ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Κάποιος να μ' αγαπάει όπως είμαι...

είναι μια βαθύτατη ανάγκη όλων των ανθρώπων, να μπορούν να ελευθερώνονται μέσα στις σχέσεις τους...

Παραμένει ελπίδα μέσα στις ανθρώπινες καρδιές, να βρουν εκείνον τον άνθρωπο που θα καταλαβαίνει κάθε τους διάθεση, ανάγκη, έκφραση, χωρίς να χρειάζεται να πουν πολλά...

Να βρουν εκείνον τον άνθρωπο που θα νιώθει αυτά που νιώθουν, θα τα κατανοεί, θα τα μετασχηματίζει όταν χρειάζεται, θα συγχωρεί τα λάθη, θα ανέχεται την ελαττωματική φύση του φόβου...

Ψάχνουν να βρουν δηλαδή το τέλειο, γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι αυτό που μπορούν να προσφέρουν είναι μόνο η δική τους έλλειψη…

Αυτό είναι μια δικαιολογία… «κανείς δεν είναι τέλειος»…

Ουσιαστικά οι άνθρωποι θέλουν να βιώσουν την Αγάπη χωρίς όρους από κάποιον άλλον, χωρίς όμως να σκεφτούν ότι όταν ένας άνθρωπος έχει φτάσει σε μια τέτοια κατάσταση συνείδησης, δεν αντέχεται η Αλήθεια του, γιατί κάνει εμφανέστατα τα ψέματα που λένε στον εαυτό τους…

Εγώ δεν ήθελα, στην αρχή του Δρόμου μου, να με αγαπάει κανείς όπως ήμουν, γιατί τότε δεν θα έπαιρνα είδηση την έλλειψη μου…τους φόβους μου…τις αδυναμίες μου…΄Ηθελα κάποιον να με αγαπάει γι’ αυτό που θα μπορούσα να γίνω…
Aυτή είναι μια δύσκολη επιλογή, γιατί προϋποθέτει απόλυτη εμπιστοσύνη σ’ αυτόν που θα μπορούσε να «δει» αυτήν την δυναμική του Εαυτού μου…

Να βλέπει σε Εμένα την Πνευματική Δυναμική και να με ενθαρρύνει στις προκλήσεις μου, χωρίς να δέχεται τους φόβους μου…να μην τους δικαιολογεί και κυρίως να μπορεί να με τραβάει από την λάσπη της άγνοιας…
Έναν τέτοιον ΄Ανθρωπο ήθελα να έχω δίπλα μου…
Να αγαπήσει την τρέλα μου και να αθωώσει τα «αμαρτήματά» μου…

Στην πορεία κατάλαβα ότι αυτή μου η επιλογή ήταν πολύ δύσκολη…

Γιατί όσο καλή διάθεση και να έχεις υπάρχουν στον κόσμο επικίνδυνα στοιχεία που πλησιάζουν ακόμα και τον «καλύτερο» άνθρωπο, που νομίζεις ότι είσαι…
Και η επίδρασή τους είναι επικίνδυνη και διαλυτική…Χρειάζεται άμεση αναγνώριση για να αποφύγεις την επιρροή τους, που δρα ύπουλα και χωρίς να το παίρνεις είδησή…
Σε κάνουν να μην εμπιστεύεσαι την Αλήθεια…
Σε παραπλανούν με κοσμικές απολαύσεις…
Σε προδιαθέτουν να θεωρείς «εχθρό» αυτόν που σ’ αγαπάει…
Σε κάνουν να χάνεις την κατεύθυνση…

Κι αυτό, όχι τυχαία…

Όταν βρίσκεσαι στην αρχική αναγνώριση του εαυτού σου, πάντα υπάρχει μέσα σου ένας τοίχος που δεν σου επιτρέπει να μπεις βαθύτερα και να βρεις την δική σου αθλιότητα…Ελα όμως που την βρίσκουν τα επικίνδυνα κοσμικά στοιχεία και επιδρούν σ’ αυτό που δεν αναγνωρίζεις σαν δικό σου…
Και όσο δεν το αναγνωρίζεις, κατεβαίνεις ένα ένα τα σκαλιά της αθλιότητας και ενώ νομίζεις ότι διαφέρεις, ενσωματώνεσαι στην μάζα της, σε χρόνο dt

Κοινά γίνεσαι ίδιος με αυτό που αποστρέφεσαι…Με την μικροπρέπεια και την αγένεια…

Εψαχνα να βρω εκείνον τον άνθρωπο που θα μπορούσε να με αγαπήσει, χωρίς να εντάσσει μέσα στην σχέση μας τα επικίνδυνα στοιχεία του κοσμικού, δηλαδή δεν θα είχε εκείνη την αστάθεια που χαρακτηρίζει τους αναξιόπιστους…
Που θα μπορούσε να εντοπίζει τους κινδύνους των απολαύσεων και τις δήθεν ικανοποιήσεις της συμπάθειας και της αντιπάθειας…
Εψαχνα να βρω έναν γενναιόδωρο άνθρωπο που να «κερδίζει» την Ζωή με την ευγένεια…

Εψαχνα να βρω έναν άνθρωπο που θα μπορούσα μαζί του να εφαρμόζω τις Αλήθειες της Ζωής…

Οι καρδιές των ανθρώπων κερδίζονται με την ευγένεια…

Όχι με την υποκριτική ευγένεια, αλλά με εκείνο το χάρισμα της Ψυχής που ξέρει να διατηρεί την σταθερότητα και την γενναιοδωρία και στις πιο αντίξοες συνθήκες…

Για να πω την αλήθεια, από την αρχή που ξεκίνησα, μέχρι σήμερα δεν βρήκα έναν άνθρωπο να μοιραστώ την «τρέλα» μου, σε προσωπικό επίπεδο, αλλά πολλούς ανθρώπους που κοιτάγαμε την ίδια κατεύθυνση και η σχέση μας είχε εκείνη την ζωογόνα δύναμη της Αλήθειας και της δημιουργικής επικοινωνίας…Σχέσεις βαθύτερες, που στοχεύουν κατευθείαν στην Αγάπη…

Το χάρισμα της ευγένειας και της γενναιότητας δίνει τις αρχικές ωθήσεις να συμπορεύεσαι με ανθρώπους ίδιας νοοτροπίας, που δεν σε βλέπουν σαν «εχθρό» επειδή βρίσκεσαι λίγα βήματα πιο μπροστά τους…

Να το πω παραλήρημα αυτό τώρα?

Αντε…περιμένω και το δικό σας «παραλήρημα»…..


Και το λαλά, απαραίτητο…
Αφιερωμένο στις Ψυχές και στις Αγάπες…που χάνονται πριν προλάβουν να ανθίσουν…


http://youtu.be/McWrZtCvw8A

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ουσιαστικά οι άνθρωποι θέλουν να βιώσουν την Αγάπη χωρίς όρους από κάποιον άλλον, χωρίς όμως να σκεφτούν ότι όταν ένας άνθρωπος έχει φτάσει σε μια τέτοια κατάσταση συνείδησης, δεν αντέχεται η Αλήθεια του, γιατί κάνει εμφανέστατα τα ψέματα που λένε στον εαυτό τους…
Πόση αλήθεια στάζει απ' αυτά τα λόγια σου Βασούλα! Έτσι είναι ακριβώς!
Μιλάμε για Αγάπη δίχως όρους και την διατυμπανίζουμε, αλλά όταν έρθει η στιγμή να την βιώσουμε, όχι μόνο δεν την αναγνωρίζουμε, αλλά συμβαίνει αυτό ακριβώς που λες!
Δεν την αντέχουμε, γιατί μας κάνει να βλέπουμε τον εαυτό μας κι αυτά που δεν μας αρέσουν. Και το χειρότερο? Τα προβάλλουμε στον άλλον, γυρεύοντας υποσυνείδητα να τον εξομοιώσουμε στην ίδια κατηγορία με μας, για να νιώσουμε καλά μέσα στην μιζέρια μας..
Κι έτσι περιμένουμε στην γωνία, να τσακώσουμε το λάθος και να του το φορέσουμε, γυρνώντας έπειτα περιχαρείς και με ένα τεράστιο εγώ λέγοντας: "Είδες? Δεν είσαι τόσο τέλειος όσο δείχνεις!"

Μα ποτέ, ο άλλος δεν θα είναι τέλειος, όσο εσύ δεν έχεις βρει την τελειότητα μέσα σου..

Ψάχνουμε να βρούμε την Αγάπη δίχως όρους και οι πρώτοι που βάζουμε όρους είμαστε εμείς οι ίδιοι!

Οι καρδιές των ανθρώπων κερδίζονται με την ευγένεια
"Όπως το νερό μπορεί να διαβρώσει τον πιο σκληρό βράχο, έτσι και η ευγένεια κερδίζει και τον πιο σκληρό άνθρωπο" ΤΑΟ ΤΕ ΤΖΙΓΚ
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Πολλες φορες στη διαρκεια της Ζωης...διαφορες προκλησεις εμφανιστηκαν για να εργαστω με τη συγκεκριμενη εμπειρια ...να ρισκαρω...να μαθω...να χαρω ή να λυπηθω με τις οποιες συνθηκες δημιουργουσα μεσα στην εμπερια μου...

Ανθρωποι ηρθαν να με βοηθησουν να γνωρισω τον Εαυτο μου...να με διδαξουν πως να συμπεριφερομαι, πως να ακολουθω, πως να ακουω...ακομα και πως να αγαπω.....
Παντα το "κανεις δεν ειναι τελειος"...ηταν μια δικιολογια που χρησιμοποιουσα πρωτα για τον αλλον και μετα για τον Εαυτο μου μεχρι να δω οτι η ατελεια πηγαζει απο τις δικες μου αναγκες μεσα σε μια σχεση......μεχρι που "ειδα"...οτι η τελειοτητα υπαρχει μεσα μας....

Μεσα απο μια σχεση, αγωνιζομαστε να δρασουμε με Αγαπη και ξεχναμε ολα τα υπολοιπα "ευγενικα" στοιχεια προκειμενου να αποκτησουμε αυτο που με τοσο κοπο πασχιζουμε να βρουμε...καποιον να μας αγαπαει για αυτο που ειμαστε...

Χμμμ....μαλλον πραττουμε με λογια...και οχι με τα αληθινα αισθηματα...γιατι δυσκολα καποιος ξερει ποιος ειναι ο Εαυτος του...μεχρι να αποκτησει μια αξιολογη Συνειδητοτητα...

Θελω να ειμαι με καποιον που μαζι θα πορευθουμε στον κοινο Δρομο της Αγαπης και θα γνωρισουμε τους αληθινους μας Εαυτους που εκδηλωνονται στο Εδω και Τωρα!!!
Γιατι οταν βρω τον Εαυτο μου ......και νιωσω την Αγαπη να ειναι ουσια μεσα μου.......αυτος που θα ερθει διπλα μου δεν θα διαπραγματευεται καν το θεμα αν του αρεσει ο τροπος που Αγαπω.....Θα ειμαστε απλα οι Εαυτοι μας μεσα σε ολες τις δυσκολιες και τις ευκολιες που καλουμαστε να εργαστουμε στην κοινη μας πορεια και Ζωη......

:x :x :x :x :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πόση αλήθεια στάζει απ' αυτά τα λόγια σου Βασούλα! Έτσι είναι ακριβώς!
:-( :-( :-( :-(


όσα ανθρωπάκια κι αν βάλω Δημητρούλα μου, δεν θα αποδώσουν την θλίψη... η Αλήθεια μου είναι βιωμένη γαρ...

όμως...εδώ είμαστε! Να μην αφήσουμε την πλάνη να δίνει "όνομα, επώνυμο και ηλικία" στον Εαυτό μας...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θελω να ειμαι με καποιον που μαζι θα πορευθουμε στον κοινο Δρομο της Αγαπης και θα γνωρισουμε τους αληθινους μας Εαυτους που εκδηλωνονται στο Εδω και Τωρα!!!
Γιατι οταν βρω τον Εαυτο μου ......και νιωσω την Αγαπη να ειναι ουσια μεσα μου.......αυτος που θα ερθει διπλα μου δεν θα διαπραγματευεται καν το θεμα αν του αρεσει ο τροπος που Αγαπω.....Θα ειμαστε απλα οι Εαυτοι μας μεσα σε ολες τις δυσκολιες και τις ευκολιες που καλουμαστε να εργαστουμε στην κοινη μας πορεια και Ζωη......

συνοδοιπόροι στον ΄Ερωτα...λέγεται αυτό Εμμάκι μου!

γιατί οι Ψυχές εκείνες που αγαπάνε, ξέρουν να υποκλίνονται και στα "λάθη"...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

@};- @};- @};-

Ναι Βασουλα μου.........ξερουν να υποκλινονται και στα λαθη!!!!!!!! :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

η Αλήθεια μου είναι βιωμένη γαρ...

Αχ, Βασουλίτσα μου! :-( Το νιώθω! Ποτέ δεν θα μπορούσες να εκφράσεις κάτι που δεν το έχεις βιώσει πρώτα μέσα στην ίδια σου την Ψυχή!
οι Ψυχές εκείνες που αγαπάνε, ξέρουν να υποκλίνονται και στα "λάθη"...
Τηγανιά ξεγυρισμένη και αφιερωμένη σ' αυτούς που νομίζουν ότι αγαπάνε!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Ουσιαστικά οι άνθρωποι θέλουν να βιώσουν την Αγάπη χωρίς όρους από κάποιον άλλον, χωρίς όμως να σκεφτούν ότι όταν ένας άνθρωπος έχει φτάσει σε μια τέτοια κατάσταση συνείδησης, δεν αντέχεται η Αλήθεια του, γιατί κάνει εμφανέστατα τα ψέματα που λένε στον εαυτό τους…
Ετσι ακριβως..'@};-'
Εγώ δεν ήθελα, στην αρχή του Δρόμου μου, να με αγαπάει κανείς όπως ήμουν, γιατί τότε δεν θα έπαιρνα είδηση την έλλειψη μου…τους φόβους μου…τις αδυναμίες μου…΄Ηθελα κάποιον να με αγαπάει γι’ αυτό που θα μπορούσα να γίνω…
Ειναι μια καραμελα που πριν σε γνωρισω μασουλουσα και εγω...
Στην ουσια δεν ηξερα δεν ηθελα δεν ειχα εμπνευση και τροπο να αναλαβω την ευθυνη της ζωης μου.. να κοιταξω καταματα τα λαθη μου... να αλλαξω αυτα που μπορω και να υπομεινω με αγαπη και σοφια αυτα που δεν μπορω..
Να βλέπει σε Εμένα την Πνευματική Δυναμική και να με ενθαρρύνει στις προκλήσεις μου, χωρίς να δέχεται τους φόβους μου…να μην τους δικαιολογεί και κυρίως να μπορεί να με τραβάει από την λάσπη της άγνοιας…
Έναν τέτοιον ΄Ανθρωπο ήθελα να έχω δίπλα μου…
Να αγαπήσει την τρέλα μου και να αθωώσει τα «αμαρτήματά» μου..
Αχ ψυχουλα νιωθω τι λες...
Οταν δεν μπορουσα να δω ουτε την μυτη μου... με βοηθησες να δω και να ανακαλυψω αυτην την πνευματικη δυναμη με ενθαρρυνες και με ενθαρυνεις σε ολες τις προκλησεις..

Εψαχνα να βρω έναν γενναιόδωρο άνθρωπο που να «κερδίζει» την Ζωή με την ευγένεια…

Εψαχνα να βρω έναν άνθρωπο που θα μπορούσα μαζί του να εφαρμόζω τις Αλήθειες της Ζωής…

Οι καρδιές των ανθρώπων κερδίζονται με την ευγένεια…
Ετσι ακριβως...'@};-
Όχι με την υποκριτική ευγένεια, αλλά με εκείνο το χάρισμα της Ψυχής που ξέρει να διατηρεί την σταθερότητα και την γενναιοδωρία και στις πιο αντίξοες συνθήκες…
Ετσι Βασουλι μου...!!!!'@};-'
Για να πω την αλήθεια, από την αρχή που ξεκίνησα, μέχρι σήμερα δεν βρήκα έναν άνθρωπο να μοιραστώ την «τρέλα» μου, σε προσωπικό επίπεδο, αλλά πολλούς ανθρώπους που κοιτάγαμε την ίδια κατεύθυνση και η σχέση μας είχε εκείνη την ζωογόνα δύναμη της Αλήθειας και της δημιουργικής επικοινωνίας…Σχέσεις βαθύτερες, που στοχεύουν κατευθείαν στην Αγάπη…

Το χάρισμα της ευγένειας και της γενναιότητας δίνει τις αρχικές ωθήσεις να συμπορεύεσαι με ανθρώπους ίδιας νοοτροπίας, που δεν σε βλέπουν σαν «εχθρό» επειδή βρίσκεσαι λίγα βήματα πιο μπροστά τους…
.....'@};-'
Να το πω παραλήρημα αυτό τώρα?
Πεστω οπως θες... ελα να παραληρησουμε παρεα...!!!



:x :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

8-> 8-> 8->

’χ Βασούλι μου!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:
Θελω να ειμαι με καποιον που μαζι θα πορευθουμε στον κοινο Δρομο της Αγαπης και θα γνωρισουμε τους αληθινους μας Εαυτους που εκδηλωνονται στο Εδω και Τωρα!!!
Γιατι οταν βρω τον Εαυτο μου ......και νιωσω την Αγαπη να ειναι ουσια μεσα μου.......αυτος που θα ερθει διπλα μου δεν θα διαπραγματευεται καν το θεμα αν του αρεσει ο τροπος που Αγαπω.....Θα ειμαστε απλα οι Εαυτοι μας μεσα σε ολες τις δυσκολιες και τις ευκολιες που καλουμαστε να εργαστουμε στην κοινη μας πορεια και Ζωη......

συνοδοιπόροι στον ΄Ερωτα...λέγεται αυτό Εμμάκι μου!

γιατί οι Ψυχές εκείνες που αγαπάνε, ξέρουν να υποκλίνονται και στα "λάθη"...

:x :x :x
@};- @};- @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Α ρε Βάσω έγινα μαζόχα για την πάρτυ σου!!!Τρώω τα χαστουκάκια σου τα ξεγυρισμένα και μ'αρέσουν :P
’κου λοιπόν "σύμπτωση"!!!Σήμερα συζητώντας χαλαρά και ανέμελα με μία φίλη παραδέχτηκα ότι κουράστηκα να είμαι μόνη και ίσως ήρθε ο καιρός να επιτρέψω στον Έρωτα να μου χτυπήσει την πόρτα,αφού τόσο καιρό με τις φοβίες μου είχα πείσει τον εαυτό μου ότι είμαι πάααααρα πολύ καλά και μόνη μου.Μάλιστα έκανα και λίστα με τα απαιτούμενα χαρακτηριστικά του συντρόφου μου!!!!
Και μπαίνω στο φορουμάκι και τι να δουν τα μπιρμπιλωτά μου μάτια!!!Η Βασούλα έπαιζε πάλι με την μαγική της σφαίρα και αποφάσισε να μου κάνει πλακίτσα...Χίλια κομμάτια η λίστα,μαζί και η καρδούλα μου που έχει κουραστεί να ακούει τις παπαριές μου(με το συμπαθειο) τόσα χρόνια.

Σ'ευχαριστώ που για μια ακόμα φορά μου άνοιξες τα μάτια και μου έδειξες τι είναι σημαντικό :x :x :x >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, βρε γλυκούλι μου... >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Μάλιστα έκανα και λίστα με τα απαιτούμενα χαρακτηριστικά του συντρόφου μου!!!!
Και μπαίνω στο φορουμάκι και τι να δουν τα μπιρμπιλωτά μου μάτια!!!Η Βασούλα έπαιζε πάλι με την μαγική της σφαίρα και αποφάσισε να μου κάνει πλακίτσα...Χίλια κομμάτια η λίστα,μαζί και η καρδούλα μου που έχει κουραστεί να ακούει τις παπαριές μου(με το συμπαθειο) τόσα χρόνια.
:-D

Mπά... δεν υπάρχει manual.... μπορώ να στο βεβαιώσω και γω!!! :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Mπά... δεν υπάρχει manual.... μπορώ να στο βεβαιώσω και γω!!!
μα φυσικά υπάρχει μάνουαλ ευτυχίας, αλλίμονο... :D

ο Ερωτας προκύπτει ακριβώς όταν δεν υπάρχει μάνουαλ που ταιριάζει μεταξύ τους τις προσδοκίες των ανθρώπων, αλλά ταιριάζει τις Ψυχές τους...

Είναι το άγγιγμα του αιώνιο, όταν του επιτρέψεις να "στοχεύσει" την Ψυχή Σου και να γίνει Αλήθεια...

Δυστυχώς με το ανθρώπινο μάνουαλ του έρωτα (γιατί υπάρχει Νταννιέλι μου, ας μην γελιόμαστε), προκύπτει μόνο, με στόχο την σχέση και τις απολαβές από αυτήν...΄Εχει όνομα, ηλικία και επάγγελμα, θρησκεία και φυλή και μια άνευ όρων διαιώνιση του είδους...

Νομίζω ότι όταν ερωτεύονται οι άνθρωποι δεν νιώθουν την αιωνιότητα, αλλά την σκέφτονται συνεχώς...Και επειδή την σκέφτονται μόνο, μπορούν και ερωτεύονται συνεχώς και συνεχώς και συνεχώς πάντα κάποιον άλλον που θα μπορούσε να τους εκπληρώσει τις προσδοκίες των σκέψεων τους...

αλλά δυστυχώς οι σκέψεις μας δεν εκπληρώνονται...

Αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά η Ζωή...


άντε και ένα λαλά...
έτσι για να πάμε κόντρα ρεεεεεεεεε.... :D

http://youtu.be/5ZGO0lh6LvU


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”