κάθαρση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ελα και εχω σπασει το κεφαλι μου να βρω τι μου θυμιζει! ;)

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

AMALIA έγραψε:Ελα και εχω σπασει το κεφαλι μου να βρω τι μου θυμιζει! ;)

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
:x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Volvere έγραψε:Το άβαταρ μου ειναι η Candy-Candy, μου αρεσει κ εμενα πολύυυυυ :x @};-
Πωπωωω! :-o :-o
Όταν ήμουν μικρή ενώ μου άρεσε η Candy-Candy, δεν ήθελα να το βλέπω γιατί στεναχωριόμουν πάρα πολύ που την εκμεταλλευόντουσαν και δεν θυμάμαι τι άλλο... :-(
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Και μένα μου άρεσε όταν ήμουν μικρή :x

volvere πάρε και από μένα πολλές αγκαλίτσες

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Αμαλία η Candy ήταν το πρώτο "τηλεοπτικό πράγμα" που με έκανε να κλάψω :-( Νομίζω όταν χώρισε με τον ’ντονυ :-(
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Την εικονα θυμαμε της Candy δεν θυμαμαι το σηριαλ..

Kαι για να μην φαμε κοκκινη

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

για την διαδρομη και παμε νηπιαγωγειο! ;)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ευχαριστώ που με διεκολύνετε.... :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Ουπς... :? :? :? :?
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Danny έγραψε:Μεγάλη παγίδα το :"Ολα καλά". :D
Απλά μη γνωρίζοντας που να ψάξουμε, τι να καθαρίσουμε , και άν τα καθαρίσουμε με τι θα τα αντικαταστήσουμε??
:x
Ακριβως, να ενα κομματι που δυσκολευει κι εμενα!!!
Επιπλεον, στην αρχη του δευτερου βαθμου ολα πηγαιναν μια χαρα, αλλα πριν να το καταλαβω ημουν σ ενα... κενο!!! Σιγα σιγα, τοσο ανεπαισθητα γινοταν ο καθαρισμος που δεν το ειχα καταλαβει καν μεχρι που αρχισαν οι συναισθηματικες συγκρουσεις.
Το θεμα του καθαρισμου, τελικα, ειναι κατι προσωπικο και, μαλιστα, ποτε δεν ξερεις ποτε γινεται ο καθαρισμος, ο πραγματικος καθαρισμος, αν ποτε τελειωνει...
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Namaste
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011 8:24 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!

Δημοσίευση από Namaste »

Φίλοι μου χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας….

Έως τώρα έλεγα ότι μάλλον τέλειωσα με το θέμα της κάθαρσης. Μου βγήκε μεγάλη στενοχώρια, σφίξιμο, έντονη και συνεχόμενη προδιάθεση για κλάμα, κούραση, ζέστη, υπνηλία και τρομερή ευαισθησία. Όλα αυτά όμως, από το τέλος της πρώτης μέρας του σεμιναρίου έως το τέλος του σεμιναρίου, τη δεύτερη ημέρα. Από την άλλη μέρα και μετά, όλα πήγαιναν περίφημα.

Το Σάββατο που μας πέρασε, ένιωθα μια τρομερή αγαλλίαση και χαλάρωση που όλα γινόντουσταν με τέλειο timing και δεν ήθελα να τελειώσει η μέρα. Όλο αυτό, μέχρι την Κυριακή το βράδυ, που με έπιασε πόνος στη κοιλιά, καούρα και διάφορα άλλα γυναικολογικά θέματα, τα οποία είναι ανεξήγητα διότι πριν ένα μήνα έκανα εξετάσεις και όλα βγήκαν μια χαρά…
Στην αρχή είπα, ότι ίσως είναι η πίτσα που έφαγα, (για την καούρα) μετά σκέφτηκα διάφορα άλλα… δε βγάζω άκρη…. και τα συμπτώματα τα έχω ακόμα… συν τον πονοκέφαλο, τη ζάλη, την αναγούλα, την υπερβολική πείνα και το μυαλό μου που δε μπορεί να συγκεντρωθεί με τίποτα… :-o

Να είμαι έγκυος??? :-? Υπάρχει αυτή η περίπτωση δε λέω… αλλά θα το μάθω σε καμιά 10 μέρες. Οπότε λίγο δύσκολο να έχω τέτοια συμπτώματα από τώρα…

Εντωμεταξύ διαβάζω και ένα βιβλίο για τα τσάκρας και διαπίστωσα ότι έχω μπλοκαρίσματα στο μούλα μπάντα και στο ηλιακό πλέγμα….

Υπάρχει περίπτωση να είναι κάθαρση αυτό που μου συμβαίνει και να σχετίζεται με τα μπλοκαρισμένα κέντρα μου??? Γενικά η κάθαρση έχει σχέση με τα τσάκρας… έτσι δεν είναι???

Συγγνώμη για το μεγάλο πόστ… :oops: αλλά το γράψιμο είναι ένας τρόπος να κρατήσω το μυαλό μου στη θέση του…. Ουφ….
नमस्ते
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Έως τώρα έλεγα ότι μάλλον τέλειωσα με το θέμα της κάθαρσης.
Αντωνία... θα έλεγα ότι δεν τελειώνει ποτέ το θέμα της κάθαρσης! :D
Ούτε στον 1ο ούτε στο 2ο βαθμό, ούτε σε πολλούς -πολλούς βαθμους παραπάνω.

Οσο βρισκομαστε σε αυτον τον κοσμο , ειμαστε εδώ για να μάθουμε, να φωτισουμε , να καθαρίσουμε...

Τα φυσικά συμπτώματα είναι οι ενδειξεις ότι φτανει στο σωμα σου μια δυσαρμονία, και το φυσικό σώμα αρρωσταινει τελευταίο πάντα, οπότε κάτι υπάρχει σε συναισθηματικο ή νοητικό επίπεδο,που σε πιέζει χωρις να το αντιλαμβανεσαι ,ισως?
Με την αυτοθεραπεια σου σιγα-σιγά, με θάρρος και με την θέληση για καθαρση ,θα κατανοησεις τι σου συμβαινει ωστε να φωτιστούν αυτα τα συμπτωματα και να αρχισει αυτη η διαδικασία για Σενα σε αυτον το υπέροχο και ...μακρύ δρόμο της θεραπείας! @};-
:x :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Namaste
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011 8:24 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Namaste »

Danny έγραψε:Αντωνία... θα έλεγα ότι δεν τελειώνει ποτέ το θέμα της κάθαρσης! :D
Ούτε στον 1ο ούτε στο 2ο βαθμό, ούτε σε πολλούς -πολλούς βαθμους παραπάνω.
Τι ωραία!!!! Καλά θα περάσουμε πάλι!!!!
Danny έγραψε:Οσο βρισκομαστε σε αυτον τον κοσμο , ειμαστε εδώ για να μάθουμε, να φωτισουμε , να καθαρίσουμε...

Τα φυσικά συμπτώματα είναι οι ενδειξεις ότι φτανει στο σωμα σου μια δυσαρμονία, και το φυσικό σώμα αρρωσταινει τελευταίο πάντα, οπότε κάτι υπάρχει σε συναισθηματικο ή νοητικό επίπεδο,που σε πιέζει χωρις να το αντιλαμβανεσαι ,ισως?
Με την αυτοθεραπεια σου σιγα-σιγά, με θάρρος και με την θέληση για καθαρση ,θα κατανοησεις τι σου συμβαινει ωστε να φωτιστούν αυτα τα συμπτωματα και να αρχισει αυτη η διαδικασία για Σενα σε αυτον το υπέροχο και ...μακρύ δρόμο της θεραπείας! @};-
:x :x :x :x
Και άλλα αναπάντητα ερωτήματα… Γιατί να είστε μακριά μου??? Γιατί να μη μπορώ να τα συζητήσω από κοντά όλα αυτά με κάποιον??? Με βοηθάει πολύ στην αυτογνωσία η δασκάλα μου στη γιόγκα, δε λέω… αλλά στο θέμα του reiki, δεν έχω κανέναν κοντά μου…

Έχω παραγγείλει το βιβλίο του Usui όπως μου πρότεινε η δασκάλα που με μύησε. Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να γράφει…. Υπάρχει κάποιο βιβλίο που να μπορεί να μου δίνει κατά κάποιο τρόπο κατευθύνσεις - απαντήσεις στα ερωτήματα που αφορούν το reiki???

Δε ξέρω αν τα όσα κάνω για να βελτιωθώ είναι αρκετά…
नमस्ते
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Και άλλα αναπάντητα ερωτήματα… Γιατί να είστε μακριά μου??? Γιατί να μη μπορώ να τα συζητήσω από κοντά όλα αυτά με κάποιον??? Με βοηθάει πολύ στην αυτογνωσία η δασκάλα μου στη γιόγκα, δε λέω… αλλά στο θέμα του reiki, δεν έχω κανέναν κοντά μου…
Αντωνία είμαστε πολύ πιο κοντά απο ότι νομίζεις!!! :D :D :D

Μένουμε Θεσσαλονίκη πολλοί απο εδω μέσα και συναντιόμαστε για συζήτήσεις και καφεδάκι!!!μπορούμε να το κανονίσουμε σύντομα μιας και γίναμε πολλοί!!

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Namaste
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011 8:24 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Namaste »

Ναι!! Θα χαρώ πολύ!!!

Ρε παιδιά… πάλι μου έρχεται να κλάψω…(μου έρχεται… αλλά δε μου βγαίνει). Και έχω φάει και του σκασμού….:oops: :oops:
नमस्ते
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

κλάψε βρε κοριτσάκι!!! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”