Reiki attunements..........

Συντονιστής: Vasoula

Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Reiki attunements..........

Δημοσίευση από Giwrgos »

Γεια σε ολους!!!
Καθως ψαχνω πληροφοριες απο το διαδικτυο για το Ρεικι, συναντησα ορους, οπως Reiki Healing attunement και Reiki psychic attunement, που ειναι διαφορετικα πραγματα απο τον συνηθισμενο συντονισμο Ρεικι.....
Εχετε ξανακουσει κατι παρομοιο?
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Valia

Δημοσίευση από Valia »

αχ, βρε Γιώργο, έψαξες που έψαξες, δεν διάβαζες τίποτα παραπάνω να μας πεις και μας τι είναι αυτά τα ατιουνεντς?? με τρώει η περιέργεια τώρα. Σε παρακαλώ, αν βρεις κάτι να το παραθέσεις εδώ. Θα περιμένω.
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Attunements είναι οι συντονισμοί Βάλια μου! :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Attunement ειναι ο συντονισμος αν δεν κανω λαθος. Οροι υπαρχουν πολλοι και διαφοροι η ουσια ειναι η ιδια. Μας αρεσει η ποικιλια εμας τους ανθρωπους, θελουμε να νοιωθουμε εκλεκτοι και ιδιαιτεροι μεσα απο τις διαφορες ταμπελες.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Attunement ειναι ο συντονισμος, αλλα τα healing και psychic attunements, δηλαδη οι θεραπευτικοι και ψυχικοι συντονισμοι και ειναι διαφορετικοι απο την κανονικη μυηση του Ρεικι. Ειναι πολυ αποτελεσματικα στην διευρυνση των θεραπευτικων και ψυχικων ικανοτητων...
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

οπως Reiki Healing attunement και Reiki psychic attunement
Βρε πουλάκι μου τι κάθεσαι και μπερδεύεις το μυαλουδάκι σου με attunements και ξε attunements!!βίωσε την ενέργεια του Ρέικι όσο πιο βαθειά μπορείς και μην βάζεις διαχωρισμούς, δεν μας έφταναν τόσοι αν βάλουμε σε σιρταράκια και κουτάκια και στο Ρέικι ζήτω που καήκαμε!!φιλικά στο λέω Γιωργάκι εεεεε???? :-D

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Συμφωνώ και εγώ με την Δώρα @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Καλα ντε μη βαρατε =))
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιώργο εμείς απλά την γνώμη μας σου λέμε ,χωρίς καμία διάθεση κριτικής και χωρίς να θέλουμε να σου επιβάλλουμε την δικία μας αλήθεια.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

:x :x :x
Το ξερω, καλε παιδια!
@};- @};- @};-

Ετσι κι αλλιως, για εγκυκλοπαιδικες γνωσεις το ανεφερα, απ' ο,τι εχω διαβασει αυτοι οι συντονισμοι γινονται μοναχα απο μια αμερικανικη σχολη, που δεν νομιζω να εχει παραρτημα και στην Ελλαδα...
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιώργο το ρέικι "πουλιέται" σαν τεχνική...
Σχολές επί σχολών για να μας μάθουν τελικά τι?


Θεωρώ ότι το ρέικι το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μας βοηθήσει να θυμηθούμε ξανά την Τέχνη της Ζωής...

και ξέρεις γι' αυτό, όσες μυήσεις και να πάρουμε, όσες σχολές και αν επισκεφτούμε, σε όποια γλώσσα και αν "συντονιστούμε" και "μυηθούμε", ο μόνος που έχει τον τελευταίο λόγο, είναι μόνο ο Εαυτός Μας!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Δημοσίευση από Valia »

ARTYADIS έγραψε:Attunements είναι οι συντονισμοί Βάλια μου! :x
το ξέρω γλυκιά μου ;)
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε: Θεωρώ ότι το ρέικι το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μας βοηθήσει να θυμηθούμε ξανά την Τέχνη της Ζωής...

και ξέρεις γι' αυτό, όσες μυήσεις και να πάρουμε, όσες σχολές και αν επισκεφτούμε, σε όποια γλώσσα και αν "συντονιστούμε" και "μυηθούμε", ο μόνος που έχει τον τελευταίο λόγο, είναι μόνο ο Εαυτός Μας!
έτσι ακριβώς ,πολύ συμαντικό αυτό που λές Βασούλα :x @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

το ξέρω γλυκιά μου ;)
Α! :-D :-D :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:
Vaso έγραψε: Θεωρώ ότι το ρέικι το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μας βοηθήσει να θυμηθούμε ξανά την Τέχνη της Ζωής...

και ξέρεις γι' αυτό, όσες μυήσεις και να πάρουμε, όσες σχολές και αν επισκεφτούμε, σε όποια γλώσσα και αν "συντονιστούμε" και "μυηθούμε", ο μόνος που έχει τον τελευταίο λόγο, είναι μόνο ο Εαυτός Μας!
έτσι ακριβώς ,πολύ συμαντικό αυτό που λές Βασούλα :x @};- @};- @};-
:spin:
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”