κάθαρση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Vaso έγραψε:Λέμε λοιπόν σαν παράδειγμα, ότι η απόρριψη μας φέρνει στην επιφάνεια το συναίσθημα της ζήλειας πχ. Νιώθουμε μειονεκτικά σ' αυτήν την ανακάλυψη και δεν την δεχόμαστε σαν δικό μας συναίσθημα...΄Ετσι το προσπερνάμε...
Αν δεν το προσπεράσουμε, αν έχουμε αυτήν την μεγαλοψυχία, θα εξετάσουμε την ζήλεια και από που προήρθε, από ποιά δικιά μας "ατέλεια", από ποιά δικιά μας ανάγκη, ή από ποιά δικιά μας λανθασμένη πεποίθηση...
...
...
...
Ερχόμαστε σε επαφή με την αλήθεια και ελευθερώνουμε αυτό που την μπλοκάρει, ώστε να εκφράζεται δημιουργικά προς τα έξω, έχοντας σαν αφετηρία την θεραπεία μας από κάθε τι που δεν ανήκει σε εμάς, αλλά είναι πρόσθετο της κοινωνικής μας εκπαίδευσης, που δημιουργεί τον φυσικό άνθρωπο μεν, αλλά όχι τον αληθινό Ανθρωπο δε!
:x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Vaso έγραψε:Κανείς δεν μπορεί να μας δημιουργήσει ένα συναίσθημα που δεν έχουμε αιτία μέσα μας να το έχουμε...
:x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμ....κατάλαβα! το φτυάρι άλλαξε χέρια! :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Vaso έγραψε:μμμ....κατάλαβα! το φτυάρι άλλαξε χέρια! :)) :)) :))


:)) :)) :)) :)) :)) :))
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

΄Αλλοι περνούν τους καθαρισμούς σε σωματικό επίπεδο, άλλοι σε συναισθηματικό. Εξαρτάται από που θέλεις να "βγάλεις" την σκόνη πρώτα...Κανονικά, όλα τα πεδία υπόκεινται σε καθαρισμούς.

Οι 21 ημέρες μπορεί να γίνουν περισσότερες, δεν υπάρχει συγκεκριμένη max. ή min. διάρκεια.
Πολύ σωστά ,οι δικοί μου καθαρισμοί μήπως να γραφτούν στο ρεκόρ γκίνες :-? δύο χρόνια τώρα έχουν περάσει από τότε που άρχισα το ρέικι και ακόμα συνεχίζουν ακάθεκτοι την πορεία τους ,τώρα βέβαια πιό πολύ σε συναισθηματικό επίπεδο περνάω καθαρισμούς.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ιωάννα μου, δηλ. πριν αυτά τα δύο χρόνια ήσουν καλά?

Δεν περνούσες ψυχολογικές-συναισθηματικές δυσκολίες? Όλα αυτά ξεκίνησαν μετά?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Δμημητρούλα πρίν να ξεκινήσω το ρέικι καθόλου καλά δεν ήμουν ,μέσα στην μαύρη κατάθλιψη ζούσα ,είχα φτάσει στο πάτο :-( ,ώσπου μια μέρα είπα φτάνει δεν πάει άλλο.
ήμουνα χάλια ψυχολογικά ,αλλά δεν ήξερα τον λόγο :-?
τώρα όλα είναι διαφορετικά μετά το ρέικι ειδικά μετά το 3α ,γιατί τώρα όταν περναώ καθαρισμούς ,παρατηρώ και ψάχνω να βρώ της αιτίες,δεν προσπαθώ να τα θάψω γιατί γνωρίζω ότι πάλι μπροστά μου θα τα βρώ.
τώρα μετά από 2 χρόνια γνωρίζω πιό πολλά ,σε κάθε τι που μου συμβαίνει δεν το βλέπω ως τιμωρία αλλά σαν μιά ευκαιρία να μάθω κάτι ,να μάθω ποιά τελικά είμαι εγώ .

:x @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

>:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

H αλήθεια είναι πως η Ιωάννα έχει αλλάξει πολύ από τότε που την γνώρισα, προς το καλύτερο φυσικά :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:oops: :oops: :oops:

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη που μου προσφέρατε

>:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:-D O:-) @};-
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

VasilisM έγραψε:H αλήθεια είναι πως η Ιωάννα έχει αλλάξει πολύ από τότε που την γνώρισα, προς το καλύτερο φυσικά :x
ναι αυτό λέγαμε και με την Δώρα, και είναι πολύ όμορφο να βλέπεις τον άνθρωπο να έχει Θέληση

εύχομαι για όλους τους ανθρώπους να αφυπνιστεί η Θέληση να θυμηθούν τα αρώματα της Ψυχής τους

:x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Fotini έγραψε:
ναι αυτό λέγαμε και με την Δώρα, και είναι πολύ όμορφο να βλέπεις τον άνθρωπο να έχει Θέληση

εύχομαι για όλους τους ανθρώπους να αφυπνιστεί η Θέληση να θυμηθούν τα αρώματα της Ψυχής τους

:x :x :x
:oops: :oops: :oops:

ευχαριστώ τη Δώρα και την Φωτεινή γιατί μου στάθηκαν με αγάπη και ΠΟΛΥ υπομονή σε πολύ δύσκολες στιγμές και πάντα με στηρίζουν να συνεχίσω το δρόμο μου :x

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Γλυκό Ιωαννάκι!!! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Iωαννα... @};- >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”