Θέλω βοήθεια.

Λεών

Θέλω βοήθεια.

Δημοσίευση από Λεών »

Δεν ξέρω αν το πόστ μου είναι σωστά εδώ τοποθετημένο,αν υπάρχει παρόμοιο θέμα ας το μετακινήσετε παρακαλώ.

Μετά από άπειρες σελίδες που διάβασα,έγινα μέλος,και αναζητούσα να βρω αυτό που πραγματικά μου συμβαίνει,έπεσα και θύμα απο ανθρώπους που ασχολούνται με μαγεία ή ανήκουν σε διάφορες αιρέσεις,λέγοντάς μου πως μπορούν να με βοηθήσουν αλλά το μόνο
που θέλανε ήταν να εκμεταλλευτούν το χάρισμα που νοιώθω οτι έχω όπως το κατάλαβαν και αυτοί,έφευγα και έμενα με την απορία.

Ψάχνοντας λοιπόν για τον Ουριήλ με έβγαλε στην σελίδα σας,
διάβασα κάποια θέματα,μα δεν βρήκα αυτό που ψάχνω(μακάρι να ήξερα κιόλας) έκανα την εγγραφή μου εδώ για να μου δώσετε τις γνώσεις και τα φώτα σας.

Οι πρόγονοι μου είναι Αιγύπτιοι καθώς είμαι Τσιγγάνος Ρομ απο το Λούξορ,αυτά τα γράφω μήπως και βοηθήσουν εσάς να καταλάβετε

Απο παιδί έχω επισκέψεις απο διάφορους δαίμονες ,πως ξέρω πως ήταν δαίμονες;

Δεν μου κάνανε ποτέ κακό εκτός έναν,ο οποιος με έσκισε λίγο το δάχτυλό μου καθώς είχε κατσει πάνω μου,και με όση δύναμη είχα έκανα τον σταυρό μου πάνω του και εκεί ένοιωσα κάτι σαν λέπια.

Οι άλλοι έρχοντε όταν θελω να είμαι μόνος μου και νοιώθω πως μου ψυθιρίζουν στο αυτί μου τα ονόματά τους κοκκινίζοντας το αυτί μου πολύ.

Βλέπω όνειρα ξανά και ξανά,τα ίδια αλλά εγω βρίσκομαι συνέχεια σε διαφορετικό σημείο,όπως ένα όνειρο που έβλεπα πως είναι ενα βουνό,με επτά στρώματα και τέρμα πάνω ένα μικρό εκκλησάκι,
σκοτεινό μεσα με πολλές εικόνες αλλά σκούρες, με βλέπω άλλοτε μέσα σε αυτό ή στην μέση του βουνού ή τέρμα κάτω.

Το άλλο ήταν με τον Ουριήλ δηλαδή βλέπω εμένα σαν άγγελο με ασπρα φτερά και μαύρο κουστούμι στο οποίο παίρνω την ψυχη μιάς ηλικιωμένης γυναίκας ενώ ο ηλικιωμένος άντρας θελει να με διώξει.

Που κολλάει ο Ουριήλ ;; όσο έβλεπα το όνειρο καποιος με φώναζε έτσι λες και ήταν το όνομα μου.

Παρακαλώ όποιος-α μπορεί να με εξηγήσει τι γίνεται θα του είμαι ευγνώμον και θα βοηθήσει πολύ την ψυχή μου να ηρεμίση !!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλώς ήρθες darksoul στο φόρουμ μας! :x

Δεν ξέρω αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε ουσιαστικά, εγώ όμως θα προσπαθήσω, γιατί κατανοώ την ταραχή της Ψυχής σου... >:d<

΄Ολα αυτά που αναφέρεις είναι επηρεασμός από διάφορες δεισιδαιμονίες περί Μάγων και Δαιμόνων και έχουν εντυπωθεί από την παιδική σου ηλικία από κάποιες διηγήσεις που προφανώς έλαβαν χώρα μπροστά σου και εσύ δεν μπορείς να τις θυμηθείς.

Η χώρα μας βρίθει από θρησκοληψίες και δεισιδαιμονίες, δυστυχώς, και αυτοί οι μύθοι μεταφέρονται μέσα μας, σαν μνήμες από το πουθενά, αλλά δεν είναι τελικά από το πουθενά...
Βρίσκουν πρόσφορο έδαφος στην παιδική μας ψυχή όταν υπάρχουν ακουστικά ερεθίσματα σε διηγήσεις από τους μεγαλύτερους και αργότερα γίνονται τα τέρατα μέσα μας, τόσο ζωντανά ώστε να τα νιώθουμε και σαν υπαρκτά στον κόσμο μας.

Δεν ξέρω αν σε ησυχάσει να σου πω ότι ούτε δαίμονες υπάρχουν, ούτε λέπια και φίδια...΄Ολα αυτά είναι ο κόσμος που επιτρέψαμε να γίνεται πραγματικός (αλλά δεν είναι αληθινός) έξω και μέσα μας!

Ο Ουριήλ υπήρξε ο άρχάγγελος που χρησιμοποιούσαν στα ξόρκια εναντίον των δαιμόνων, μαζί με τους Μιχαήλ, Ραφαήλ και Γαβριήλ.
Νομίζω, αν δεν κάνω λάθος, πως υπάρχει και σε κάποιο βιβλιαράκι του Αγίου Κυπριανού (δεν είμαι σίγουρη, ήμουν μικρή όταν γίνονταν αυτές οι αναφορές) που οι άνθρωποι μπορούν να τους επικαλεστούν για να λύσουν ξόρκια και βασκανίες...
Αυτό το όνομα μπορεί να το άκουσες στην παδική σου ηλικία και να σου εντυπώθηκε και τώρα βρήκε χώρο και ανάπτυξη μέσα σου για να έρθει στην επιφάνεια...

Θα σε συμβούλευα να μην πας σε φόρουμ μαγείας...δεν νομίζω ότι μπορούν να σε βοηθήσουν. Αυτές οι φαντασιώσεις "παλεύονται" μόνο με την Γνώση περί δεισιδαιμονιών...Κυρίως χρειάζεται να πιστέψεις στο Αγαθό και στο Φως και να αφήσεις τα σκοτάδια για εκείνους που τους τρέφουν...

darksoul = lightsoul (υιοθέτησέ το και μείνε σταθερά στο Φως)

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις,αλλά δεν γίνεται να είναι όλα παιχνίδια του μυαλού.

Δεν μπορώ να τα αποκλείσω αυτά που λές αλλά ουτε αυτά που έζησα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σου απάντησα γλυκιέ μου φίλε με πμ.... :x :x

ποτέ δεν είπα ότι είναι παιχνίδια του μυαλού...ούτε ότι δεν σε πιστεύω είπα... :x :x

Σου είπα μόνο ότι δεν είναι αληθινά όλα αυτά, και όχι ότι δεν είναι πραγματικά. Η πραγματικότητα έχει υποκειμενική σημασία για τον κάθε ένα μας, δεν είναι αλήθεια όμως!

Οι σκεπτομορφές μπορούν να πάρουν σάρκα καμιά φορά, όταν το επιτρέψουμε...και γίνονται δαίμονες και άγρια ζώα και ότι μπορείς να φανταστείς...

Διάβασε το βιβλίο της Φόρτσουν "Ψυχική Αυτοάμυνα" για να καταλάβεις περισσότερα...

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Θα το διαβάσω,ευχαριστώ και για τα πμ.

@};- <<άν και το προτιμώ σε μαύρο :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όπως θέλεις εσύ! :-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:
Η χώρα μας βρίθει από θρησκοληψίες και δεισιδαιμονίες, δυστυχώς, και αυτοί οι μύθοι μεταφέρονται μέσα μας, σαν μνήμες από το πουθενά, αλλά δεν είναι τελικά από το πουθενά...
Βρίσκουν πρόσφορο έδαφος στην παιδική μας ψυχή όταν υπάρχουν ακουστικά ερεθίσματα σε διηγήσεις από τους μεγαλύτερους και αργότερα γίνονται τα τέρατα μέσα μας, τόσο ζωντανά ώστε να τα νιώθουμε και σαν υπαρκτά στον κόσμο μας.

Δεν ξέρω αν σε ησυχάσει να σου πω ότι ούτε δαίμονες υπάρχουν, ούτε λέπια και φίδια...΄Ολα αυτά είναι ο κόσμος που επιτρέψαμε να γίνεται πραγματικός (αλλά δεν είναι αληθινός) έξω και μέσα μας!

Θα σε συμβούλευα να μην πας σε φόρουμ μαγείας...δεν νομίζω ότι μπορούν να σε βοηθήσουν. Αυτές οι φαντασιώσεις "παλεύονται" μόνο με την Γνώση περί δεισιδαιμονιών...Κυρίως χρειάζεται να πιστέψεις στο Αγαθό και στο Φως και να αφήσεις τα σκοτάδια για εκείνους που τους τρέφουν...

darksoul = lightsoul (υιοθέτησέ το και μείνε σταθερά στο Φως)
:x @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δηλαδη αν καταλαβα καλα υπαρχουν εφοσον τους επιτρεψουμε εμεις να υπαρχουν? :-?
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ναι Τασούλη έτσι ακριβώς είναι όσο τους το επιτρέπουμε εμείς.

@};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16562
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Οι σκεπτομορφές μπορούν να πάρουν σάρκα καμιά φορά, όταν το επιτρέψουμε...

:-( :-( :-(
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Ninn
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2010 11:10 am

Δημοσίευση από Ninn »

οι τσιγγανοι δεν ειναι αιγυπτιοι,οπως πιστευεται..
η γεννετικη εδωσε τελικα την απαντηση,προσφατα,αναλυοντας το dna.
η καταγωγη των τσιγγανων λοιπον,ειναι ινδικη, πιστοποιημενα.
πριν απο αιωνες, πληθος αυτων..ξεκινησε ενα ΤΑΞΙΔΙ
αγνωστο το για που..και το γιατι
η δικη μου εκδοχη ειναι πως ξεκινησαν να βρουν το ''σπιτι'' τους..αν ετσι μπορει να ειπωθει η ''πηγη'' του εσωτερου εαυτου..
γεγονος παντως ειναι,πως μολις εφτασαν στα παραλια της τουρκιας..διασκορπιστηκαν..
οι περισσοτεροι εξ αυτων κατεφυγαν στην αιγυπτο..στη ρουμανια..και σε αλλες ευρωπαικες χωρες
αργοτερα καποιοι κατεφυγαν ακομα και στην αμερικη..
(τις πληροφοριες αυτες, ετυχε να τις παρακολουθησω στους πρωταγωνιστες του σταυρου θεοδωρακη)
ινδικη λοιπον η καταγωγη σου,φιλε μου..και σπουδαια η παραδοση,της οποιας εισαι κοινωνος
μεσα απ αυτη την παραδοση,ξεδιαλλεξε τον θησαυρο απ τον ανθρακα..με οδηγο, την Αισθητικη σου,θα ελεγα,εγω..
:-D
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Νινν νομίζω πως θα αρνηθώ την εκδοχή του Θεοδωράκη,βάση DNA η φυλή μου δεν είναι απο Ινδία(όχι πως θα με χάλαγε)
Αλλά απο Αίγυπτο όπως το λέω.
Πάνω απο όλα γιατί οι πρόγονοί μου κάναν το σωστό να λένε
την ιστορία της οικογένειάς μου απο γενιά σε γενιά,Που για μένα
σημαίνει ότι ξέρουν πολλοί καλύτερα απο που είναι από ότι
οι τεχνικές μελέτες..

Αν το θέσουμε ιστορικά ,οι τσιγγάνοι είναι διάφορες φυλές.
Ένα η Ινδία,Ισπανία,Ρουμανία,κτλ κτλ.

Αλλά δεν θα το συνεχίσω,τώρα γιατί πρωτον είναι εκτός θέματος η συζήτηση αυτή.

Και δεύτερον δεν αμφέβαλλα ποτέ για την ρίζα μου,για να μου πει κάποιος απο που είμαι.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Λέων έγραψε:Αλλά δεν θα το συνεχίσω,τώρα γιατί πρωτον είναι εκτός θέματος η συζήτηση αυτή.
σε ευχαριστώ που με βοηθάς στα θέματα διαχείρισης... :D :D

ninn, αν σε ενδιαφέρει αυτό το θέμα θα μπορούσες να ανοίξεις ένα τόπικ...λέω, αν! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ninn
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2010 11:10 am

Δημοσίευση από Ninn »

καλα δεν επιμενω..συ ξερεις! :P

οπως και να χει..οι τσιγγανοι υπηρξαν νομαδικος λαος..
εχουν το ''φευγιω''.. κατ εμε..πραγμα που συμβολιζει την ελευθερη φυση που ψαχνει το ''σπιτι'' της,με την εννοια που το περιεγραψα και προηγουμενως.
το Ταξιδι,βεβαιως ειναι κατι που συμβαινει μεσα μας..αλλα πολλες φορες εκδηλωνεται,μεσα απο φυσικες πραξεις.

:-D
Ninn
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2010 11:10 am

Δημοσίευση από Ninn »

εχω την ταση να ξωκειλω..''ελαφρα''..:P
επιστρεφω στο πλαισιο του κυριως θεματος..

λεων..θεωρω πως πραγματι εχεις καποιο χαρισμα.
(το αναγνωρισα,στο αλλο φορουμ..)
σκεφτηκα καποια στιγμη μαλιστα να σου μιλησω γι αυτο..μα τελικα αποφασισα,πως δεν ειχα το δικαιωμα..
κυριως γιατι δεν ειμαι σε θεση να ''φωτισω'' κανεναν,καθοτι και η ιδια ελλειπης και ανολοκληρωτη.
συνεβη αλλωστε και σε μενα καποτε, να τρομαξω..απο επιδοξους ''καθοδηγητες''
..και ελπιζω να μην πεσω ποτε σε τετοιο ατοπημα,ορμομενη απο εγωιστικα κινητρα .
κατα τ αλλα συμφωνω με τη βασω..πως συμβαινει να εκδηλωνονται σκεπτομορφες,που γενναει ο φοβος..
εχει συμβει και σε μενα..και μαλιστα οχι σε κατασταση υπνου.

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”