Η ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Χρυσα μου η αγάπη δεν εχει απόσταση μωρό μου.Εγω είμαι Μυτιλήνη αλλά ειμαι αγκαλιά με όλους μας.Νοιωσε την κι εσυ την αγκαλιά και θα δείς την αληθεια της! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

galazia_sfaira έγραψε:Χρυσα μου η αγάπη δεν εχει απόσταση μωρό μου.Εγω είμαι Μυτιλήνη αλλά ειμαι αγκαλιά με όλους μας.Νοιωσε την κι εσυ την αγκαλιά και θα δείς την αληθεια της! >:d<


>:d< >:d< >:d< >:d< :*
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

Vaso έγραψε:Χρύσα μου, πολλοί άνθρωποι μπήκαν στο φόρουμ αυτό, θεωρώντας το "καταφύγιο" που θα τους προφύλασσε από την σκληρότητα του κόσμου...
Η άποψή των περισσότερων ανθρώπων για την αγάπη, είναι στενά εξαρτημένη από τα θρησκευτικά πρότυπα της κοινής γνώμης, έτσι ώστε να αντιλαμβάνονται την αγάπη με τους δικούς της όρους!
΄Ομως η αγάπη δεν είναι συναίσθημα, αλλά αλήθεια! Και η αλήθεια δύσκολα αντέχεται τελικά..


ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ................... :*


Ετσι αποχώρησαν, όχι γιατί ήταν μακρυά σε χώρο, αλλά γιατί δεν ήταν έτοιμοι να ωριμάσουν μέσα στην ίδια τους την ανάπτυξη...

Χαίρομαι πολύ που είσαι μαζί μας και δεν δίνω σημασία στο "μακρυά", γιατί θα διαπιστώσεις και μόνη σου,
ότι ο χώρος και ο χρόνος είναι τα εμπόδια της ανθρωπότητας να βιώσει την εξέλιξη μέσα στην ίδια της την ύπαρξη...
@};-


Ο ΧΩΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΡΟΝΟΣ......ΠΩΣ;;;; ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ;;;;;;; ΔΕΝ ΞΕΡΩ :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88559
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

έχει να κάνει με την ανάπτυξή σου...Ο Εαυτός μας δεν περιορίζεται ούτε σε χώρο, ούτε σε χρόνο...Αυτό το δημιουργεί ο νους μας που παραμένει σταθερά στο υλικό του σώμα, αναγνωρίζοντας την ζωή μόνο μέσα από τον πόνο και τον φόβο!

Σιγά σιγά θα κατανοήσεις ότι αυτό το σώμα δεν είναι εμπόδιο, αλλά ένα ουσιαστικό εργαλείο εκδήλωσης όλου του είναι σου, που αυτοπραγματώνεται στην Γη!

όμως σιγά σιγά, Χρύσα μου... @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Είμαστε παντου και πάντα Χρύσα μου.
Ο χρονος και η αποσταση είνια δεσμευσεις του νού για να διαχωρίζουν και να σε απομακρύνουν απο την ολοτητα! :x
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

@};- @};- @};-
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16577
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

Vaso έγραψε:έχει να κάνει με την ανάπτυξή σου...Ο Εαυτός μας δεν περιορίζεται ούτε σε χώρο, ούτε σε χρόνο...Αυτό το δημιουργεί ο νους μας που παραμένει σταθερά στο υλικό του σώμα, αναγνωρίζοντας την ζωή μόνο μέσα από τον πόνο και τον φόβο!

Σιγά σιγά θα κατανοήσεις ότι αυτό το σώμα δεν είναι εμπόδιο, αλλά ένα ουσιαστικό εργαλείο εκδήλωσης όλου του είναι σου, που αυτοπραγματώνεται στην Γη!

όμως σιγά σιγά, Χρύσα μου... @};- @};-

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΜΙΑΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ Σ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ.......ΟΥΑΟΥ........... ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΒΟΒΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Σ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΨΥΧΗ :-o

ΟΜΩΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΙ,ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΑΥΤΑ; ΓΙΑΤΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ν ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ,,ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙ;
ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΥΛΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΤΗΣ.ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν ΑΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΑ,ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΖΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ΄;
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

χρυσα μου επιτελους!!!! >:d< >:d< >:d<

μετα απο τοσα ποστ... πετυχες σωστα την παραθεση!!!! :D :D :D

(πλακιτσα κανουμε ε? ειμαστε και πατριωτες) :-D
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

galazia_sfaira έγραψε:
Είμαστε παντου και πάντα Χρύσα μου.
Ο χρονος και η αποσταση είνια δεσμευσεις του νού για να διαχωρίζουν και να σε απομακρύνουν απο την ολοτητα! :x
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΖΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ.....
Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΙ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ .........ΠΟΣΗ ΠΙΣΤΗ ΟΜΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,ΑΦΟΣΙΩΣΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ,ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ,ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΡΙΣΚΟ ΓΙΑΤΙ Σ ΑΥΤΟ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88559
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χρύσα σιγά σιγά θα το κατανοήσεις...Δεν έχεις σχέση με ενέργεια, ούτε με εσωτερισμό...Είναι φυσικά δύσκολο να αντιληφθείς αυτό που αναφέρεις...και μεταξύ μας, ;) δεν το έχουν αντιληφθεί και άνθρπωποι που είναι χρόνια σ' αυτόν τον δρόμο...

Απλά και μικρά βήματα για αρχή...Το ότι είσαι εδώ και επικοινωνείς μαζί μας με αγάπη, δεν είναι σύμπτωση...

Δεν λύνονται, βέβαια, τα θέματα μέσα σε ένα φόρουμ, αλλά πολλές απαντήσεις μπορείς να λάβεις, που δεν τις είχες πριν σκεφτεί.
Τα συναισθήματα είναι ένα εμπόδιο της καθαρής σκέψης...Συνήθως την μπλοκάρουν οι πεποιθήσεις και οι προκαταλήψεις...

Η δύναμη και η θέληση είναι εσωτερικές πηγές του Εαυτού μας, για να θεραπευτεί από ότι του προκαλεί πόνο και ασθένεια και τον κάνει να φοβάται την ίδια του την ζωή...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

silver29 έγραψε:
χρυσα μου επιτελους!!!! >:d< >:d< >:d<

μετα απο τοσα ποστ... πετυχες σωστα την παραθεση!!!! :D :D :D

(πλακιτσα κανουμε ε? ειμαστε και πατριωτες) :-D
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ!!!!!!!!!!

ΟΜΩΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ........ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΥΧΑΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΙΡΑΙΟ!!

:)) :)) :))
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

ΧΡΥΣΑ έγραψε: .........ΠΟΣΗ ΠΙΣΤΗ ΟΜΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,ΑΦΟΣΙΩΣΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ,ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ,ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΡΙΣΚΟ ΓΙΑΤΙ Σ ΑΥΤΟ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!
Αρκεί σε νιώσεις και να σε καταλάβεις εσύ >:d< >:d< >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

τι ηθελα και μιλησα? δυο συνεχομενες λαθος... :D :D
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

Vaso έγραψε:Χρύσα σιγά σιγά θα το κατανοήσεις...Δεν έχεις σχέση με ενέργεια, ούτε με εσωτερισμό...Είναι φυσικά δύσκολο να αντιληφθείς αυτό που αναφέρεις...και μεταξύ μας,
δεν το έχουν αντιληφθεί και άνθρπωποι που είναι χρόνια σ' αυτόν τον δρόμο
...

Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΣΟΥ,ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΟΤΕ ΦΤΑΣΩ ΚΑΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΟΜΩΣ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ΕΚΑΙ :* :*



Απλά και μικρά βήματα για αρχή...Το ότι είσαι εδώ και επικοινωνείς μαζί μας με αγάπη, δεν είναι σύμπτωση...
:x :x :x ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ,ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ !!

Δεν λύνονται, βέβαια, τα θέματα μέσα σε ένα φόρουμ, αλλά πολλές απαντήσεις μπορείς να λάβεις, που δεν τις είχες πριν σκεφτεί.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ,ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΞΗ.ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ.ΟΜΩΣ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΥΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑΞΙΟΛΟΓΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΕΙΣ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ Σ ΑΥΤΟ!ΘΕΛΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ,ΘΑΡΡΟΣ,ΠΙΣΤΗ,ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΠΟΛΛΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ........ΠΟΣΟΙ ΤΟ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ :oops:

Τα συναισθήματα είναι ένα εμπόδιο της καθαρής σκέψης...Συνήθως την μπλοκάρουν οι πεποιθήσεις και οι προκαταλήψεις...

Η δύναμη και η θέληση είναι εσωτερικές πηγές του Εαυτού μας, για να θεραπευτεί από ότι του προκαλεί πόνο και ασθένεια και τον κάνει να φοβάται την ίδια του την ζωή...

@};-

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”