οταν συζητουσαμε στην σκαλα που μου ελεγες οτι με την λογικη (που ειναι ουτως η αλλως γαμησε τα σε μενα) δεν γινεται να κυριαρχησεις σε αυτη την κατακλυση του συναισθηματος..

3 φορες που ενιωσα τελευταια το συναισθημα μου να με ζοριζει τοσο σε βαθμο που πονουσε (τοσο βιαιο το ενιωθα στην επιτακτικη του αναγκη να ικανοποιηθει) μονο με αυτοθεραπεια μπορεσα να το ισορροπησω.. τι και αν τις αλλες φορες προσπαθουσα να δωσω επιχειρηματα, να συγκρατηθω βαση λογικης, να βριζω, να θυμωνω, να προσπαθω να επιβληθω, τιποτα αυτο παρεμενε εκει με την ιδια δυναμικη.. οχι οτι εξαφανιστηκε η αναγκη ως δια μαγειας εκεινες τις φορες αλλα εχασε εκεινη την αρχικη δυναμικη του δραματος και μπορουσα να παρατηρησω καλυτερα και καποιες φορες να με ακουσω πιο αποτελεσματικα..

αλλα οταν ερχεται η παρακρουση αδερφακι μου!! το ακρον αωτο του παραλογου!! να σε ακους να μιλας να λες τι θες να κανεις και να κανεις τα αντιθετα λες και σαν κατι εξω απο σενα σε τραβαει που δεν μπορεις να αντισταθεις!!τουλαχιστον τωρα καποιες φορες το κανω και ταυτοχρονα βλεπω το θεατρακι που παιζω μονη μου και γελαω! αλλα και αυτο παραμυθι ειναι τελικα γιατι αρχιζει και γινεται πιο ξεκαθαρο καθε φορα οτι και αυτο επιλογη ειναι.. γενικα διαπιστωνω οτι ηθελα να "θεραπευσω" χωρις να εχω νιωσει τι ειναι αυτο που χρειαζεται θεραπεια.. να αποφυγω τα δυσκολα δηλαδη.. οποτε αρχισα να παρατηρω.. @};-

απεξαρτηση Τωρα!!!! :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Vasoula »

δεν ξέρω αν αυτό λέγεται απεξάρτηση Μπεττούλα...

νομίζω ότι δεν είναι θέμα εξάρτησης αλλά προσκόλλησης στα κάτω κέντρα...Εκεί είναι που οι συναισθηματικές ανάγκες γίνονται θεριά να σε φάνε και προκαλούν τον μεγαλύτερο παραλογισμό προκειμένου να καλυφτούν με όποιο τρόπο...

το ασυνείδητο εδρεύει στο στομάχι, βλέπεις, εκεί που τίποτα δεν μπορεί να γίνει αυτοεπίγνωση, όχι γιατί δεν μπορείς, αλλά γιατί δεν θέλεις...Μέχρι τώρα τουλάχιστον!



>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:είναι σαν να παλεύεις να βγεις από την φυλακή, ενόσω η πόρτα είναι ανοιχτή...Είναι ακριβώς το ίδιο θέαμα, που αν το συνειδητοποιούσες, θα γέλαγες με τις αντιδράσεις σου και τις συμπεριφορές σου και εσύ...
Ειρηνάκι μου γλυκό, να ξέρεις πως σε αυτή τη φυλακή με την ανοιχτή πόρτα... δεν είσαι μόνη σου! Είμαι κι εγώ κάπου εκεί μέσα, στανταράκι!!!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

καρδούλες >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από eirini »

Πωπω ρε Βασούλα.... :cry: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

νομίζω ότι δεν είναι θέμα εξάρτησης αλλά προσκόλλησης στα κάτω κέντρα...Εκεί είναι που οι συναισθηματικές ανάγκες γίνονται θεριά να σε φάνε και προκαλούν τον μεγαλύτερο παραλογισμό προκειμένου να καλυφτούν με όποιο τρόπο...

έτσι ακριβώς @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από eirini »

Μάνο, Μπεττούλι, Φωτεινό μου >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από eirini »

Δάκρυα χαράς ήταν αυτά Βάσω μου...δεν ξέρεις πόσο με έπνιγε όλο αυτό.... όπως επίσης, δεν ξέρεις πόσο σε ευχαριστώ.... :cry: :x :x :x :x :x :x :x :x

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”