Ρέικι-Ιόχρουν φλόγα

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010 11:53 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από Νίκος »

ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ
ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΟΧΡΟΥ Κ’ΘΑΡΤΗΡΙΑ ΦΛΟΓΑ

Στο 'Όνομα της Θείας Παρουσίας απευθύνομαι σε Σε Ιόχρου Φλόγα σύμφωνα πάντα με το Νόμο της Αβλάβειας
Σε κατευθύνω και Σ' εντάσσω στις Δυνάμεις που μπορώ και διευθύνω με τη Φλόγα της Καρδιάς με τη Θέληση του Νου
με τη Δύναμη της Πίστης.
Στο Ονομα του lησού και της Παρθένου Μαρίας και στο δικό Σου Ιερή Φλόγα
Σε κατευθύνω έπ' αγαθό για την κάθαρση και, θεραπεία των τεσσάρων σωμάτων μου και όλων των σημείων πού πάσχουν
Ενώνω την Πίστη Μου με τη Λάμψη Σου!.
Δώσε εδώ και τώρα αυτό που ζητώ! Γένοιτο.
Αγάπη είναι.
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ευχαριστούμε πολύ Νίκο. Σκεφτόμουν κι εγώ να τα βάλω, αλλά με πρόλαβες!! :-D >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Νίκος
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010 11:53 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από Νίκος »

@};- @};- @};-
Αγάπη είναι.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Δημητρούλα

Νίκο

ευχαριστούμε @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ο Αρχάγγελος Μιχαήλ μιλάει για την Ιόχρου Φλόγα

(Ομιλία προς τους μαθητές της "Ι ΑΜ", την 21η Μαϊου, 1939)

"… Η δύναμη της Ιόχρου Φλόγας, που ο ΄Αγιος Γερμανός σας έδωσε, είναι ο μόνος τρόπος με τον οποίο η ανθρωπότητα θα μπορέσει να ελευθερωθεί από τη συσσώρευση των αιώνων και τη διάλυση του στοιχείου της δυσαρμονίας που για τόσο πολύ καιρό περιέβαλλε την ανθρωπότητα.
Δε μπορείτε να ελευθερωθείτε αγαπητοί Μου χωρίς αυτή (την Ιόχρουν Φλόγα) και ο ΄Αγιος Γερμανός είναι ο Μόνος που μπορούσε να τη φέρει σε εκδήλωση. Δε μπορούσα Εγώ να το κάνω ούτε ο Ιησούς, γιατί δεν ανήκε στο Στοιχείο Κανενός από Εμάς. Επομένως, καταλαβαίνετε πόση σπουδαιότητα έχει για σας ο ΄Αγιος Γερμανός, όπως και για την υπόλοιπη ανθρωπότητα. Χωρίς Αυτόν θα χανόσασταν! Γιατί είναι ο Φορέας της Δύναμης της Ιόχρου Καταναλίσκουσας Φλόγας μέσα στην οποία ο Ιησούς, Εγώ και ΄Αλλοι μπορούμε να επιχύσουμε τη Δύναμη της Θείας Αγάπης για να ενεργήσει και να φέρει βοήθεια προς την ανθρωπότητα αυτή την εποχή ώστε να διαλυθεί η συσσωρευμένη προβληματική ενέργεια."

@};- @};- @};-

Η Κοσμική ΄Υπαρξη Mercedes, αδελφή της Θεάς του Ελέους Guan Yin,
μας δίνει τα πιο κάτω: ("Bridge" Ioύνιος, 1961)

"Τι είναι η Ιόχρους Καταναλίσκουσα Φλόγα;"

Είναι το ιερό Πυρ το οποίο είναι Αγνή Θεία Ενέργεια, που διαμορφώθηκε από Θείες Υπάρξεις με σκοπό να εξαγνίσει κάθε δυσάρμονη ενέργεια.

"Πώς είναι δυνατόν, μη Αναληφθείσες Υπάρξεις να επωφεληθούν από την εξιλεωτική αυτή ενέργεια;"

Με επίκληση προς τις Θείες Υπάρξεις που αφιερώθηκαν σε αυτή την εξυπηρέτηση.

"Ποιες είναι Αυτές;"

΄Ολες Εκείνες που εξυπηρετούν με την προστασία της ΄Εβδομης Ακτίνας:
ο Ελωίμ Αρκτούρος με το Θείο του Συμπλήρωμα τη Θεία Ντιάνα
ο Αρχάγγελος Ζακχιήλ και η Θεία Αμέθυστη
ο Ηγέτης ΄Αγιος Γερμανός και η Θεία Πόρτια
η Θεά του Ελέους Γκουάν Γιν με την Κοσμική Ύπαρξη Μερσέντες
μαζί με όλα τα μέλη της Ιεραρχίας
των Αγγελικών Λεγεώνων
των Σεραφείμ και Χερουβίμ
που εξυπηρετούν υπό την 7η Ακτίνα.

Η αγαπητή Μου αδελφή Γκουάν Γιν και ΄Ολοι Εμείς δώσαμε ιερή υπόσχεση, με τη θέλησή μας, στον ΄Ηλιο και την Εστία, ότι δεν θα μπούμε στη Νιρβάνα μέχρι να ελευθερωθούν η Γη και οι εξελίξεις που βρίσκονται πάνω σ΄αυτή από κάθε ατέλεια.

"Πώς μπορούμε να επικληθούμε σε αυτές τις Θείες Υπάρξεις ?

Να επικαλείστε συγκεντρώνοντας τη σκέψη σας πάνω Μας και να αποδέχεστε πως είμαστε και πραγματικές Υπάρξεις και ικανές να προσφέρουμε αυτή την Εξυπηρέτηση, που είναι να σας χορηγήσουμε την αναγκαία βοήθεια. Αυτό θα είναι πιο εύκολο σε εκείνους από εσάς που σε παλαιότερες διαβιώσεις συνεργάστηκαν μαζί Μας, γιατί κρούει οικείος τόνος στις αισθήσεις τους.

"Πού βρίσκεται Αυτή η Ιόχρους Καταναλίσκουσα Φλόγα;"

Είναι ενέργεια της Τέταρτης Διάστασης, είναι πανταχού παρούσα, ενεργά κατευθυνόμενη από τη Θεία ΄Υπαρξη την Οποία επικαλέστηκε ο ιδιώτης για βοήθεια του εαυτού του ή άλλων.

"Τι συμβαίνει όταν η Ιόχρους Φλόγα επικαλείται να ενεργήσει;"

Επιταχύνει την κραδασμική ενέργεια των ηλέκτρων που σχηματίζουν τα άτομα, από τα οποία συνθέτονται οι τέσσερις κατώτεροι φορείς του ιδιώτη. Καθώς συμβαίνει αυτή η επιτάχυνση, τα κύτταρα και τα άτομα, αυτόματα, απορρίπτουν τις ακάθαρτες ουσίες που συνειδητά ή όχι συγκεντρώθηκαν εκεί δια μέσου των αιώνων.

"Πού πηγαίνουν οι ατέλειες αυτές;"

Πηγαίνουν στο Ιερό Πυρ που τις εξαγνίζει και τις επιστρέφει στον ιδιώτη με την επιπρόσθετη, αναγκαία Θεία Ποιότητα.

"Πόσο χρονικό διάστημα χρειάζεται για να συμβεί αυτό;"
Εξαρτάται απολύτως από την ποσότητα των αναθυμιάσεων, την πίστη που έχει εκείνος που επικαλείται ως προς τη δραστηριότητα αυτής της ενέργειας και την επιμονή του ιδιώτη.

"Τι απαιτείται για να διατηρηθεί η κατάσταση αυτής της εξάγνισης;"

Απαιτείται ρυθμική χρήση της ευλογημένης αυτής εξαγνιστικής δύναμης, μέχρι να εκδηλωθεί και διατηρηθεί η τελειότητα.

"Mπορεί να γίνει χρήση αυτής από υπάρξεις που δεν βρίσκονται σε ενσάρκωση;"

Βεβαίως, γιατί μέχρι να Αναληφθεί ο ιδιώτης, με την ελευθερία της θέλησής του δημιουργεί νέα ατέλεια.

"Γιατί οι Θείες Υπάρξεις εξυπηρετούν υπό την ΄Εβδομη Ακτίνα;"

Η ΄Εβδομη Ακτίνα είναι ιδιαίτερα ενεργή κατά τον επερχόμενο κύκλο των 2000 ετών του Αγίου Γερμανού, αρχίζοντας από το 1954! Ελπίζω να συμμετέχετε όλοι σας μαζί Μας στην πανένδοξη αυτή εξαγνιστική ενέργεια. Πολλοί από Εμάς ήρθαν από τη Μεγάλη Σιωπή αποκλειστικά για το σκοπό αυτό. Το κρίνω πρόσφορο για εσάς να συμμετάσχετε σ΄αυτή την εξυπηρέτηση ΤΩΡΑ.
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x :x :x O:-) O:-) O:-) O:-)
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ευχαριστούμε πολύ :x
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Φιλικα, μια διορθοσουλα, ιοχρους φλογα δεν ειναι??? Το αναφερω για τον τιτλο...@};-
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Γιώργο δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου.

Αποκαλείται Μωβ Φλόγα, ή Ιόχρους Φλόγα, ή Ιόχρους Καταναλίσκουσα Φλόγα
για την Ιόχρου Φλόγα
Αν εννοείς αυτό, είναι στην γενική.. :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

είναι στην γενική..
Sorry, στην αιτιατική εννοώ!!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

ARTYADIS έγραψε:Γιώργο δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου.

Αποκαλείται Μωβ Φλόγα, ή Ιόχρους Φλόγα, ή Ιόχρους Καταναλίσκουσα Φλόγα
για την Ιόχρου Φλόγα
Αν εννοείς αυτό, είναι στην γενική.. :))
Οχι, καλη μου, για τον τιτλο αναφερομαι... :*
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Εννοείς το "Ιόχρουν"?

Ναι, λάθος είναι :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”