Κανάλια επικοινωνίας... Indigo

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Κανάλια επικοινωνίας... Indigo

Δημοσίευση από Ichor »

Vaso έγραψε:
Η επικοινωνία μου με τον Μιχαήλ ξεκίνησε από την ηλικία των 14 μου χρόνων. ΄Ηταν ξαφνική και άμεση και εγώ τα έχασα.
Τι γίνεται με αυτούς που για κάποιο λόγο ενώ άρχισαν την επικοινωνία, τρόμαξαν και πισωγύρισαν.....? Έκλεισαν το κανάλι.

Για αυτούς το κανάλι κλείνει έτσι απλά....?

Τι συμβαίνει όταν κάποιος ενώ έχει επικοινωνία, κάποιες στιγμές αποκόπτεται.....? Κόβεται η επικοινωνία για κάποιο λόγο... την κόβουν κάποιοι...? ή την κλείνει μόνος του από φόβο.....?

Γράψαμε και για τους blue generation, και τα κρυσταλλάκια.

Και ρωτάω......... τα ίντιγκο στραγκαλίστηκαν ή παραμένουν ενεργοί ώστε να προετοιμάσουν και να βοηθήσουν τα νέα ίντιγκο και κρυσταλλάκια που γεννιούνται....?

Έχω την αίσθηση ότι κάποιοι βρήκαν το μονοπάτι και κάποιοι άλλοι απλά στέκονται και προετοιμάζουν.....! Ισιώνουν το δρόμο για να υποδεχτούν τη συνέχεια....!

Αυτοί που στραγκαλίστηκαν τελικά......μήπως βρίσκονται τώρα στη φάση της αφύπνισης....?
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πέννη, μπορεί να φοβήθηκα αρχικά, αλλά συνέχισα. Το κανάλι κλείνει όταν φοβηθείς σε διάρκεια. ΄Οταν δεν θέλεις να πιστέψεις ότι σου συμβαίνει, όταν αμφισβητείς...
Μ' αυτό, δεν θέλω να πω ότι δεν πρέπει να αμφισβητείς...
ο νους παιζει πολλές φορές πολλά παιχνίδια
Χρειάζεται προσοχή και εγρήγορση.

Κάποια μου είχε πει ότι, συνομιλώντας :wink: με τον Μιχαήλ, της είχε πει, πόσο άχρηστη δουλειά κάνει ένας άνθρωπος (δεν αναφέρω όνομα, αλλά επρόκειτο για κάποιον "δάσκαλο")

Ακόμα γελάω...

Ποτέ μα ποτέ η επικοινωνία δεν αφορά προσωπικά θέματα, δεν είναι κριτική για ανθρώπους, δεν προλέγει το μέλλον στην ζωή μας.

Η επικοινωνία αφορά είτε διδασκαλία για συμπαντικές αλήθειες, είτε βοήθεια για τον δρόμο μας

Τα ίντιγκο της γενιάς μου, τα περισσότερα είναι σήμερα ενήλικες με έκδηλα τα σημάδια της "στέρησης". Στέρηση σημαίνει να νιώθεις, αλλά να μην μπορείς να αντιδράσεις...

΄Ομως υπάρχουν ακόμα πολλοί ίντιγκο ενήλικες...

και έρχονται και άλλοι...

΄Ομως να μην γίνει έμμονη ιδέα!
Η αφύπνιση προκύπτει, δεν χρειάζεται να έρθει κανεις αφυπνισμένος! Αυτοί που θα παίξουν τον ρόλο του οδηγού προς την ανάληψη, είναι ήδη ανάμεσά μας.

Απλά λέω για την εμμονή, γιατί έχω δει γονείς να πιέζουν τα παιδιά τους από υπερβολικό ζήλο (?), ή ίσως για να καμαρώνουν ότι το δικο τους παιδί είναι δάσκαλος (!)

Ας τα αφήσουμε ελεύθερα...εκείνα ξέρουν, δεν μας χρειάζονται παρά απλά να μας νιώθουν δίπλα τους, ότι και αν κάνουν.

΄Ολα εξελίσσονται σύμφωνα με το θεϊκό σχέδιο. Ας το αφήσουμε απλά να προκυψει...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Στέρηση σημαίνει να νιώθεις, αλλά να μην μπορείς να αντιδράσεις...
Κάπου εδώ με εντοπίζω.....! Δεν ανησυχώ...., απλά προσπαθώ να δω τι μου συμβαίνει.....! Προσπαθώ να πάρω τις επιβεβαιώσεις μου....! :) :oops:

Σ'αγαπώ πολύ πολύ.
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”