θεραπεια για το ''παιδι '' μεσα μας????

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

θεραπεια για το ''παιδι '' μεσα μας????

Δημοσίευση από satya »

ειπα να ποσταρω εδω αφου το τοπικ ειναι θεραπεια..
αν χρειαζεται να μεταφερθει για διευκολυνση παρακαλω προβειτε! :wink:

πριν απο λιγο καιρο εκανα chanelling ..

αυτη ηταν μια απο τις πιο συγκλονιστικες εμπειριες της ζωης μου αφου ο ανωτερος εαυτος μου , μου εδωσε ευθαρσως τις απαντησεις που ηδη γνωριζα και που αφορουσαν στους λογους που δεν θυμαμαι την παιδικη μου ηλικια..

Αυτη, ηταν μια πολυ επιπονη διαδικασια αλλα τελειωνοντας ενοιωθα κατα καποιο τροπο πιο αναλαφρη αλλα και γνωριζα οτι ειχα ΠΟΛΥ δουλεια μπροστα μου..

ετσι λοιπον θα ηθελα να ρωτησω την αποψη σας...

ποια ειναι η καλυτερη θεραπεια για το παιδι που σπαραζει μεσα μας? ποια σημεια το αγγιζουν πιο πολυ?
νομιζετε οτι πρωτα θα επρεπε να γινει η θεραπεια στο παιδι και μετα μια προσπαθεια συγχωρεσης του ατομου που το πληγωσε??

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις και ελπιζω μεσα απο αυτην την συζητηση να βοηθηθουν και αλλοι :D
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

satya μου, πιστεύω ότι πρώτα πρέπει να θεραπευτεί το παιδί ώρες έτσι ώστε να γίνει δυνατό για να μπορεί να αντιμετωπίσει με θάρρος το άτομο που το πλήγωσε...!! Η θεραπεία ίσως κρατήσει μέρες, βδομάδες, μήνες...δεν πειράζει...να κρατήσει όσο χρειαστεί
και όταν θα έχει θεραπευτεί η ψυχή του θα ξεχειλίζει από αγάπη, θα μπορεί πιο ήρεμα και γαλήνια να αντικρίσει τον άλλον άνθρωπο μέσα στα μάτια και θα μπορέσει πολύ εύκολα να αντιμετωπίσει τις δύσκολες καταστάσεις όσο κι αν δύσκολες φαντάζουν, θα είναι πιο αισιόδοξο και χαρούμενο και δε θα κρύβεται πίσω από μάσκες, δε θα το βάζει στα πόδια στις δύσκολες καταστάσεις ..!!
το reiki είναι μια πολύ καλή αρχή.... για το chanelling δε γνωρίζω τόσα αλλά από ότι κατάλαβα πήρες απαντήσεις που ήξερες και απλώς βρέθηκαν μπροστά σου σαν επιβεβαίωση...!!!
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

ευχαριστω για την αμεση απαντηση...
το chanelling ειναι ενας τροπος να ερθεις σε επαφη με τον ανωτερο σου εαυτο μεσω καποιου τριτου που λειτουργει σαν διερμηνεας ας πουμε...οποτε οτι μαθεις , ουσιαστικα το ξερεις ηδη λογω ενστικτου ή διαισθησης ή απλα επειδη εχεις ηδη ερθει σε επαφη μαζι του...

προσωπικα θεραπευω τον εαυτο μου για αυτα που θυμομουν, χρονια ολοκληρα..

τωρα ομως που θυμαμαι κι αλλα πραγματα πρεπει να ξεκινησω παλι απο την αρχη..

ειχα περασει απο τον θυμο, την αυτολυπηση, το μισος , τον πονο, στην συγχωρεση και τελικα στην σχετικη ιαση..

ομως τωρα που εχουν βγει κι αλλα πραγματα στην επιφανεια και πρεπει να ξανακανω το ταξιδι..και φυσικα το σωμα αντιδρα!!!

τα χερια μου πανε ενστικτωδως συνεχεια στην ριζα και στο ηλιακο, γιατι αυτο νοιωθω πιο καλο για μενα.. εχετε ομως καμια αλλη συμβουλη??ισως να υπαρχει κατι που να μπορω να κανω, που να μην το γνωριζω... ευχαριστω κ παλι
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

μπορείς να αρχίσεις να κάνεις διαλογισμό
Επίσης δεν ξέρω αν έχεις ακούσει για το Aura-Soma. βοηθάει την ψυχή να ενσαρκωθεί Είναι μια ενεργώς απελευθερωτική δύναμη και γίνεται με επιλογή χρωματικών συνδυασμών
ξέρεις τι θα σου προτείνω πέρα από τις θεραπείες?
να κρατάς ημερολόγιο...να γράφεις τις σκέψεις σου τους πόνους σου τα δάκρυα σου και μέσα από τον δικό σου λόγο θα μάθεις και θα καταλάβεις πολλά για σένα...!! η απάντηση και η θεραπεία βρίσκεται μέσα σου
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

μυρτω μου , ευχαριστω για τις συμβουλες!!!!! :D :D :D

ολα ειναι καλα κ γινονται ηδη καλυτερα.... :wink:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γλυκειά μου Satya, από την εμπειρία μου θα σου πω το εξής,

΄Οταν βρέθηκα στον λαβύρινθο μου δεν ήξερα ούτε για πληγωμένα παιδιά, ούτε γι' αυτούς που τα πλήγωσαν.

Βρέθηκα στο μαύρο σκοτάδι κι ακουμπούσα κομμάτια μου μέσα από συναισθήματα. Δεν ήξερα ποιός τα δημιούργησε, και να σου πω την αλήθεια, εκείνη την στιγμή, ούτε που με ενδιέφερε να μάθω το ποιός...Με ενδιέφερε να τα δω, να δω πως τα είχα "πρόχειρα" καλύψει και πως μπορούσα να τα "θεραπεύσω".

Η μεγαλύτερη θεραπεία μου ήταν η "αποκάλυψη". ΄Οσων εγώ είχα κρύψει, γιατί δεν τα άντεχα. Κάθε αποκάλυψη και μια συγνώμη. Πρώτα προς τον εαυτό μου...Οι άλλοι τι με ένοιαζαν εκείνη την στιγμή. ΄Ηξερα πως προηγούμαι...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

Vaso έγραψε:
Η μεγαλύτερη θεραπεία μου ήταν η "αποκάλυψη". ΄Οσων εγώ είχα κρύψει, γιατί δεν τα άντεχα. Κάθε αποκάλυψη και μια συγνώμη. Πρώτα προς τον εαυτό μου...Οι άλλοι τι με ένοιαζαν εκείνη την στιγμή. ΄Ηξερα πως προηγούμαι...
ξερεις βασουλι, δεν ειμαι κ πολυ σιγουρη για το αν πρεπει να πιεσω τον εαυτο μου να θυμηθει ολες τις λεπτομερειες που εντεχνα εχει κρυψει... εννοω οτι για καποιο λογο μου εχει ''απαγορευτει '' η εισοδος σε εκεινα τα αρχεια.. ισως να μην ειμαι ετοιμη ακομα να ανταπεξελθω ..

η ''δασκαλα'' που μου εκανε το chanelling μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να γνωριζω λεπτομερειες παρα μονο την ουσια του πραγματος και να δουλεψω με αυτο.. αν το μυαλο μου καποια στιγμη επιτρεψει να αναδυθουν κι αλλες εικονες , τοτε οκ..

τον εαυτο μου εχω μαθει να τον συγχωρω και να τον ευχαριστω που με εφτασε μεχρι εδω..
και τωρα μαλλον εχω αρχισει κ μαθαινω την αξια της πραγματικης συγχωρεσης των αλλων..

για να το κανω πιο συγκεκριμενο.

ειναι πολυ δυσκολο να συγχωρεσεις ανθρωπους που σε εβλαψαν πολυ και σε βαθος χρονου, αλα τελικα μεσα απο τον πονο που σου εδωσαν σε βοηθησαν να γινεις ο ανθρωπος που εισαι..

στην θεωρεια αυτο ειναι το ιδανικο

στην πραξη :cry:

χρειαζομαι λοιπον χρονο ησυχιας για να μπορεσω να ψαξω την συγχωρεση..
το ρεικι βοηθαει οπως παντα :D οταν ειναι η ωρα να βοηθησει...

( και εσεις επισης και ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν διαφωνώ με την πρόσβαση σε αρχεία στον κατάλληλο χρόνο. Γιατί κατά βάση γνωρίζεις εσύ πότε...(εσύ όχι κυριολεκτικά...εννοώ ο Εαυτός σου). Οι ενθυμήσεις έρχονται όταν είσαι έτοιμος να τις ανασύρεις...Τότε μόνο.
Γι' αυτό οι άνθρωποι δεν θυμούνται.

Μαζί με την μνήμη όμως που χάνεται για προηγούμενα "αρχεία", χάνεται και η μνήμη της θεϊκής μας υπόστασης.

Αυτό νομίζω "πονάει" πιο πολυ! Και θεωρώ ότι από εκεί ξεκινούν όλα. Η συγχώρεση είναι μόνο θέμα χρόνου, αν αυτό που κάνει η "δασκάλα" σου για σένα, το κάνεις εσύ μόνη σου για σένα. Εσύ και ο Εαυτός σου.

Οι άνθρωποι θεωρούν ότι η ένωση με τον Ανώτερο Εαυτό τους είναι δύσκολη...΄Ομως αγαπημένη μου Satya είναι η αρχή για να μετουσιώσεις την ζωή εδώ στον φυσικό κόσμο, σε αιώνια...Και δεν χρειάζεται παρά μόνο εμπιστοσύνη...αφοσίωση...ταπεινότητα...

Ο Εαυτός σου ξέρει για το "παιχνίδι" της ζωής και σε μαθαίνει πως να υπερβείς τους όρους του που έχουν ορίσει οι "ανθρώπινες συνειδήσεις"...
΄Ετσι μαθαίνεις να "παίζεις" χωρίς όρους και μέσα σε όλο αυτό περικλείεται και η αγάπη, και η συγχώρεση και η αλήθεια...

Δημιουργός του Δημιουργού, το λέω εγώ...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

Vaso έγραψε:
Ο Εαυτός σου ξέρει για το "παιχνίδι" της ζωής και σε μαθαίνει πως να υπερβείς τους όρους του που έχουν ορίσει οι "ανθρώπινες συνειδήσεις"...
΄Ετσι μαθαίνεις να "παίζεις" χωρίς όρους και μέσα σε όλο αυτό περικλείεται και η αγάπη, και η συγχώρεση και η αλήθεια...

Δημιουργός του Δημιουργού, το λέω εγώ...


δεν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι.... και εχεις δικιο......
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Γλυκιά μου Satya,
Πόσο δύσκολος αλλά και πόση χαρά σου δίνει ο δρόμος της συγχώρεσης....!
Είναι το μεγαλείο της δύναμης του Εαυτού μας.

Αυτό που έμαθα στην πορεία μου και με βοήθησε ήταν τα λόγια τούτα:
"Όταν μπαίνεις στη διαδικασία συγχώρεσης, θα πρέπει να απευθύνεσαι την ψυχή αυτού που σε πόνεσε....!"

Οι πράξεις που κάνει κάποιος και δεν καθοδηγούνται από Αγάπη, προέρχονται από το Εγώ.
Δεν ασχολείσαι με το Εγώ του λοιπόν. Δεν συγχωρείς το Εγώ του. Δεν είναι απαραίτητο να αποδεκτείς τις πράξεις του.
Συγχωρείς την ψυχή, χωρίς να αποδεκτείς τις πράξεις.
Οι πράξεις, θα παραμείνουν εκεί που πρέπει και θα λογοδοτήσει αυτός και μόνο, όταν έρθει η ώρα.....!
Τις πράξεις τις αφήνεις χωρίς φόβο στους Αγγέλους σου, να τις παραδόσουν στο Συμβούλιο.
Τον πόνο που σου προκάλεσαν τον καταθέτεις στους Αγγέλους σου, να τον παραδόσουν στον Πατέρα να τον μετουσιώσει και να στον επιστρέψει ως αγάπη, ειρήνη, ευλογία, γαλήνη και να σε περιβάλλει με το φως τους.

Αυτό με έχει βοηθήσει πολύ.


Με πολύ πολύ αγάπη
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οι πράξεις, θα παραμείνουν εκεί που πρέπει και θα λογοδοτήσει αυτός και μόνο, όταν έρθει η ώρα.....!
Γλυκειά μου Πέννη, έτσι μόνο σαν συγχώρεση δεν ακούγεται. Μέσα σ'αυτό που είπες εμπεριέχεται μία δόση εκδίκησης που για να μην πάρουμε εμείς την ευθύνη της, την καταθέτουμε στο Σύμπαν, στον Θεό, στους Αγγέλους, για να πράξουν ανάλογα...

΄Ομως δεν είναι ακριβώς έτσι η συγχώρεση...

Θα σου πω αυτό που δούλεψα και δουλεύω από την προηγούμενη ζωή μου.

Βιάστηκα σε προηγούμενη ζωή...και σ' αυτήν παντρεύτηκα απλά τον βιαστή μου...
Καταλαβαίνεις για τι συγχώρεση!!!
΄Ομως, δεν συγχώρησα την ψυχή...
Αυτή τι έφταιγε???
Συγχώρεσα την ίδια την πράξη του βιαστή, μέσα από την τωρινή μου συμβίωση μαζί του, που στην αρχή ήταν σκέτη τρικυμμία!!

΄Οταν κατανόησα, τότε συγχώρησα την πράξη!! Απλά την πράξη. Και όλα λύθηκαν μαγικά!

Οι συμμετοχές μας σε καρμικά ζητήματα είναι απλά για να μας δώσουν κατανόηση και όχι δικαιοσύνη.
Σε παρακαλώ αυτό να μην σου διαφύγει...είναι σημαντικο.

΄Οπως επίσης οι συμμετοχές μας σε ζητήματα άσχημων βιωμάτων σ' αυτήν την ζωή, έχουν να κάνουν πάλι με την κατανόηση των επιλογών μας και των εμπειριών που πρέπει μέσα από αυτές να ολοκληρώσουμε.
Γι' αυτό πρώτα αγαπάμε τον εαυτό μας, και φυσικά προχωράμε σε λύτρωσή του από δεσμεύσεις που δεν εξελίσσουν.
Δεν μας "έκανε" ό άλλος...εμείς επιλέξαμε και έτσι επιτρέψαμε να μας κάνει.

Η ζωή εξελίσσεται και το σημαντικότερο είναι να κατανοήσουμε ότι δεν χρειάζεται να μένουμε στις άσχημες εμπειρίες του παρελθόντος, αλλά να συνεχίσουμε με απόλυτη κατανόηση της αιτίας τους, που έφερε το αποτέλεσμα. ΄Ετσι συγχωρούμε τον εαυτό μας πρώτα και τις πράξεις που βίωσε, μέσα από την άγνοια των επιλογών.

Μόνο έτσι απαλλασσόμαστε από το κάρμα μας. Αλλιώς δεσμευόμαστε πάλι σε άλλον χρόνο...εδώ στην 3η διάσταση.

Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο...αλλά τι είναι εύκολο στην ζωή μας?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Ένας βιαστής, έχει πάντα την επιλογή να μην το κάνει. Αυτό είναι δική του επιλογή. Και σίγουρα όταν επέλεγε να ενσαρκωθεί τότε, δεν είχε επιλέξει και τον βιασμό. Αυτό είναι δικό του καρμικό χρέος από τις επιλογές του.
Όσο για το "θύμα" του, ίσως επέλεξε το βιασμό (όχι και τον βιαστή...!) για να ξεπληρώσει δικό του καρμικό χρέος ή να πάρει δικό του μάθημα.
Η συγχώρεση της πράξης έγινε σε ανώτερο πεδίο.


Θέλω να τονίσω (πάντα όπως το αντιλαμβάνομαι-προσωπική άποψη!!!), ότι επιλέγω την πράξη προς εμένα, ποτέ όμως τον Θύτη....! (και φυσικά αναφέρομαι στα κακώς κείμενα συμβάντα)

Η επιλογή να συναντήσω πάλι κάποιον που μου φέρθηκε άσχημα είναι κάτι που γίνεται αλλού. Δεν γίνεται με επίγνωση στη γήινη ενσάρκωση.

Η επίγνωση στη γήινη ενσάρκωση(εάν το επιθυμήσω), γίνεται αργότερα....! Αφού κάνω το γάμο, αφού αναρωτηθώ πως μπήκα στη διαδικασία, αφού συνδεθώ με τον Ανώτερο Εαυτό, ανακαλύπτω ότι τελικά αυτός ο γάμος ήταν προσχεδιασμένος από μένα.

Όταν λέω "όταν θα έρθει η ώρα" εννοώ ότι δεν είναι δική μας υπόθεση η πράξεις των άλλων. Και σαφώς από τις πράξεις δημιουργούνται καρμικά τα οποία ξεπληρώνει ο καθένας όταν το επιλέξει... - Αυτός είναι ο Νόμος....!
Δική μας υπόθεση είναι μόνο το μάθημά μας (που έχουμε προεπιλέξει) από αυτή την πράξη.

Αυτό λοιπόν που έλεγα πριν είναι ότι οι πράξεις του Εγώ, είναι οι επιλογές εκείνης της στιγμής (σίγουρα δεν επιλέγουμε να είμαστε βάρβαροι).
Δική μας υπόθεση είναι να λάβουμε το μήνυμα/μάθημα της προεπιλογής της κακοποίησής μας. Να κατανοήσουμε γιατί το επιλέξαμε.
Οι πράξη του συνεργού δεν απασχολεί την συγχώρεση στην παρούσα ενσάρκωση. Κατανοώ την πράξη ως προεπιλογή μου και παύει να με πονάει....! Έτσι απλά, όσο για τον θύτη.....παίρνει το δικό του δρόμο πάλι.
Γι' αυτό πρώτα αγαπάμε τον εαυτό μας, και φυσικά προχωράμε σε λύτρωσή του από δεσμεύσεις που δεν εξελίσσουν.
Δεν μας "έκανε" ό άλλος...εμείς επιλέξαμε και έτσι επιτρέψαμε να μας κάνει.
Με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη....! σε ότι έχει να κάνει το μάθημά μας...!


Υ.Γ. Είναι πολυδιάστατο στο μυαλό μου αυτό......ελπίζω να μπόρεσα να το αποδώσω. Πάντως δεν αφορά την τιμωρία.....!

:roll: :roll:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

(σίγουρα δεν επιλέγουμε να είμαστε βάρβαροι).
Αχ αυτό προσπαθώ να σου πω...
ότι επιλέγουμε να είμαστε και "κακοί"...

όλα πρέπει να τα "εμπεριέχουμε"!! ΄Ολα.

Ο Χίτλερ δεν έρχεται συνεχεια σαν "χίτλερ", σε κάποια ζωή μπορεί να ήρθε και σαν "μητέρα Τερέζα"...

Από εκεί ξεκινά και η επίγνωση της "μη κριτικής", που είναι το σημαντικότερο στάδιο εξέλιξής μας.

Από την "μη κριτικη" ερχόμαστε στην "ενότητα".

Αλλιώς συνεχώς διαχωριζόμαστε σε καλούς και κακούς!

Και μιλάμε σαφώς για τις προσωπικότητες, οι οποίες έχουν συμμετοχή στην Ανώτερη Συνείδητότητά μας και στην εξέλιξη...

Η εμπειρία επιλέγεται...η διαδρομή αντιστρέφεται...
η συνείδηση γίνεται συνειδητότητα όταν τα "εμπεριέχει' όλα!
Και όταν στο τελικό της στάδιο επιλέξει συνειδητά να αγαπά μόνο!!!
Με εκδήλωση στην ύλη του θεϊκου...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Αν επιλέγουμε να έρθουμε ως κακοί......
Αν επιλέγουμε να έρθουμε ως καλοί........
Αν τα πάντα είναι προεπιλεγμένα....

Τότε που είναι η ελεύθερη βούληση στην ενσάρκωση?

Και τελικά, γιατί όλη αυτή η "φασαρία"???
Γιατί πάμε και ερχόμαστε?

Στη διδασκαλία του Ιησού, είναι σαφές ότι υπάρχουν ψυχές που επιλέγουν το καλό ή το κακό εδώ στη γη.
Και για αυτό επέρχεται η κρίση ή Συμπαντικός Νόμος.
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Οχι δεν περιέχεται κάτι τέτοιο στην διδασκαλία του Ιησού.

Εκεί περιέχεται "κρυμμένη" η ένωσή μας με την Ανώτερη Συνειδητότητα.

Οι επιλογές μας είναι ελεύθερη βούληση. Γιατί εσύ επιλέγεις την εμπειρία σου. Δεν σε υποχρεώνει κανείς να "κατέβεις" σαν κακός!
Είναι αυτό που σου υπολείπεται...Που ολοκληρώνει το "μάθημά" σου και εντέλει και την εξέλιξή σου.

΄Ομως η αφύπνιση γίνεται ακόμα και όταν "έρχεσαι" στον ρόλο του κακού. Εδώ στην 3η διασταση επιλέγουμε να ενωθούμε...Και όταν αυτό το επιλέγουμε, σταματάμε να διαχωριζόμαστε...
΄Ολα ένα, όλοι ένα...
΄Ολα εμπεριέχονται στην θεότήτα! ΄Ολα!
Το ίδιο και σε εμάς!

Και εδώ τελειώνουν όλα...και αρχίζουν άλλα!!

Η δράση δεν τελειώνει Πέννη μου ποτέ! Αλλάζει μόνο το πεδίο δράσης.

Στο γιατί γίνεται αυτό...θα απαντήσεις μόνη σου!
Κανείς δεν μπορεί να στο απαντήσει με επιβεβαίωση...

΄Οπως και όλα αυτά που σου λέω...Πως να στα επιβεβαιώσω?
Είναι η δική μου αλήθεια...ακολούθησε απλά την δική σου.

Και οι δύο τον Θεό μας ψάχνουμε...εσύ άπό την διαδρομη που εμπιστεύεσαι...και εγώ από την διαδρομη που "γνωρίζω"!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”