Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλληνες!

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δημητρούλα από οτι με πληροφόρησε η αδερφή μου, στο εξής κάνεις δεν κάνεις δήλωση, τους φόρους που θέλουν θα στους πάρουν...Μας έχουν όλους online...Έτσι είτε πληρώσουμε, είτε δεν πληρώσουμε, αυτά που θέλουν αυτοί σαν "χρωστούμενα" θα στα πάρουν από μισθούς και συντάξεις...
Φρίκη
Είμαστε χαμένοι από χέρι.. το ξέρω.. Χθες το συζήτησα κι εγώ με μια φίλη μου που είναι σε πρόγραμμα αγροτών, και μου έλεγε ότι αν δεν κάνει φορολογική δήλωση, δεν θα μπορεί να συμμετέχει στο πρόγραμμα ή να παίρνει τις επιδοτήσεις. Κι αυτό είναι μία περίιπτωση. Σκέψου και άλλες τόσες που για κάποιο λόγο χρειάζονται απαραίτητα δήλωση.

Είμαστε χαμένοι.. το μόνο που μας σώζει (αν) είναι η ψήφος μας και το κατά πόσο θα πάρουμε μόνοι μας τις τύχες μας στα χέρια μας.

Δηλ. μην περιμένουμε από τον Τσίπρα ή από τον κάθε Τσίπρα να μας σώσει μόνος του. Αυτό είναι αδύνατον. Τέρμα οι σωτήρες. Ακόμα και να τον βγάλουμε, που το εύχομαι, θα πρέπει να τον στηρίξουμε με όλη τη δύναμη της ψυχής μας και μάλιστα ενεργά. Όπως έγινε στο Εκουαδόρ.

Σκεφτείτε μόνο το τι έχει να αντιμετωπίσει. Χωρίς την στήριξη του κόσμου δεν θα μπορέσει να κάνει τίποτα. Δεν γίνεται πια να αφήνουμε τη ζωή μας στα χέρια των άλλων.
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18675
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Μάνος »

[quote="Δήμητρα']Δεν γίνεται πια να αφήνουμε τη ζωή μας στα χέρια των άλλων.[/quote]
:eusa-naughty: :eusa-naughty: :eusa-naughty:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Vasoula »

Δημητρούλα, η κοινωνία είμαστε εμείς, καρδούλα...

αν αφηνόμαστε στα χέρια των άλλων, είναι ακριβώς το ίδιο όταν αφηνόμαστε συναισθηματικά στα χέρια των γονιών, συντρόφων μας...

Η Θεραπεία δεν αφορά παρά το πόσο ώριμα μπορούμε να είμαστε ο Εαυτός μας...Η κοινωνία δεν αφορά από το πόσο ώριμα μπορούμε να συμμετέχουμε σ' αυτήν, με τον Εαυτό μας...

Είτε στην κοινωνία, είτε στις προσωπικές μας σχέσεις, συμμετέχουμε πάντα με την ίδια ανωριμότητα...Περιμένουμε τους άλλους να μας καλύψουν τα κενά...

Δυστυχώς η Θεραπεία της κοινωνίας, αφορά την Θεραπεία του καθενός μας...Δεν είναι κάτι που γίνεται τυχαία ή μοιραία...

Ξέρεις έλεγα και ήξερα πάντα, πως η Θεραπεία θα ξεκινήσει από εμένα...Και αν εγώ είμαι ένας υγιής οργανισμός, με το "ανοσοποιητικό" μου σε αρμονική λειτουργία, δεν θα φοβάμαι μήπως κολλήσω από την περιρρέουσα "ασθένεια"...

Αν δεν ευνοώ την ζωή των εθίμων, δεν θα ευνοώ και την ασθένεια, σε ένα μικρό ΄μέρος της ανθρωπότητας...Ότι είναι να αντέξω, θα το αντέξω, ότι είναι να αλλάξω, θα το αλλάξω...Εγώ μόνη μου!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ότι είναι να αντέξω, θα το αντέξω, ότι είναι να αλλάξω, θα το αλλάξω...Εγώ μόνη μου!
Αυτή τη φράση τη σκέφτομαι συνέχεια Βασούλα μου.. συνέχεια.. @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι καρδούλα, να την σκέφτεσαι...
Θεωρώ ότι η μιζέρια είναι ακόμα χειρότερη από την οικονομική κρίση...
Το να τρώγεσαι συνεχώς με το τι κάνουν οι άλλοι, σε κάνει να χάνεις ένα μέρος από την αρμονία σου...
Και επειδή είμαστε σύνολο και οι αλληλεπιδράσεις μεταξύ μας σταθερές, εγώ σκέφτομαι ότι αν η ασθένεια του άλλου δεν με φοβίζει, τότε μπορώ να ζω στο σύνολο υγιής, όπως και να είναι οι άλλοι...Ίσως η δική μου "υγεία" καταφέρει να επιδράσει στο σύνολο, αντί να αφήσω το σύνολο να επιδράσει στην "υγεία" μου...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Έτσι είναι ψυχή μου όμορφη! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30040
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε: Και επειδή είμαστε σύνολο και οι αλληλεπιδράσεις μεταξύ μας σταθερές, εγώ σκέφτομαι ότι αν η ασθένεια του άλλου δεν με φοβίζει, τότε μπορώ να ζω στο σύνολο υγιής, όπως και να είναι οι άλλοι...Ίσως η δική μου "υγεία" καταφέρει να επιδράσει στο σύνολο, αντί να αφήσω το σύνολο να επιδράσει στην "υγεία" μου...
@};- @};- :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18675
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Ξέρεις έλεγα και ήξερα πάντα, πως η Θεραπεία θα ξεκινήσει από εμένα...Και αν εγώ είμαι ένας υγιής οργανισμός, με το "ανοσοποιητικό" μου σε αρμονική λειτουργία, δεν θα φοβάμαι μήπως κολλήσω από την περιρρέουσα "ασθένεια"...
Μάνος έγραψε:Και επειδή είμαστε σύνολο και οι αλληλεπιδράσεις μεταξύ μας σταθερές, εγώ σκέφτομαι ότι αν η ασθένεια του άλλου δεν με φοβίζει, τότε μπορώ να ζω στο σύνολο υγιής, όπως και να είναι οι άλλοι...Ίσως η δική μου "υγεία" καταφέρει να επιδράσει στο σύνολο, αντί να αφήσω το σύνολο να επιδράσει στην "υγεία" μου...
O:-) O:-) O:-)
>:d< >:d< >:d<
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33575
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αν δεν ευνοώ την ζωή των εθίμων, δεν θα ευνοώ και την ασθένεια, σε ένα μικρό ΄μέρος της ανθρωπότητας...Ότι είναι να αντέξω, θα το αντέξω, ότι είναι να αλλάξω, θα το αλλάξω...Εγώ μόνη μου!
@};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:αν αφηνόμαστε στα χέρια των άλλων, είναι ακριβώς το ίδιο όταν αφηνόμαστε συναισθηματικά στα χέρια των γονιών, συντρόφων μας...

Η Θεραπεία δεν αφορά παρά το πόσο ώριμα μπορούμε να είμαστε ο Εαυτός μας...Η κοινωνία δεν αφορά από το πόσο ώριμα μπορούμε να συμμετέχουμε σ' αυτήν, με τον Εαυτό μας...

Είτε στην κοινωνία, είτε στις προσωπικές μας σχέσεις, συμμετέχουμε πάντα με την ίδια ανωριμότητα...Περιμένουμε τους άλλους να μας καλύψουν τα κενά...
Vaso έγραψε:Ξέρεις έλεγα και ήξερα πάντα, πως η Θεραπεία θα ξεκινήσει από εμένα...Και αν εγώ είμαι ένας υγιής οργανισμός, με το "ανοσοποιητικό" μου σε αρμονική λειτουργία, δεν θα φοβάμαι μήπως κολλήσω από την περιρρέουσα "ασθένεια"...

Αν δεν ευνοώ την ζωή των εθίμων, δεν θα ευνοώ και την ασθένεια, σε ένα μικρό ΄μέρος της ανθρωπότητας...Ότι είναι να αντέξω, θα το αντέξω, ότι είναι να αλλάξω, θα το αλλάξω...Εγώ μόνη μου!
Vaso έγραψε:Ίσως η δική μου "υγεία" καταφέρει να επιδράσει στο σύνολο, αντί να αφήσω το σύνολο να επιδράσει στην "υγεία" μου...
O:-) @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24674
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Vaso έγραψε:Ναι καρδούλα, να την σκέφτεσαι...
Θεωρώ ότι η μιζέρια είναι ακόμα χειρότερη από την οικονομική κρίση...
Το να τρώγεσαι συνεχώς με το τι κάνουν οι άλλοι, σε κάνει να χάνεις ένα μέρος από την αρμονία σου...
Και επειδή είμαστε σύνολο και οι αλληλεπιδράσεις μεταξύ μας σταθερές, εγώ σκέφτομαι ότι αν η ασθένεια του άλλου δεν με φοβίζει, τότε μπορώ να ζω στο σύνολο υγιής, όπως και να είναι οι άλλοι...Ίσως η δική μου "υγεία" καταφέρει να επιδράσει στο σύνολο, αντί να αφήσω το σύνολο να επιδράσει στην "υγεία" μου...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
:x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33635
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Annoula »

:x :x @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23530
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σσσσςςς.......... Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλλην

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ίσως η δική μου "υγεία" καταφέρει να επιδράσει στο σύνολο, αντί να αφήσω το σύνολο να επιδράσει στην "υγεία" μου...
:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”