θεραπεια για το ''παιδι '' μεσα μας????

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

αν σας φαινομαι αποτομη συγγνωμη.... παρασυρθηκα λιγο...
Καταρχήν .......σου στέλνω μια γλυκιά ζεστή αγκαλιά.....!
:) :) :) και ένα γλυκό χαμόγελο.....για μια καλή ημέρα.....

Έχω να σου πω ότι δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη από κανέναν έξω από εσένα όταν είσαι οργισμένη.........
Σε τέτοιες στιγμές χρειάζεται να αγκαλιάσεις τον εαυτό σου να δεις ότι έχεις χίλια δίκια να είσαι οργισμένη, και να προσπαθήσεις να δώσεις την κατανόηση στο συναίσθημά σου, ώστε να το μετατρέψεις.........σε ΑΓΑΠΗ για σένα....!

Έχω πληγωθεί, είμαι θυμωμένη, νοιώθω πόνο........ε και...? Αυτή είμαι εγώ...... Δεν επιτίθεμαι στην πηγή του θυμού μου... δεν πνίγω τον θυμό μου.........τον αγκαλιάζω... αγκαλιάζω εμένα...... προστατεύω εγώ - εμένα......!

και πίστεψέ με όλοι που μιλάμε για Αγάπη περάσαμε από τον απόλυτο πόνο πρώτα, νοιώσαμε την οργή, βιώσαμε τον πόνο (με το δικό του τρόπο ο καθένας, μέσα από τα δικά του βιώματα), περάσαμε στο "πένθος" των καταστάσεων.......και την αναγέννηση της ψυχής .....!
Αυτό είναι ......ο δρόμος.....!

Η Καλλιόπη είπε:
Μονο για σενα ειναι τα μαθήματα , εσενα αφορά το θεμα της δικης σου ψυχής και ΜΟΝΟ.
και πόσο δίκιο έχει....!
Αυτοι οι ανθρωποι για πιο λογο ηρθαν??? αν δεν κατανοουν πιο ειναι το λαθος τους , τι αποκομισαν? στον απολογισμο τους οταν φυγουν, θα δουν τα λαθη τους? ή θα ξαναρθουν κανοντας τα ιδια?
Αυτοί οι άνθρωποι έχουν το δικό τους δρόμο. Δεν αφορά εσένα αν κατανοήσουν ή όχι, ούτε αν ξανακάνουν τα ίδια λάθη σε άλλη ενσάρκωση........ (αν μπείς σε αυτό το κανάλι σκέψης.... είναι σα να ζητάς εκδίκηση....)
Αυτό που σε αφορά είναι ότι : Γνώριζες την ποιότητά τους, και επέλεξες να γεννηθείς από αυτούς.....! ΓΙΑΤΙ...?

(......Η Βία όταν ασκείται σε κάποιον από μικρή ηλικία, συμβαίνει να προκαλεί μέχρι και Εθισμό....! Υπάρχουν άνθρωποι που είναι στενά δεμένοι με τους βασανιστές τους... και όχι μόνο δεν αντιδρούν αλλά κάποιες φορές έχει συμβεί να το επιζητούν......! Να μη μπορούν να ζήσουν χωρίς αυτή τη δέσμευση....! άκουσα στην τηλεόραση...: Ε και τί έγινε αν τρώω και λίγο ξύλο....είναι λόγος αυτός....? ........)

Εδώ έρχεται η αναγνώριση...γιατί επέλεξα αυτή την κατάσταση....? Τι μου προσφέρει....? Τι με μαθαίνει....?
Αγκαλιάζω την οργή μου... την φωτίζω... και μέσα από αυτό έρχεται πρώτα η συγχώρεση στον Εαυτό μου .......και μετά η κατανόηση της επιλογής τόσο της πράξης όσο και του θύτη και τέλος η συγχώρεση του θύτη...!

Με πολύ πολύ αγάπη....
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

εγραψα και πριν λιγο την απαντηση μου, αλλα για καποιον λογο επεσε το συστημα και χαθηκε... :cry:

Παντως τα γραφω καλυτερα τωρα....

ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΩΣ ΕΔΩ
ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ
ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ
ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑ
ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ

που ειδα το φως

που ζητησα βοηθεια γιατι δεν ειμαι ''θεος'' να τα καταφερνω ολα μονη μου

που διαλεγω να αποφευγω τα ασχημα και οχι να ειμαι μεσα τους

που ελκυω γυρω μου ανθρωπους καλους και οχι ανθρωπους να εκμεταλλευονται τα αποθεματα μου

ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ

ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ

ειμαι μια μαθητρια που βρηκε στον δρομο της ανθρωπους την καταλληλη στιγμη για να παρει ολα τα μαθηματα-εφοδια που χρειαζεται

ενα παιδι που τωρα μεγαλωνει μεσα απο τα λαθη του και την αγαπη


το φως ειναι εκει παντα οταν το χρειαζεσαι , αρκει να το ζητησεις

αρκει να εισαι ετοιμος να παρεις τα μαθηματα χωρις να προσπερασεις..

σας ευχαριστω ολους που με βαλατε παλι στον δρομο μου, ειχα αρχισει να χανω τον προσανατολισμο μου για λιγο

ειστε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Satya!!!

δεν έχω τίποτα καλύτερο να σου στείλω!!

από την αγάπη μου!

και το χαμόγελό μου!

φιλάκιααααααααααααααααααααααααααααααααα κορίτσι μου!!!

Μην ξεχνάς, το φως που αντικρύζεις μόλις βγεις από το σκοτάδι, είναι και το πραγματικό!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ..........κοριτσάκι μου......!

και

ΝΑΙ .....ΝΑΙ....ΝΑΙ...... ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ......!


Με πολύ πολύ αγάπη......
Καλό δρόμο προς το φως....! :) :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Μπραβο κορίτσι μου!
Λεγε τα ολα αυτά καθε μερα καθε ώρα με αγαπη απο σενα για σένα.Καντα το τραγούδι σου καιτότε θα δείς τι σημαίνει πίστη,φως,ευλογία συγχώρεση,θα φανουν στην ζωή σου,χιλιότροπα,απροσμενα,κρυσταλενια!
Christina

Tears in heaven

Δημοσίευση από Christina »

satya έγραψε:διαβαζα ολα αυτα που συζηταμε τοσο καιρο για το θεμα...

και δηλαδη αυτο που θελετε να μου πειτε ειναι

οτι εγω η ιδια προκαλεσα σε αυτην μου την ζωη αυτην την αντιμετωπιση των ανθρωπων που με εφεραν.

διαλεξα εγω η ιδια το ζευγαρι που θα με μεγαλωνε

αποδεχτηκα χρονια βιας απο ολες τις αποψεις

πονεσα και εκλαψα και παραλιγο να γινω αυτο που ακριβως κατεκρινα

και ολα αυτα με δικη μου συνεναιση για να εξελιξω την ψυχη μου και να ανεβω την επομενη φορα ενα σκαλοπατι πιο κοντα στην Υπαρξη (το ''θεος'' δεν μου ταιριαζει σαν λεξη, απλα)

και ολα αυτα χωρις να θυμαμαι την επομενη φορα που θα ερθω, τα μαθηματα που πηρα εδω και τωρα....

και ενταξει... πηρα ενα σωρο μαθηματα...

αλλα τι να τα κανω τα προσωπικα μου μαθηματα οταν ο ανθρωπος που μου δημιουργησε ολα μου τα προβληματα , ακομα μεχρι και σημερα πιστευει οτι η σωστη διαπαιδαγωγιση περιλαμβανει ξυλο μεχρι υστεριας??

και τι να τα κανω τα μαθηματα οταν βλεπω οτι το ιδιο μοτιβο συμπεριφορας ακολουθει και ο αδερφος μου και δεν μπορω να κανω τιποτα για να βοηθησω??

εγω εχω καταληξει η αλαφροισκιοτη και περιεργη αυτης της οικογενειας οταν μιλαω για ενεργεια ή αγαπη....

οποτε τωρα τι??
εχω κοψει δεσμους με ανθρωπους που μου κανουν κακο. τα καταφερα μεχρι σημερα και διπλα μου εχω φιλους αγαπημενους, ανθρωπους που θελουν το καλο μου κι τιποτα αλλο

...
τι κανεις ομως οταν οι ανθρωποι που σου κανουν κακο ειναι μεσα στην ιδια σου την οικογενεια??

πως μπορει ενα παιδι να προστατευτει απο κατι τετοιο, ειδικα οταν η ελληνικη κοινωνια νομιμοποιει τετοιες συμπεριφορες ή οταν ειναι παρανομες απλα τις κρυβει λογω ντροπης????

και πως μπορει ενα τετοιο παιδι να καταφερει να εμπιστευτει μεγαλωνοντας , οταν οι ανθρωποι που το εφεραν στον κοσμο το πληγωσαν κατεπαναληψη?

ευχομαι κανεις σας να μην το εχει περασει αυτο και ελπιζω ΠΟΤΕ να μην το περασει....

και Αυτοι οι ανθρωποι για πιο λογο ηρθαν??? αν δεν κατανοουν πιο ειναι το λαθος τους , τι αποκομισαν? στον απολογισμο τους οταν φυγουν, θα δουν τα λαθη τους? ή θα ξαναρθουν κανοντας τα ιδια?

αν σας φαινομαι αποτομη συγγνωμη.... παρασυρθηκα λιγο...

απο οτι καταλαβατε ειμαι ξανα στο σταδιο του θυμου,της οργης...
εχω πολυ δρομο ακομα... τουλαχιστον ξεκινησαν οι διαδικασιες..

ευχαριστω που με ακουσατε...
παω για τις βαλεριανες μου :lol: (πλακα κανω)

Εικόνα

Πονάνε τα λόγια σου Σάτυα...
Μακάρι να μπορούσα να σηκώσω τα μάτια να σε κοιτάξω
Να σε κάνω να σκεφτείς αγάπη, ασφάλεια, αγκαλιά αλλά...

Αυτά τα λόγια
Πονάνε
Πονάνε οι εικόνες

Οι πληγές
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χριστινάκι ένα παρελθόν δεν είναι σήμερα.
Ο καθένας μας έχει πληγές, αλλος βαθιές, αλλος βαθύτερες.
Ας μην μένουμε στο βάθος τους, αλλά στην επούλωσή τους.
Μια ματιά, που δεν χρειάζεται να ρίξεις στην Satya, αλλά στον εαυτό σου. Μια αγκαλιά που χρειάζεται να δώσεις με αγάπη σ' αυτό το παιδάκι που την ζητά και εσύ το αποφεύγεις.
Και μένει πάλι μόνο του, από εσένα αυτήν την φορά.
Οι άλλοι έφυγαν, έγιναν εικόνα. Εσύ όμως είσαι αληθινή σήμερα.
Αυτή η ζεστή αγκαλιά που τόσο το ανακούφισε, είναι λες καλύτερη από την δικιά σου?

Γιατί ντρέπεσαι να σηκώσεις τα μάτια σου?
Εικόνες από χτες? Μα είναι αναμνήσεις
Σήμερα τι έχεις απέναντί σου εκτός από αυτές?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Εικόνα

Με ταρακούνησες Βάσω....

Νιώθω πως είμαι κοντά

Κάθε μέρα και πιο κοντά στην "έξοδο"
Με περισσότερο φως
:?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χριστινάκι να κάνουμε ένα "κόλπο"?

Αστην την έξοδο...Δεν μας νοιάζει η έξοδος,

Ασε το φως, πουλάκι μου, να μπει εκεί που είσαι!!!

Βλέπω μια τρύπα...Εσύ την βλέπεις?
Δεν χρειάζεσαι έξοδο...Είσοδο το φως χρειάζεται...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Christina

φως

Δημοσίευση από Christina »

...έστω και αχνό????

Είναι ευπρόσδεκτο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Αντε Χριστίνα μου σκάβε, να μεγαλώσει η τρύπα...

Και από αχνό, να γίνει δυνατότερο, ολοένα και πιο πολύ ε? :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

  • Επιτρεψτε μου να παραθεσω ενα αποσπασμα απο ενα "ζωντανο" διαλογο μου μεσω email, με ενα νεαρο μαθητη 17 ετων, ο οποιος επικοινωνησε μαζι μου διαβαζοντας μια δημοσιευση μου σε αλλο site.

    Πιστευω οτι τα οσα ακολουθουν δινουν μια διαφορετικη εικονα των πραγματων που συζητατε, η οποια βοηθαει την κατανοηση και αρα τη συγχωρεση.
Μαθητης έγραψε:πιστευεις πως καποιος γεννιεται εναρετος ή γινεται στην διαρκεια της ζωης του?
Skapaneas έγραψε:Πιστευω οτι η η ψυχη ειναι ελευθερη, αθανατη και προοδευτικη.
Ερχεται στον κοσμο παιρνοντας ενα σωμα απο τους "γονεις" και αρχιζει ο αγωνας της να αφυπνισει ολα αυτα που ειναι.
Αρετη ειναι η κατασταση στην οποια η ψυχη εχοντας συναισθηση των παραπανω χαρακτηριστικων της, παραμενει σταθερα προσηλωμενη να τα ενεργοποιησει μεσα στον κοσμο, ωστε να "βρει" οριστικα την ταυτοτητα της, η οποια υπαρχει σε κατασταση υπνωσης.
Μαθητης έγραψε:πολλες φορες ομως πολλοι δεν επιλεγουν αυτον τον δρομo αλλα τον αντιθετο που πολυ πιθανον ειναι να τους καταστρεψει. γιατι?
Skapaneas έγραψε:Πολλες φορες συμβαινει ενας καβαλαρης να βρισκεται πανω σε ενα αλογο και αυτο να αφηνιασει οπως λεμε... Δηλάδη να αρχιζει να τρεχει ανεξελεγκτο παρασυρωντας τον αναβατη του στην καταστροφη...

Ή εισαι μεσα σε ενα αυτοκινητο που κινειται με ταχυτητα και ξαφνικα διαπιστωνεις οτι τα φρενα δεν λειτουργουν...

Το ιδιο συμβαινει με ολους μας, οταν παιρνουμε τον αντιθετο δρομο απο τον ορθο.

Τοτε το σωμα μας που ειναι διαφορετικο πραγμα απο μας, διοτι εμεις ειπαμε ειμαστε ψυχες που ενσαρκωνομαστε για να αφυπνιστουμε, και το οποιο εχει τη δικη του βουληση την οποια την παιρνει απο το DNA των κυτταρων του, εχει τον ελεγχο των πραγματων συτη ζωη μας και μας κανει ο,τι θελει.

Αυτο σημαινει οτι ο ανθρωπος παρασυρεται απο τα ενστικτα του, που ειναι ο νομος του σωματος.

Ο ανθρωπος ως ψυχη δεν μπορει να κοντρολαρει το σωμα του και τα ενστικτα του και παρασυρεται απο αυτα ... προς τον αντιθετο δρομο, απο αυτον που θα επρεπε να παρει κανονικα.

Σημειωσε εδω οτι ο ανθρωπος ειναι φιλοξενουμενος κατα ενα τροπο μεσα στο σωμα του και εχει υποχρεωσει να το φροντιζει και να το περιποιειται, για να μπορει αυτο ( το σωμα ) να τον εξυπηρετει στο δικο του προορισμο που ειναι η αφυπνιση στις θεϊκες ιδιοτητες που εχει ως ψυχη.

Η αφυπνιση των ιδιοτητων της ψυχης, γινεται μεσω της τριβης της με τα προβληματα και τις δυσκολιες της υλης και του υλικου κοσμου και ειναι γενικα μια πολυ δυσκολη εργασια, οταν γινεται συνειδητα.
  • Ο διαλογος αυτος ειναι σε εξελιξη...
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

Χριστινακι ολες μου τις αγκαλιες να μπορουσα να στις στειλω...

αν και εχω δρομο ακομα μπροστα μου θα σου πω τι αποκομισα αλλα και τι εμαθα τον τελευταιο καιρο...

μετα απο ενα ακομα session chanelling αλλα και θεραπειες συνεχεις, βγηκαν παρα πολλα πραγματα στην επιφανεια.

ανακαλυψα για ποιους λογους ξαναηρθα σε αυτην την ζωη σαν κορη πλεον με τους ιδιους γονεις
ανακαλυψα οτι ηταν το δικο τους μονοπατι που επρεπε να φτιαξει...εκεινοι το ζητησαν αρχικα και εγω δεχτηκα για τους σικους μου λογους..

οι γονεις μου πλεον δεν ειναι οι ανθρωποι που ηταν..ειναι ενα ζευγαρι που εχει περασει πολλες ζωες μαζι και μεσα απο την σχεση μας, καταφεραν πλεον να αποβαλλουν την βιαιοτητα απο την ζωη τους..αλλα επρεπε να γινει ετσι..να το βιωσουν ξανα μαζι μου αλλα αυτη τη φορα με αλλους ορους..
πηραμε ολοι μαθηματα διαφορετικα ο καθενας..

πραγματικα δεν θα γινομουν ο ανθρωπος που ειμαι εαν δεν ηταν αυτοι , αλλα και ολοι οι υπολοιποι ανθρωποι που προσελκυσα στην ζωη μου..(οι καλοι, οι 'κακοι', οι ομορφοι, οι 'ασχημοι')

ειναι δυσκολο να συγχωρεσεις αλλα οχι ανεφικτο
ειναι δυσκολο να θυμηθεις και να ξεπερασεις τα εμποδια
ειναι δυσκολο να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ οτι ολα τα μαθηματα οδηγουν στην καρδια και στην αγαπη..

παει ο θυμος, παει η λυπη, πανε ολα...
εχω πληρη συνειδηση και κατανοηση...
εχω συγχωρεσει..
τωρα ηρθε η ωρα της καρδιας να ξεπαγωσει και αυτο ειναι το πιο δυσκολο απο ολα!!!!!

αλλωστε και λογω ηλικιας εχω περασει στην θεραπεια της καρδιας....(ατιμα 30+)


Η αφυπνιση των ιδιοτητων της ψυχης, γινεται μεσω της τριβης της με τα προβληματα και τις δυσκολιες της υλης και του υλικου κοσμου και ειναι γενικα μια πολυ δυσκολη εργασια, οταν γινεται συνειδητα.
ποσο δικιο εχεις φιλε σκαπανεα!!!!

και το πιο σημαντικο απο ολα ειναι η αγκαλια στο τωρα!
το παρελθον ηταν απλα το μεσο...
το τωρα ειναι η μαγεια..
δεν μπορεις να κανεις τιποτα για να αλλαξεις το παρελθον, αλλα και να μπορουσες θα το εκανες?
εγω δεν θα το εκανα!
εκει κατεληξα..
μεσα απο αυτον τον μαυρο δυσκολο δρομο, ΕΓΩ εφτιαξα φως και θα φτιαξω κι αλλο για να τους χωρεσει οοοολους!!!

παλι παρλαπιπιασα αλλα ειχαμε καιρο να τα πουμε και ηθελα να σας πω τους λογους.... :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

οι γονεις μου πλεον δεν ειναι οι ανθρωποι που ηταν..ειναι ενα ζευγαρι που εχει περασει πολλες ζωες μαζι και μεσα απο την σχεση μας, καταφεραν πλεον να αποβαλλουν την βιαιοτητα απο την ζωη τους..αλλα επρεπε να γινει ετσι..να το βιωσουν ξανα μαζι μου αλλα αυτη τη φορα με αλλους ορους..
πηραμε ολοι μαθηματα διαφορετικα ο καθενας..
Πόσο σημαντικο αυτό, για όσους αποφασίζουν να κάνουν παιδιά...
Πόσο σημαντικό να έχουν βρει τις μεταξύ τους ισορροπίες...

΄Ολοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο...
Να κατανοήσουμε "γιατί"...
Είμαστε μαζί με έναν άνθρωπο και νιώθουμε ένα "συνδετικό" κάρμα μαζί του...΄Ομως...το κάρμα δεν είναι "τιμωρία", ούτε "μάθημα"...είναι απλά επίγνωση.
Και έχει σημασία μεγάλη η επίγνωση, για την επόμενη κίνηση που είναι τόσο σημαντική για την πορεία όλων...τη δημιουργία της ζωής!!!

Πόσοι γονείς μπορούν να έχουν όμως αυτήν την επίγνωση?
Γι' αυτό και τόση θλίψη στην κοινωνία μας, τόσος πόνος, τόση αποξένωση...

΄Ομως για όλα υπάρχει η αρχή!!! Ας γίνει από τώρα...
Για ένα παρελθόν που δεν μας δεσμεύει και ένα παρόν γεμάτο καθαρή, αγνή ζωή!!! :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Christina

Σε ευχαριστώ

Δημοσίευση από Christina »

:D

Είναι μεγάλος ο θαυμασμός που αισθάνομαι για τα λόγια σου Satya.

Πιστεύω ο δρόμος που διάλεξα δεν είναι τυχαίος.
Νιώθω μεγάλη αγάπη και γνώση για τα συναισθήματα που περιγράφεις και σε ευχαριστώ πολύ που μοιράζεσαι τις σκέψεις σου.

Αυτό είναι ένας από τους λόγους γιατί αισθάνομαι πως είναι τόσο όμορφη η ζωή με το ρέικι, με την αγάπη, με ολους εσάς αλλά και όλους όσοι υπάρχουν και θα έρθουν στον δρόμο μας.

Κάθε σου λέξη είναι φως.
Και καταλαβαίνεις τι εννοώ γιατί το έχεις ζήσει.

Μια μεγάλη αγκαλιά αν και δεν είναι αρκετή!

Καλή σου μέρα.
Είναι ή μαγεία του 'τώρα' που την κάνει όμορφη.

Εικόνα

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”