ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Annoula »

Σίγουρα Sijune21 κάθε βοήθεια είναι δεκτή, αλλά τη δουλειά την κάνουμε εμείς, δεν μπορεί να την κάνει κανείς για εμάς. Οπότε ας ξεκινήσουμε από εμάς, να νιώσουμε το μέσα μας και θα έρθει και η κατάλληλη βοήθεια. Συνήθως στο αντίθετο αφήνουμε τη θεραπεία μας στα χέρια κάποιου άλλου, επαναπαυόμαστε και δεν κάνουμε το βήμα που μας αναλογεί. @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

Όταν κάνουμε αυτοθεραπεια ρέικι,τα τσάκρα μας εμπλέκονται στην διαδικασία αυτή,εννοώ πως αν υπάρχει κάποιο μπλοκάρισμα,γίνεται καθαρισμός αυτού?
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Sijune καλησπέρα…
Μου θυμίζεις λίγο τον εαυτό μου όταν ξεκίνησα την διαδρομή μου. Ζητούσα απαντήσεις εκλογικευμένες για όλα! Είχε σχεδόν γίνει καραμέλα η ατάκα «καλή η θεωρία όμως πρακτικά τι κάνουμε…;»
Μου πήρε καιρό να καταλάβω πόσο «στενές» ήταν τελικά για μένα οι απαντήσεις που ζητούσα…
Η κάθε μια εμπειρία είναι διαφορετική. Προσωπικά θεωρώ πως τα κέντρα μας εμπλέκονται παντού! Στην θεραπεία μας…, στις πράξεις μας…, στις σκέψεις μας…, στις αποφάσεις μας…, στη ζωή μας…
Αυτή φυσικά είναι η δική μου άποψη, βάσει όλων όσων έχω εντοπίσει από τον εαυτό μου…
>:d< >:d< >:d<
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Sijune21 (παρεπιπτόντως μήπως τώρα που γνωριστήκαμε μας πεις το όνομα σου, γιατί με δυσκολεύει λίγο το ψευδώνυμο :pray:
Αν θέλεις βέβαια... )

Λοιπόν...
Ρωτάς για ξεμπλοκάρισμα των κέντρων κατά την αυτοθεραπεία...

Μήπως να αναρωτηθείς γιατι να ειναι μπλοκαρισμένα?

Η λέξη "μπλοκάρισμα" είναι πολύ της μόδας στους "πνευματικούς" κύκλους...όπως και το ξεμπλοκάρισμα με διάφορες τεχνικές...

Αν κάποιο κέντρο σου είναι μπλοκαρισμένο, εκτός από το φυσικό σώμα και τα πέριξ αυτού όργανα, υπάρχει και ένας ψυχολογικός παράγοντας που τα μπλοκάρει...
Ε, αυτός, δεν ξεμπλοκάρει μαγικά...

Αν μπεις σοβαρά στον δρόμο της θεραπείας, θα ανακαλύψεις θαυμάσια πράγματα για εσένα, που μπορεί στην αρχή να σε ζορίσουν, αλλά σίγουρα θα σου ανοίξουν και τον δρόμο για την πιο βαθιά ουσία των διαφόρων μπλοκαρισμάτων που συμβαίνουν

Το φυσιολογικό για έναν άνθρωπο είναι να ρέει η ενέργεια του, όταν συνδέεται με το Πνεύμα του...
Αν δεν ρέει και δημιουργεί προβλήματα, τότε εμείς επιδράμε σ' αυτό το εμπόδιο για να το εξαλείψουμε

Αν έχεις ένα υπόγειο πχ. που πλημμυρίζει, δεν θα φέρεις απλά μια αντλία να βγάλεις τα νερά...Αυτό είναι μία λύση πρώτου επιπέδου...
Σε δεύτερο επίπεδο θα πρέπει να ανακαλύψεις γιατί πλημμυρίζει το υπόγειο σου και να λύσεις το πρόβλημα από την ρίζα του...


Ο Δρόμος του Ρέικι ειναι εύκολος και δύσκολος...είναι επιφανειακός και βαθύτερος...
Όσοι διάλεξαν τον εύκολο, εγκατέλειψαν πολυ γρήγορα...

Όλα είναι επιλογές

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

Μάνος έγραψε: 08 Σεπ 2023 11:37 pm Sijune καλησπέρα…
Μου θυμίζεις λίγο τον εαυτό μου όταν ξεκίνησα την διαδρομή μου. Ζητούσα απαντήσεις εκλογικευμένες για όλα! Είχε σχεδόν γίνει καραμέλα η ατάκα «καλή η θεωρία όμως πρακτικά τι κάνουμε…;»
Μου πήρε καιρό να καταλάβω πόσο «στενές» ήταν τελικά για μένα οι απαντήσεις που ζητούσα…
Η κάθε μια εμπειρία είναι διαφορετική. Προσωπικά θεωρώ πως τα κέντρα μας εμπλέκονται παντού! Στην θεραπεία μας…, στις πράξεις μας…, στις σκέψεις μας…, στις αποφάσεις μας…, στη ζωή μας…
Αυτή φυσικά είναι η δική μου άποψη, βάσει όλων όσων έχω εντοπίσει από τον εαυτό μου…
>:d< >:d< >:d<
:x :x :x
Δεν εχεις καποιο αδικο,ειμαι στην φαση της αναζητησης,εχω αποριες,δεν εχω ανακαλυψει τι σημαινει συμπαντικη ενεργεια,οπως αυτη αποκαλειται,για αλλους ρεικι,για αλλους ιοχρουν πυρ και παει λεγοντας.να καταλαβω τι ειναι θεραπεια,αυτοθεραπεια,ανωτερος η εσωτερικος εαυτος,εχω πολλα να μαθω. ;)

Οπως εχω αναφερει,εχω κανει καποιες συνεδριες ρεικι,καποιες συνεδριες καθαρισμου των τσακρα,χωρις να θεωρω οτι θα γινει κατι η θα αλλαξει απο την επομενη ημερα η καθημερινοτητα μου,απλως ηθελα να δοκιμασω.
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Και πολύ καλά κάνεις…!!!
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Sijune21 έγραψε: 10 Σεπ 2023 3:52 pm
Οπως εχω αναφερει,εχω κανει καποιες συνεδριες ρεικι,καποιες συνεδριες καθαρισμου των τσακρα χωρις να θεωρω οτι θα γινει κατι η θα αλλαξει απο την επομενη ημερα η καθημερινοτητα μου,απλως ηθελα να δοκιμασω.
Sijune 21 καλημέρα :x
χωρις να θεωρω οτι θα γινει κατι η θα αλλαξει απο την επομενη ημερα η καθημερινοτητα μου,
Καπως ετσι γνωρισα το ρεικι....
"Το μαγικο ραβδακι που θα μου αλλαζε την μιζερη ζωη που ζουσα :tosser: 8-} 8-} 8-}
Ποιος θα την αλλαξει????
Αν Οχι Εγω?????? :-? :x
Και αν "δεν θεωρω" οτι μπορω να αλλαξω αυτο που με δυσκολευει -μπλοκαρει-
α-σθενει...τοτε ποιος ο λογος ν ασχοληθω ?????:-b :-b :-b
Μου θυμιζει τις διαιτες που κανουμε να χασουμε καποια κιλα....γεματοι ενθουσιασμο το επικοινωνουμε σε ολους.....
Ολοι μας συγχαιρουν για τα αποτελεσματα....και εμεις καμαρωνουμε που τα καταφεραμε......και οταν τελειωσει ο περιορισμος...που "καποιος"αλλος εν προκειμενω ο διαιτολογος...μας"επεβαλε" ξαναγυρναμε στις ιδιες συνθηκες και με περισσοτερα κιλα :doh: :))
Αυτο που εμαθα τοσα χρονια ειναι οτι τιποτα δεν γινεται μαγικα και κανεις δεν θ ασχοληθει ν αλλαξει αυτο που Εμενα δυσκολευει........ :x :x :x
Με πολυ παρατηρηση ..Εργασια κ πολυ πολυ Πρακτικη εξασκηση πολλες αποτυχιες
"με αιμα δακρυα και ιδρωτα"
Που λεει κ ο Σακης <:-p 8-} 8-} 8-} =))
Βημα Βημα ,με υπομονη ...Επιμονη κ Πιστη οτι θα τα καταφερω ....καθως εδω μεσα στο Σπιτι αυτο βρηκα πολλους πολλους Ανθρωπους που γιναν Εμπνευση κ Φωτεινο
παραδειγμα ...μπορεσα ν αλλαξω παρα πολλα απ αυτα που με δυσκολευανε.....και ΣΥΝΕΧΙΖΩ..... καθε φορα ν ανακαλυπτω κ κατι ακομα....που "θα ηθελα"να ειναι αλλιως κ γινεται ο στοχος.....η διαδρομη μου....Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!! :romance-heartbeating: @};-
Ολα Γινονται με Αποφαση Δεσμευση κ Συνεπεια......γιατι ΕΓΩ ΕΠΙΛΕΓΩ να Θελω ν Αλλαξω αυτο που με μπλοκαρει
-δυσκολευει-α-σθενει.... >:d< @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

margaritarenia έγραψε: 11 Σεπ 2023 6:30 am
χωρις να θεωρω οτι θα γινει κατι η θα αλλαξει απο την επομενη ημερα η καθημερινοτητα μου,
Αυτο που εμαθα τοσα χρονια ειναι οτι τιποτα δεν γινεται μαγικα και κανεις δεν θ ασχοληθει ν αλλαξει αυτο που Εμενα δυσκολευει........ :x :x :x

Με πολυ παρατηρηση ..Εργασια κ πολυ πολυ Πρακτικη εξασκηση πολλες αποτυχιες

Βημα Βημα ,με υπομονη ...Επιμονη κ Πιστη οτι θα τα καταφερω ....καθως εδω μεσα στο Σπιτι αυτο βρηκα πολλους πολλους Ανθρωπους που γιναν Εμπνευση κ Φωτεινο

παραδειγμα ...μπορεσα ν αλλαξω παρα πολλα απ αυτα που με δυσκολευανε.....και ΣΥΝΕΧΙΖΩ..... καθε φορα ν ανακαλυπτω κ κατι ακομα....που "θα ηθελα"να ειναι αλλιως κ γινεται ο στοχος.....η διαδρομη μου....Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!! :romance-heartbeating: @};-

Ολα Γινονται με Αποφαση Δεσμευση κ Συνεπεια......γιατι ΕΓΩ ΕΠΙΛΕΓΩ να Θελω ν Αλλαξω αυτο που με μπλοκαρει
-δυσκολευει-α-σθενει.... >:d< @};-
Έχει γίνει σαφές,ότι το ρέικι,είναι ολιστική και εναλλακτική θεραπευτική προσέγγιση,χωρίς να υποκαθιστά την επιστήμη η την ιατρική,δηλαδή αν έχω ένα ψυχολογικό πρόβλημα,θα πάω σε έναν ειδικό ψυχικής υγείας,δεν θα περιμένω η θα έχω προσδοκίες από τις θεραπείες του ρέικι,χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορεί να βοηθήσει ως ένα βαθμό.

Εύστοχο το παράδειγμα σου με την δίαιτα,γι'αυτό αρκετοί τα παρατάνε στον α βαθμό και ούτε ασχολούνται έπειτα,επειδη είχαν ενθουσιασμό και είχαν πιστέψει ότι το ρέικι μπορεί να τους λύσει δια μαγείας τα κάθε είδους προβλήματα που αντιμετώπισαν,όταν διαπίστωσαν πως δεν είναι έτσι τα πράγματα,έφυγαν από την συμπαντική ενέργεια.

Οι ενεργειακοί θεραπευτές φέρουν κάποια ευθύνη σε αυτό,επειδή έχουν εμπορευματοποίησει υπερβολικά το θέμα συμπαντική ενέργεια,"ααα,έχεις κακό μάτι,θα σου ενεργοποιήσω ένα φυλαχτο με ένα 35ευρω και θα είσαι εντάξει,όλη η αρνητική ενέργεια θα γυρνάει πίσω σε αυτόν που την στέλνει.πχ."

Οι απορίες που μου έρχονται είναι ενός αρχάριου που τώρα άρχισε να ασχολείται αποσπασματικά με το ρέικι,αποτυχίες και απογοητεύσεις θα υπάρξουν,αλλά δεν πιέζομαι για κάτι,ούτε θα πιεστω να κάνω 10 αυτοθεραπειες την ημέρα,ούτε να μάθω 10 διαφορετικές τεχνικές διαλογισμού.
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Οταν εγω ανακαλυψα οτι "ημουν κουκουρουκου" =)) =)) =)) κ πηγα σε ψυχολογο ....πσρατηρησα οτι εκεινος ηταν πιο "κουκουρουκου "απο μενα🤣🤣🤣🤣🤣
Σαν κατι γιατρους υπερβαρους που σου λενε πρεπει να χασετε κιλα :-b :-b :-b
Οπως και να χει
Η ψυχη μας μας καλεσε σ αυτο το μονοπατι του Ρεικι...και αν μη τι αλλο οφειλουμε να ανσκαλυψουμε τα Δωρα που εχει να μας προσφερει >:d< @};- :x
Οσο για την πιεση που γραφεις
Δεν θα κανω 10 συτοθεραπειες μεσα στην μερα.......αλλα οπως οταν πεινασω θα φαω 3 η 4 φορες μεσα στην μερα η αν εχω αγχος θα τρωω ολη την μερα :D :D :D
Ετσι οταν με παρατηρησω να νοιωθω πιεσμενη ,αγχωμενη ,μπλοκαρισμενη????Θα καθισω 2-3 λεπτα στην σιωπη με τα συμβολακια μου να επαναπρογραμματιστω....σαν το GPS ενα πραμα @};-
Και για τις 10 τεχνικες διαλογισμου που λες
Για μενα μετα την καθημερινη αυτοθεραπεια που ειναι οπως π.χ. καθε μερα παιρνω πρωινο γευμα....
Ετσι οπως καθε μερα αναρωτιεμαι "τι θα φαμε "....ετσι δοκιμαζω κ καινουργιες τεχνικες.....αν και τις περισσοτερες κολαω σ ενα φαγητο ;;) O:-) :x
Μικρα μικρα και πρακτικα πραγματακια που ισως να σε βοηθησουν και σενα στην πρακτικη ολων αυτων που ισως να νοιωθεις οτι "σε πιεζουν"..... >:d< @};- @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Annoula »

Sijune21 η άποψή μου ήταν ότι όσο υπάρχει ζήτηση θα υπάρχει και προσφορά. Αν κάποιος ψάχνει τη θεραπεία του έξω από τον εαυτό του και χωρίς να το ψάξει ζητάει λύση θα βρεθεί και ο θεραπευτής που θα του πουλάει το φυλαχτό για 35 ευρώ. Και έτσι θα διαιωνίζεται μια κατάσταση. Ο καθένας από τα 2 μέρη έχει τις δικές του ευθύνες @};-
Όσο για τις απορίες σου, εύλογες είναι, τώρα ψάχνεις σε έναν τομέα, θέλεις να δεις τι γίνεται. Χρειάζεται παρατήρηση εσωτερική και έρευνα. Ερωτήσεις, απορίες, ειλικρίνεια προς τα εσένα για να βρεις τι γίνεται. @};-
Μέσα εδώ στο φόρουμ υπάρχουν πολλα τόπικ και διάλογοι που μπορούν να σε βοηθήσουν στις απορίες σου :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

Annoula έγραψε: 15 Σεπ 2023 8:53 amΌσο για τις απορίες σου, εύλογες είναι, τώρα ψάχνεις σε έναν τομέα, θέλεις να δεις τι γίνεται. Χρειάζεται παρατήρηση εσωτερική και έρευνα. Ερωτήσεις, απορίες, ειλικρίνεια προς τα εσένα για να βρεις τι γίνεται. @};-
Μέσα εδώ στο φόρουμ υπάρχουν πολλα τόπικ και διάλογοι που μπορούν να σε βοηθήσουν στις απορίες σου :x
Προφανως απαιτειται χρονος και αφοσιωση για να υπαρχει εμπειρια και εξελιξη,για παραδειγμα δεν εχω κανει ρεικι τις τελευταιες 2-3 εβδομαδες,χωρις να σημαινει οτι δεν θα συνεχισω παρακατω,απλως ηθελα μια διακοπη.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

διακοπή από τι? από την ενέργεια? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

Vasoula έγραψε: 23 Σεπ 2023 8:55 pm διακοπή από τι? από την ενέργεια? :-?
Όχι,εννοώ από την πρακτική που κάνω.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

πρακτική το βλέπεις ή επαφή με την ενέργεια?

γιατί αν το βλέπεις μόνο σαν πρακτική, καλά κάνεις και διακόπτεις...κάποια στιγμή θα ξεχαστεί όλο αυτό, να είσαι σίγουρος...

Αλλά αν το νιώθεις σαν επαφή με την πνευματική ενέργεια, τι νόημα έχει η διακοπή?

Διακόπτεις την θεραπευτική διαδικασία μόνο όταν έχεις θεραπευτεί, δεν είναι έτσι?

Προσπαθώ να καταλάβω πως το νιώθεις, γι' αυτό και οι ερωτήσεις...


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

Vasoula έγραψε: 24 Σεπ 2023 6:59 pm πρακτική το βλέπεις ή επαφή με την ενέργεια?

γιατί αν το βλέπεις μόνο σαν πρακτική, καλά κάνεις και διακόπτεις...κάποια στιγμή θα ξεχαστεί όλο αυτό, να είσαι σίγουρος...

Αλλά αν το νιώθεις σαν επαφή με την πνευματική ενέργεια, τι νόημα έχει η διακοπή?

Διακόπτεις την θεραπευτική διαδικασία μόνο όταν έχεις θεραπευτεί, δεν είναι έτσι?

Προσπαθώ να καταλάβω πως το νιώθεις, γι' αυτό και οι ερωτήσεις...


:romance-heartstiny:
Practice βλεπω την διαδικασια επαναληψης και τους τροπους συνδεσης με την ενεργεια για να κερδισω σε εμπειρια και να νιωσω ποιο οικειος και ανετος ως προς αυτην,εσεις κανετε θεραπεια ρεικι αδιακοπα και καθημερινα απο την πρωτη στιγμη της μυησης σας σε αυτην?

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”