Πώς εισακούγονται οι προσευχές μας;

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α βλεπεις?

όσο και να θέλουμε να "αθωώσουμε" τους ανθρώπους, μόνοι τους ενοχοποιούνται στο τέλος!

όχι προσευχές θα κάνουν, αλλά και θεραπευτές θα γίνουν για το χρήμα...

Η θεραπεία είναι εύκολη και κερδοφόρα τελικά...

Ελεος συνοδοιπόροι!!!

Θα βρω και θα βάλω πάλι τι σημαίνει "θεραπευτής"...
΄Ετσι για να γνωρίζουν όλοι για τι πράγμα αμοίβουν και αμοιβονται...

:?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Βασούλα μου, μέχρι να βρεις αυτό το κείμενο, θα παραθέσω ένα κείμενο σχετικά με την θεραπεία. Έχει απ' ότι καταλαβαίνω, προέλθει μέσω chanelling και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, μιας και δόθηκε η ευκαιρία!

@};- @};-

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ
Ιησούς , 8 Ιουνίου 2005

Μέσω της Tatyana Mickushina
μετάφραση αγγελόπολις

ΕΙΜΑΙ ο Ιησούς, ερχόμενος ξανά.

Σύμφωνα με την καθιερωμένη παράδοση θα προσφέρω μια διδασκαλία. Το θέμα της διδασκαλίας μας σήμερα θα είναι η θεραπεία. Γνωρίζετε ότι όταν βρισκόμουν σε ενσάρκωση πρίν από 2000 έτη θεράπευσα αρκετούς με επιτυχία. Η φήμη για το θαύμα της θεραπείας που έκανα προηγείτο της παρουσίας μου. Οπουδήποτε βρέθηκα πάντα υπήρχαν άνθρωποι, οι οποίοι πίστεψαν ότι θα μπορούσα να τους θεραπεύσω, όπως υπήρχαν και άνθρωποι, οι οποίοι δεν πίστεψαν στο θαύμα της θεραπείας.

Επομένως πάντοτε ρωτούσα, εάν κάποιος πίστευε ότι μπορεί να θεραπευτεί. Και πάντοτε ρωτούσα, εάν θα ήθελε να θεραπευθεί. Εκ πρώτης όψεως αυτές οι δύο στιγμές της θεραπείας ίσως και να σας φαίνονται ασήμαντες και απλά να τις θεωρείτε τυπικές φράσεις που λέγονται από καθήκον. Αλλά το κλειδί της θεραπείας είναι ακριβώς σε αυτές τις δύο στιγμές. Η συνείδησή σας πρέπει να είναι έτοιμη να δεχτεί τη θεραπεία. Εάν η συνείδηση σας για τον ένα ή τον άλλο λόγο δεν μπορεί να πιστέψει ότι μπορείτε να θεραπευτείτε τότε, - ούτε ο Θεός δεν είναι ικανός να σας βοηθήσει .

Και ερχόμαστε στην δεύτερη στιγμή. Πρέπει να θέλετε να θεραπευθείτε και πρέπει να ζητήσετε την θεραπεία. Εάν εσείς δεν το ζητάτε τότε ακόμη και ο Θεός δεν μπορεί να σας βοηθήσει, δεδομένου ότι ο νόμος της ελεύθερης βούλησης θα σταθεροποιήσει την επιλογή σας σε αυτό το σύμπαν.

Υπάρχουν διάφοροι λόγοι για τους οποίους δεν θέλετε να θεραπευτείτε. Ένας από αυτούς μπορεί να είναι ότι η ψυχή σας δέχτηκε εθελοντικά κάποια ασθένεια ως φορτίο προκειμένου να μετασχηματίσει το παγκόσμιο karma ή το δικό σας βαρύ karma του παρελθόντος. Πάρα πολλές αγνές ψυχές, καθώς ενσαρκώνονται, παίρνουν επάνω τους σοβαρές ασθένειες και εκ γενετής ακρωτηριασμούς έτσι ώστε να μεταστοιχειώσουν την αρνητική ενέργεια αυτού του κόσμου. Η εξωτερική τους συνείδησή μπορεί να μην αντιλαμβάνεται το φορτίο που μεταφέρουν επάνω τους, αλλά, ο κανόνας είναι σε τέτοιες περιπτώσεις , αυτές οι ψυχές να μην επιθυμούν να θεραπευτούν και επίσης να μην ζητούν την θεραπεία. Και υπάρχει μόνο ένας τρόπος για να βοηθήσετε αυτές τις ψυχές : όταν αυτός ο άνθρωπος ο οποίος βρίσκεται πιό κοντά σε μιά τέτοια ψυχή και είναι ο πιό αγαπημένος, το βιώνει αυτό ως ένα αβάσταχτο φορτίο και ζητά την θεραπεία για λογαριασμό τους.

Έτσι λοιπόν, ένας άνθρωπος πρέπει να πιστέψει στη θεραπεία και πρέπει να ζητήσει τη θεραπεία. Μόνο όταν αυτές οι δύο προϋποθέσεις τηρούνται μπορεί κάποιος να αρχίσει να θεραπεύει. Κάθε φορά πρίν να αρχίσει κάποιος να θεραπεύει πρέπει να αναγνωρίσει την αιτία της ασθένειας. Ο Ανώτερος Νόμος μπορεί να σας επιτρέψει να κάνετε την θεραπεία ή να μην σας επιτρέψει να την κάνετε. Γιατί για να θεραπεύσετε πρέπει βεβαίως να έχετε τον «μανδύα» ενός θεραπευτή, ο οποίος σας επιτρέπει να θεραπεύετε με τη βοήθεια της Θείας Χάρης και με την Θεϊκή Ενέργεια.

Όλα τα άλλα είδη θεραπείας είναι ψεύτικες πρακτικές, οι οποίες με την βοήθεια κάποιων επιδέξιων μεθόδων, απλώς μετακινούν την αρνητική ενέργεια που είναι ο λόγος της ασθένειας σε μία άλλη θέση ή αναστέλλουν προσωρινά την δράση η την επίδραση της.

Τα ερωτήματα σχετικά με την θεραπεία είναι πολύ λεπτά και πολύ σοβαρά. Παρατηρώ λοιπόν με μεγάλη προσοχή μερικούς πρόσφατα νεο-εμφανιζόμενους θεραπευτές, οι οποίοι πειραματίζονται με τη Θεϊκή ενέργεια, και οι οποίοι, μερικές φορές δεν έχουν κάν περάσει ακόμα από τις αρχικές μυήσεις, οι οποίες θα τους επιτρέψουν να δουλεύουν με την Θεϊκή ενέργεια, και να θεραπεύουν. Πάρα πολλοί αυτοαποκαλούμενοι θεραπευτές δεν έχουν καμία πρόσβαση στην πηγή της Θεϊκής Ενέργειας, και όλοι τους οι χειρισμοί ακόμα κι αν προσφέρουν κάποια προσωρινή ανακούφιση, ουσιαστικά, επιδεινώνουν την την κατάσταση ενός ασθενή.

Επιτρέψτέ μου να σας εξηγήσω.

Ο λόγος των ασθενειών σας είναι η αρνητική ενέργεια η οποία συσσωρεύεται μέσα
στην αύρα σας εξ’αιτίας των λανθασμένων ενεργειών, των σκέψεων και των συναισθημάτων που εσείς εκδηλώσατε σε αυτήν την ζωή ή στις προηγούμενες ζωές σας. Εξετάζουμε τώρα τους λόγους των ασθενειών της πλειοψηφίας της ανθρωπότητας, αλλά όχι εκείνες τις περιπτώσεις, όταν κάποιος εσκεμμένα παίρνει πάνω του την ασθένεια ως φορτίο.

Αυτή η αρνητική σας ενέργειά, η οποία είναι και ο αληθινός λόγος της ασθένειας, και η οποία σχηματίστηκε ως αποτέλεσμα των ακατάλληλων ενεργειών σας, πρέπει να αποσύρεται από την αύρα σας. Κατόπιν θα μπορέσετε να θεραπευτείτε και να αναρρώσετε.

Η Θεία Χάρις η οποία είναι απαραίτητη για τη θεραπεία σας μπορεί να σας δοθεί ,και μπορεί να μην σας δοθεί . Όλα εξαρτώνται από το βάρος εκείνου του karma, το οποίο είναι και ο πραγματικός λόγος της ασθένειά σας. Επομένως η άδεια για να θεραπευθεί κάποιος πρέπει να ληφθεί ’νωθεν (στμ. ή και Έσωθεν) .Οι άνθρωποι, που αυτοπροσδιορίζονται ως θεραπευτές ή που προσποιούνται τους θεραπευτές, σαν κανόνα, δεν έχουν φτάσει στο απαιτούμενο μυητικό επίπεδο το οποίο θα τους επιτρέπει να γνωρίζουν τη Θέληση του Θεού και να έχουν τον απαραίτητο σεβασμό όσον αφορά κάθε άνθρωπο που αναζητά την θεραπεία. Αλλά η επιθυμία τους να κερδίσουν χρήματα, τους υποκινεί να χρησιμοποιούν μερικές καθορισμένες μεθόδους, για να μετακινήσουν την ενέργεια, ώστε να ανακουφίσουν προσωρινά την κατάσταση του ασθενή. Μερικές από αυτές τις μεθόδους που χρησιμοποιούν δημιουργούν νέο karma το οποίο επικάθεται πάνω σε έναν τέτοιο θεραπευτή. Οι πιό ικανοί από αυτούς μπορούν ακόμη και να
αποφύγουν αυτό το karma, το οποίο θα έπεφτε πάνω τους, αλλά με τέτοιο τρόπο ώστε να επιβαρυνθεί το karma του ασθενή, ο οποίος ζήτησε την βοήθεια τους.

Όταν ο Ανώτερος Νόμος επιτρέπει σε έναν αληθινό θεραπευτή να εκπληρώσει την θεραπεία, τότε κατά κανόνα, η απόφαση που λαμβάνεται για τη θεραπεία βασίζεται στο καλό karma το οποίο έχει ένας άνθρωπος, και το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την θεραπεία του. Είτε η ψυχή αυτού του ατόμου είτε το ίδιο το άτομο έχουν συνειδητοποιήσει πλήρως ότι εκείνες οι πράξεις οι οποίες επέφεραν την ασθένεια ήταν ακατάλληλες, και έτσι αποφάσισε με σταθερότητα και με την εξωτερική του συνείδησή να μην επαναλάβει ποτέ ξανά αυτές τις ενέργειες. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο μετά την θεραπεία έλεγα: «Πήγαινε και μην αμαρτήσεις ξανά»."

Ο αληθινός θεραπευτής διακρίνει καλά τα αίτια των ασθενειών των ανθρώπων και βλέπει ποιος μπορεί να θεραπευθεί, και ποιος όχι. Η Θεϊκή Ενέργεια χρησιμοποιείται για τη θεραπεία. Ο αληθινός θεραπευτής παίρνει την αρνητική ενέργεια μακριά από έναν ασθενή και γεμίζει την αύρα του με αγνή Θεϊκή Ενέργεια. Μπορεί να γίνει διανοητικά ή και μέσω της απευθείας τοποθέτησης των χεριών του θεραπευτή στον ασθενή.

Η θεραπεία αποτελεί ουσιαστικά την ανταλλαγή της ενέργειας μεταξύ ενός θεραπευτή και του ανθρώπου που θεραπεύεται. Πραγματοποιείται μία ροή της αρνητικής ενέργειας προς τον θεραπευτή και της Θεϊκής Ενέργειας προς το πρόσωπο που θεραπεύεται. Ο Ανώτερος νόμος ρυθμίζει αυτήν την διαδικασία της ροής της ενέργειας. Σε αυτήν την περίπτωση δεν δημιουργείται νέο karma και κατά τη διάρκεια της θεραπείας δίνεται πραγματική βοήθεια στον ασθενή. Από την στιγμή που ο θεραπευτής βρίσκεται σε ένα ανώτερο μυητικό επίπεδο και κατέχει τον «Μανδύα» του θεραπευτή, η αρνητική ενέργεια, που παίρνει πάνω του, κατά κανόνα δεν μπορεί να τον βλάψει. Με την βοήθεια των chakras του θεραπευτή πραγματοποιείται η μεταστοιχείωση, ο μετασχηματισμός, και το «κάψιμο» οποιασδήποτε αρνητικής ενέργειας. Στην ουσία, η διαδικασία της εκμηδένισης της αρνητικής ενέργειας, που λαμβάνεται από έναν ασθενή, είναι ανάλογη με την ίδια διαδικασία που χρησιμοποιείται κατά τη διάρκεια της μεταστοιχείωσης του karma του κόσμου το οποίο κάποιοι πνευματικά προχωρημένοι άνθρωποι παίρνουν πάνω τους οι ίδιοι.

Όσο υψηλότερα είναι τα πνευματικά επιτεύγματα ενός θεραπευτή , τόσο πιό γρήγορη είναι και η διαδικασία της μεταστοιχείωσης της αρνητικήςενέργειας στην αύρα του.

Εννοείται, ότι εάν το άτομο που θεραπεύτηκε, συνεχίζει να επαναλαμβάνει τις πράξεις οι οποίες ήταν και ο λόγος της ασθένειάς του, τότε η ασθένεια θα επιστρέψει με αυτήν ή με κάποια άλλη μορφή. Επομένως, στην πραγματικότητα η θεραπεία ενός προσώπου πραγματοποιείται με τη βοήθειά του, με την βοήθεια της συνείδησής του. Και όσο υψηλότερο είναι το επίπεδο της ανάπτυξής του, τόσο ευκολότερη θα είναι. Η θεραπεία είναι πολύ στενά συνδεμένη με το επίπεδο της συνείδησης ενός ανθρώπου.

Και λέγοντας «το επίπεδο της συνείδησης» δεν υπονοείται η διανοητική ανάπτυξη, η ικανότητα της ομιλίας και το φυσικό μυαλό. Πολλοί απλοί άνθρωποι, οι οποίοιδεν έχουν αποκτήσει κάποια ιδιαίτερη εκπαίδευση, μερικές φορές, έχουν ένα πολύ υψηλότερο επίπεδό συνείδησης από τους ανθρώπους, οι οποίοι είναι έξοχα εκπαιδευμένοι και οι οποίοι κρατούν τις υψηλές θέσεις.

Ενδεχομένως, το θέμα των θεραπευτών να έχει προκύψει στις ζωές κάποιων από σας. Και ίσως ακόμη να απευθυνθήκατε σε κάποιον από αυτούς, και να λάβατε κάποια θεραπεία γιά τις ασθένειές σας. Εντούτοις, θα πρέπει να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί . Επειδή πάρα πολλοί από αυτούς δεν έχουν εκείνα τα πνευματικά επιτεύγματα, τα οποία θα τους επέτρεπαν να κάνουν τη θεραπεία στο όνομα του Θεού και με τη βοήθεια της Θεϊκής ενέργειας.

Και εάν το επίπεδο των δικών σας πνευματικών επιτευγμάτων είναι πολύ πιό υψηλό από το επίπεδο των πνευματικών επιτευγμάτων του εκάστοτε θεραπευτή, τότε κατά την διάρκεια της αποκαλούμενης θεραπείας θα συμβεί η ακριβώς αντίθετη διαδικασία. Δηλαδή δεν θα είναι ο θεραπευτής που θα πάρει την αρνητική ενέργειά από εσάς, αλλά θα είστε εσείς που θα πάρετε στην αύρα σας την αρνητική ενέργεια, η οποία υπάρχει μέσα στην αύρα ενός τέτοιου θεραπευτή. Και θα ήταν καλά, εάν θα παίρνατε μόνο την αρνητική ενέργεια του θεραπευτή και όχι επίσης όλων των ασθενών, τους οποίους πρόσφατα θεράπευσε.

Κάποιος μπορεί έμμεσα να κρίνει εάν ένας θεραπευτής είναι αληθινός από δύο πράγματα. Ένας αληθινός θεραπευτής θεραπεύει όχι το σώμα σας, αλλά θεραπεύει την ψυχή σας. Αυτός είναι αυτός που σας βοηθά να αποκαλύψετε τους λόγους που σας οδήγησαν στην ασθένειά σας. Θα σας προτρέψει να κοιτάξετε σε εκείνα τα σημεία του εαυτού σας τα οποία αποτελούν και τις πραγματικές αιτίες της ασθένειάς σας. Και, δεύτερον, εφ' όσον το δώρο της θεραπείας είναι ένα δώρο από τον Θεό, ο αληθινός θεραπευτής δεν θα πάρει ποτέ χρήματα από σας για τη θεραπεία. Έχει λάβει αυτό το δώρο δωρεάν και έτσι το προσφέρει δωρεάν. Αλλά μην ξεχάσετε ποτέ ότι με κάποιον τρόπο θα πρέπει να πληρώσετε για τη θεραπεία, την οποία λάβατε. Και πάντα να θυμάστε ότι είναι ο Θεός αυτός ο οποίος είναι ο πραγματικός θεραπευτής. Όσο γιά τον άνθρωπο, (θεραπευτή) αυτός απλά τίθεται στη διάθεση της Ανώτερης Δύναμης προκειμένου να εκτελεί την υπηρεσία του στην στη ζωή και να ανακουφίζει τα βάσανα των ανθρώπων.

Σήμερα είχαμε μια πολύ σημαντική συζήτηση για τη θεραπεία. Και σκέφτομαι
ότι κάθε ένας από σας θα αποκομίσει το απαραίτητο όφελος για τον εαυτό του από αυτή την συνομιλία.

ΕΙΜΑΙ ο Ιησούς, θεραπευτής των ψυχών σας.
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

εάν το επίπεδο των δικών σας πνευματικών επιτευγμάτων είναι πολύ πιό υψηλό από το επίπεδο των πνευματικών επιτευγμάτων του εκάστοτε θεραπευτή, τότε κατά την διάρκεια της αποκαλούμενης θεραπείας θα συμβεί η ακριβώς αντίθετη διαδικασία.

Αυτο για την...αντιστροφη των ρόλων μεταξυ θεραπευτη και θεραπευόμενου,ούτε είχε περάσει ποτέ απο το νου μου! :-o
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:-? :-? :-?

Κρατάω επιφυλάξεις...

α) Αυτό το πάρε-δόσε με το κάρμα, ποτέ δεν μου άρεσε σαν λογική.

β) Κάποιες φορές χρειαζόμαστε μία τέτοια "επιφανειακή" θεραπεία για να ανακουφιστούμε και να πάρουμε δυνάμεις να συνεχίσουμε.

γ) Πιστεύω ότι όλοι μπορούν να θεραπευτούν, άμα το θελήσουν.

δ) Πιστεύω ότι άμα ο θεραπευτής κάνει σωστά ό,τι είναι να κάνει, δεν θα υπάρξει τέτοια αντιστροφή ενέργειας.

ε) Τελικά δεν έχω καταλάβει: υπάρχει θεός ναι ή όχι; :P

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τελικά δεν έχω καταλάβει: υπάρχει θεός ναι ή όχι;
και ποιός περιμένεις να σου απαντήσει Θοδωράκο? :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Το είπα περισσότερο αστειευόμενος, γιατί από την μία οι μεν μιλάνε περί θεού, θείας χάρης, θελήματός Του και τα σχετικά, και οι δε λένε ότι αυτό είναι περιοριστικό, ότι μέσα μας είναι ο θεός κλπ. Δεν γίνεται να αποφασήσουν κάποια στιγμή; :P
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ARTYADIS έγραψε:Μερικές από αυτές τις μεθόδους που χρησιμοποιούν δημιουργούν νέο karma το οποίο επικάθεται πάνω σε έναν τέτοιο θεραπευτή. Οι πιό ικανοί από αυτούς μπορούν ακόμη και να αποφύγουν αυτό το karma, το οποίο θα έπεφτε πάνω τους, αλλά με τέτοιο τρόπο ώστε να επιβαρυνθεί το karma του ασθενή, ο οποίος ζήτησε την βοήθεια τους.
Δεν είναι το μόνο σημείο, αλλά εκείνο που με τσούγκλισε περισσότερο.
Κρατώ κι εγώ επιφυλάξεις ως προς αν πράγματι αυτά είναι λόγια του Ιησού...

Δεν ακυρώνω όλο το κείμενο πάντως

Ευχαριστούμε Δημητρούλα :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μερικές από αυτές τις μεθόδους που χρησιμοποιούν δημιουργούν νέο karma το οποίο επικάθεται πάνω σε έναν τέτοιο θεραπευτή. Οι πιό ικανοί από αυτούς μπορούν ακόμη και να
αποφύγουν αυτό το karma, το οποίο θα έπεφτε πάνω τους, αλλά με τέτοιο τρόπο ώστε να επιβαρυνθεί το karma του ασθενή, ο οποίος ζήτησε την βοήθεια τους.
:? :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Βασουλα τι λες για το κειμενο? :-?

:x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θοδωρής έγραψε:Το είπα περισσότερο αστειευόμενος, γιατί από την μία οι μεν μιλάνε περί θεού, θείας χάρης, θελήματός Του και τα σχετικά, και οι δε λένε ότι αυτό είναι περιοριστικό, ότι μέσα μας είναι ο θεός κλπ. Δεν γίνεται να αποφασήσουν κάποια στιγμή; :P
Είναι δύσκολο να εξηγηθεί ο θεός Θοδωράκο...

Οπότε το μόνο που σου εύχομαι είναι να τύχεις της δικής σου αποκάλυψης...

Κανείς δεν θα στο εξηγησει αυτό που ρωτάς...Γιατί όποιος στο εξηγήσει, να ξέρεις ότι ούτε ο ίδιος ξέρει...

Περιέχει μια πληρότητα η επαφή μαζί του...Και αν αυτή είχε όνομα μπορεί να ονομαζόταν και Χάρις!

Το βαθύτερο νόημα της θέλησης του, είναι να μην έχεις επιλογές μεταξύ κακού και καλού...Να έχεις μόνο το Αγαθό μέσα σου...

Ζήτησε και θα σου δοθεί...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

^tasoulis^ έγραψε:Βασουλα τι λες για το κειμενο? :-?

:x

δεν μπορώ να κρίνω κανέναν Τασούλη...

Αν λέει ότι πήρε μήνυμα απο τον Ιησού, ας το νιώσει ο καθένας μέσα του αν είναι αλήθεια...

Αλλιώς τι? θα σχολιάζουμε ο ένας τα μηνύματα του άλλου?

Εγώ νιώθω τι έχω πάρει από εκείνον...και με αυτό πορεύομαι!

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μόνο εδώ παρατηρώ μιαν αντίφαση και από όσο γνωρίζω ποτέ δεν υπάρχουν αντιφάσεις στα μηνύματα του Ιησού...
ο αληθινός θεραπευτής δεν θα πάρει ποτέ χρήματα από σας για τη θεραπεία. Έχει λάβει αυτό το δώρο δωρεάν και έτσι το προσφέρει δωρεάν. Αλλά μην ξεχάσετε ποτέ ότι με κάποιον τρόπο θα πρέπει να πληρώσετε για τη θεραπεία, την οποία λάβατε
η θεραπεία δεν χρειάζεται καμία ανταλλαγή ή ανταμοιβή...Αυτά είναι ανθρώπινα καμώματα...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μεσα μου..δεν νομιζω πως θα μιλουσε ετσι ο Ιησους.. @};-
Δεν ξερω κιολας... :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νιώσε Τασούλη στην καρδιά σου την αλήθεια! :x

Δεν υπάρχει άλλο μέτρο σύγκρισης! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”