Πρόσκληση

Λεών

Πρόσκληση

Δημοσίευση από Λεών »

Επειδή η εποχή μας πλησιάζει σε μια μεταφυσική αποκορύφωση
και σίγουρα υπάρχουν διαφόρων ειδών προκλήσεις πια
θεωρώ ότι η εσωτερική γνώση
είναι απαραίτητη για να προχωρήσουμε στην ολοκλήρωση της πνευματικής μας τελειοποίησης.



Οι πνευματικές διαδρομές μας είναι πολύτιμος θησαυρός, το να μοιραστούμε εμπειρίες,
γνώσεις και στόχους πιστεύω ότι θα βοηθήσει τον καθένα μας
να προετοιμαστεί για τις απαιτήσεις της εποχής που πλησιάζει...

Σας προσκαλώ λοιπόν σε μια κλειστή ομάδα με τιτλο *ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ*, που σκοπό θα έχει την γνώση και την αλήθεια.

Όποιοι θέλετε μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή μέχρι τις
16.01.2011. @};- @};- :D :D
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Κάτσε, για πες μας παραπάνω :-? :-?
Δεν κατάλαβα ακριβώς :D
Κλειστή ομάδα εδώ στο forum εννοείς έτσι;
Θα συναντιόμαστε καθόλου απο κοντά ή μόνο απο μακριά;
Θα κάνουμε διαλογισμούς;
Έχει καμία "προυπόθεση" συμμετοχής;

:-D :-D :-D :-D
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Αμαλία εργασίες δεν θα έχει παρά αυτές που θα βάζετε οι ίδιοι στον
εαυτό σας.

Διαλογισμό όχι πιο πολύ ψυχολογία θα λεγα και καταθέσεις ψυχής,
για τους φόβους το άγχος κτλ. @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33571
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Εγώ θα ήθελα να συμμετέχω. Αλλά έχω μια ερώτηση.
Λες
Διαλογισμό όχι πιο πολύ ψυχολογία θα λεγα και καταθέσεις ψυχής,
για τους φόβους το άγχος κτλ.
Αυτό είναι κάτι που ήδη γίνεται στο φόρουμ. Θα ήθελες να μας δώσεις λίγες περισσότερες λεπτομέρειες για την ομάδα αυτή?
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Συμφωνώ με την Αννούλα! :-D @};-
Για πες για πες;;
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Και εγώ θέλω να συμμετάσχω αλλά δεν κατάλαβα πολλά πράγματα :-?

δώσε μας και άλλες πληροφορίες @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Πρόσκληση

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Λεών έγραψε:Επειδή η εποχή μας πλησιάζει σε μια μεταφυσική αποκορύφωση
και σίγουρα υπάρχουν διαφόρων ειδών προκλήσεις πια
θεωρώ ότι η εσωτερική γνώση
είναι απαραίτητη για να προχωρήσουμε στην ολοκλήρωση της πνευματικής μας τελειοποίησης.



Οι πνευματικές διαδρομές μας είναι πολύτιμος θησαυρός, το να μοιραστούμε εμπειρίες,
γνώσεις και στόχους πιστεύω ότι θα βοηθήσει τον καθένα μας
να προετοιμαστεί για τις απαιτήσεις της εποχής που πλησιάζει...

Σας προσκαλώ λοιπόν σε μια κλειστή ομάδα με τιτλο *ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ*, που σκοπό θα έχει την γνώση και την αλήθεια.

Όποιοι θέλετε μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή μέχρι τις
16.01.2011. @};- @};- :D :D
Ναι αμα επιτελους εξηγησει καποιος με απλα λογια σε τι εποχη πλησιαζουμε και τι σχεση εχουν ολα αυτα τελικα με τη μεταφυσικη αποκορυφωση σε σχεση με την πνευματικη αναπτυξη και την αυτογνωσια..X(

Εγω μεσα ειμαι αρκει επιτελους να πεσουν στο τραπεζι οι εξηγησεις στο τι ερχεται χωρις δυσκολες ερμηνειες παρακαλω για να τα καταλαβω γιατι δεν σκαμπαζω και τοσο. 8)

Λεων ξηγησου ωμα και ασε τα υπονοουμενα >:\ :D
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

κι εμένα με ενδιαφέρει
για πες κι άλλα 8)
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι αμα επιτελους εξηγησει καποιος με απλα λογια σε τι εποχη πλησιαζουμε
Τασούλη σ' αυτό μόνο μπορώ να σου απαντήσω εγώ...Τα υπόλοιπα θα τα φροντίσει ο Λεών...



Πέρα από τους μύθους για το τι θα συμβεί το 2012, υπάρχει μια πλανητική σύγκλιση, υπολογισμένη τον Δεκέμβριο του 2012

Αστρολογικά, στις 21 Δεκεμβρίου του 2012, ημερομηνία που προσδιορίζει το χειμερινό ηλιοστάσιο, η Γη και το κέντρο του γαλαξία ευθυγραμμίζονται...

Οι ερευνητές του ημερολογίου των Μάγιας συνδυάζουν αυτό το αστρολογικό φαινόμενο με ευρήματα από τις μελέτες τους!
Οι Μάγιας άφησαν στην ανθρωπότητα ένα λεπτομερές ημερολόγιο και ένα αστρολογικό σύστημα βασισμένο σε ένα κύκλο 260 ημερών, ένα βασισμένο σε κύκλο 365 ημερών και ένα εκτεταμένο ημερολόγιο που τελειώνει στις 21 Δεκεμβρίου του 2012. Το ημερολόγιο των 260 ημερών βασίζεται στους κύκλους της Αφροδίτης, εκείνο των 365 ημερών στους κύκλους της Γης και το εκτεταμένο βασίζεται στην αρχή του δικού τους πολιτισμού.

Από αυτές τι μελέτες προκύπτουν και οι καταστροφολογίες που είναι πια σε όλους γνωστές...

΄Ομως!

Πέρα από την αστρολογία και τους Μάγιας, πέρα από την επιστημη και την προφητεία, πέρα από οτιδήποτε είναι ασαφές και απροσδιόριστο σχετικά με την εποχή αυτή, η αίσθηση ανθρώπων ενορατικών είναι ότι πλησιάζουμε σε ένα σημείο εξέλιξης, δραματικό για την ανθρωπότητα...

Οι αξιες ΄Ηθους των ανθρώπων έχουν φτάσει πια στο πιο σκοτεινό τους σημείο...Και αυτό, δεν χρειαζόμαστε τους Μάγιας, για να το αντιληφθούμε...Μια πιο παρατηρητική ματιά να ρίξουμε στον κόσμο μας, θα νιώσουμε βαθιά ότι δεν περιέχει καμία αξία ΄Ηθους, πέρα από τις θρησκευτικές ηθικές που τόσο ταλαιπώρησαν τους ανθρώπους...

Φόβος, αγωνία, θυμός, μίσος, αδιαλλαξία είναι οι αξίες που κουβαλάει πια ο φυσικός άνθρωπος στην καθημερινή του ζωή...

Εγώ δεν υποθέτω ότι ο θεός δεν είχε αυτά τα σχέδια για τους ανθρώπους...Το έχω νιώσει βαθιά μεσα μου εδώ και χρόνια...

Η πιστη στην θεότητα δεν βασίζεται σε ντοκουμέντα και ανακαλύψεις, ούτε στα ημερολόγια παλαιότερων πολιτισμών, ούτε στην θρησκεία, ούτε στις προφητείες...Η πίστη βασίζεται στην ατομική εσωτερική έρευνα του καθενός μας και στην καλοπροαίρετη διάθεση για εσωτερική αλλαγή, έτσι ώστε ο ψυχικός μας πλούτος να γίνει η βάση για να εκφράσουμε τον Αληθινό μας Εαυτό...Νιώθω ότι ο άνθρωπος εξάντλησε όλα τα περιθώρια που του δόθηκαν στον υλικό κόσμο και τώρα πια χρειάζεται να ανυψώσει την συνείδησή του προς την θεότητα...

Κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει...΄Ολα είναι πιθανότητες! Μια προφητεία βασίζεται πάντα σε πνευματικές προβλέψεις και αυτό σημαίνει ότι δεν προλέγει το μέλλον έτσι απλά, αλλά συνυπολογίζει τις τάσεις της εποχής, μαζί με την ελεύθερη βούληση που είναι υπεύθυνη για τις επιλογές μας και τις ανατροπές που μπορούν να επιφέρουν στην πορεία της ανθρωπότητας...

΄Ομως η τάση της εποχής είναι πια γνωστή σε όλους...Η αρπακτική διάθεση των ανθρώπων δεν μας αφήνει κανένα περιθώριο να κάνουμε ευοίωνες σκέψεις...Η αλλαγή θα προκύψει από μέσα μας, για να εκφράσουμε τον θεό, στο πιο σκοτεινό σημείο της εξέλιξης μας...

Εχουμε ευκαιρίες ανάπτυξης ακόμα και αν γύρω μας είναι σκοτάδι και αυτές τις ευκαιρίες μόνο με μια πιο βαθιά πίστη στον θεό, μπορούμε να τις ανακαλύψουμε...Πίστη που δεν έχει φόβο, αλλά μόνο αγάπη.

΄Οσοι άνθρωποι νομίζουν ότι όλα αυτά που συμβαίνουν στον κόσμο είναι φυσιολογικά και αναμενόμενα, τότε, λυπάμαι, αλλά όχι μόνο δεν πιστεύουν στον θεό, αλλά αντίθετα είναι οργισμένοι μαζί του...ασυνείδητα βέβαια! Αν δεν στραφούν στο δικό τους ασυνείδητο, δεν θα μπορέσουν ποτέ να δουν το Φως του Θεού...Ούτε την Αρχή του Λόγου Του!

Η πιο σκοτεινή στιγμή της ανθρωπότητας έχει ήδη ξεκινήσει...Το βλέπουμε όλοι, πέρα από κάθε προφητεία...

Ετσι Τασούλη δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι περισσότερες διευκρινήσεις γι' αυτό το σκοτεινό σημείο που βρισκόμαστε σαν άνθρωποι...
Και επίσης, δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι περισσότερες λεπτομέρειες για να κατανοήσεις πως μπορείς να ανταπεξέλθεις στις δυσκολίες του φυσικού κόσμου...

Δεν είναι κάτι τόσο δύσκολο, ούτε περίεργο, ούτε μεταφυσικό, η αναγκαιότητα να εκφράσουμε την Αγάπη...Και αυτό μόνο όταν υπερβούμε τον φόβο μας θα μπορέσουμε να το νιώσουμε σαν Αλήθεια, σαν Δρόμο και σαν Ζωή...Προς τα εκεί χρειάζεται να αναπτυχθούμε...προς αυτό που ΕΙΜΑΣΤΕ, εγκαταλείποντας αυτό που έχουμε...

Αυτά...ελπίζω να πήρες μια αρχική ιδέα για την εποχή που διανύουμε

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

θα ήθελα να μάθω και εγώ κάποια παραπάνω πράγματα για την λειτουργία

πέραν αυτου όμως, που θεωρώ ότι είναι πρακτικό, αποδέχομαι την πρόσκληση @};- @};- O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Επειδή καταλαβαίνω την κάπως αγωνία..και ναι είναι λίγο σπαστικό
να διαβάζεις χωρίς να καταλαβαίνεις ενω θες..

Θα μιλήσω όπως ξέρω Στα Σαλλλλλονικίστικα!
:D


Ολα αυτά που θέλω να κάνουμε μαζί στην ομάδα
είναι αυτά που βοήθησαν και εμένα μετά απο χρόνια που έψαχνα
σε διάφορους δρόμους...να βρω την Αλήθεια.

Για να κατανοήσω όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας
επρεπε να μπω σε πολλούς πειρασμούς...
Βία,μίσος,αηδία,αγάπη,συγχώρεση,λύπη,άγχος,ΦΌΒΟ.

Καθημερινά συναισθήματα ε;

Κι όμως όλα αυτά σβήστηκαν με το άνοιγμα τις καρδιάς!

Εκεί υπάρχει το φως μας και η δύναμή μας.

Για να μπορέσουμε να βρούμε το δρόμο θα πρέπει να
καταλάβουμε ποιοι είμαστε.

Πιστεύω πως ξέρετε ότι έχουμε υπερδυνάμεις έτσι;

Αλλά και να ανακαλύψουμε την θηλυκή και την αρσενική πλευρά μας.


Δεν είναι εύκολο καθόλου.

Έχω απ την μία μου πλευρά τον Ουριήλ που μου δίνει την
δύναμη να *σκοτώσω* ότι με κάνει αδύναμο.
Και να πολεμήσω σε κάθε τι που προσπαθεί να βάλει εμπόδια
και απ την αριστερή μου πλευρά Έχω την Παναγία
που μου δείχνει πως μπορώ να αγαπώ και να χω κατανόηση
να συγχωρώ και να λατρεύω μέχρι και τις κατσαρίδες..

Υπάρχουν πράγματα που δεν τα βλέπουμε αλλά άλλοι τα ξέρουν
πολύ πιο πριν απο ότι εμείς.
Και ρωτάμε γιατί να γνωρίζουν αυτοί; που είναι τόσο μακρυά
απο το Θεό και εμείς να μη βλέπουμε τίποτα
ενώ ειμαστε κοντά!!

Ένας που καθαρίζει τζάμια σε ουρανοξύστες μπορεί να δεί ένα
τροχαίο πολύ πιο κάτω στο δρόμο που βρισκόμαστε
απο ότι εμείς που είμαστε πάνω στο δρόμο.

Είναι σαν να ζητάμε για τα πάντα εξηγήσεις χωρίς να προσπαθούμε
καν μόνοι μας...

Αντε εξήγησε την κατσαρίδα λοιπόν που να μπορεί να καταλάβει,
γιατί την σκοτώνουμε ενώ δεν μας ακουμπάει καν!

Ελπίζω να κατάφερα να σας δώσω λίγο απο αυτό που θέλω
να μάθουμε όλοι μαζί.Μέσα στην Ομάδα!
@};- :x :*
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

χαίρομαι για αυτη την Ομάδα, όπως χάιρομαι για όσες ομάδες ΄"αφύπνισης" δημιουργούνται και μάλιστα απο άτομα που εχουν ΄ξυπνήσει την Ζωή τους και επιθυμούν να την μοιραστουν :-D :-D :-D :-D :-D

ηθελα να πω κατι που σκεφτομουν και ειδα εκδηλώνεται στην ζωή μου ακόμα πιο έντονα αυτες τις ημερες λόγω γιορτων, είναι καιρος για μοίρασμα, ειναι καιρος να ακουμε, να αφουγκραζόμαστε τον άνθρωπο και να μοιραζόμαστε την Ζωή μας, ο καθε ενας όση εμπειρια έχει @};-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Fotinoula την 03 Ιαν 2011 11:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Αν κατάλαβα καλά θες να κάνεις μια κλειστή ομάδα όπου ο καθένας θα μπορεί να λέει προσωπικές του εμπειρίες και στοχασμούς με σκοπό την αυτολοκλήρωση?
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33571
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Ωραία :-D :-D οπότε περιμένουμε όταν θα ξεκινήσουμε για τα υπόλοιπα @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Λεων και εγω δεχομαι την προσκληση σου..!!! @};-

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”