7 Νοέμβρη..

Λεών

7 Νοέμβρη..

Δημοσίευση από Λεών »

Σήμερα θα δούμε πόσοι ξύπνησαν...και πόσοι θα πολεμήσουν
για την πατρίδα....

θα βάλω μερικά εξώφυλλα εφημερίδων..



Να δηλώσω πως κάποτε ήμουν δεξιός πλέον τίποτα και αν έβγαινε ποτέ η Λιάνα Κανέλλη πρόεδρος του Κ.Κ.Ε θα ψήφιζα εκεί.
:D :D

Όσοι βρουν νεώτερα ας τα τοποθετήσουν εδώ....


Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


’ντε να δούμε ο Θεός ας βάλει το χέρι του Και ξυπνήσουν ...

Υ.Γ ξέχασα και μια αφιέρωση σε όλους...

http://www.youtube.com/watch?v=SZ689ZwJ ... re=related
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Λέων ξύπνησα με την ίδια ατάκα

"αντε να δουμε αν θα ξυπνησουν"

και πήγα και ψήφισα

και μετα στον δρόμο πέρασα έξω απο την εκκλησία που μόλις σχόλασε και η πλατεια γεμισε με κόσμο που θα πηγαιναν να ψηφίσουν...

και μετα σκεφτηκα

το τι θα βγει στις εκλογες, ή το μνημόνιο είναι η εκδήλωση, η επιφάνεια, το αποτελεσμα, η ουσια ειναι πολύ βαθύτερα και προς τα εκει δεν κοιτανε και πολλοι τουλαχιστον τωρα

μπαινω να ψηφισω και προήγειται ενας κυριος ο οποιος βγαινει απο το παραβαν και διαμαρτυρεται γιατι λειπει ενα ψηφοδελτιο, του δινουν ενα καινουργιο φακελακι και η γραμματέας του δικηγόρου αρχιζει ενα διδασκαλικο εξουσιαστικο μπινελικι στον απλο πολίτη που εχει παει για εφορευτικη επιτροπη για το να κανει σωστα την δουλεια του :? και αυτος αντι να της πεταξει τα ψηφοδελτια στην μουρη, που δεν ειναι καν υποχρεωμενος ουτε δουλεια του ειναι, ουτε πληρωνεται, ενοιωσε και ασχημα :-(

@};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Fotini έγραψε: μπαινω να ψηφισω και προήγειται ενας κυριος ο οποιος βγαινει απο το παραβαν και διαμαρτυρεται γιατι λειπει ενα ψηφοδελτιο, του δινουν ενα καινουργιο φακελακι και η γραμματέας του δικηγόρου αρχιζει ενα διδασκαλικο εξουσιαστικο μπινελικι στον απλο πολίτη που εχει παει για εφορευτικη επιτροπη για το να κανει σωστα την δουλεια του :? και αυτος αντι να της πεταξει τα ψηφοδελτια στην μουρη, που δεν ειναι καν υποχρεωμενος ουτε δουλεια του ειναι, ουτε πληρωνεται, ενοιωσε και ασχημα :-(

@};-
έπρεπε να είμαι εγώ στην θέση του ,ξέρεις τι θα την απαντούσα την ψωνάρα :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Για μια ακόμη φορά, το σκηνικό στο εκλογικό κέντρο θύμιζε κοινωνικό γεγονός.. χαμογελάκια και υποτιθέμενες χαρές, υποκριτικοί χαιρετισμοί γεμάτες καφετέριες, και δεν τρέχει τίποτα.. μετάνιωσα που πήγα να ψηφίσω, αλλά είπα να μην πάει χαμένο και το τελευταίο δικαίωμα.. :?
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

εχουμε εκλογες? χαμπαρι δεν πηρα...
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

Fotini έγραψε: μπαινω να ψηφισω και προήγειται ενας κυριος ο οποιος βγαινει απο το παραβαν και διαμαρτυρεται γιατι λειπει ενα ψηφοδελτιο, του δινουν ενα καινουργιο φακελακι και η γραμματέας του δικηγόρου αρχιζει ενα διδασκαλικο εξουσιαστικο μπινελικι στον απλο πολίτη που εχει παει για εφορευτικη επιτροπη για το να κανει σωστα την δουλεια του :? και αυτος αντι να της πεταξει τα ψηφοδελτια στην μουρη, που δεν ειναι καν υποχρεωμενος ουτε δουλεια του ειναι, ουτε πληρωνεται, ενοιωσε και ασχημα :-(

@};-
χα... γέλασα... ήμουν κι εγώ εφορευτική επιτροπή... όλη τη βδομάδα από τότε που με καλέσανε είχα άγχος για το τι θα κάνω... τελικά έτυχα σε πολύ καλό άνθρωπο... να είναι καλά...
θα πάω μάλλον και την άλλη Κυριακή κατά πως φαίνεται αλλά πλέον δεν με πειράζει.
Πήγε και σε μας να παιχτεί κάτι παρόμοιο με αυτό που περιγράφεις Φωτεινή 2 φορές (τη μία ότι δεν είχα βάλει λευκό στο πακέτο και την άλλη ότι δεν έφτιαχνα τα πακέτα κυκλικά... οι "καταγγελίες" από εκπροσώπους των κομμάτων...) αλλά καμία συνέχεια δεν υπήρξε. Ούτε μέσα μου δεν δέχτηκα ότι μπορεί και να έκανα λάθος και προφανώς πέρασε και στους έξω μου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

silver29 έγραψε:εχουμε εκλογες? χαμπαρι δεν πηρα...
Γιαννάκη...στο ίδιο πάρτυ είμαστε ε? :)) :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ούτε μέσα μου δεν δέχτηκα ότι μπορεί και να έκανα λάθος και προφανώς πέρασε και στους έξω μου...
Ναι!!!!!!! >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

>:d< >:d< >:d< >:d<
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Σιγα μην πηγαινα να ψοφησω :D
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μία από τα ίδια :P :P :P :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

anima22 έγραψε:αλλά καμία συνέχεια δεν υπήρξε. Ούτε μέσα μου δεν δέχτηκα ότι μπορεί και να έκανα λάθος και προφανώς πέρασε και στους έξω μου...
πολύ χαίρομαι :-D :-D :-D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Εικόνα

:D :D Τελικά ξύπνησαν οι περισσότεροι.
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

40% η αποχη , 6-10% τα λευκά άκυρα .
Συμπέρασμα : η κοινοβουλευτική δημοκρατία δεν πείθει και
Μας κυβερνάει μια μειοψηφία του 30% περίπου .
Υπολογίστε τα πραγματικά ποσοστά των συντηρητικών κομμάτων επί των γραμμένων ,
Αφαιρέστε στο περίπου όσους δεν είναι ελληνες και την πιθανή νοθεία , και θα το διαπιστώσετε .


Να τους δώ τώρα τι θα κάνουν που τα είδε και όλη η Ευρώπη μιας,και περίμεναν και αυτοί τα αποτελέσματα για να δούν πόσο αντέχει ο Ελληνικός λαός.

Χίλιες φορές να βγούμε απ την Ε.Ε να γυρίσει η δρχ. θα δυσκολευτούμε μεν για αρχή αλλά έτσι θα αυξηθούν όλα...
και ο τουρισμός μας και το εμπόρευμα των αγροτών καθώς σαν φθηνή χώρα θα μπορούν να αγοράζουν..Και να διασκεδάζουν..

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”