Πώς δημιουργω ενα ρεικι ντους?

Συντονιστής: Vasoula

Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Πώς δημιουργω ενα ρεικι ντους?

Δημοσίευση από Giwrgos »

Καπου ειχα διαβασει για το ρεικι - ντους, ενα συνεχες δυναμικο πεδιο ενεργειας που διαβιβαζει ρεικι σε ενα σημειο...
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Πρώτη φορά το ακούω :)) :)) :))

:-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Κι εγω μονο μια φορα το ειχα ακουσει...
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

και τι έχεις ακόυσει για αυτό?
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Νίκος
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010 11:53 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από Νίκος »

Λοιπόν για να γελάσουμε και λίγο:

Θα χρειαστούμε επτά τσακρα και πέντε κομμάτια σωλήνα

Παίρνουμε το πρώτο τσακρα και βιδωνουμε το πρώτο κομμάτι σωλήνα που έχουμε στη διάθεση μας

Μετά ακολουθούμε την ίδια διαδικασία και για τα υπόλοιπα μέχρι να φτάσουμε στο τελευταίο

Αφού έχουμε τελειώσει τις συνδέσεις διοχετευουμε ρεικι στην αρχή όχι με υψηλή πίεση και αυξάνουμε σταδιακά

ΥΓ: σε περίπτωση παρατήρησης διαρροής μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τεφλον στις συνδέσεις μας για μεγαλύτερη στεγανότητα

Σας εύχομαι ένα ευχάριστο ντουζ!!!
Αγάπη είναι.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πώς δημιουργω ενα ρεικι ντους?

Δημοσίευση από Fotinoula »

Γνωθι σαυτον έγραψε:Καπου ειχα διαβασει για το ρεικι - ντους, ενα συνεχες δυναμικο πεδιο ενεργειας που διαβιβαζει ρεικι σε ενα σημειο...
μήπως εννοείς την τεχνική της ακτινοβολίας ρεικι για ενδυνάμωση :-?
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Νίκος
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010 11:53 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από Νίκος »

Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό:

Stand or sit. Make yourself comfortable; close your eyes completely, or leave them partially open. Breathe slowly, but normally. Gassho position. Move hands as high as possible, with hands apart. Imagine you are receiving a shower of vibrations or light from the Source of the Universe, and feel it. At the same time, repeat Cho-Ku-Rei for 2nd level students, and Dai-Ko-Myo for 3rd level student. Feel the vibrations of reiki energy; move

Και αυτο:

Place your hands in together, in front of your heart, and breathe slowly and deeply.
Raise both your hands above your head, facing each other about 8 to 12 inches apart.
Intend Reiki to flow. Feel the Reiki healing energy building up between your hands.
Turn your palms facing downwards such that they are facing your head.
Visualize and feel a shower of Reiki energy flowing into your body, cleansing it of negative energy.
Bring your hands down slowly in front of your face and body, down to your feet. Keep them between about 8 and 12 inches away from your body.
As you do this, visualize and feel Reiki energy flowing into your body, energizing and cleansing it.
Once you reach you feet, gently throw off any negative energy into the earth in order to be transformed.
Repeat this exercise a few times- the ideal number of times is 3 times or more. Feel every cell and part of your body filled with Reiki, such that you are cleansed and revitalized.
You may wish to clap your hands together a few times in order to bring yourself back to normal consciousness.

Αν κάνεις μια έρευνα με το όνομα reiki shower θα βρεις κι αλλά, ελπίζω να βοηθησα

Αυτο που εγω κατάλαβα είναι ότι είναι θέμα οραματισμού δηλ πως φαντάζεται την ενέργεια πχ σαν ντους ή σαν καταρράκτη και τι πρόθεση έχεις όπως όλοι αναφέρουν εδώ μέσα είναι πολύ σημαντικό!!!
Αγάπη είναι.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Νίκο αν θες βάλτο στα Ελληνικά να μπορούν όλοι να το διαβάσουν!!! :x :x

Παιδιά πολλές φορές τείνουμε να κανουμε τα πιο απλά πράγματα πολύπλοκα!!πόσες φορές δεν έχετε νιώσει το φως να σας λούζει????να περνάει απο την αύρα σας, απο τα σώματά σας, τα κύταρά σας, όλη σας την ύπαρξη???αν κάποιοι τώρα θέλησαν να το ταμπελιάσουν και αυτό σαν τεχνική reiki shower ok!!!

:x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:thumbsup:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Γνωρίζω για την ενέργεια που έχει το νερό γενικά,δηλαδή και το να βάλεις τα πόδια σου μέσα σε μια λεκάνη νερό,ή το να βρίσκεσαι μέσα στην μπανιέρα γεμάτη με νερό κτλ. Μπορείς να νιώσεις πολλά
ακόμα και αστρική προβολή κ.π.ά.

Αλλά για ντούζ ρέικι δεν γνωρίζω.
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Ο καθένας μας μπορεί να χρησιμοποιήσει θεραπευτικά
την ενέργεια και το φως και να δώσει κάποια ονόματα
που νομίζει ότι τον αντιπροσωπεύουν ντουζ , καταρράκτης
κύμα , βροχή , άνεμος , θερμότητα και άλλα ,
που δεν αλλάζουν όμως την ουσία @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ANGELS ON EARTH έγραψε: Παιδιά πολλές φορές τείνουμε να κανουμε τα πιο απλά πράγματα πολύπλοκα!!πόσες φορές δεν έχετε νιώσει το φως να σας λούζει????να περνάει απο την αύρα σας, απο τα σώματά σας, τα κύταρά σας, όλη σας την ύπαρξη???αν κάποιοι τώρα θέλησαν να το ταμπελιάσουν και αυτό σαν τεχνική reiki shower ok!!!

:x
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Νίκος
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010 11:53 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από Νίκος »

Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό:
Η στάση ή κάθεται. Κατασταθείτε άνετος κλείστε τα μάτια σας εντελώς, ή τα αφήστε μερικώς ανοικτά. Αναπνεύστε αργά, αλλά κανονικά. Θέση Gassho. Χέρια κίνησης όσο το δυνατόν υψηλότερα, με τα χέρια χώρια. Φανταστείτε ότι λαμβάνετε ένα ντους των δονήσεων ή του φωτός από την πηγή του κόσμου, και το θεωρήστε. Συγχρόνως, επαναλάβετε cho-Ku-Rei για τους 2$ους σπουδαστές επιπέδων, και dai-Ko-Myo για το 3ος σπουδαστή επιπέδων. Αισθανθείτε τις δονήσεις της ενέργειας reiki κίνηση
Και αυτο:
Τοποθετήστε το σας παραδίδει μαζί, μπροστά από την καρδιά σας, και αναπνέει αργά και βαθειά.
Αυξήστε και τα δύο χέρια σας επάνω από το κεφάλι σας, που αντιμετωπίζει το ένα το άλλο περίπου 8 έως 12 ίντσες χώρια.
Σκοπεύτε Reiki για να ρεύσετε. Αισθανθείτε τη θεραπεύοντας ενέργεια Reiki που ενισχύει μεταξύ των χεριών σας.
Γυρίστε τους φοίνικές σας που αντιμετωπίζουν προς τα κάτω έτσι ώστε αντιμετωπίζουν το κεφάλι σας.
Απεικονίστε και αισθανθείτε ένα ντους της ενέργειας Reiki που ρέει στο σώμα σας, που καθαρίζει το της αρνητικής ενέργειας.
Φέρτε τα χέρια σας κάτω αργά μπροστά από το πρόσωπο και το σώμα σας, κάτω από στα πόδια σας. Τους κρατήστε μεταξύ περίπου 8 και 12 ιντσών μακρυά από το σώμα σας.
Δεδομένου ότι κάνετε αυτό, απεικονίστε και αισθανθείτε την ενέργεια Reiki που ρέει στο σώμα σας, που ενεργοποιεί και που καθαρίζει το.
Μόλις φθάσετε σε σας πόδια, ρίξτε ήπια από οποιαδήποτε αρνητική ενέργεια στη γη προκειμένου να μετασχηματιστείτε.
Επαναλάβετε αυτήν την άσκηση μερικοί χρόνοι που ο ιδανικός αριθμός χρόνων είναι 3 φορές ή περισσότεροι. Αισθανθείτε κάθε κύτταρο και μέρος του σώματός σας που γεμίζουν με Reiki, έτσι ώστε καθαρίζεστε και αναζωογονείστε.
Μπορείτε να επιθυμήσετε να χτυπήσετε τα χέρια σας μαζί μερικοί χρόνοι προκειμένου να παρουσιαστεί πίσω στην κανονική συνείδηση.
Ντους reiki Αν κάνεις μια έρευνα με το όνομα θα βρεις κι αλλά, ελπίζω να βοηθησα
Αυτο που εγω κατάλαβα είναι ότι είναι θέμα οραματισμού δηλ πως φαντάζεται την ενέργεια πχ σαν ντους ή σαν καταρράκτη και τι πρόθεση έχεις όπως όλοι αναφέρουν εδώ μέσα είναι πολύ σημαντικό!!!
_________________
Αγάπη είναι.
Αγάπη είναι.
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Νίκος έγραψε:Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό:

Stand or sit. Make yourself comfortable; close your eyes completely, or leave them partially open. Breathe slowly, but normally. Gassho position. Move hands as high as possible, with hands apart. Imagine you are receiving a shower of vibrations or light from the Source of the Universe, and feel it. At the same time, repeat Cho-Ku-Rei for 2nd level students, and Dai-Ko-Myo for 3rd level student. Feel the vibrations of reiki energy; move

Και αυτο:

Place your hands in together, in front of your heart, and breathe slowly and deeply.
Raise both your hands above your head, facing each other about 8 to 12 inches apart.
Intend Reiki to flow. Feel the Reiki healing energy building up between your hands.
Turn your palms facing downwards such that they are facing your head.
Visualize and feel a shower of Reiki energy flowing into your body, cleansing it of negative energy.
Bring your hands down slowly in front of your face and body, down to your feet. Keep them between about 8 and 12 inches away from your body.
As you do this, visualize and feel Reiki energy flowing into your body, energizing and cleansing it.
Once you reach you feet, gently throw off any negative energy into the earth in order to be transformed.
Repeat this exercise a few times- the ideal number of times is 3 times or more. Feel every cell and part of your body filled with Reiki, such that you are cleansed and revitalized.
You may wish to clap your hands together a few times in order to bring yourself back to normal consciousness.

Αν κάνεις μια έρευνα με το όνομα reiki shower θα βρεις κι αλλά, ελπίζω να βοηθησα

Αυτο που εγω κατάλαβα είναι ότι είναι θέμα οραματισμού δηλ πως φαντάζεται την ενέργεια πχ σαν ντους ή σαν καταρράκτη και τι πρόθεση έχεις όπως όλοι αναφέρουν εδώ μέσα είναι πολύ σημαντικό!!!
Kαταπληκτικες τεχνικες!!!!!! Αντε, μετα να στεγνωσουμε!!! :P
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Νίκος
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010 11:53 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από Νίκος »

Επειδή γράφω απο το τηλέφωνο και είμαι στη δουλειά έβαλα το κείμενο σε έναν αυτόματο μεταφραστή επομένως θα βρείτε κάποια λάθη, πιστεύω όμως ότι όλοι θα καταλάβουν το περιεχόμενο πάνω κάτω
:x :x :x
Αγάπη είναι.

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”