παιδια ειμαι καινουρια κ δεν ξερω

Συντονιστής: Vasoula

κατερινα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2010 11:39 pm
Τοποθεσία: στον κοσμο μου

παιδια ειμαι καινουρια κ δεν ξερω

Δημοσίευση από κατερινα »

:-? παιδια θα ηθελα λιγη βοηθεια! ειμαι καινουρια στον τομεα του ρέικι και θα ηθελα να μαθω πολλα για αυτο! εσεις κανετε ρέικι σε καποιο δασκαλο? O:-)
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Εγώ πάντως δεν κάνω ρέικι,αλλά παράσιτα...

εκεί είμαι εξπέρ! :D :D


Υ.Γ καλώς ήρθες!
κατερινα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2010 11:39 pm
Τοποθεσία: στον κοσμο μου

Δημοσίευση από κατερινα »

kalos sas brika! :-D se euxaristw :x
eimai kai sxetika mikri stin hlikia k dn 3erw an uparxoun alla atoma edw mesa stn hlikia m :-?
mas paei to xamogelo :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλώς ήρθες Κατερινάκι :x :x :x

Δεν υπάρχουν άλλα μέλη σ' αυτήν την ηλικία, γιατί βλέπεις το ρέικι απευθύνεται σε μεγαλύτερα παιδιά ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
κατερινα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2010 11:39 pm
Τοποθεσία: στον κοσμο μου

Δημοσίευση από κατερινα »

pragmatika me endiaferei polu auto to 8ema! :) k 8elw n ma8w perissotera!
mas paei to xamogelo :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπορείς να ενημερωθείς, υπάρχουν πολλά τόπικ για το ρέικι.
Απλά στην ηλικία σου δεν δίνονται μυήσεις, χωρίς έγκριση των γονιών σου.

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
κατερινα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2010 11:39 pm
Τοποθεσία: στον κοσμο μου

Δημοσίευση από κατερινα »

oi goneis mou sumfwnoun sto oti ama 8elw na paw me afhnoun...diladi dinoun tin egkrisi ts...
mas paei to xamogelo :D
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Αρκετα πραγματα για το ρεικι υπαρχουν στο παρον site, αλλα και στο forum. Αρχισε, αν θες, διαβαζοντας τα τμηματα του φορουμ που αντιστοιχουν στο Ρεικι, για να παρεις μια γενικη εικονα.
Απο κει και περα μπορεις να αγορασεις καποιο απο τα διαφορα βιβλια ρεικι που υπαρχουν στα βιβλιοπωλεια (αν εχεις πολλα βιβλιοπωλεια υπ οψιν κανε μια συγκριση τιμων πρωτα) και να ριξεις μια ματια στις απειρες ελληνικες και ξενες ιστοσελιδες του διαδικτυου.
Γενικα, το Ρεικι μεταδιδεται, οπως πιστευω ξερεις, μονο μεσα απο καποιο δασκαλο. Αυτο εγειρει το θεμα ποιος μυησε τον Ουσουι (τον ιδρυτη του παραδοσιακου Ρεικι)... Ισως, οταν ο ανθρωπος φτανει στα ανωτερα πνευματικα επιπεδα του Ουσουι μεσα απο χρονια προσπαθειας και διαλογισμου, να διευρυνονται και τα καναλια της συμπαντικης του ενεργειας... Το θεμα ειναι οτι επειτα απο τη μυηση τα καναλια ανοιγουν. Η ικανοτητα δεν χανεται ποτε ειτε εξασκησεις το Ρεικι ειτε οχι.
Περαν τουτων, το παραδοσιακο Ρεικι ειναι μοναχα ενα απο τα πολλα μονοπατια του Ρεικι. Αν σ ενδιαφερει ενημερωσου και για τα υπολοιπα συστηματα. Ειναι αμετρητα, με πολλες ξεχωριστες ωελειες το καθενα!!!
Αν, με την εγκριση των γονεων σου, θες να ξεκινησεις το μονοπατι του Ρεικι σε πρακτικο, πλεον, επιπεδο, καλυτερα θα ηταν να προτιμησεις το παραδοσιακο, ως μια καλη βαση!!!

@};-
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”