καινουρια στο ρεικι

Συντονιστής: Vasoula

katrina
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011 1:58 pm

καινουρια στο ρεικι

Δημοσίευση από katrina »

[/b] γεια σας, ειμαι καινουρια και στην παρεα του σαητ αλλα και στην παρεα του ρεικι. αριχσα να αναρωτιεμαι και να ψαχνω για το ρεικι φετος. Αφορμη ειναι ενας χωρισμοσ που συεβη το σεπτεμβρη και απο τοτε αντιμετωπιζω διαφορα θεματα μεσα μου...Αυτοσ ο χωρισμος λογω στεναχωριας μου δημιουργησε αρκετα θεματα με την υγεια μου και ετσι καταλαβα πως οτιδηποτε συμβαινει στο σωμα μου ειναι αποτελεσμα τησ ψυχολογιας μου.Κανω ομοιοπαθητική εδώ και δυο χρόνια και γενικά ειχα αρχισει απο καιρο να βλεπω διαφορετικα αυτα που μου λεει το σωμα μου.έτσι αποφασισα να δοκιμασω και το ρεικι κατι το οποιο ειναι λιγο εκτος απο την 'ιδιοσυγκρασια' μου καθότι ειμαι βιιολογος. εχω θεμα εντονο με την ακμη μου το οποιο δεν λυνετε με τπτ.εχω διαβασει που οφειλετε τοσο επιστημονικα όσο και με βάση την ψυχολογια. η λυση απο την κλασσικη ιατρικη δινετε απο χαπια αρκετα βαρια τα οποια χρονια αποφευγω αλλα εχω φτασει σε τελμα.Αποφασισα λοιπον να δοκιμασω και το ρεικι πριν καταλιξω εκει ακομα,αν και τα περιθωρια μου στενευουν.Εκανα μεχρι στιγμης 2 συνεδριεσ ρεικι στις οποιες χαλαρωσα τοσο που με πηρε ο υπνος. Ενιωσα να αδειαζω, να ηρεμω,να χαλαρωνω πραγμα δυσκολο γενικα καθώς ειμαι πολυ αγχωτικός ανθρωπος και πολυ απαισιοδοξος τα βλεπω ολα μαυρα. Αποφασισα λοιπον τον ιουνιο να παρω και τον πρωτο βαθμο. θέλω πολυ να με βοηθησει αλλα υπαρχουν και στιγμες που το βλεπω και σκεπτιστικα...θέλω να ξεμπλοκαρω γενικοτερα και αναρωτιεμαι αν οντως αυτο θα γινει?αν το ρεικι θα με βοηθησει τοσο σωματικα όσο και ψυχικα....καθως μεσα μου νιωθω αρκετα χαλια τόσο απο τον χωρισμό όσο και από ελειψη αυτοπεποιθησης που πηγαζει κατα μεγαλο βαθμό από την ακμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.... @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23477
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Καλώς ήρθες, Κατρίνα! >:d<

Εύχομαι να βρεις τον δρόμο σου και την δύναμη να τον περπατήσεις! Και είμαι σίγουρος ότι το ρέικι θα σε βοηθίσει πολύ σε αυτό!

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
katrina
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011 1:58 pm

Δημοσίευση από katrina »

σε ευχαριστω.... :-D
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Καλώς ήρθες! Σίγουρα θα βρεις εδώ μέσα πολλά πράγματα που θα σε ενδιαφέρουν πολύ...!

Το Ρείκι είναι ένα εργαλείο, που, ανάλογα με το πόσο και πως το χρησιμοποιείς, πόσο σου ταιριάζει, πόσο σε ενδιαφέρει η ολιστική θεραπεία σου και το να γνωρίσεις τον Εαυτό σου, θα σου προσφέρει αντίστοιχα αποτελέσματα... Αν νιώθεις το σώμα σου δεκτικό στην ενέργεια, πιστεύω πως δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι περισσότερο! :-D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
katrina
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011 1:58 pm

Δημοσίευση από katrina »

σε ευχαριστω....
βασικα εχω αρχισει να το ψαχνω αρκετα να γνωρισω και να αγαπησω τον ευατο μου γιατι πιστευω πως δεν το κανω αρκετα....ελπιζω το ρεικι οντωσ να με βοηθησει...
I will battle for the sun
And I won’t stop until I’m done...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καλώς όρισες Κατερίνα, ευχομαι να βρεις τον Δρόμο της Αγάπης >:d< >:d< >:d<

Γιατί λες ότι είσαι βιολόγος, υπονοώντας ότι αυτό ίσως ειναι εμπόδιο στο ρέικι? :-?

Οι βιολόγοι δηλαδή σε τι διαφέρουν από τους άλλους?
Ϊσως δεν κατάλαβα καλά, θα ήθελες να μου το εξηγήσεις λιγο περισσότερο? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
katrina
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011 1:58 pm

Δημοσίευση από katrina »

σε ευχαριστω...
το οτι ειμαι βιολογος το λεω επειδη τα πραγματα οι βιολογοι οπως και οι γιατροι οι φυσικοι και γενικα οσοι εχουν μαθει να στηριζονται βαζοντας πανω απο ολα επιστημονικα και πειραματικα δεδομενα και την στειρα λογικη. τα βλεπουμε ισως λιγο πιο ωμα και με περισσοτερο σκεπτικισμο..και φοβαμαι μηπως αυτο μου το κομματι τελικα υπερισχυσει...γιατι εχω την ταση να αναλυω τα πραγματα σε μεγαλο βαθμο και να τα σκεφτομαι επισης πολυ...καθε μου βημα ειναι πολυ δυστακτικο και για να οδηγηθω σε μια αποφαση το τραβαω απο τα μαλλια... :-D :-D
I will battle for the sun
And I won’t stop until I’m done...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και ποιός σου είπε ότι τα εσωτερικά θέματα δεν βασίζονται σε επιστήμη? Το μόνο διαφορετικό που βλέπω εγώ μεταξύ των δύο επιστημών είναι ότι στον πειραματισμό των εσωτερικών θεμάτων για την τεκμηρίωση των αποτελεσμάτων, δεν χρησιμοποιείς τους άλλους, αλλά τον Εαυτό σου...

Συνήθως η ιατρική κάνει πειράματα στους άλλους...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Καλως ηρθες κατρινα >:d< :-D
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Κατρίνα :-D >:d< :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
katrina
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011 1:58 pm

Δημοσίευση από katrina »

καλως σας βρηκα!!!!!!!!!!!!!μηπως εχετε καμια συμβουλη να μου δωσετε σαν καινουρια?
I will battle for the sun
And I won’t stop until I’m done...
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Καλώς ήρθες Κατρίνα! >:d<
katrina έγραψε:καλως σας βρηκα!!!!!!!!!!!!!μηπως εχετε καμια συμβουλη να μου δωσετε σαν καινουρια?

Ψάξε στο σάιτ, υπάρχουν αμέτρητα ενδιαφέροντα θέματα... :-D
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24619
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Καλώς ήρθες Κατρίνα και καλό ψάξιμο και διάβασμα @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

katrina έγραψε:καλως σας βρηκα!!!!!!!!!!!!!μηπως εχετε καμια συμβουλη να μου δωσετε σαν καινουρια?
Keep Walking! :-D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ντάνυ! :-D :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”