ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάνο μου ο προσωπικός μαγνητισμός δεν υπολείπεται του ψυχικού κόσμου, όταν δύο άνθρωποι ερωτεύονται...

Αν σου αρέσει πχ. να γελάς, δεν θα μπορέσει να σε έλξει ένας που δεν γελάει ή δεν έχει χιούμορ
Αν είσαι ειρηνικός, δεν θα σε έλξει ένας οργισμένος τύπος
Αν είσαι ευγενικός, δεν θα σε έλξει ο αγενής χοντράνθρωπος

οι προσωπικές προτιμήσεις δεν αφορούν μόνο τα ωραία μάτια, υπάρχει και κάτι άλλο ακόμα που κάνει δύο ανθρώπους να έρχονται σε σχέση...
Γι' αυτό λένε ότι ο έρωτας δεν έχει μάτια...

Ένα χαρακτηριστικό της προσωπικότητας του άλλου θα σε μαγνητίσει και ένα δικό σου θα μαγνητίσει τον άλλον, για να προκύψει η έλξη...Αυτό όμως θα είναι και σημαντικό για την επιλογή...

Σκεφτόμουν πάντα, όταν άκουγα από φίλες εμπειρίες με άντρες βίαιους που ερωτεύθηκαν, πως δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να με έλξει ο άνθρωπος του ναντερταλ, μακάρι να είναι και ο Μπραντ Πητ.
Όμως οι περισσότερες γυναίκες ένιωθαν ασφάλεια κοντά σε έναν βίαιο άνθρωπο, γιατί οι ίδιες ήταν πολύ ανασφαλείς και μετά, πάρε να έχεις...

Ναι υπάρχει η εικόνα που σε ελκύει, αλλά δεν νομίζω ότι είναι βασικό κριτήριο σε κανέναν τελικά, για να κάνει σχέση...Κάτι άλλο μας μαγνητίζει, από το "θεληματικό πηγούνι" του άλλου...Κάτι που έρχεται από μέσα μας...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Μανο >:d< >:d< >:d<
Ναι υπάρχει η εικόνα που σε ελκύει, αλλά δεν νομίζω ότι είναι βασικό κριτήριο σε κανέναν τελικά, για να κάνει σχέση...Κάτι άλλο μας μαγνητίζει, από το "θεληματικό πηγούνι" του άλλου...Κάτι που έρχεται από μέσα μας...
Θα συμφωνησω γενικα σε ολες τις σχεσεις κατι αλλο μας μαγνητιζει... σιγουρα οχι το πηγουνι.. :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από Αμαλία »

Vaso έγραψε:Ένα χαρακτηριστικό της προσωπικότητας του άλλου θα σε μαγνητίσει και ένα δικό σου θα μαγνητίσει τον άλλον, για να προκύψει η έλξη...Αυτό όμως θα είναι και σημαντικό για την επιλογή...
συμφωνώ απόλυτα Βασούλα :x :x

ακόμα και κάποια "στάνταρ" εξωτερικής εμφάνισης να έχουμε καταρρίπτονται. πχ εγώ πάντα είχα κόλλημα με τα μακριά μαλλιά :D
η έλξη όμως υπερβαίνει τέτοιες "μ****ιες" :D και κοιτάς άλλα πράγματα.. και τον θεωρείς όμορφο τον άλλον μετά ανεξάρτητα από την εικόνα του... :x :x
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Αν σου αρέσει πχ. να γελάς, δεν θα μπορέσει να σε έλξει ένας που δεν γελάει ή δεν έχει χιούμορ
Αν είσαι ειρηνικός, δεν θα σε έλξει ένας οργισμένος τύπος
Αν είσαι ευγενικός, δεν θα σε έλξει ο αγενής χοντράνθρωπος

Ένα χαρακτηριστικό της προσωπικότητας του άλλου θα σε μαγνητίσει και ένα δικό σου θα μαγνητίσει τον άλλον, για να προκύψει η έλξη...Αυτό όμως θα είναι και σημαντικό για την επιλογή...

Ναι υπάρχει η εικόνα που σε ελκύει, αλλά δεν νομίζω ότι είναι βασικό κριτήριο σε κανέναν τελικά, για να κάνει σχέση...Κάτι άλλο μας μαγνητίζει, από το "θεληματικό πηγούνι" του άλλου...Κάτι που έρχεται από μέσα μας...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
αυτο το καθρεφτισμα-χαστουκι το ειδα τελευταια πολυ ξεκαθαρα :D :D

:x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Ευχαριστώ Βασούλα μου! @};- >:d<
...Έχεις δίκιο! :x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vaso έγραψε:Μάνο μου ο προσωπικός μαγνητισμός δεν υπολείπεται του ψυχικού κόσμου, όταν δύο άνθρωποι ερωτεύονται...

Αν σου αρέσει πχ. να γελάς, δεν θα μπορέσει να σε έλξει ένας που δεν γελάει ή δεν έχει χιούμορ
Αν είσαι ειρηνικός, δεν θα σε έλξει ένας οργισμένος τύπος
Αν είσαι ευγενικός, δεν θα σε έλξει ο αγενής χοντράνθρωπος

οι προσωπικές προτιμήσεις δεν αφορούν μόνο τα ωραία μάτια, υπάρχει και κάτι άλλο ακόμα που κάνει δύο ανθρώπους να έρχονται σε σχέση...
Γι' αυτό λένε ότι ο έρωτας δεν έχει μάτια...

Ένα χαρακτηριστικό της προσωπικότητας του άλλου θα σε μαγνητίσει και ένα δικό σου θα μαγνητίσει τον άλλον, για να προκύψει η έλξη...Αυτό όμως θα είναι και σημαντικό για την επιλογή...

Σκεφτόμουν πάντα, όταν άκουγα από φίλες εμπειρίες με άντρες βίαιους που ερωτεύθηκαν, πως δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να με έλξει ο άνθρωπος του ναντερταλ, μακάρι να είναι και ο Μπραντ Πητ.
Όμως οι περισσότερες γυναίκες ένιωθαν ασφάλεια κοντά σε έναν βίαιο άνθρωπο, γιατί οι ίδιες ήταν πολύ ανασφαλείς και μετά, πάρε να έχεις...

Ναι υπάρχει η εικόνα που σε ελκύει, αλλά δεν νομίζω ότι είναι βασικό κριτήριο σε κανέναν τελικά, για να κάνει σχέση...Κάτι άλλο μας μαγνητίζει, από το "θεληματικό πηγούνι" του άλλου...Κάτι που έρχεται από μέσα μας...
Πρωινό τιγανάκι :D :D :D Ακόμα και εάν τα έχω ξαναακούσει, η επανάληψη βοηθά να δεις και άλλα πράγματα... @};- >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΕΙ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Πρωινό τιγανάκι :D :D :D Ακόμα και εάν τα έχω ξαναακούσει, η επανάληψη βοηθά να δεις και άλλα πράγματα...
Έται ακριβώς Θοδωράκο! @};-
Η επανάληψη είναι μήτηρ πάσης μαθήσεως...
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”